vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

270 επισκέπτες, 8 χρήστες
lemon78, Milarepa, dkostas, thanoulis, vasim, stsoulos, lagoudakis, manoslykos

Twitter

Phenomenon by Gus

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1815 στις: Οκτωβρίου 01, 2015, 16:42 »
Πάω και εγώ να παραλάβω το σκ απο gus deck zest 1.3 και αλλή καμπάνα με το σήμα :P τα είδα τώρα και ζήλεψα ωράιο drip tip ποιο είναι?  A και καλοάτμιστος φίλε μου θα τον ευχαριστηθείς σίγουρα.

Αποσυνδεδεμένος kingdm

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1816 στις: Οκτωβρίου 01, 2015, 16:46 »
Εγώ πάλι ρε παιδιά προσπαθώ εδώ και 2 μήνες που αγόρασα τον Phenomenon και ακόμη παιδεύομαι  ??? έχω διαβάσει τα threads έχω στήσει και με μύτες σε αυλάκια και χωρίς μύτες αλλά γεμίζοντας το ντεκ ή και συνδυασμό των δύο... Δεν έχω καταφέρει στήσιμο που να κρατήσει πάνω από μία το πολύ δυο μέρες... κάποια στιγμή εκεί που δεν το περιμένω θα αρχίσουν τα δάκρυα με τελικό αποτέλεσμα την απίστευτη διαρροή...

Τον αγόρασα με πολύ όρεξη και έχω πεισμώσει να τα καταφέρω, αλλά όσο περνάει ο καιρός απογοητεύομαι..

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1817 στις: Οκτωβρίου 01, 2015, 16:51 »
Έχεις τη δυνατότητα να πας απο τα παιδιά στον Gus να τον δείτε μαζί?

Αποσυνδεδεμένος kingdm

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1818 στις: Οκτωβρίου 01, 2015, 16:53 »
Θα το κάνω ως τελευταία λύση, αλλά τι να τους πω ότι για μια μιαμισι μέρα ούτε διαρροή και όλα καλά και μετά δάκρυα?

Μάλλον εγώ φταίω και η απογοήτευσή μου είναι ότι δεν μπορώ να εντοπίσω το λάθος. Με αποτέλεσμα να μην τον ευχαριστιέμαι, να μη μπορώ να τον κουβαλήσω εκτός σπιτιού, ούτε να τον βάλω σε τσάντα φοβούμενος μήπως βραχούν όλα μέσα.

Αποσυνδεδεμένος dimitris76

  • *
  • 57
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1819 στις: Οκτωβρίου 01, 2015, 17:09 »
Αγαπητέ kingdm για δοκίμασε να βάλεις μπόλικο βαμβάκι στα αυλάκια. Πρωσιπικά δεν έχω ούτε σταγόνα διαρροή εδώ και 2 μήνες.

Αποσυνδεδεμένος floating

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1820 στις: Οκτωβρίου 01, 2015, 17:35 »
Θα συμφωνήσω με dimitris76, όταν έβαλα μπόλικο (αλλά όχι να στουμπώνει) βαμβάκι στα αυλάκια σταμάτησαν τα δάκρυα και το τρέξιμο υγρών! Δοκίμασε το και αυτό και αν δεν σου κάτσει πας από τα παιδιά! Όπως έχει ειπωθεί όσο πιο πρόχειρα στίσεις τόσο καλύτερα θα ατμίσεις!

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1821 στις: Οκτωβρίου 01, 2015, 17:39 »
δοκίμασε και κάθε δεύτερο γέμισμα να ξαναστρώνεις το βαμβάκι σου...

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1822 στις: Οκτωβρίου 01, 2015, 18:59 »
Κι εγώ αυτό σκέφτηκα, κάτι με το γέμισμα, τι διάολο γέμισμα κρατάει 1 και 2 μέρες;  :hmmm:
Εγώ γεμίζω σταθερά απο πάνω, δεν ξέρω τι γίνεται με το γέμισμα απο κάτω.
Με αυτό, παλιά, το "κολπο" που ξέραμε απο άλλους παρόμοιους άτμο, ήταν πως κλείνουμε καμπάνα και αέρα και γεμίζουμε.
Βλαζουμε το δαχτυλιδάκι πάλι πίσω στο τανκ και μέχρι να κλείσουμε το μπουκαλάκι, έχουμε τον άτμο γυρισμένο ανάποδα.

Μια μέρα ξέχασα να κλείσω τον αέρα, βίδωσα/έκλεισα μόνο την καμπάνα, γέμισα, γυρισα ανάποδα μερικά δευτερόλεπτα να κατέβει το υγρό, τζετ!
Απο τότε τον γέμιζα με αυτόν τον τρόπο, αβίαστα/αβάδιστα, κλείνοντας μόνο την καμπάνα πριν και γυρίζοντας τον ατμο ανάποδα στο τέλος.

Μιαν άλλη μέρα ξέχασα και να κλείσω τον αέρα, αλλά και να βιδώσω την καμπάνα. Τον γύρισα όμως ανάποδα μετά το φουλάρισμα. Τζετ!
Απο τότε τον γεμίζω έτσι. Απλά τον γυρνάω ανάποδα μετά για λίγο.
Εχω ξεχάσει και να τον γυρίσω και τα πάντα, αλλα δεν μου έκατσε, πάντα στάζει..  :laugh1: edit: Το στοπ είναι πάλι το γύρισμα ανάποδα, αλλα ζημιά έχει γίνει ήδη
Το βαμβάκι βέβαια είναι απο τους βασικους παράγοντες για να μην υπάρχει απεριόριστη τροφοδοσία, αλλα και η αποσυμπιεση κατά το γέμισμα παίζει τον ρόλο της.
Η αλήθεια είναι πως δεν έχω δοκιμάσει με βαμβάκι στα λούκια μέχρι τώρα, για να ξέρω αν χρειάζεται πάλι αποσυμπίεση στο γέμισμα.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 01, 2015, 19:11 από chillo »

Αποσυνδεδεμένος Zer0cooL

  • **
  • 375
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1823 στις: Οκτωβρίου 01, 2015, 19:16 »
Εγω παντως μετα την 3η γραμμη "χαθηκα"...

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 01, 2015, 20:47 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1824 στις: Οκτωβρίου 01, 2015, 19:28 »
Αυτό που λες chillo είναι καλό κολπάκι... Το είδα από αλλού και το εφαρμόζω στην Εστία που γεμίζει από πάνω...

Μετά το γέμισμα από πάνω, αφήνεις τον ατμοποιητή μισό λεπτό ανάποδα... Γυρνάς και όλα καλά!!! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1825 στις: Οκτωβρίου 01, 2015, 19:43 »
Τον έχω γυρισμένο ανάποδα ίσα όσο μου παίρνει να κλείσω το καπάκι στο άρωμα και να το βάλω στη θέση του, 5-10 δευτερόλεπτα να 'ναι;
Με το δαχτυλίδι δεν ειχα πρόβλημα όπως άλλοι στο βάλε-βγάλε, αλλα χρειαζόταν πράγματι δύναμη. Μια μέρα ανακάλυψα και την βαζελίνη. Στο δαχτυλίδι! Ειναι αγχολυτική!  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος OldBoy.Gr

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is what happens while we ... make plans
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1826 στις: Οκτωβρίου 01, 2015, 21:23 »
Θα το κάνω ως τελευταία λύση, αλλά τι να τους πω ότι για μια μιαμισι μέρα ούτε διαρροή και όλα καλά και μετά δάκρυα?

Μάλλον εγώ φταίω και η απογοήτευσή μου είναι ότι δεν μπορώ να εντοπίσω το λάθος. Με αποτέλεσμα να μην τον ευχαριστιέμαι, να μη μπορώ να τον κουβαλήσω εκτός σπιτιού, ούτε να τον βάλω σε τσάντα φοβούμενος μήπως βραχούν όλα μέσα.

Δοκιμασε διαφορετικο βαμβακι απο αυτο που χρησιμοποιεις. Οσο κι αν ακουγεται περιεργο και κομπογιανιτικο, αυτο μου ελυσε το προβλημα με διαροες στον Αιολο. Πχ το cotton bacon ενω εχει τρελη αποροφητικοτητα διατηρει τα χαρακτηριστικα του για καπου 4 μερες. Μετα δε μπορει να μου συγκρατησει σωστα τα υγρα. Βεβαια δε με πειραζει γιατι δε κραταω βαμβακι τοσες μερες αλλα αλλοι μπορει και να το κανουν. Αλλο παραδειγμα δοκιμασε Fiber Freaks 1 κ 2. Εν ολιγοις δοκιμασε διαφορετικο απο αυτο που χρησιμοποιεις τωρα. Δε χανεις τιποτα.

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1827 στις: Οκτωβρίου 02, 2015, 00:25 »
Πέραν του "μπράβο" ποστάρω για να δώσω έμφαση σε αυτό που λέει ο Oldboy.gr!!!!

Και αυτό που λέει γενικότερα για το βαμβάκι, αλλά και ειδικότερα για το Cotton Bacon!!!

Γενικά εσείς που έχετε διαρροές, δοκιμάστε άλλο βαμβάκι!

Το βαμβάκι δεν φτάνει να έχει απορροφητικότητα αλλά και ικανότητα συγκράτησης του υγρού... ;)

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1828 στις: Οκτωβρίου 02, 2015, 00:53 »
Εγω παντως μετα την 3η γραμμη "χαθηκα"...

Διαγραφή άμεσης παράθεσης

Zer0cool ο chillo εχει έναν ιδιετερο τροπο να λεει τα πραγματα... αν τον "πιασεις" και παρακολουθήσεις γραφόμενα του θα δεις ότι κάθε πρόταση εχει συμπυκνωμένες και διατροφικά σωστές εννοιες.... :))

Τωρα οσον αφορά στο γέμισμα, εγώ πήρα το τανκ που δεν εχει τρύπες και γεμίζει μόνο από κατω, αρα δεν εχω γεμίσει ποτέ με αλλον τροπο. Παρολαυτα κατά καιρούς διαρροές εχω. Και αυτό συμβαίνει γιατι φεύγει το βαμβάκι (οποιοδήποτε βαμβάκι) απο την θεση του. ΚΑΙ αυτό είναι ανα θεμα που οντος εχει να κανει με την αξιοπιστία του ατμοποιητή καθώς μπορεί να συμβει οποτεδήποτε .Και δεν εχει να κανει με στήσιμο γιατί διάολε ξερω να στηνω.. και δεν είμαι εμπαθής γιατί εχω γράψει τα απίστευτα για την γεύση και την απόδοσή του......

Αποσυνδεδεμένος dimitris76

  • *
  • 57
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1829 στις: Οκτωβρίου 02, 2015, 00:53 »
Επίσης με nakamichi που χρησιμοποιώ εκτός από ίχνος διαρροής γεμίζω με ορθιο ατμο απο πάνω και μόνο κλείνω την καμπάνα. Κάντε μια δοκιμή και θα με θυμηθείτε.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310529 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 278811 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:33
από stavax
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13004 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123878 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64084 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206820 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93030 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3936 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1162 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173217 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15618 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14349 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias