vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Ares mtl rta by Innokin

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #315 στις: Δεκεμβρίου 13, 2017, 14:08 »
Επιστροφή στο κατάστημα άμεσα θα σου έλεγα Bill..

Εύκολα να τα λες βέβαια, εμένα στον δικό μου δεν δέχτηκαν επιστροφή αφού ο προμηθευτής τους δεν τον παίρνει πίσω, "κανένας επισκευάσιμος δεν έχει εγγύηση" είπαν στο κατάστημα που ψωνίζω συχνά και έχω ιδιαίτερες σχέσεις.. για να με ευχαριστήσουν όμως οι άνθρωποι μου έκαναν δώρο έναν kayfun prime της sxk, και τον προβληματικό μου Ares τον πήρα αμανάτι όμως.

Θα πορευτώ με τον kayfunάκο, τον Ares μόνο με ελαστικό δαχτυλίδι στο καπάκι για να σφραγίζει το τανκ. Να αγοράσω ξανά Ares δεν πρόκειται. ;)


Αποσυνδεδεμένος bill the kid

  • **
  • 144
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #316 στις: Δεκεμβρίου 13, 2017, 14:11 »
ρε τον ares τι μας κανει, και τον εχω παρει απο ηλεκτρονικο κατάστημα.. κλάφτα.

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #317 στις: Δεκεμβρίου 13, 2017, 14:22 »
Οι Χαλανδραίοι τουλάχιστον που θέλουν να τον αγοράσουν να τον πάρουν απο Liquid Puff που είναι και επίσημος συνεργάτης. Εγώ απο εκεί τον πήρα και μόλις τον πήγα πίσω μου τον άλλαξε το παλικάρι αμέσως. Είπε μάλιστα οτι θα τον βάλει στην άκρη για να τον δείξει στον Dimi (ήταν πριν τα εγκαίνια η φάση).

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #318 στις: Δεκεμβρίου 13, 2017, 14:36 »
Έφαγα φλασιά τώρα!!

Εσείς που έχετε πρόβλημα με την καμπάνα, δοκιμάσατε και το δεύτερο τανκάκι?? Πιθανώς ακόμη και κάτω από μισό χιλιοστό πιο ψηλό να είναι από αυτό που σας κάνει το θέμα, ΔΕΝ θα τερματίζει πια.
δλδ, μπορεί το θέμα να είναι στο (πιθανόν κοντύτερο??) τανκ.
Ή ακόμη ακόμη και στα o-rings

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #319 στις: Δεκεμβρίου 13, 2017, 14:41 »
Δοκίμασα χωρίς τανκ εντελώς. Στον σωστό η καμπάνα τερματίζει εκεί που πρέπει και σκέτη, χωρίς τανκ.

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #320 στις: Δεκεμβρίου 13, 2017, 14:59 »
Ναι, δεν διαφωνώ, το είδα που το είπες. Όμως με ένα μακρύτερο τανκ, προφανώς δε θα φτάνει τόσο χαμηλά.

Αποσυνδεδεμένος bill the kid

  • **
  • 144
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #321 στις: Δεκεμβρίου 13, 2017, 15:14 »
παιδια εχω κανα μισαωρο σφιγγω ξεσφιγγω μεχρι τερμα τελικα το διαβαζει!! καλα θα μας τρελανει...

Αποσυνδεδεμένος Chronisb

  • *****
  • 1772
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #322 στις: Δεκεμβρίου 13, 2017, 15:20 »
Βασίλη, μήπως όταν σου έβγαλε βραχυκύκλωμα τον έσφιξες πάνω στο mod? Σε αυτή την περίπτωση η ροπή που το σφίγγεις είναι πολύ μεγαλύτερη και πάει μέχρι τέρμα! ;)

Αποσυνδεδεμένος bill the kid

  • **
  • 144
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #323 στις: Δεκεμβρίου 13, 2017, 15:38 »
η αληθεια ειναι το παραεσφιξα, βεβαια τωρα τον ξαναεστησα και τερμα βιδωμενο το διαβαζει, τι να πω.. παντως να τον παω για αλλαγή βαριέμαι..

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #324 στις: Δεκεμβρίου 13, 2017, 17:38 »
Ο Busardo πάντως τα γνωρίζει μια χαρά από τα σχόλια του κόσμου στο YouTube. Σε ορισμένα βίντεο απαντάει κιόλας αλλά για το ίδιο το review κι όχι για τα προβλήματα του κόσμου. ;)
Απο την στιγμη που θα το παραδεχτει πρεπει να κανει ανακλησεις, μιλαμε τρελα λεφτα... Μεσα θα μπει και θα χρωσταει πολλα κιολας. Δεν νομιζω να το εκανε ποτε κανεις αυτο. Ο SMM ακομη πληρωνει τα τζαμακια του theorem.
Παρ'ολα αυτα εφταιξε που βιαστηκε να το βγαλει για να μην παρει ολη την αγορα το siren v2. Και πανω απ'ολα ηξερε να κανει bullying τον Vic για το review του και αυτο ειναι που με ενοχλει περισσοτερο γιατι του ειχα εκτιμηση. Οσο για το σχολιο του με 40 ευρω τι περιμενεις να παρεις δεν το σχολιαζω καν.. Ο τονος μου ειναι αρκετος.

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #325 στις: Δεκεμβρίου 13, 2017, 20:40 »
Νομίζω ότι έκατσε πιο όμορφα με τα μπλε λαστιχάκια και το διάφανο drip tip του Cubis...






Επίσης με νέο στήσιμο.
28ga / 7 σπείρες ανοιχτές / 1,5Ω / 12 - 15watt

Παίζει να είναι και λίγο χειρότερα από πριν η γεύση που ήταν με το έτοιμο στριμμένο σύρμα της συσκευασίας (26ga / 7 σπείρες ανοιχτές / 1Ω / 17 - 20watt)...

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #326 στις: Δεκεμβρίου 13, 2017, 22:04 »
Το λαστιχάκι της πλήρωσης αν ειναι όπως στον Ello είναι μάλλον σιλικόνη και δεν βγαίνει, πάει βαθειά, αλλα αν το σηκώσεις και το τραβήξεις και μόνο -αυτο το μερος που φαίνεται-  με ένα κατσαβιδάκι, επαναφέρει αρκετή απο την ελαστικότητά του

*Κι εμένα ήταν τόσο σκληρό πλέον που θα ελεγα πως ειναι τεφλόν και σα να ειχε λεπτύνει, αλλα το θυμόμουν στην αρχή που ήταν αρκετά μαλακο
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 13, 2017, 22:21 από chillo »

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #327 στις: Δεκεμβρίου 13, 2017, 23:01 »
Και εδώ ένα αξιόπιστο κατά την γνώμη μου Review και το κυριότερο "Συγκρίσεις".


Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #328 στις: Δεκεμβρίου 13, 2017, 23:12 »
Ares mares koukounares, λοιπόν...

Εγώ πάντως βλέπω το θέμα να παίρνει διαστάσεις χιονοστιβάδας.
Θα πέσουν κυβερνήσεις. Ή αμερικανική πρεσβεία φρουρείται καθώς και και η αντίστοιχη κινεζική στην ουάσινγκτον.

Πέρα από τη πλάκα τώρα εγώ που είμαι και εργοστασιακός, μόλις βγεί ο zenith θα πάω να τον πάρω.

Στάλθηκε από το Ναυτιλο μου χρησιμοποιώντας σήματα ατμού.


Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #329 στις: Δεκεμβρίου 13, 2017, 23:45 »
Αφού μου έμεινε μπάστακας στο σπίτι μετά τα πρωινά ξενερώματα απ'τον προμηθευτή το πήρα απόφαση. Θα τον κρατήσω και θα του πιω το αίμα.

Τον έστησα με 24άρι kanthal (ω ναι! :)) ) και αφού τον γέμισα με υγρό του έβαλα κι ένα σφιχτό σφιχτό λαστιχένιο δαχτυλίδι (πως διάολο τα λένε αυτά τα προστατευτικά ) γύρω απ' το καπάκι αναπλήρωσης που πιάνει μέχρι και τα πάνω όρια του γυαλιού. Έτσι για να μη μπάζει αέρα από εκεί δηλαδή.

20 watt ζεστός ατμός, φουλ ανοιχτός αέρας και ο κερατάς πάει τρένο απ' το μεσημέρι. Σταγόνα δεν έχασε μέχρι στιγμής :))

Βέβαιο όμως, αλλά βγει το δαχτυλίδι θα αρχίσουν τα πανηγύρια πάλι. Στανταράκια πράγματα.

Έτσι μού'ρχεται τώρα να τον μετατρέψω σε bf rta, ένα τρυπανάκι στον 510 κι αρχίζει ο χαβαλές.. :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 62945 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3680 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 972 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172540 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277603 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15473 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14116 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9462 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43580 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 451 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36262 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560281 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem