vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

77 επισκέπτες, 4 χρήστες
infernity, camber, stsoulos, Mimhsdr

Twitter

[Ψηφοφορία] Η.Τ. Gadget, Εργαλειο? 'η και τα δυο?

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: [Ψηφοφορία] Η.Τ. Gadget, Εργαλειο? 'η και τα δυο?
« Απάντηση #15 στις: Δεκεμβρίου 03, 2011, 13:50 »
....λογο ιδιαιτεροτητας και ποικιλιας διαφορων συσκευων ειναι gadget ......
....λογο χρηστικης αξιας για διακοπη κτ ειναι σιγουρα εργαλειο.....
....ε ναι - για μενα ειναι και τα δυο ::)

Αποσυνδεδεμένος L.G.

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS+IATTY+RAM + ΟΔΥΣΣΕΑΣ + KILLER 705 = <3
Απ: [Ψηφοφορία] Η.Τ. Gadget, Εργαλειο? 'η και τα δυο?
« Απάντηση #16 στις: Δεκεμβρίου 03, 2011, 14:14 »
Προσωπικα για μενα ξεκινησε σαν εργαλειο για να ξεφυγω απο το βρομοτσιγαρο ! ,
πλεων ειναι gadget αλλα οχι με τρελλα εξοδα , λογοκαταστασεων ! , αλλα μου αρεσει να τα περιεργαζομαι και επρεπε να δοκημασω ολους τους ατμο ...να ναι καλα ο Craven ! και αλλοι πολοι συνατμιστες με βοηθησαν ψυχολογικα και πρακτικα ωστε να εχει φυγει ο τσιγαρο απο το μυαλο μου και να εχει αντικατασταθει με τον Βασιλια - Ατμο !

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: [Ψηφοφορία] Η.Τ. Gadget, Εργαλειο? 'η και τα δυο?
« Απάντηση #17 στις: Δεκεμβρίου 03, 2011, 14:17 »
Εκτός απο εργαλείο, αν δεν το δεις και λίγο σαν γκατζετάκι να ασχοληθείς μαζι του, θα εχεις προβλήματα που μπορεί να σε οδηγήσουν σε παλιές γνωστές ατραπούς. :hmmm:
Αρα και τα δυο και για μένα.

Αποσυνδεδεμένος cpag

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Η.Τ. Gadget, Εργαλειο? 'η και τα δυο?
« Απάντηση #18 στις: Δεκεμβρίου 03, 2011, 14:21 »
Και τα δυο και πλέον μου προσφέρει απόλαυση

Αποσυνδεδεμένος sebastian

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
  • ΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΑΓΑΠΗΣΑ ΤΑ ΖΩΑ
Απ: [Ψηφοφορία] Η.Τ. Gadget, Εργαλειο? 'η και τα δυο?
« Απάντηση #19 στις: Δεκεμβρίου 03, 2011, 14:25 »
εργαλείο-εργαλείο-εργαλείο για συγκεκριμένο σκοπό
και όσο χρειάζεται gadget
όσο για την συντήρηση που προαναφέρθηκε δεν θεωρήται ως gadget
γιατί όλα τα εργαλεία τα συντηρούμε για να τα έχουμε

Υ.Γ. απλά είδαν στην αγορά ότι μπορεί να τους προσφέρει περισσότερο χρήμα και το ``περάσανε`` και σαν gadget

Αποψή μου (μακριά από παρεξηγήσεις)

Αποσυνδεδεμένος striker

  • **
  • 202
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Η.Τ. Gadget, Εργαλειο? 'η και τα δυο?
« Απάντηση #20 στις: Δεκεμβρίου 03, 2011, 15:00 »
Και τα δυο σιγουρακι!!! ::)
Και το giant το κρατησα, και το DD μου απολαμβανω, και VV θελω καποια στιγμη, και το GG με τον Οδυσσεα του ονειρευομαι!!! :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: [Ψηφοφορία] Η.Τ. Gadget, Εργαλειο? 'η και τα δυο?
« Απάντηση #21 στις: Δεκεμβρίου 03, 2011, 15:23 »
Εργαλείο - σκέτο - για τη διακοπή του καπνίσματος.
Ο μόνος λόγος που το κάνει να φαίνεται gadget για τους περισσότερους - νομίζω - είναι η αναζήτηση ενός πιο αποδοτικού εργαλείου.

Αποσυνδεδεμένος DIONYSIS

  • ***
  • 549
  • Φύλο: Άντρας
  • Penelope+ProvariMini Satin/Ιatty +PrecisePlus18500
Απ: [Ψηφοφορία] Η.Τ. Gadget, Εργαλειο? 'η και τα δυο?
« Απάντηση #22 στις: Δεκεμβρίου 03, 2011, 15:27 »
Gadget είναι κάθε μικροσυσκευή ηλεκτρονική, ηλεκτρική ή και μηχανική που εξυπηρετεί ανάγκες μας και έως τώρα αγνοούσαμε την ύπαρξή της (είναι παρεξηγημένη έννοια και δεν έχει να κάνει με χομπι ή πολυτέλεια), Εργαλεία από την άλλη, είναι συσκευές που προορίζονται για εξειδικευμένες χρήσεις, οπότε εκ των πραγμάτων είναι και τα δύο  :dontknow:. Προσωπική μου γνώμη είναι ότι δύσκολα μπορείς να διαχωρήσεις αυτές τις δύο έννοιες  :yes:.
Πάντως για χόμπι δε το χρησιμοποιεί κανείς νομίζω....μας κραταέι μακριά από το @$%#@%$#@%$τσιγάρο  :angry_orange: και ας το θεωρεί και χαρακτηρίζει ο καθε ένας μας όπως θέλει  :dontknow:...Εργαλείο, Gadget, όπλο, σωτήρα, υποκατάστατο, τσιμπιμπλίκι...κτλ.  :)

Αποσυνδεδεμένος Lord Vek

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Η.Τ. Gadget, Εργαλειο? 'η και τα δυο?
« Απάντηση #23 στις: Δεκεμβρίου 03, 2011, 16:30 »
Πριν ανακαλύψω το ΗΤ, το έψαχνα για θεραπεία (αποεξάρτηση) από την νικοτίνη και σκόπευα να την βάλω σε εφαρμογή το προηγούμενο καλοκαίρι με την άδειά μου. Θα κόστιζε περί τα 300 €, δεν ήταν βέβαιο πως θα έκανε δουλειά 100 % και θα ζοριζόμουν ανάμεσα στα sessions θεραπείας, όπου θα έπρεπε να μην καπνίζω καθόλου.
Που θέλω να καταλήξω: Όταν έμαθα για το ΗΤ, από την αρχή το είδα σαν εργαλείο, μια εναλλακτική θεραπεία απεξάρτησης από την νικοτίνη. Όμως, και αυτές οι ιδιοκατασκευές, πατέντες κατασκευή υγρών, όλα έπαιξαν τον ρόλο τους για να έχω αυξημένο ενδιαφέρον και να ΜΗΝ επιστρέψω στο ΚΤ, τουλάχιστον στην αρχή. Οπότε θα έλεγα πως έχει κάτι από τα δύο, εργαλείο και Gadget. Πρώτιστα ως εργαλείο. Κατόπιν σαν Gadget, καθως είμαι διαρκώς στο ψάξιμο για να ανακαλύψω κατι τυχόν καλύτερο από αυτό που έχω, και για να ρίξω το κόστος, οικονομικό ψάξιμο δηλαδή.

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Η.Τ. Gadget, Εργαλειο? 'η και τα δυο?
« Απάντηση #24 στις: Δεκεμβρίου 03, 2011, 16:38 »
για μενα ειναι και τα δυο :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος saxo_29

  • **
  • 239
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS #937 & Iatty, GG Stealth #568, GGTB...
Απ: [Ψηφοφορία] Η.Τ. Gadget, Εργαλειο? 'η και τα δυο?
« Απάντηση #25 στις: Δεκεμβρίου 03, 2011, 19:50 »
Για μενα ξεκινησε σαν εργαλειο για την διακοπη του κ.τ.
Τους τελευταιους 8 μηνες εχει παραμεινει εργαλειο, Αλλα, ως καλος μαστορας προσπαθω να εχω καλα εργαλεια ...γιατι "τον καλό τον μάστορα τον κάνουν τα σωστα εργαλεία" λέει ο σοφός λαός μας και δεν έχει άδικο.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος xiroxiyo

  • **
  • 366
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Η.Τ. Gadget, Εργαλειο? 'η και τα δυο?
« Απάντηση #26 στις: Δεκεμβρίου 03, 2011, 20:21 »
και για εμενα και τα δυο ,είναι γνωστό ότι είμαι "γατζετακιας" :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: [Ψηφοφορία] Η.Τ. Gadget, Εργαλειο? 'η και τα δυο?
« Απάντηση #27 στις: Δεκεμβρίου 03, 2011, 20:27 »
Αν θεωρησουμε εργαλειο κατι που κανει τη δουλεια του σωστα,οπως π.χ. ενα GGTS ή ενα Provari.
Οπως επισης ενας ΙΑΤΤΥ ή ενας Οδυσσεας απο ατμο γιατι ειναι καλοι σε ολα.
Ναι αυτα ειναι καλα εργαλεια για να ατμισεις.
Τοτε εγω προτιμω τα Gadgets που ειναι ομορφα ναι μεν αλλα δεν κανουν την ιδια δουλεια.
Κι αυτα αλλωστε με κρατανε μακρια απο το η.τ. και δεν μοιαζω οταν βγω εξω σαν υδραυλικος που κραταω σωληνα απο νιπτηρα.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: [Ψηφοφορία] Η.Τ. Gadget, Εργαλειο? 'η και τα δυο?
« Απάντηση #28 στις: Δεκεμβρίου 03, 2011, 20:31 »
Gadget είναι κάθε μικροσυσκευή ηλεκτρονική, ηλεκτρική ή και μηχανική που εξυπηρετεί ανάγκες μας και έως τώρα αγνοούσαμε την ύπαρξή της (είναι παρεξηγημένη έννοια και δεν έχει να κάνει με χομπι ή πολυτέλεια), Εργαλεία από την άλλη, είναι συσκευές που προορίζονται για εξειδικευμένες χρήσεις, οπότε εκ των πραγμάτων είναι και τα δύο  :dontknow:. Προσωπική μου γνώμη είναι ότι δύσκολα μπορείς να διαχωρήσεις αυτές τις δύο έννοιες  :yes:.
Πάντως για χόμπι δε το χρησιμοποιεί κανείς νομίζω....μας κραταέι μακριά από το @$%#@%$#@%$τσιγάρο  :angry_orange: και ας το θεωρεί και χαρακτηρίζει ο καθε ένας μας όπως θέλει  :dontknow:...Εργαλείο, Gadget, όπλο, σωτήρα, υποκατάστατο, τσιμπιμπλίκι...κτλ.  :)

Εγώ θα έλεγα ότι το gadget εξυπηρετεί ανάγκες που δεν είχαμε, μέχρι το μάρκετινγκ να τις ανακαλύψει για μας και να τις καλύψει με αυτές τις συσκευές.
Τώρα, το εργαλείο μπορεί να εχει εξειδικευμένη χρήση, μπορεί να έχει και γενική χρήση. Ενα κατσαβίδι βιδώνει μόνο βίδες, ένας υπολογιστής γραφείου κάνει πολλές δουλειές, αλλά παραμένει κι αυτός εργαλείο.
Ως προς το διαχωρισμό.... Ενας σούπερ υπολογιστής για κάποιον που σχεδιάζει τρισδιάστατα γραφικά και επεξεργάζεται HD video, είναι εργαλείο. Για κάποιον που αγοράζει τον ίδιο υπολογιστή για οικιακή χρήση, είναι γκάτζετ.
Οχι ότι διαφωνώ με όσα λες, αλλά στην τελική, ο καθένας θα το βαφτίσει ανάλογα με τις καταναλωτικές του επιλογές.
Ανάλογα, ο καθένας επιλέγει το η.τ. που τον εκφράζει.
Αυτοκράτωρ, εσύ δεν είσαι γκατζετάκιας, οργανοπαίκτης είσαι. Εμαθα χτες ότι έπαιζεις live με το ατμοεργαλείο σου για να χορεύει ο έτερος νεανίας.

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: [Ψηφοφορία] Η.Τ. Gadget, Εργαλειο? 'η και τα δυο?
« Απάντηση #29 στις: Δεκεμβρίου 03, 2011, 20:40 »
Ιδιαιτέρως εύστοχο το σχόλιο σου, όπως ολα άλλωστε. :thumpup:
Οσο για το τελευταίο ειναι αλήθεια οτι το ''ατμίσαμε''εχθές μέχρι τις πρώτες πρωινές. :-[ (σορρυ για το οφ)


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 232 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 190 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20899 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281722 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207983 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66166 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174842 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313047 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14501 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124935 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93671 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4242 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix