vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Joyetech CUBIS

Αποσυνδεδεμένος Johnathan

  • **
  • 106
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #1305 στις: Νοεμβρίου 24, 2016, 00:26 »
Thanks guys!!!  :)

Αποσυνδεδεμένος lenaki

  • *
  • 9
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #1306 στις: Νοεμβρίου 24, 2016, 01:07 »
Νομίζω ότι συμφωνούμε οι περισσότεροι για τις LVC 1,5, είναι οι περισσότερο απροβλημάτιστες.

Χρειάζομαι τα φώτα σας για ένα θέμα: έχω τον απλό cubis, και πριν 1 μήνα και κάτι παρέλαβα από cvapor και έναν pro που παρήγγειλα για εφεδρικό. Τον ξεκίνησα με την 1,5 LVC που ήταν στο κουτί αλλά δεν κατάφερα να κάνω ούτε μια τζούρα, μου άδειασε το μισό τανκ μέσα σε ελάχιστα λεπτά καθώς συνεχώς πετούσε το υγρό από πάνω χωρίς να ατμοποιεί και φυσικά με έκαιγε. Έκανα όλα τα γνωστά κόλπα γιατί δεν είναι ότι δεν τον ξέρω σαν ατμοποιητή αφού έχω τον κανονικό, ξέρω ότι στην αρχή υπάρχει υπερτροφοδοσία αλλά έχω μάθει τα κουμπιά του, σε αυτόν δεν έπιανε τίποτα... Μετά σκέφτηκα ότι ίσως η αντίσταση ήταν ελαττωματική και δοκίμασα την 0,5 που είχε μέσα, πάλι τα ίδια με τη μόνη διαφορά ότι με αυτήν νομίζω ότι κατάφερα να κάνω έστω μια τζούρα με ατμό. Καθώς δεν κάνω πνευμονικές είπα να βάλω και μια άλλη καινούρια 1,5 LVC, αλλά δυστυχώς πάλι τα ίδια. Απογοητευμένη είπα να δοκιμάσω την πρώτη 1,5 (του κουτιού, που τη θεώρησα ελαττωματική) στον απλό μου Cubis και... θαύμα, δούλεψε μια χαρά!!
Την επόμενη ημέρα έστειλα μέηλ στη Cvapor περιγράφοντας το πρόβλημα και ρώτησα αν μπορεί αν γίνει αντικατάσταση, μου ζήτησαν να τους στείλω κάποιο βιντεάκι ή φωτογραφία να δουν το πρόβλημα αλλά επειδή δεν μπορούσα να σκεφτώ πως θα το αποτύπωνα σε βίντεο να το καταλάβουν το αμέλησα και δεν τους έστειλα τελικά κάτι, με αποτέλεσμα να μου έχει ξεμείνει τώρα ο ατμοποιητής...
Πριν τον ξεγράψω, μπορεί να σκεφτεί κανείς τι άλλο θα μπορούσε να φταίει; Mr.R0bot είδα ότι και εσύ είχες ένα παρόμοιο θέμα, μόνο που εσένα λειτούργησε αρχικά και μετά άρχισε τα προβλήματα ενώ ο δικός μου δεν λειτούργησε ποτέ.
Δεν φταίει η αντίσταση, τα βατ είναι σωστά, το υγρό ίδιο και στους δύο cubis και δεν μιλάμε για απλά σκασίματα ή υπερτροφοδοσία, αλλά για πλήρη απουσία ατμοποίησης. Υπάρχουν και ελαττωματικοί ατμοποιητές εκτός από αντιστάσεις; δεν μπορώ να σκεφτώ τι ελάττωμα θα μπορούσε να έχει, η αντίσταση φαίνεται τουλάχιστον να "κουμπώνει" κανονικά, από τη στιγμή που τη δουλειά την κάνει η αντίσταση τι στο καλό να έχει το δοχείο;


Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #1307 στις: Νοεμβρίου 24, 2016, 01:14 »
Αν μπορείς κοιταξε λίγο αν τα λαστιχάκια του (orings) είναι οκ, ή μήπως έχει φαγωθεί κάποιο. Ειδικότερα εκεί που βιδώνει η αντίσταση πάνω στον άτμο. Επίσης πάιξε λίγο με τον αέρα και άνοιγε σιγά - σιγά. Δώσε στην 1.5 lvc απο 12 -15 βαττ μετον αέρα ανοιχτό. (απο την μέση και πάνω)
Στην αντίσταση την lvc 1.5 ρύθμισε λίγο την εισαγωγή υγρού στο μισό (μισή τρύπα)

Δες όλα αυτά και ξανα πές μας
:)

Αποσυνδεδεμένος lenaki

  • *
  • 9
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #1308 στις: Νοεμβρίου 24, 2016, 01:55 »

Τα έλεγξα τα λαστιχάκια ήταν όλα οκ, και το μικρό στο οποίο βιδώνει η αντίσταση και το μεγάλο στην "κούπα". Στα βατ τη δουλεύω πιο χαμηλά συνήθως στον παλιό (γύρω στα 9,5) χωρίς τέτοιου είδους προβλήματα, αλλά θα δοκιμάσω και να ανέβω στα 12.
Τον ξαναγέμισα τώρα να τεστάρω πάλι όλα αυτά που μου πρότεινες και τώρα εμφάνισε άλλο θέμα, δεν διαβάζει την αντίσταση καν! :wall:
Μήπως τελικά να φταίει το βίδωμά του στη βάση; να υπάρχει κάποιο ελάττωμα δηλαδή εκεί;
Θα ξαναδοκιμάσω με μια καινούρια αντίσταση να δω αν εκείνη θα τη διαβάσει αλλά αύριο, γιατί η ώρα είναι αρκετά περασμένη για να το αντέξει το νευρικό μου σύστημα :)) . Σε πολύ ευχαριστώ για την απάντηση, θα επανέλθω!

Αποσυνδεδεμένος Manitou

  • *
  • 99
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #1309 στις: Νοεμβρίου 25, 2016, 09:44 »
Κι εγώ έπαθα ακριβώς το ίδιο πριν λίγο καιρό.  Οι αντιστάσεις άτμιζαν χάλια και κάποια στιγμή δεν τις διάβαζε το μοντάκι.  Τελικά ήταν για πέταμα όλο το κουτί των αντιστάσεων (0.6 ss) γιατί μόλις πήρα από άλλο ήταν όλα μια χαρά.

Αποσυνδεδεμένος Pafapoufas

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #1310 στις: Νοεμβρίου 25, 2016, 20:44 »
Τα έλεγξα τα λαστιχάκια ήταν όλα οκ, και το μικρό στο οποίο βιδώνει η αντίσταση και το μεγάλο στην "κούπα". Στα βατ τη δουλεύω πιο χαμηλά συνήθως στον παλιό (γύρω στα 9,5) χωρίς τέτοιου είδους προβλήματα, αλλά θα δοκιμάσω και να ανέβω στα 12.
Τον ξαναγέμισα τώρα να τεστάρω πάλι όλα αυτά που μου πρότεινες και τώρα εμφάνισε άλλο θέμα, δεν διαβάζει την αντίσταση καν! :wall:
Μήπως τελικά να φταίει το βίδωμά του στη βάση; να υπάρχει κάποιο ελάττωμα δηλαδή εκεί;
Θα ξαναδοκιμάσω με μια καινούρια αντίσταση να δω αν εκείνη θα τη διαβάσει αλλά αύριο, γιατί η ώρα είναι αρκετά περασμένη για να το αντέξει το νευρικό μου σύστημα :)) . Σε πολύ ευχαριστώ για την απάντηση, θα επανέλθω!
Lenaki ο cubis βγαζει την καλύτερη γευση του στα 14 watt

Στάλθηκε από το SM-J710F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος blade

  • **
  • 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Fod2-unflw2-Zst2-Huss-Sky-KFV5-Dog-cloud1-Berser
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #1311 στις: Δεκεμβρίου 02, 2016, 11:31 »
Καλησπερα παιδια εχω τον pro πανω σε istick pico και ατμιζω vg αραιωμένη ελαχιστα με ορο.
Εχω τα εξης θεματα.

-Lvc clapton 1.5ohm MTL δουλευει σωστα χωρις γευση αλλα την δευτερη μερα μου εφερε καμενο και μετα δεν φτιαχνει με τιποτα αυτη η γευση που αφηνει.
-BF ss316 0.5ohm DL την εχω δυο μερες καλα παει αλλα απο γευση και αυτη δεν με ενθουσιασε.
-Northcoil 0.25ohm DL ηταν σκετη απογοητευση...Υπερτροφοδοσια μπουρμπουλήθρες υγρο στο στομα καψημο στα χειλια δεν μπορεσα να τον σεταρω σωστα με τιποτα.
-QCS coil τα ιδια χαλια με τον προηγουμενο.

-Καταρχην θελω να μαθω τι ρυθμίσεις πρεπει να βαλω στους QCS και τον Northcoil;
-Ο LVC clapton φτιαχνει η γευση του καψιματος η ειναι κλαφτον;
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 02, 2016, 13:09 από blade »

Αποσυνδεδεμένος στελιος1990

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #1312 στις: Δεκεμβρίου 02, 2016, 12:27 »
καλησπερα ειμαι ο στελιος και εχω τον ατμοποιητη cubis pro θα ηθελα να ξερω σε ποια αντισταση αποδιδει καλυτερη γευση στην 0.6 η στην lvc 1.5?

Από μεταφορά
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 02, 2016, 12:32 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #1313 στις: Δεκεμβρίου 02, 2016, 16:31 »
Καλησπερα παιδια εχω τον pro πανω σε istick pico και ατμιζω vg αραιωμένη ελαχιστα με ορο.
Όταν λες ορό δηλαδή;

καλησπερα ειμαι ο στελιος και εχω τον ατμοποιητη cubis pro θα ηθελα να ξερω σε ποια αντισταση αποδιδει καλυτερη γευση στην 0.6 η στην lvc 1.5?
Χρησιμοποιώ και τις 2 και δεν έχω αποφασίσει ακόμα  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Mr.R0bot

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
  • #ComeToTheVapeSide
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #1314 στις: Δεκεμβρίου 09, 2016, 23:13 »
παιδιά εγώ είμαι έτοιμος να το πετάξω να το πετάξω στον τοίχο από τα νεύρα μου... :angry_orange:  πραγματικά όσες αντίστασης και να βάλω ακόμα και η lvc 1.5ohm έχει τρελες υπερτροφοδοσιες.. μπουρμπουλήθρες και υγρό συνεχεια στο στόμα...   εντωμεταξύ κάνει έναν θόρυβο απίστευτα ενοχλητικό... είναι σίγουρα ελαττωματικό το κομμάτι μου... γιατί ο απλός ο cubis αυτο το πράγμα δεν το είχε...!

είμαι περίεργος το τι μπορεί να φταίει...   :-\ 
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 09, 2016, 23:43 από Mr.R0bot »

Αποσυνδεδεμένος cuba

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #1315 στις: Δεκεμβρίου 10, 2016, 00:26 »
Καλησπερα σε ολους. Εγω εχω τον cubis απο nobacco, μου εσπασε το τζαμακι και πηρα αλλη κουπα μαζι με δυο αντιστασεις 1.5 ohm και οι δυο αντιστασεις χαλια, υπερτροφοδοσια και πολλα σκασιματα. Δεν ξερω τι γινεται εχει κανεις καποια ιδεα τι μπορει να φταιει;

Αποσυνδεδεμένος Mr.R0bot

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
  • #ComeToTheVapeSide
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #1316 στις: Δεκεμβρίου 10, 2016, 00:52 »
φιλε cuba είχες το ίδιο πρόβλημα πριν κανεις την αλλαγή το κομμάτι με το τζαμάκι? 

Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #1317 στις: Δεκεμβρίου 10, 2016, 01:21 »
παιδιά εγώ είμαι έτοιμος να το πετάξω να το πετάξω στον τοίχο από τα νεύρα μου... :angry_orange:  πραγματικά όσες αντίστασης και να βάλω ακόμα και η lvc 1.5ohm έχει τρελες υπερτροφοδοσιες.. μπουρμπουλήθρες και υγρό συνεχεια στο στόμα...   εντωμεταξύ κάνει έναν θόρυβο απίστευτα ενοχλητικό... είναι σίγουρα ελαττωματικό το κομμάτι μου... γιατί ο απλός ο cubis αυτο το πράγμα δεν το είχε...!

είμαι περίεργος το τι μπορεί να φταίει...   :-\
για 1.5 δεν ξερω αλα η 0.5 οταν γεμιζεις θελει χαρτι κουζινας μαζι να το βαλεις απο το ντρι τιπ για να μαζεψεις τα πολλα..:D
και καλου κακου πατα 2-3 κενες μην σου ερθει καμια σταγονα στο ματι , κατα τ αλλα μια χαρα  ;D

Αποσυνδεδεμένος cuba

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #1318 στις: Δεκεμβρίου 10, 2016, 01:39 »
οχι φιλε μου κανενα προβλημα αλλα σε τι να φταιει το τζαμακι;

Αποσυνδεδεμένος Mr.R0bot

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
  • #ComeToTheVapeSide
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #1319 στις: Δεκεμβρίου 10, 2016, 01:51 »
είναι πολύ περίεργο... και εγώ το ίδιο θέμα έχω αλλα από την αρχή.. το ίδιο σκέφτηκα σε τι μπορεί να φταίει το τζαμάκι... δεν μπορώ να βρω άκρη... το έχω παρατήσει εντελώς τον ατμοποιητη...  έχω σπάσει το κεφάλι μου να βρω τι φταίει.. διαβάζω σε πολλά forums ότι πολύ έχουνε τα ίδια προβλήματα...   :eyesplash:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279619 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207664 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64801 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173705 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312016 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13447 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124271 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93301 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4073 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1341 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15772 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14521 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias