vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

206 επισκέπτες, 2 χρήστες
camber, stsoulos

Twitter

Cloud One by Cloud Mods

Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #60 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2015, 16:06 »
Τι σχέση έχει ο kayfun  ρε παιδιά με αυτό το κόσμημα, ότι καλύτερο κυκλοφορεί στην αγορά πανεύκολος ντουμανατος ποιότητα κατασκευής διαροες δεν υπάρχουν και ελληνικός από ένα δικό μας παιδί, έχω μείνει αναυδος!!!!

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #61 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2015, 16:32 »
Η επιλογή του clear δεν είναι μόνο θέμα κόστους αλλά και βάρους...Κι εγώ θα ήθελα την επιλογή.Αναμένω με αγωνία τα reviews και στο απώτερο μέλλον και τις αγγελίες με κάποιον που δε θα του ταιριάξει  :laugh1:

Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #62 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2015, 17:14 »
Αν δεν γινει μια σωστη παρουσιαση απο καποιους αμετοληπτους χρηστες.δεν πιστευω τιποτε


Mobile klaz speaking...

Αποσυνδεδεμένος xxpistoss

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #63 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2015, 18:04 »
Δηλαδή έχει ενθουσιαστεί όλος ο κόσμος για ενα kayfun deck, με νοοτροπία phenomenon όσον αφορα τον έλεγχο τροφοδοσίας, αναπλήρωση απο πανω, και μοναδική διάφορα η πιο αερατη τζουρα εφόσον την ζητάει ο χρήστης.
Phenomenon v.2 ?

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #64 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2015, 19:05 »
Χαίρομαι για μια ακόμη ελληνική υλοποίηση και παρακολουθώ.
Σέβομαι επίσης ιδιαίτερα τον Shadockan και δίνω βάση στην γνώμη του.

Αλλά ήδη παρατηρώ ένα hype που μου γυρίζει τα άντερα.
Νέοι σχολιαστές να μιλάνε για ανεπανάληπτα κοσμήματα του ατμίσματος, αβάσιμες εικασίες για την γεύση και το ατσάλι (πιο απλά: μπούρδες) να εκφράζονται ως απόλυτη γνώση, δημιουργία φημών, ύποπτες συγκρίσεις για το υποδεέστερο... λέβελ των ανταγωνιστών. :doh3:

Και κάπου εκεί μπαίνει και ένα όνομα από τα παλιά... Παλιός, έμπειρος ατμιστής, με γνώσεις -αλλά και χαρακτήρα για ίντριγκες, κλίκες και περίεργες κόντρες. Και μου κολλάει με όλα αυτά -δίκαια; άδικα; δεν ξέρω.
Όχι παίδες, λάθος τρόπος. Αυτά με κάνουν ήδη να στραβώνω και να νιώθω πως κάποιος πουλάει φούμαρα σε αδαείς. Και υπέροχος να είναι ο ατμοποιητής με όλα αυτά θα τον αντιπαθήσουμε πριν τον δούμε.

Αποσυνδεδεμένος oaksmoke

  • **
  • 276
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #65 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2015, 21:13 »
 Σε όλα τα καταναλωτικά αγαθά,  από ατμοποιητές μέχρι αυτοκίνητα, όταν υπάρχει καλή ποιότητα κατασκευής πάντα επισημαίνεται και είναι στα συν του προϊόντος.
Καλή ποιότητα κατασκευής, χωρίς τα ανάλογα υλικά κατασκευής, δεν γίνεται να έχεις.
Δεν είμαι κατασκευαστής ούτε  μεροληπτώ υπέρ  κανενός κατασκευαστή, πάντα βλέπω τα πράγματα από τη δικιά μου πλευρά που είναι είναι η πλευρά του απλού ατμιστή, που προσπαθεί να πάρει τα μέγιστα από οποιοδήποτε ατμοποίητη. Το ποιος τον κατασκεύασε για μένα είναι δευτερεύων, όλοι κρίνονται το ίδιο για το αποτέλεσμα της δουλειάς τους.
Γιατί όμως όλοι οι κατασκευαστές, Έλληνες και ξένοι, προτιμούν το κοστοβόρο 316L  όταν μπορούν να  έχουν το ίδιο αποτέλεσμα με πολύ φτηνότερα υλικά, και να πολλαπλασιάσουν το κέρδος τους?
Αβάσιμη και η δική τους άποψη,  λένε μπούρδες σε βάρος της τσέπης τους και ζούνε όλοι μαζί στην ίδια πλάνη?
Τότε κακός όλοι εμείς ζητάμε ατμοποιητες από τα συγκεκριμένα υλικά  και ανεβάζουμε το κόστος σε βάρος της δικιάς μας τσέπης.


  BigSur με όλη την ειλικρινή εκτίμηση που σου έχω διαβάζοντας σε αρκετό καιρό, θα συμφωνήσω για το “hype” που δημιουργείται, μέχρι σε ένα βαθμό δικαιολογημενα για κάποιο καινούργιο προϊόν , επίσης για την αδικαιολόγητη υπερβολή κάποιον post, άλλα νομίζω ότι και το δικό σου post γράφτηκε εν θερμώ, και περιέχει χαρακτηρισμούς που δεν νομίζω ότι χρειάζεται να αποδίδονται, τουλάχιστον χωρίς λόγο.
Την τελευταία παράγραφο δεν τη σχολιάζω γιατί αναφέρεται σε πρόσωπα και καταστάσεις που δεν γνωρίζω και δεν νομίζω ότι με αφορούν.
   
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 23, 2015, 23:32 από oaksmoke »

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #66 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2015, 21:39 »
Εκτιμώ τα καλά υλικά. Ακόμα και τα εξωτικά. Ένα καλό ατσάλι θα κάνει ακριβότερα και θα το πουλήσει με τον αντίστοιχο τρόπο και ο κατασκευαστής. Όλα ΟΚ. Συχνά δεν έχει καμία σχέση με την χρηστικότητα και είναι μόνο θέμα κύρους ή μούρης, αλλά δεν με πειράζει.
Αλλά το να "ακούγεται" (από... ποιούς τρομερούς γνώστες;) πως το 316 δίνει άλλη γεύση (!!!) που γίνεται αισθητή σε σχέση με τα "υποδεέστερα" 304 άλλων ανταγωνιστών είναι από ανόητο έως ύποπτο.
Και γράφονται διθύραμβοι από συμφορουμίτες των 2 μηνυμάτων που το πρώτο που είχαν να μοιραστούν με το φόρουμ είναι το πόσο τέλειο είναι αυτό το προϊόν...  :laugh1:

Λέω ξεκάθαρα αυτό που σκέφτηκα.
Εν θερμώ ή εν ψυχρώ, βαρέθηκα τα παπαγαλάκια.
Και δεν θα ξαναγράψω για το θέμα, επειδή πιστεύω πως αυτό το σούσουρο τους εξυπηρετεί.

[Εννοείται πως εδώ διάβασα και απόψεις ανθρώπων που εμπιστεύομαι και δεν τους αφορούν τα παραπάνω. Επίσης, εννοείται πως δεν κακολογώ καθόλου τον ατμοποιητή. Εύχομαι να είναι αστέρι.]

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #67 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2015, 21:59 »
Με αυτά και με εκείνα, τον έχει κανείς τελικά τον ατμο;
Να δούμε καμία φωτο ακόμα, κανένα σετάπ, κανένα σνικ πικ βρε παιδί μου!

Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #68 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2015, 22:13 »
Εγώ δεν καταλαβαίνω πως μπορούμε και χρησιμοποιούμε πολυκαρβονικά τανκ εν έτη 2015. Θα περίμενα ένας σύγχρονος ατμοποιητής (ειδικά σε αυτή την κατηγορία τιμής) να είναι πυρέξ. Προσωπικά ατμοποιητές με πολυκαρβονικά δεν τους λαμβάνω καν υπόψη.

Αποσυνδεδεμένος Paschal

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #69 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2015, 22:34 »
Που το είδες το πολυκαρβονικό στο συγκεκριμένο ατμοποιητή;
Ατσάλινος είναι και εξτρά πάει το πλαστικό τανκ.

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #70 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2015, 22:45 »
O φίλος ferongr εννοεί φυσικά ότι θα προτιμούσε αντί για πολυκαρβουνικό  πυρέξ έστω και σαν εχτρα. αλλά και οι Φαινόμενο καθώς και Τηλέμαχος έχουν τα ίδια (SS και πολυκαρβουνικό).

Αποσυνδεδεμένος oaksmoke

  • **
  • 276
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #71 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2015, 22:48 »
 έγραψα για τον συγκεκριμένο ατμοποιητη την άποψη μου, ατμίζοντας τον τέσσερις  μέρες συνεχεία.
αν παρατήρηση κάποιος όλα μου τα post ποτέ δεν έχω πει για κάποιον ατμοποίητη αν ατμίζει καλά ή όχι, αν δεν τον έχω στην κατοχή μου και δεν τον έχω δοκιμάσει, όπως γίνεται πολύ συχνά σε παρουσιάσεις  από ανθρώπους που εκφέρουν άποψη έχοντας δει ένα ατμοποιητη μονό σε φωτογραφίες.
Το ότι έμεινα ικανοποιημένος από το προιον και το διατύπωσα, χωρίς διθυράμβους και τυμπανοκρουσίες,  και κύριος το ότι αναφέρθηκα στα υλικά κατασκευής του (σωστή η λάθος η άποψη μου ευχαρίστως να το συζητήσουμε, και αν αποδειχθεί ότι έχω λάθος να ανακαλέσω)  σε καμία περίπτωση δεν με κάνει παπαγαλάκι κανενός,  ούτε ότι λέω μπούρδες.
χαρακτηρισμούς που σε καμία περίπτωση δεν θα δεχθώ και περιμένω μια απάντηση γι΄αυτο.
Καλό είναι να είμαστε λίγο προσεκτικοί στις διατυπώσεις μας και να μην εκτοξεύουμε κατηγορίες επί δικαίων και άδικων.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 23, 2015, 23:07 από oaksmoke »

Αποσυνδεδεμένος hardmacarton

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #72 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2015, 22:58 »
Χαίρομαι για μια ακόμη ελληνική υλοποίηση και παρακολουθώ.
Σέβομαι επίσης ιδιαίτερα τον Shadockan και δίνω βάση στην γνώμη του.

Αλλά ήδη παρατηρώ ένα hype που μου γυρίζει τα άντερα.
Νέοι σχολιαστές να μιλάνε για ανεπανάληπτα κοσμήματα του ατμίσματος, αβάσιμες εικασίες για την γεύση και το ατσάλι (πιο απλά: μπούρδες) να εκφράζονται ως απόλυτη γνώση, δημιουργία φημών, ύποπτες συγκρίσεις για το υποδεέστερο... λέβελ των ανταγωνιστών. :doh3:

Και κάπου εκεί μπαίνει και ένα όνομα από τα παλιά... Παλιός, έμπειρος ατμιστής, με γνώσεις -αλλά και χαρακτήρα για ίντριγκες, κλίκες και περίεργες κόντρες. Και μου κολλάει με όλα αυτά -δίκαια; άδικα; δεν ξέρω.
Όχι παίδες, λάθος τρόπος. Αυτά με κάνουν ήδη να στραβώνω και να νιώθω πως κάποιος πουλάει φούμαρα σε αδαείς. Και υπέροχος να είναι ο ατμοποιητής με όλα αυτά θα τον αντιπαθήσουμε πριν τον δούμε.
για ποιους νέους σχολιαστές μιλάς?μπορείς να είσαι λίγο ποιο ξεκάθαρος? :)

Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #73 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2015, 22:59 »
Από κατασκευαστικής πλευράς δεν είναι δύσκολο να γίνει γυάλινος πάντως. Μια παραλλαγή του tank του Subtank Mini χρειάζεται, μόνο που αντί για καμινάδα υπάρχει τρύπα με εσωτερικό oring για την καμπάνα. Και το topfill γίνεται.


(Μαύρο: Μεταλλο, Κόκκινο: Oring, Μπλέ: Πυρέξ)
 

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #74 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2015, 23:21 »
Πάντως εγώ σίγουρα θα τον δοκιμάσω  :yes: .  Αν η απόδοσή του είναι σαν του Calix (αυτόν έχω για μέτρο σύγκρισης εγώ) τότε δικαιολογεί την τιμή του και με το παραπάνω.


Όπως και να 'χει μπράβο στον κατασκευαστή για την προσπάθεια, ασχέτως αποτελέσματος  :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 278624 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:33
από stavax
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 12902 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123779 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63983 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206706 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92988 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3918 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1147 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173142 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15606 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14319 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9673 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos