vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

68 επισκέπτες, 8 χρήστες
Tem, alexakisdim, pngtszs1976, Buliwyf, trabaman, Milarepa, bloodlessz, manoslykos

Twitter

Kayfun Lite by SvoёMesto

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3015 στις: Ιουνίου 23, 2015, 01:14 »
Αν και μπήκε "δάκτυλος" να μην απαντήσω  :laugh1: , θα σου πω,  γιατί τους έχω και τους δύο...


Kayfun V4:
*πιο αεράτος
*πιο πολλά κομμάτια
*πιο εύκολο γέμισμα
*πιο ογκώδης
*πιο πολλά προβληματάκια (ελατήριο, διαρροούλες o-ring No16)
*πιο γευστικός σε πολύπλοκα υγρά


Kayfun Lite/Lite Plus:
*πιο σφικτή τζούρα (γίνεται και αεράτη, αλλά όχι τόσο όσο του V4)
*ελάχιστα κομμάτια
*δυσκολότερο γέμισμα (βιδούλα από κάτω και απαραίτητα μπουκαλάκι με βελόνα)
*ΠΑΝΕΥΚΟΛΟ στήσιμο
*αποδίδει καλύτερα και πιο έντονα τη γεύση στα νορμάλ και μη πολύπλοκα υγρά
*σχετικά φθηνός (€60)
*all time classic (εδώ και 2,5-3 χρόνια περίπου)


Σκέψου ότι απλά εγώ έδωσα τον V4 στον αδερφό μου (τον έκανα πέρα δηλαδή) και πήγα και αγόρασα και 2ο Lite Plus! ΓΝΗΣΙΟ παντα!!!
Για κλώνο δεν αξίζει από τη στιγμή που κάνει μόνο €60 ο γνήσιος και όταν ένας καλός κλώνος κυμαίνεται από €35 - €45 (Tobeco, HCigar κλπ.)... Είναι πολύ μικρή η χρηματική διαφορά και πολύ μεγάλη σε ατμιστικό επίπεδο (ναι, έχω δοκιμάσει ΚΑΙ κλώνο Lite Plus)...


Και επειδή ο "δάκτυλος" και συμπολίτης σου ίσως με κράξει  :laugh_cantstop: , καλό είναι να δοκιμάσεις πρώτα εσύ ο ίδιος αν σου αρέσει.
Γιατί τα γούστα του καθενός είτε σε γεύση, είτε σε ατμοποιητή, είτε ακόμα και στο φαΐ που τρώμε κάθε μέρα, είναι εντελώς και πέρα για πέρα ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΑ...  8)

Αποσυνδεδεμένος Giannis.B

  • **
  • 367
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3016 στις: Ιουνίου 23, 2015, 08:16 »
Ευχαριστω φιλε Thorin 13 για την απαντηση και το χρονο σου.Ο καλος και αγαπητος φιλος Πανος τα βλεπει ολα..χαχαχα.
Η τιμη ειναι δελεαστικη για κατι γνησιο (οχι οτι με χαλανε οι κλωνοι).Ειδωμεν ως την pay day.

 

Αποσυνδεδεμένος kingdm

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3017 στις: Ιουνίου 23, 2015, 20:29 »
Έστριψα το coil μου με συρματάκι Kanthal 0.25 και βγάζω μια ωραία αντίσταση 1.2... βάζω το βαμβακάκι μου ωραία και περιποιημένα... γεμίζω το τον kl+ και ξεκινάω να βλέπω το καινούριο επεισόδιο True Detective... το συγκεκριμένο υγρό το ατμίζω σε χαμηλά Volt μιας και κάπου στο 3.2 έχω βρει ότι μου δίνει την καλύτερη για εμένα γεύση... Μετά από 3-4 λεπτά το απόλυτο ξενέρωμα... παίρνω καμένο  :wall: ... Pause στο επεισόδιο... αδειάζω ξεβιδώνω.. το βαμβάκι ούτε σημαδάκι καμένου... βάζω άλλο βαμβάκι ξανακάνω όλη τη διαδικασία κλείνω φώτα resume το επεισόδιο μετά από 2-3 λεπτά πάλι καμένο πάλι pause :wall: ... γκρίνια από τη σύζυγο... (true detective είναι αυτό :P )... για κάποιο λόγο παίρνω καμένο και δε μπορώ να καταλάβω τι παίζει...γιατί με το ίδιο στήσιμο συνήθως δεν παίρνω... τελικά έστησα αντίσταση με το 0.3 που σπάνια μου δίνει καμένο..

Εντωμεταξύ τις τελευταίες 15 μέρες είχα επενδύσει σε Steam Tuners, είχα τον έναν kl+ με το tiny tank και τον άλλο με το deck access kit.. αλλά δε μου έκατσε... και στα δύο είχα μόνιμα υπερχείλιση... έχει τύχει σε κανέναν άλλον? Τελικά επέστρεψα στο original kit (αν και εμφανισιακά με Steam Tuners μου άρεσε περισσότερο) και στους 2 kl+ μιας και με το μαμίσιο kit δεν συνήθιζα να έχω υπερχείλιση.. :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3018 στις: Ιουνίου 23, 2015, 20:44 »
μήπως εννοείς υπερτροφοδοσία;Είχα το tiny, αλλά κατάφερα και το έσπασα με μια γερή πτώση, ανεξάρτητα από αυτό, στα 9-9.5 βατ που ατμίζω συνήθως υπερτροφοδοσία δεν είχα ποτέ.Αλλά και να έχεις αυτό λύνεται με το να ανεβάσεις για λίγο τα ρεύματα.Δε μπορώ να φανταστώ γιατί να συμβαίνει κάτι τέτοιο.Αν πάλι εννοείς ότι έχεις διαρροές, αυτό μου συνέβη μόνο όταν έσπασε το τανκάκι μου και πριν το πάρω χαμπάρι γιατί δεν ήταν εμφανές, αλλά με το ράγισμα χάλασε η υποπίεση στο τανκ και έτρεχαν τα ζουμιά παντού.

Για το καμένο τώρα, παίρνω όταν κάτι τρέχει με το βαμβάκι στη ποσότητά του, όταν δεν πατάει στο ντεκ καλά σε κάποιο σημείο, όταν με το βίδωμα της καμπάνας μετακινείται... Αλλαγή βαμβακιού με προσοχή και στρώνει. Επίσης μερικές φορές κάποια σπείρα είναι κολλημένη με κάποια άλλη, ενώ κάνω spaced coil και βλέπω ότι σε εκείνο το σημείο είναι μαύρη η αντίσταση ενώ η υπόλοιπη όχι.Σε αυτήν την περίπτωση αλλαγή καί της αποτυχημένης αντίστασης.
Πάντως για μένα η χρυσή τομή είναι με 28άρι σύρμα, 1.6-1.7 αντίσταση σε δυάρι τρυπανάκι.Νομίζω 1.2 για καυφούν είναι λίγο...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 23, 2015, 20:54 από Papadopoulou Ioanna »

Αποσυνδεδεμένος kingdm

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3019 στις: Ιουνίου 23, 2015, 20:54 »
Ναι υπερτροφοδοσία εννοώ.. κι εγώ ανέβαζα τα Watt και μπορούσα να ατμίσω. Αλλά μετά από 10 λεπτά άτμισμα αν το άφηνα στην άκρη μετά από λίγη ώρα είχε βγάλει υγρό και μου γέμιζε το istick. Το σκούπιζα φυσούσα λίγο και πάλι με ανεβασμένα watt Μπορούσα να ατμίσω πάλι. Αλλα γινόταν συχνά αυτό και ψιλοξενέρωσα

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3020 στις: Ιουνίου 23, 2015, 22:43 »
Θα συμφωνήσω σε ότι αφορά τη γεωμετρία της αντίστασης για τον kayfun...
Συρμα 0.28 σε πυρήνα 2mm, 8-9 σπείρες, αντίσταση 1.7-1.8.... κάπου εκεί είναι το βέλτιστο...
Εκανα πάρα πολλές δοκιμές με πυρήνες 2.5 και 3 καθώς και με λίγο λεπτότερο σύρμα (0.25) και με παχύτερο (0.32), το αποτέλεσμα δεν μπορώ να πώ ότι είναι κακό, καθώς ο kayfun συγχωρεί, όμως κατέληξα εκεί.
Ο 2.5 πυρήνας θέλει περισσότερες σπείρες, πιο χονδρο σύρμα και αρκετά μεγαλύτερη ισχύ για να παίξει σωστά λόγω της αυξημένης μάζας υγρού, αν το σύρμα μείνει ίδιο τότε οι σπείρες βγαίνουν λίγες και το βαμβάκι δεν "αναπνέει" σωστά. Επίσης το 0.32 σύρμα βγαίνει πολύ χονδρό για 2mm πυρήνα και οι σπείρες πολλές.
Το πιο ψιλό σύρμα πάλι, με πιο λίγες σπείρες οδηγεί σε πιο ασταθή στησίματα. Μπορεί να βγεί καλό, όμως μια σπείρα που δεν πατάει καλά, ένα μικρό κενό στο βαμβάκι είναι αιτία υπερθέρμανσης... με λίγα λόγια δεν συγχωρεί. Επιπλέον μη ξεχνάτε ότι στα λεπτότερα σύρματα αυξάνει αναλογικά η απώλεια ενέργειας στα "πόδια" σύνδεσης και ειδικά στον kayfun που τα "πόδια" έχουν σχετικά μεγάλο μήκος υπάρχει περίπτωση το σύρμα εκεί να υπερθερμαίνεται και να "καίει" υγρό αλλιώνοντας πληρως το άρωμα.
Το καλύτερο αποτέλεσμα βγαίνει με 0.28 σύρμα και 8-9 σπείρες πάνω σε 2mm και εναλλακτικά το 0.32 με 9-10 σπείρες πάνω σε 2.5mm, που όμως απαιτεί αρκετά μεγαλύτερη ισχύ (ολα σε VW για να επιλλέγεται η κατάλληλη ισχύς)
Για μηχανικό θα έλεγα ότι σύρμα 0.32 και 7-8 σπείρες πάνω σε 2mm (~1.2Ω) είναι καλό για να κρατηθεί πάλι η ισχύς σε λογικά επίπεδα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 23, 2015, 22:52 από slammer »

Αποσυνδεδεμένος yian

  • **
  • 498
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3021 στις: Ιουνίου 23, 2015, 23:21 »
Σχετικά με την υπερτροφοδοσία είναι καλό πάντα να κάνουμε και έναν έλεγχο στα orings εάν όλα τα άλλα δείχνουν σωστά.

Τις τελευταίες ημέρες είχα ξαφνικές υπερτροφοδοσίες χωρίς να έχω αλλάξει κάτι στο στήσιμό μου.
Θυμήθηκα ωστόσο πως το oring της βάσης τις τελευταίες φορές ήταν αρκετά χαλαρό όταν έλυνα το τανκ.
Το άλλαξα προληπτικά (αν και δεν έδειχνε να έχει θέμα απλώς είχε χαλαρώσει αρκετά) και τα προβλήματα εξαφανίστηκαν.
Μπορεί να ήταν τυχαίο, μπορεί και όχι  ;)

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3022 στις: Ιουνίου 24, 2015, 02:53 »
Δεν είναι καθόλου τυχαίο.
Αν ο ατμό παίρνει αέρα από κάποια ένωση με ο-ρινγκ, τότε υπερχειλίζει μέσα στο ντεκ.
Οπότε όταν δούμε υπερτροφοδοσία - διαρροή υγρού από την εισαγωγή αέρα, τότε το πρώτο πράγμα που ελέγχουμε είναι η στεγανότητα στα ο-ρινγκς ;)

Αποσυνδεδεμένος Golf150

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3023 στις: Ιουνίου 24, 2015, 10:58 »
Καλημέρα σας!


Εκανα θες την πρωτη μου αντισταση!
Σε 0.32 2.5μμ με 6 η 7 σπειρες (δεν θυμαμαι ακριβως τωρα) και βγηκε στα 1.3ωμ, Δουλευει καλα για πρωτη αποπειρα νομιζω!
Εχω τις εξης 2 αποριες: α) εκανα spaced coil, παιζει ρολο η αποσταση μεταξυ των σπειρων? αν η μια ειναι πιο κοντα και η αλλη κανα χιλοστο πιο μακρια πειραζει β) σε δυο βιντεο που ειδα εδω, ειδα δυο τροπους για το βαμβακι, ο ενας ειναι να μετα που τοποθετουν την αντισταση και το βαμβακι και βιδωνουν αυτο το στρογγυλο να κοβουν απο πανω το βαμβακι που περισσευει και να το σπρωχνουν μετα κατω ο αλλος τροπος ειναι οταν βαζουν το βαμβακι να το κοβουν εκει γυρω στην αντισταση και να γινεται σαν κουρτινα και να ακουμπαει κοντα στο αυλακι του υγρου. ποιος ειναι καλυτερος τροπος??

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3024 στις: Ιουνίου 24, 2015, 11:06 »
Σε spaced coils, είναι καλύτερα οι σπείρες να ισαπέχουν. Με λίγη προσπάθεια το καταφέρνεις, δεν είναι τίποτα.
Στο στήσιμο του βαμβακιού και οι δύο τρόποι είναι μια χαρά. Ότι βολέψει εσένα.

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3025 στις: Ιουνίου 24, 2015, 11:18 »
Παιδιά μπακαλίστικα, αφού αγόρασα πέντε διαφορετικά βοηθήματα και κασετίνες για κατασκευή κόιλ ο τρόπος που με βολεύει είναι ο εξής:

Βάζω το σύρμα στο κούρο κόιλερ όπως θα το χρησιμοποιούσα κανονικά αλλά ΔΕΝ χρησιμοποιώ το καπάκι.Τυλίγω με το χέρι και προσπαθώ οι σπείρες να είναι κολλητά.Βγαίνει ένα ωραιότατο ομοιόμορφο spaced coil με τις σπείρες να ισαπέχουν χωρίς τα κενά να είναι μεγάλα.Μετά κοτσάρω το κόιλ σε οδοντογλυφίδα που είναι από ξύλο και δε γλιστράει όπως τα μεταλλικά αξονάκια.
Βέβαια παρά τις ανησυχίες εγώ ακόμα καίω το κόιλ μου για να δω τί παίζει και διορθώνω αναλόγως...
Για το βαμβάκι με βολεύει ο τρόπος του Κώστα.Κόβω με το ψαλιδάκι στο ύψος που βιδώνει η καμπάνα, με ελάχιστο παραπάνω ώστε να πατάει καλά στο ντεκ και να μου δίνει την ευχέρεια αφού το ποτίσω με υγρό να του δώσω σχήμα ελάχιστα σαν Π (αυτό είναι φαινομενιάρικη πατέντα αλλά μ'αρέσει).Πάντα βιδώνω πρώτα το φούρνο και μετά την καμινάδα, γιατί μερικές φορές το βαμβάκι μετακινείται με το βίδωμα του φούρνου και δεν πατάει καλά και παίρνω καψούλια χωρίς να καταλαβαίνω το γιατί!Ετσι τώρα βιδώνω φούρνω,τσεκάρω,διορθώνω και μετά μοντάρω τα υπόλοιπα

Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3026 στις: Ιουνίου 24, 2015, 12:05 »
Επίσης αφού φτιάξεις την αντίσταση κράτα ΜΟΝΟ το κοιλερ ή τρυπανάκι κλπ... και τράβα με ένα τσιμπιδάκι το ένα άκρο της αντίστασης να ξετιλυχτεί μια σπείρα ή και δύο. Ομοίως κάνε  και από το άλλο ακρο της αντίστασης. Θα σου δώσει ακόμα καλύτερο αποτέλεσμα στα τελειώματα της αντίστασής σου. Καλό είναι βέβαια να κάνεις 2 έως 4  περισσότερες σπείρες από ότι έκανες μέχρι τώρα, εφόσον ακολουθήσεις αυτόν τον τρόπο που σου προτείνω, ώστε να μην βγει πιο χαμηλή η τιμή της αντίστασης από την επιθυμητή.  ;)

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3027 στις: Ιουνίου 24, 2015, 12:48 »
Θα συμφωνήσω σε ότι αφορά τη γεωμετρία της αντίστασης για τον kayfun...
Συρμα 0.28 σε πυρήνα 2mm, 8-9 σπείρες, αντίσταση 1.7-1.8.... κάπου εκεί είναι το βέλτιστο...
Εκανα πάρα πολλές δοκιμές με πυρήνες 2.5 και 3 καθώς και με λίγο λεπτότερο σύρμα (0.25) και με παχύτερο (0.32), το αποτέλεσμα δεν μπορώ να πώ ότι είναι κακό, καθώς ο kayfun συγχωρεί, όμως κατέληξα εκεί.
Ο 2.5 πυρήνας θέλει περισσότερες σπείρες, πιο χονδρο σύρμα και αρκετά μεγαλύτερη ισχύ για να παίξει σωστά λόγω της αυξημένης μάζας υγρού, αν το σύρμα μείνει ίδιο τότε οι σπείρες βγαίνουν λίγες και το βαμβάκι δεν "αναπνέει" σωστά. Επίσης το 0.32 σύρμα βγαίνει πολύ χονδρό για 2mm πυρήνα και οι σπείρες πολλές.
Το πιο ψιλό σύρμα πάλι, με πιο λίγες σπείρες οδηγεί σε πιο ασταθή στησίματα. Μπορεί να βγεί καλό, όμως μια σπείρα που δεν πατάει καλά, ένα μικρό κενό στο βαμβάκι είναι αιτία υπερθέρμανσης... με λίγα λόγια δεν συγχωρεί. Επιπλέον μη ξεχνάτε ότι στα λεπτότερα σύρματα αυξάνει αναλογικά η απώλεια ενέργειας στα "πόδια" σύνδεσης και ειδικά στον kayfun που τα "πόδια" έχουν σχετικά μεγάλο μήκος υπάρχει περίπτωση το σύρμα εκεί να υπερθερμαίνεται και να "καίει" υγρό αλλιώνοντας πληρως το άρωμα.
Το καλύτερο αποτέλεσμα βγαίνει με 0.28 σύρμα και 8-9 σπείρες πάνω σε 2mm και εναλλακτικά το 0.32 με 9-10 σπείρες πάνω σε 2.5mm, που όμως απαιτεί αρκετά μεγαλύτερη ισχύ (ολα σε VW για να επιλλέγεται η κατάλληλη ισχύς)
Για μηχανικό θα έλεγα ότι σύρμα 0.32 και 7-8 σπείρες πάνω σε 2mm (~1.2Ω) είναι καλό για να κρατηθεί πάλι η ισχύς σε λογικά επίπεδα.


Μετα απο πολλους πειραματισμους, το συμπερασμα του slammer ειναι ιδιο ακριβως με το δικο μου και το προτεινω σε οσους δεν το εχουν δοκιμασει, τοσο στον klp οσο και στον V4. Τωρα ψαχνομαι λιγο με ribbon αλλα στανταρ γευση και απροβληματιστα στησιματα ειναι τα παραπανω...

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3028 στις: Ιουνίου 24, 2015, 13:08 »
χαίρομαι που συμφωνείτε κι εσείς μαζί μου γιατί μέχρι τώρα διάβαζα για 2.5 τρυπανάκι και αναρωτιόμουν μήπως είμαι εγώ το μαύρο πρόβατο!

Ερώτηση παιδιά.Ο five pawns edition είναι λειτουργικά ίδιος με τους Lite plus έτσι;Επίσης το διάφανο τανκ εάν χρειαστεί αλλαγή, είναι το νάνο ή το κανονικό;

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3029 στις: Ιουνίου 24, 2015, 13:56 »
Όπως έχω ξαναπεί και παλαιότερα και ύστερα κι εγώ από ΠΟΛΛΟΥΣ πειραματισμούς, έχω καταλήξει ότι γενικά το ιδανικό είναι τα 2,5 mm πυρήνα-εσωτερ. διάμμετρο του coil. Ίσως πράγματι όπως είπε και ο Slammer να παίζει και ρόλο και η διατομή του σύρματος για την κάθε διάμμετρο το coil. Δεν διαφωνώ... Άλλωστε (πάλι από ΠΟΛΛΟΥΣ πειραματισμούς) εγώ έχω καταλήξει στο 0.32 mm σύρμα ότι είναι το ιδανικό ΜΟΥ.
Στις 8 σπείρες που μου βγάζει 1,5Ω, στα 12 watt είναι μια χαρά πάντως... Από ΟΛΕΣ τις απόψεις! Και το βαμβάκι είναι ογκώδες ακόμα κι ας μην είναι πολύ και όλα τα σχετικά!


Ιωάννα το τανκάκι στον Five Pawns, από όσο γνωρίζω είναι το ίδιο σαν αυτό που έχει και ο V4 στην πολυκαρβονική του βέρσιον... ;)








Την καλησπέρα μου σε όλη την αγαπημένη μου "ιντερνετική" παρέα-συντροφιά!!!  :bye:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 244 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 199 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21051 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281942 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208027 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66401 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174964 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313177 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14622 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125024 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93745 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4248 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix