vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Zenith tank by Innokin

Αποσυνδεδεμένος Nick_Vape

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1140 στις: Οκτωβρίου 23, 2019, 22:32 »
Γενικά ο zlide είναι απολυτα στεγανός αλλά έχω δει περίπτωση διαρροής επειδη δεν ειχε πατήσει καλά η καινουργια αντίσταση με αποτέλεσμα να μην έχει βιδώσει καλά το κάτω κομματι. Τσεκαρε το

Συνδεδεμένος mathimatikos1966

  • **
  • 310
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1141 στις: Οκτωβρίου 24, 2019, 00:15 »
Καλησπέρα σε όλους, επειδή δεν βρήκα νήμα για τον Zlide είπα να γράψω εδώ. Είχα τον ζενίθ και εδώ και 10 μέρες πήρα τον Zlide. Κανένα πρόβλημα στην αρχή, λίγο πιο σφιχτή τζούρα όλα καλά. Τον έλυσα για να τον πλύνω χτες και σήμερα είχα διαρροή( δεν ξέρω αν έκανε ζημιά στο μοντάκι) και γουργουρητό έντονο ιδίως όταν τον γεμίζω και ακόμη μετά από λίγες τζούρες υπάρχει υγρό πάνω στο σπείρωμα 510 εαν το λέω καλά, εκεί που βιδώνει ο ατμοποιητής εννοώ. Μόλις τον αγοράζεις έχει 2 οριγκάκια το 1 κάτω στη βάση και το άλλο πάνω στο τζαμάκι σαν να είναι κολλημένο αλλά δυστυχώς δεν είναι. Βγάζοντας το τζαμάκι να το πλύνω όπως λέει η εταιρεία και έχω δει σε βίντεο να κάνουν το δεύτερο οριγκάκι βγήκε και απλά βάζω το τζαμάκι και από πάνω αυτό και τον κουμπώνω, δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο να κάνω ειλικρινά. Τον πήγα στο Mega vape στην πόλη μου και η κοπέλα που δουλεύει εκεί δεν είχε ιδέα και μου είπε ότι τον δικό της δεν τον λύνει να τον πλύνει αλλά τον σκουπίζει με χαρτάκι γιατί φοβάται  ???. Πήρα και στα κεντρικά και μου είπε ότι μάλλον δεν έβαλα την αντίσταση σωστά ( του Ζενίθ που κουμπώνει) και μάλλον φταίει η αντίσταση που έχει υπερτροφοδοσία. 7 μέρες δίνουν και μετά δεν μπορούν να κάνουν κάτι, τον έχω 12. Η αντίσταση δεν έχει πρόβλημα γιατί τον έβαλα στον Ζενίθ και όλα μια χαρά ούτε το μοντάκι γιατί ατμίζω κανονικά. Κάποιος με παρόμοια εμπειρία μήπως μπορεί να βοηθήσει γιατί είναι κρίμα να τον πετάξω και δεν ξέρω τι να κάνω, τον πλήρωσα και 6-7 ευρώ παραπάνω για να μπορώ να πάω στο μαγαζί εαν προκύψει θέμα αλλά τι να σου κάνει το κοριτσάκι εαν δεν γνωρίζει. Συγγνώμη για το μεγάλο μήνυμα και ευχαριστώ.
πραγματικά το oring είναι κολλημένα σε κάποιους ενω σε αλλους όχι .
θέλει λόγο προσοχή τα να μην χαθούν (είναι και διαφανή τα άτιμα) .

Νομίζω στην συσκευασία στο σακουλάκι έχει ανταλλακτικό

Αποσυνδεδεμένος tony1976

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1142 στις: Οκτωβρίου 24, 2019, 09:38 »
Καλημέρα και ευχαριστώ, μπορεί να ήταν (κολλήμενα) και στον δικό μου το πάνω εννοώ πιο πολύ γιατί το κάτω εφαρμόζει στην βάση αλλά με το λύσιμο και το πλύσιμο ξεκόλλησε, δεν ήταν και κολλημένο πολύ στέρεα πιο πολύ εφάπτεται παρά ήταν κολλημένο με κόλλα ας πούμε. Έχει ανταλλακτικά ναι 2 αν θυμάμαι αλλά πάλι την ίδια διαδικασία θα κάνω δεν μπορώ να το κολλήσω στο τζαμάκι κάπως άρα περίπου το ίδιο θα γίνει. Το είχα δει στα βίντεο πριν τον πάρω και ένα φόβο τον είχα γιατί φαινόταν ότι βγαίνει το οριγκάκι δυστυχώς γιατί είναι καλός αλλά θα ήθελα να λύνεται και να πλένεται με την ευκολία που είχε ο Μέλο 4 ας πούμε.

Αποσυνδεδεμένος Volgas54641

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1143 στις: Οκτωβρίου 24, 2019, 15:00 »
Εχω 2 Zlideς, οντως βγαίνουν τα ο-ρινγκς αλλά ξαναμπαίνουν χωρίς πρόβλημα.Οχι όμως πάνω στο τζαμάκι αλλά στις επιφάνειες που ακουμπά/κάθεται το τζαμάκι, εννοείται χωρίς κόλημα.Διαρροή μηδέν.

Αποσυνδεδεμένος tony1976

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1144 στις: Οκτωβρίου 24, 2019, 15:39 »
Καλησπέρα και ευχαριστώ, τελικά αυτό έκανα και εγώ έβαλα την τσιμούχα κάτω στη βάση και λίγο υγρό περιμετρικά για να κάτσει το τζαμάκι και το κούμπωσα ανάποδα δηλαδή και μέχρι τώρα 20 λεπτα όλα καλα, απλά πριν έβαζα το τζαμάκι και από πάνω το οριγκάκι και το κούμπωνα όρθιο και είχα διαρροή. Ευχαριστώ πολύ φίλε, γιατί εαν περίμενα από το Mega Vape που ήθελε να το στείλει να το δουν και θα έκανε 10 μέρες ακόμη θα περίμενα.

Αποσυνδεδεμένος Volgas54641

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1145 στις: Οκτωβρίου 24, 2019, 18:24 »
 :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος npil

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1146 στις: Νοεμβρίου 06, 2019, 00:00 »
παιδιά , τον αγόρασα κ γω .κ μπορώ να πω ότι είναι πολύ πρακτικος όσον αφορά το γέμισμα κ την αλλαγή αντίστασης.Εχω όμως κάποιες απόριες . Επειδή πριν είχα τον joyetech v2 ego, και σαν σχετικά νέος ατμιστης , ατμιζα σε αντίσταση 1ohm με 4-4.2 v σε 16-17watt, είχα καλή απόδοση σε γεύση από το υγρό (old halbor) . με τον. zlide τώρα κ με την αντίσταση 0.5 ,ενώ έχω ποιο γεμάτο ατμό στα 15-16 watt ,ένα περίεργο πράγμα , είναι ποιο ελαφριά η γεύση του υγρού κ ακόμα ειχα κάνα δυο φορές στις 2 μέρες , κ λίγο κάψιμο (ζεσταίνει πιο πολυ). ενώ χρησιμοποιώ το ίδιο drip tip με πριν ,στον zlide καίει πιο πολύ. Μπορείτε να. μου προτείνετε τι αντίσταση να βάλω για να βγαζει ποιο έντονη γεύση (τσιγαρισια) κ όσο το δυνατόν να μην ζεσταίνει πολυ.Σαν αρχάριος ρωτάω για να βρω την ιδανική απόδοση του ατμοποιητη.

Αποσυνδεδεμένος kyrgiannis

  • **
  • 313
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1147 στις: Νοεμβρίου 06, 2019, 00:43 »
Χρησιμοποιώ την 0,8 ωμ στα 16-17 watt και είμαι απολυτά ευχαριστημένος. Έχω βρει ένα drip tip από ss με πλαστική προστασία στα χείλια . Θεωρώ ότι με ss μεταφέρεται καλύτερα η γεύση αλλά σκέτο μου έκαιγε τα χείλη. Αγόρασα τελευταία το zlide tube που το μοντάκι ρυθμίζει μόνο την τάση ανάλογα με τι αντιστάσεις βάζεις και ο zlide χωρά 4 ml. Το δουλεύω όπως σου είπα με την 0,8 ωμ .

Αποσυνδεδεμένος npil

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1148 στις: Νοεμβρίου 06, 2019, 00:55 »
Click-->Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης<--Click

άρα θα δοκιμάσω 0.8 κ ss  .  αυτό με την προστασία στα χείλη πως είναι. Γιατί εγώ χρησιμοποιώ τώρα ένα σχετικά μακρύ drip tip.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 06, 2019, 08:44 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος Siodis

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1149 στις: Νοεμβρίου 06, 2019, 07:07 »
Σε λίγο, βγαίνει καινούριος Zenith,  θα ονομάζεται Zenith pro.

Αποσυνδεδεμένος kyrgiannis

  • **
  • 313
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1150 στις: Νοεμβρίου 06, 2019, 23:59 »
Click-->Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης<--Click

άρα θα δοκιμάσω 0.8 κ ss  .  αυτό με την προστασία στα χείλη πως είναι. Γιατί εγώ χρησιμοποιώ τώρα ένα σχετικά μακρύ drip tip.
Και εμένα τα μακρυά μου αρέσουν. Είναι ένα κλασσικό ss με πλαστικό κώλυμα στο πάνω κομμάτι που έρχεται σε επαφή με τα χείλη και έτσι προστατεύονται από τυχόν υψηλές θερμοκρασίες

Αποσυνδεδεμένος npil

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1151 στις: Νοεμβρίου 07, 2019, 02:39 »
Click-->Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης<--Click

αν το έχεις εύκαιρο θα με βοηθήσει να μου πεις από πού το πήρες,σε ευχαριστώ για την συμβουλή.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 07, 2019, 09:43 από Buliwyf »

Συνδεδεμένος mathimatikos1966

  • **
  • 310
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1152 στις: Νοεμβρίου 07, 2019, 08:54 »

Αποσυνδεδεμένος kyrgiannis

  • **
  • 313
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1153 στις: Νοεμβρίου 07, 2019, 23:48 »
Ναι είναι το καινούργιο μου λατρεμένο απόκτημα

Αποσυνδεδεμένος kyrgiannis

  • **
  • 313
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1154 στις: Νοεμβρίου 07, 2019, 23:56 »
Click-->Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης<--Click

αν το έχεις εύκαιρο θα με βοηθήσει να μου πεις από πού το πήρες,σε ευχαριστώ για την συμβουλή.
Το πήρα από τη replace smoke στο Ηράκλειο Αττικής το λένε tower drip tip . Μπες στο σαιτ τους και θα το δεις. Καλή επιλογή αν σου αρέσει το λίγο χοντρό επιστόμιο είναι το thermal insulation drip tip που είναι και σαφώς φθηνότερο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9160 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42586 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 367 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34648 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557277 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181782 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 144 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8866 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538543 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60547 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238917 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1653 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12