vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

211 επισκέπτες, 3 χρήστες
lounik, th3ofilos, Jorge

Twitter

Cthulhu Hastur MTL RTA.

Αποσυνδεδεμένος cohones

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #795 στις: Δεκεμβρίου 03, 2018, 20:32 »
Όντως ο πυρήνας μου είναι 3mm οπότε μάλλον θα δοκιμάσω να φτιάξω 2,5mm και να δω που πάει. Ευχαριστώ πολύ!  :respect:

Αποσυνδεδεμένος Babis V.

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #796 στις: Δεκεμβρίου 04, 2018, 09:58 »
Δεν είναι απαραίτητο να πας στα 2,5mm αν προτιμάς τα 3mm.
Αρκεί να αφαιρέσεις απλώς περισσότερο βαμβάκι στα σημεία που αυτό μπαίνει στα αυλάκια τροφοδοσίας.
Κι αν ατμίζεις υγρά με υψηλη VG, το βαμβάκι δεν πρέπει να είναι περασμένο σφιχτά στον πυρήνα.

Επίσης, τώρα πρόσεξα πως χρησιμοποιείς cotton bacon. 
Δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ και δεν ξέρω πως συμπεριφέρεται.
Όσα σου γράφω είναι από την εμπειρία μου με βαμβάκι koh-gen-do

Αποσυνδεδεμένος Stratos Xilog

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #797 στις: Δεκεμβρίου 11, 2018, 09:17 »
Καλημερα σε ολους!!!  Ντορος αρκετος για τον νεο AMMIT MTL RTA και το ερωτημα που εχω,γιατι ψαχνομαι πολυ για εναν mtl ατμο,ειναι : HASTUR ή AMMIT ?? συγκρινονται ή οχι? οι γνωμες πολλες και πραγματικα εχω μπερδευτει και δεν ειναι εποχες που '' πετας '' ευκολα τα χρηματα σου σε μια '' λαθος '' επιλογη.

Υ.Γ.
Η βοηθεια σας ακρως χρησιμη !!!

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #798 στις: Δεκεμβρίου 11, 2018, 10:16 »
Δεν έχω τον AMMIT και δεν μπορώ να κάνω σύγκριση.
Για τον Hastur, καθώς κάνω σκέτη βάση, δεν θα σου πω για γεύση, αλλά μόνο για τις επιλογές του αέρα που διαθέτει. Οι οποίες είναι τόσες, που μπορεί να ικανοποιήσει όλα τα γούστα. Από σφιχτές MTL μέχρι χαλαρές πνευμονικές.
Το δε χτύπημα είναι σε ικανοποιητικά επίπεδα.

Αποσυνδεδεμένος apva

  • **
  • 383
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #799 στις: Δεκεμβρίου 11, 2018, 11:14 »
Εγώ πάλι δεν έχω τον Hastur (τον έχω δοκιμάσει όμως), αλλά έχω τον Ammit.
Οι εντυπώσεις μου είναι οι εξής, όπως έγραψα και σε άλλο νήμα:

Πανεύκολο στήσιμο, μηδέν διαρροές, μεγάλη χωρητικότητα, πολλές επιλογές αέρα, αρκετό χτύπημα και πολύ καλή γεύση.

Το μόνο ενοχλητικό είναι ο θόρυβος από το airflow, όχι ακριβώς σφύριγμα, αλλά έχει μια χροιά που προσωπικά μου φαίνεται ενοχλητική.
Επίσης δεν παίρνει χοντρά σύρματα, αλλά δεν είναι αυτός ο σκοπός του.

Στιβαρός ατμοποιητής με εξαιρετική ποιότητα κατασκευής, μοναδική παραφωνία το ότι το πάνω o-ring ήταν κολλημένο με το τζαμάκι και χρειάστηκε αντικατάσταση.


Συνολικά πιστεύω πως είναι μια πολύ καλή επιλογή.

Για τον Hastur πάλι καλύτερα να γράψουν οι κατοχοί του, αλλά το μισό νήμα αναφέρεται σε διαρροές, προβλήματα αγωγιμότητας, καθάρισμα του πολου, ξύσιμο του χρώματος της βάσης στον μαύρο κλπ.
Κάτι αντίστοιχο συμβαίνει και με το ξαδελφάκι του, τον Siren 2.
Πιθανόν όταν δουλεύει σωστά να είναι εξαιρετικός, αλλά πόσο εύκολα/συχνά συμβαίνει αυτο;

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #800 στις: Δεκεμβρίου 11, 2018, 13:21 »
Για να λέμε και την αλήθεια, όχι και τόσο συχνά...
Σε κάθε αλλαγή στησίματος, (μια φορά την εβδομάδα), αν δεν τον πλύνω πολύ καλά, έχω προβλήματα αγωγιμότητας.
Τα μοντάκια δεν διαβάζουν σωστά την αντίσταση και για έλεγχο θερμοκρασίας, κάτι τέτοιο είναι καταστροφή.
Αλλά μόλις τον βάλω στους υπερήχους, γίνεται περδίκι και αποδίδει πολύ καλά. 

Αποσυνδεδεμένος Christos Z

  • **
  • 173
  • Φύλο: Άντρας
  • To Vape or Not To Vape
Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #801 στις: Δεκεμβρίου 11, 2018, 15:43 »
[member=17879]Stratos Xilog[/member]
Ούτε από εδώ μέσα ούτε από reviews θα βγάλεις άκρη. Το καλύτερο θα ήταν να τους δοκιμάσεις και τους 2 σε κάποιο ατμομάγαζο ή σε κάποια ατμοσυνάντηση αν είσαι από Αθήνα. Και μιας και τελειώνει ο χρόνος θα σου έλεγα να περιμένεις ακόμη λίγο μήπως βγει κάτι καλό την τελευταία στιγμή.

Αποσυνδεδεμένος ZiovanioS

  • ***
  • 672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #802 στις: Δεκεμβρίου 11, 2018, 16:04 »
Δεν εχω τον ammit οποτε δεν εχω αποψη. Εχω hastur ομως ως βασικο εδω και μηνες παρολο που παιζω κυριως με drippers. Νομιζω οτι ειναι υπερβολικο να λεγεται πως το μισο νημα αφορα προβλήματα απο διαρροες κλπ. Ειναι μακράν οτι καλυτερο εχω δοκιμασει σε mtl ας πουμε. Επιλογες αερα-τζουρας, μηδεν διαρροες,πολυ καλη γευση. Υπ οψιν τα υγρα μου παντα τα δοκιμαζω   και στον hastur και μπορω να πω οτι ειναι λιγα αυτα που δεν τα αποδιδει εξαιρετικα. Με την προσθηκη του νεου top cap ειναι υπερπληρης.

Στάλθηκε από το HUAWEI Y560-L01 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #803 στις: Δεκεμβρίου 11, 2018, 17:27 »
Καλημερα σε ολους!!!  Ντορος αρκετος για τον νεο AMMIT MTL RTA και το ερωτημα που εχω,γιατι ψαχνομαι πολυ για εναν mtl ατμο,ειναι : HASTUR ή AMMIT ?? συγκρινονται ή οχι? οι γνωμες πολλες και πραγματικα εχω μπερδευτει και δεν ειναι εποχες που '' πετας '' ευκολα τα χρηματα σου σε μια '' λαθος '' επιλογη.

Υ.Γ.
Η βοηθεια σας ακρως χρησιμη !!!
Στράτο, πάρε τον Galaxies να βρεις την υγειά σου. 

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #804 στις: Δεκεμβρίου 11, 2018, 19:12 »
Eχω 3 ΑΜΜΙΤ και δεν εχω σφυριγμα σε κανεναν σε οποιαδήποτε τρυπα.
Είναι πραγματικα απίθανος!
Πετρος  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Stratos Xilog

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #805 στις: Δεκεμβρίου 11, 2018, 21:21 »
[member=22509]Christos Z[/member] μακαρι να τον βρω σε καποιο καταστημα στην Αθηνα που να ειναι διαθεσιμος για δοκιμη!!!

[member=6787]stamatisgr[/member][/color][/url] οι εντυπωσεις σου για τον Galaxies? τι καλυτερο εχει?

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 13, 2018, 14:20 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος harisde1

  • **
  • 122
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #806 στις: Δεκεμβρίου 11, 2018, 21:33 »
Περιμενε λίγο να δεις και τον καινούργιο berserker.. ευτυχώς ή δυστυχώς έχεις μπόλικες επιλογές...😁 

Αποσυνδεδεμένος Stratos Xilog

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #807 στις: Δεκεμβρίου 11, 2018, 21:54 »
Βγαινει καινουργιος Berserker???     Εχεις καποιο link να τον δουμε?

Αποσυνδεδεμένος Christos Z

  • **
  • 173
  • Φύλο: Άντρας
  • To Vape or Not To Vape
Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #808 στις: Δεκεμβρίου 11, 2018, 21:58 »
Ο rip trippers στο καναλι του στο γιουτιουμπ τον δειχνει τον νεο berserker, αλλού δεν κοιταξα να δω αν τον δείχνουν,νομίζω όμως οτι δεν εχει κυκλοφορησει ακομη.

Αποσυνδεδεμένος Kostis101

  • *
  • 89
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cthulhu Hastur MTL RTA.
« Απάντηση #809 στις: Δεκεμβρίου 11, 2018, 22:00 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206248 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 232 63629 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 21:08
από Ελένη Π
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92817 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3849 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1088 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172809 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278201 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15531 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14214 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9593 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43851 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 496 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix