vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

252 επισκέπτες, 5 χρήστες
Chris66, dkostas, mathimatikos1966, Doubt, bloodlessz

Twitter

HALO αρωματα!!!

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2301
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: HALO αρωματα!!!
« Απάντηση #195 στις: Απριλίου 13, 2018, 02:34 »
Είναι αυτονόητο ότι από κάθε εταιρεία παίρνεις και διαφορετική εκδοχή/γευστικό αποτέλεσμα, έστω κι αν το άρωμα έχει την ίδια ονομασία. Με την μικρή μου πείρα δεν μπορώ να πω πως είναι ιεροσυλία να συγκρίνω αρώματα καταξιωμένων εταιρειών. Ανέφερα 2 γνωστές, υπάρχουν κι άλλες που έχω δοκιμάσει την δική τους εκδοχή του συγκεκριμένου καπνικού προφίλ.
Για την TPA/TFA δεν ανέφερα 2% ποσοστό αραίωσης, αλλά 3%-5%, που και πάλι απέχει πολύ από το 25%.
Δεν θα ακολουθήσω την συμβουλή σου να δοκιμάσω τον Turkish της Halo καθώς το πορτοφόλι μου περνάει άσχημη περίοδο και σαφώς προτιμώ με €3 να κάνω καβάτζα 500ml να χω να πορεύομαι.
Ευχαριστώ για την απάντησή σου. :) 

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: HALO αρωματα!!!
« Απάντηση #196 στις: Απριλίου 13, 2018, 13:13 »
Αυτό που λες ισχύει νομίζω σχεδόν για όλους μας. Αν μπορούμε οικονομικά να έχουμε ένα καλό αποτέλεσμα, τότε το προτιμάμε με κλειστά μάτια.
Από την άλλη βέβαια, δύσκολα να πιάσεις την γευστική ευχαρίστηση που δίνει ένα καλό έτοιμο υγρό με μια συνταγή diy.


Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2301
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: HALO αρωματα!!!
« Απάντηση #197 στις: Απριλίου 13, 2018, 13:41 »
Εδώ μπορούμε να ανοίξουμε μιά μεγάλη κουβέντα, Γιάννη. Και ατέρμονα επίσης. Το ετοιματζίδικο/τυποποιημένο/πιστοποιημένο/ψυχροεπαγγελματικό/ακριβό σε χρήμα-φτηνό σε χρόνο vs σπιτικό/παραδοσιακό/φτιαγμένο με αγνά υλικά και πολλή αγάπη/φτηνό σε χρήμα-ακριβό σε χρόνο.

Προσωπικά, είμαι φαν της δεύτερης πρακτικής (μην πω φιλοσοφίας και στάσης ζωής). Κοινώς, περί ορέξεως...κολοκυθόπιπα. :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: HALO αρωματα!!!
« Απάντηση #198 στις: Απριλίου 13, 2018, 13:53 »
Από την άλλη όμως ο καθένας στη δουλειά του κι ο Λουμίδης στους καφέδες ;) Τί εννοώ; Και τα δύο μπορεί να είναι καλά, αλλά αν θέλω ακριβώς το άρωμα Χ ο μόνος τρόπος που θα το πάρω είναι η γνήσια συνταγή που φυσικά δεν έχω.

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2301
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: HALO αρωματα!!!
« Απάντηση #199 στις: Απριλίου 13, 2018, 13:58 »
Για single flavor είναι η κουβέντα που κάνω. Τώρα, μιλώντας για συνταγές γενικά, αυτό είναι το καλό με δαύτες. Δεν μοιάζουν απόλυτα ποτέ μεταξύ τους, έχουν διαφορετικές προσεγγίσεις, προσαρμόζονται κατά το δοκούν. Ακόμα και οι...ιατρικές συνταγές. :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: HALO αρωματα!!!
« Απάντηση #200 στις: Απριλίου 13, 2018, 15:59 »
Μαλλον ξέφυγε η κουβέντα και δυστυχώς από δικό μου σχόλιο.
Το Point μου ήταν ότι επειδή η κάθε εταιρία βαφτίζει και από ένα υγρό της ως turkish, δεν έχει νόημα να συγκρίνουμε το κόστος κάποιων υγρών με κοινό γνώμονα μόνο το όνομα turkish, όταν στην ουσία δε μιλάμε για παρόμοιες γεύσεις.
πχ θα έχει νόημα να συγκρίνουμε ποια λεμονόταρτα είναι πιο οικονομική, μια και όλα τα lemon tart της αγοράς είναι προσπάθειες κλωνοποιησης του ίδιου υγρού, ή θα είχε νόημα να καταγράφαμε με ποιες ονομασίες κυκλοφορούν οι τριμπεκοκλώνοι και να τα συγκρίναμε όλα μεταξύ τους, αλλά και με το αυθεντικό.
Αλλά φευ, με το όνομα turkish αλλά και virginia έχω συναντήσει υγρά που μεταξύ τους έχουν λιγότερες ομοιότητες από ότι η λεμονόταρτα με το παγωτό σοκολάτα.

Οπότε, ας μην το συνεχίζουμε εδω σε φιλοσοφική ανάλυση για το αν αξίζει γενικά να ατμίζουμε κάτι έτοιμο κι ακριβό σε σχέση με κάτι φτιαχτό και οικονομικό, είναι θέμα για άλλο νήμα.


Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: HALO αρωματα!!!
« Απάντηση #201 στις: Απριλίου 18, 2018, 15:13 »
καλησπερα σε ολους,

εφτιαξα στις 22/3 ενα 40μλ τριμπεκα και απο τοτε δεν το εχω ανοιξει...σημερα το ανοιξα και εχει μια εντονη μυρωδια αλκοολ-λικερ (?)  . ετσι μυριζει?

Αποσυνδεδεμένος Superuser

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: HALO αρωματα!!!
« Απάντηση #202 στις: Απριλίου 19, 2018, 01:07 »
Πήρα και έφτιαξα δύο καπνικά της σειράς white label για δοκιμή 
Το Black Diamond και το Whisper.Και τα δύο έχουν χρώμα διαυγές(καλό για τις αντιστάσεις) και έγινε αραίωση σε 25%

Αν βγουν καλά,πάμε για 30μελο μπουκάλι που συμφέρει (10€ = 120ml τελικού υγρού)

Τα έχει φτιάξει κάνεις να μας πει την γνώμη του ή ο πρώτος είμαι;

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: HALO αρωματα!!!
« Απάντηση #203 στις: Απριλίου 19, 2018, 11:52 »
καλησπερα σε ολους,

εφτιαξα στις 22/3 ενα 40μλ τριμπεκα και απο τοτε δεν το εχω ανοιξει...σημερα το ανοιξα και εχει μια εντονη μυρωδια αλκοολ-λικερ (?)  . ετσι μυριζει?
αυτή την αλκοολίλα που είχε κάποτε το έτοιμο υγρό, δεν την έχει πλέον σχεδόν καθόλου ούτε το έτοιμο ούτε το άρωμα.

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: HALO αρωματα!!!
« Απάντηση #204 στις: Απριλίου 19, 2018, 12:40 »
Tα νεα αρωματα της Halo δεν τα δοκιμασα αλλα θα ηθελα μονο τα καπνικα βεβαια..

Εαν βγαζει αλκοολη καλο ειναι αυτο μπρε :))

Επισης να αναφερω για οποιον ενδιαφερεται οτι επικοινωνησα με Halo και ανεφεραν οτι το αρωμα βρισκεται σε αναλογια 50/50 :yes:

''   At this time, the concentrate is a 50/50 blend  ''

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: HALO αρωματα!!!
« Απάντηση #205 στις: Απριλίου 19, 2018, 17:03 »
αυτή την αλκοολίλα που είχε κάποτε το έτοιμο υγρό, δεν την έχει πλέον σχεδόν καθόλου ούτε το έτοιμο ούτε το άρωμα.
εχει μια πολυ εντονη μυρωδια..ηταν κλειστο απο την αρχη της παρασκευης...θα το δοκιμασω αυριο και ο θεος βοηθος :respect:

Αποσυνδεδεμένος Superuser

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: HALO αρωματα!!!
« Απάντηση #206 στις: Απριλίου 19, 2018, 18:28 »
Tα νεα αρωματα της Halo δεν τα δοκιμασα αλλα θα ηθελα μονο τα καπνικα βεβαια..

Εαν βγαζει αλκοολη καλο ειναι αυτο μπρε :))

Επισης να αναφερω για οποιον ενδιαφερεται οτι επικοινωνησα με Halo και ανεφεραν οτι το αρωμα βρισκεται σε αναλογια 50/50 :yes:

''   At this time, the concentrate is a 50/50 blend  ''
Καλά το φαντάστηκα..
Από το στιγμή που το shake n vape είναι 50/50 και το αναφέρει, οπότε και το concentrate είναι από το ίδιο χαρμάνι
Και εγώ σαν 50/50 το υπολόγισα για να έχω τις μικρότερες αποκλίσεις
Τα whisper και black diamond που έφτιαξα χτες πάντως από μυρωδιά προς το παρόν έχουν ένα ενδιαφέρον
με το black diamond που χτες μύριζε σαν νεφτι,σήμερα μυρίζει διαφορετικά.. σαν να μεταμορφώνεται
Θα δοκιμαστούν το σκ για να δω τα "προφίλ" τους

Αποσυνδεδεμένος animal

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: HALO αρωματα!!!
« Απάντηση #207 στις: Απριλίου 19, 2018, 21:31 »
Κι εμένα, το τριμπέκα (άρωμα) μου βγάζει αλκοολίλα. Πάααρα πολύ ωραία!!..

Υπάρχει βέβαια και το SnV του μπεμπέκα και πάει σε άλλα επίπεδα την έννοια της αλκοολίλας αλλά είμαι off topic.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: HALO αρωματα!!!
« Απάντηση #208 στις: Απριλίου 19, 2018, 21:39 »
[member=13141]kongeo[/member] οταν βρεθούμε, θα σου φέρω να δοκιμάσεις 3 μηνών ωρίμανσης :)

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: HALO αρωματα!!!
« Απάντηση #209 στις: Απριλίου 19, 2018, 21:41 »
[member=12562]thenetpoet[/member] βρε 1 μηνα κλεινει απλα μου εκανε εντυπωση η μυρωδια! πολυ μυρωδια! μηπως να το αφησω λιγο χωρις καπακι;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 23 12688 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:25
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1809 278427 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 22:29
από Antiprosopos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63845 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206449 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92914 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3890 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1123 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172975 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15554 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14263 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9630 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43934 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem