vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

80 επισκέπτες, 6 χρήστες
Milarepa, vasim, JohnDag, vasilis27p, manoslykos, paiktaras

Twitter

Nobacco Want

Αποσυνδεδεμένος max

Nobacco Want
« στις: Οκτωβρίου 31, 2011, 19:13 »
Σημερα εγινα κατοχος του Nobacco Want. Ειναι το πρωτο μου ηλεκτρονικο τσιγαρο και μπορω να πω οτι οι πρωτες μου εντυπωσεις ειναι παρα πολυ θετικες. Εχω να κανω κ.τ. απο την ωρα που εβαλα στο στομα μου αυτο το εργαλειο. Μετα απο 5 ωρες η μπαταρια του αντεχει ακομα χωρις να εχει γινει φορτιση απο την αγορα του και μετα. Το χτυπημα του ειναι εντυπωσιακο και πραγματικα απο την πρωτη τζουρα που εκανα το κ.τ. αποτελει παρελθον. Δεν μπορω να το συγκρινω με αλλα η.τ. γιατι ειμαι νεος στο χωρο. Αυτο που μπορω να πω ειναι οτι ειναι πολυ απλο στη χρηση του και τα χτυπηματα του σε αποτελειωνοθν. Αυτα προς το παρον!!!

http://www.nobacco.gr/product/705/nobacco-want
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 31, 2011, 21:29 από max »

Αποσυνδεδεμένος foxergr

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα, είναι ατμός....
Απ: Nobacco Want
« Απάντηση #1 στις: Οκτωβρίου 31, 2011, 21:53 »
καλως ήλθες λοιπόν φίλε μου στην παρέα μας. Σου εύχομαι καλή αρχή και να μην κάνεις ποτέ ξανα κ.τ.....

αν μπορείς βγάλε κάνα βιντεάκι να δούμε πως ατμίζει το νέο εργαλείο της nobacco...

Αποσυνδεδεμένος max

Απ: Nobacco Want
« Απάντηση #2 στις: Οκτωβρίου 31, 2011, 23:54 »
Καλως σας βρηκα και ελπιζω να ανταλλαξουμε πολλες απο τις καπνιστικες μας εμπειριες στο μελλον. Το μονο κακο που εχει αυτο το τσιγαρο ειναι οτι απο το μεσημερι εχει γινει προεκταση του χεριου μου. Οσοι κανουν ακομα κ.τ. πρεπει να το γυρησουν γρηγορα στο η.τ. αν δεν μπορουν να το κοψουν. Εχει πλακα η ολη φαση!!!

Αποσυνδεδεμένος hobis

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Want
« Απάντηση #3 στις: Νοεμβρίου 01, 2011, 00:26 »
Σημερα εγινα κατοχος του Nobacco Want. Ειναι το πρωτο μου ηλεκτρονικο τσιγαρο και μπορω να πω οτι οι πρωτες μου εντυπωσεις ειναι παρα πολυ θετικες. Εχω να κανω κ.τ. απο την ωρα που εβαλα στο στομα μου αυτο το εργαλειο. Μετα απο 5 ωρες η μπαταρια του αντεχει ακομα χωρις να εχει γινει φορτιση απο την αγορα του και μετα. Το χτυπημα του ειναι εντυπωσιακο και πραγματικα απο την πρωτη τζουρα που εκανα το κ.τ. αποτελει παρελθον. Δεν μπορω να το συγκρινω με αλλα η.τ. γιατι ειμαι νεος στο χωρο. Αυτο που μπορω να πω ειναι οτι ειναι πολυ απλο στη χρηση του και τα χτυπηματα του σε αποτελειωνοθν. Αυτα προς το παρον!!!

http://www.nobacco.gr/product/705/nobacco-want

Απο γέυση πως τα πάει; Τι υγρό ατμίζεις ; Εγώ που πήρα ατμοποιητές σήμερα άρχισε να στρώνει μετά τα δύο ml χωρίς όμως να με ικανοποιήσει στο άρωμα. Εχει μια παράξενη μυρωδιά απο το υγρό που δοκιμάζουν τους ατμοποιητές. Και στους δύο ατμοποιητές που άνοιξα το ίδιο ακριβώς.

Αποσυνδεδεμένος max

Απ: Nobacco Want
« Απάντηση #4 στις: Νοεμβρίου 01, 2011, 09:18 »
Εγω πηρα cigar 16mg για αρχη γιατι ηθελα να εχω τσιγαρισια γευση. Δεν εχω αντιμετωπισει τιποτα περιεργο μεχρι στιγμης. Αυτο που μου κανει ιδιαιτερη εντυπωση ειναι οι μπαταριες του. Κρατανε αρκετη ωρα αν και μολις 650. Επισης ειναι παρα πολυ απλο και ευκολο στο γεμισμα της αμπουλας και τα χτυπηματα του πιστευω ειναι ολα τα λεφτα. Να πω την αληθεια δεν το περιμενα και το φοβομουνα στην αρχη γιατι δεν ειχα διαβασει ουτε κριτηκες ουτε τιποτα για το συγκεκριμενο η.τ. αλλα τελικα ολα καλα!!!

Αποσυνδεδεμένος hobis

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Want
« Απάντηση #5 στις: Νοεμβρίου 01, 2011, 10:22 »
Αν βρήκες αυτό που χρειάζεσαι για να κόψεις το κ.τ. τότε είσαι σε καλό δρόμο.Πάντος τα παιδιά στην εταιρία είναι πρόθυμοι να σε εξηπηρετήσουν σε ότι χρειαστής. Είναι κορυφή !!!

Αποσυνδεδεμένος gihal

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Want
« Απάντηση #6 στις: Νοεμβρίου 01, 2011, 15:00 »
Όταν θες να αλλάξεις γεύση υγρό στο ίδιο atom αυτό επιτυγχάνεται εύκολα ή είναι σαν τα cart που πρέπει να πέσει πλύσιμο? Δέχεται πλύσιμο το συγκεκριμένο atomizer?

Αποσυνδεδεμένος denial

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Want
« Απάντηση #7 στις: Νοεμβρίου 01, 2011, 15:53 »
Εγω πηρα cigar 16mg για αρχη γιατι ηθελα να εχω τσιγαρισια γευση. Δεν εχω αντιμετωπισει τιποτα περιεργο μεχρι στιγμης. Αυτο που μου κανει ιδιαιτερη εντυπωση ειναι οι μπαταριες του. Κρατανε αρκετη ωρα αν και μολις 650. Επισης ειναι παρα πολυ απλο και ευκολο στο γεμισμα της αμπουλας και τα χτυπηματα του πιστευω ειναι ολα τα λεφτα. Να πω την αληθεια δεν το περιμενα και το φοβομουνα στην αρχη γιατι δεν ειχα διαβασει ουτε κριτηκες ουτε τιποτα για το συγκεκριμενο η.τ. αλλα τελικα ολα καλα!!!

Φιλε μου δυο ερωτησουλες θελω να κανω αν βρεις χρονο μου απαντας.
1)ΤΙ μεγεθος εχει το Η.Τ. σου ποσα cm?
2)Εχει καθολου διαρροες , σου ηρθε καθολου υγρο στο στομα οσο ατμιζεις και απο ατμο πως τα παει ειναι πλουσιος?

Σε Ευχαριστω!!!

Αποσυνδεδεμένος L.G.

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS+IATTY+RAM + ΟΔΥΣΣΕΑΣ + KILLER 705 = <3
Απ: Nobacco Want
« Απάντηση #8 στις: Νοεμβρίου 01, 2011, 15:57 »
http://www.nobacco.gr/product/708/atomizer-want-iwant

δηλαδη μονο με αυτο και την Giant μπαταρια μου ειμαι οκ ? :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Andreass

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Want
« Απάντηση #9 στις: Νοεμβρίου 01, 2011, 16:06 »
http://www.nobacco.gr/product/708/atomizer-want-iwant

δηλαδη μονο με αυτο και την Giant μπαταρια μου ειμαι οκ ? :hmmm:
Ναι , κάνει για τη giant μπαταρία .

Αποσυνδεδεμένος max

Απ: Nobacco Want
« Απάντηση #10 στις: Νοεμβρίου 01, 2011, 20:03 »
Όταν θες να αλλάξεις γεύση υγρό στο ίδιο atom αυτό επιτυγχάνεται εύκολα ή είναι σαν τα cart που πρέπει να πέσει πλύσιμο? Δέχεται πλύσιμο το συγκεκριμένο atomizer?

Απλα βγαζεις την αμπουλα και την γεμιζεις με το υγρο της αρεσκειας σου.

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 01, 2011, 20:09
Φιλε μου δυο ερωτησουλες θελω να κανω αν βρεις χρονο μου απαντας.
1)ΤΙ μεγεθος εχει το Η.Τ. σου ποσα cm?
2)Εχει καθολου διαρροες , σου ηρθε καθολου υγρο στο στομα οσο ατμιζεις και απο ατμο πως τα παει ειναι πλουσιος?

Σε Ευχαριστω!!!

1) Το want ειναι σαν το hybrid. Το i-want ηταν 2 εκατοστα μεγαλυτερο λογω της οθονης. Εγω προτιμησα το want λογω μεγεθους.

2) Το εχω λιωσει απο εχτες και ποτε δεν εκανε διαρροη. Για αυτο το λογω κανανε τον ατμοποιητη με την αμπουλα να ειναι ενα για να αποφευγοντε οι διαρροες.  Εχει πολυ καλο χτυπημα και πολυ ντουμανι.

Στο συνηστω χωρις δευτερη σκεψη!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 01, 2011, 20:09 από Vrs5 »

Απ: Nobacco Want
« Απάντηση #11 στις: Νοεμβρίου 01, 2011, 22:44 »
Καλησπερα και απο εμενα και καλως σας βρηκα. Ειχα κανει εγγραφη παλιοτερα στο φορουμ, αλλα τελικα σημερα αγορασα το πρωτο μου η.τ., το ζητημα "διακοπη κ.τ." το ειχα αφησει πολυ καιρο στο "ιδωμεν"..
Απο τη συσκευη (want) δεν εχω καποιο παραπονο, πολυ βολικη κατασκευη για εναν αρχαριο οπως εγω..  δυστυχως το υγρο που διαλεξα ηταν αισχρο για τα γουστα μου :thumpdown: :'(
ειχα κανει λιγη ερευνα αλλα το υγρο που ηθελα δεν ηταν διαθεσιμο και διαλεξα καποιο αλλο (usa mix 16), απλα για να εχω κατι. Τελοσπαντων, επι του θεματος, να πω οτι διαρροες δεν ειχα καθολου, βεβαια δεν ατμισα κ τοσο καθως δε μου αρεσε το υγρο :'(

Αν θελετε κατι, ρωτηστε ελευθερα :)

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Nobacco Want
« Απάντηση #12 στις: Νοεμβρίου 01, 2011, 22:58 »
Καλωσόρισες orbital.
Νόμος στο η.τ., ειδικά όταν είσαι αρχάριος και δεν έχεις δοκιμάσει άλλες γεύσεις: ποτέ μόνο με ένα υγρό. ;)


Πέρνα κι από εδώ για μια "επίσημη" αυτοπαρουσίαση:http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1888.0.html

Αποσυνδεδεμένος larry70

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
  • 23 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΠΝΙΣΤΗΣ ΤΩΡΑ ΜΟΝΟ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
Απ: Nobacco Want
« Απάντηση #13 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 13:01 »
Μετά από μερικές ώρες ατμίσματος με το want μπορώ να πώ ότι είμαι απόλυτα ικανοποιημένος σε όλα  :thumpup:
Παρατήρησα όμως ότι σε φρεσκοφορτισμένες μπαταρίες giant και σε απανωτές μακρόσυρτες τσούρες έρχεται γεύση καμένου (ούτε λόγος να χρησιμοποιηθεί με το pasthrough της giant το καμένο θα έρθει άμεσα). Με τις δικές του μπαταρίες παίζει μια χαρά καλό είναι όμως να αποφεύγονται οι απανωτές μακρόσυρτες τσούρες ώστε να προλαβαίνει ο ατμοποιητής να τροφοδοτείται με υγρό.
Για την αντοχή του θα δήξει το μέλλον
Τέλος είναι πολύ εύκολο να χαθεί η πολύ μικρούλα συλικονούχα τάπα του tank

Αποσυνδεδεμένος thanatiforos

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Want
« Απάντηση #14 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 19:57 »
Αγορασα κι εγω δυο ατμοποιητες σημερα και βαλαντωσα στο καμμενο!!!Θελει πολυ αργη τζουρα και οχι "διπλη" γιατι καηκαμε!!Κριμα γιατι φαινεται καλη κατασκευη,και δεν φερνει και καθολου υγρο στο στομα.Καμμια ιδεα χρησης;εχω μπαταριες ego-t τις 1100.Τι εννοεις φιλε μου με το pasthrought της giant;(αναφερομαι στον larry 70)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 275 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 218 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21322 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282356 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208169 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66766 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175127 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313529 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14800 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125238 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93886 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4441 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix