vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

123 επισκέπτες, 5 χρήστες
camber, Jorge, nuts, mathimatikos1966, Blackwolf

Twitter

Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #840 στις: Ιανουαρίου 22, 2016, 18:30 »
Καποια μηνυματα διαγραφηκαν.

Με το να αμφισβητείτε/υποβαθμίζετε/χλευάζετε δημόσια κάποιο συντονιστή,
βάζετε αυτόματα τον εαυτό σας στη διαδικασία αποκλεισμού απ'το φόρουμ.


http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,6.msg118129.html#msg118129

Παρακαλω στο θεμα μας.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #841 στις: Ιανουαρίου 22, 2016, 19:17 »
Τα παντα στη ζωη σχετικα ειναι...
Τη περασμενη εβδομαδα προτεινα σε αρχαριο Κ1 και Stickακι 30. Ποτε δεν τα ειχα. Επρεπε να του προτεινω αυτα που ειχα εγω σαν αρχαριος (που δεν υπαρχουν πια  ;) )??, η' αυτα που εχω τωρα και χρειαζεται ισως να κανει πρωτα διπλωματικη εργασια στα ηλεκτρονικα και στη ρευστομηχανικη :)) ??

Αν παρατηρήσεις λίγο καλύτερα τη ροή της συζήτησης και το μήνυμά σου, θα δεις ότι δεν έχει σχέση το ένα με το άλλο. Άλλο το να προτείνεις σε έναν αρχάριο ένα σετάκι για να ξεκινήσει (και στη συγκεκριμένη περίπτωση η πρότασή σου είναι εξαιρετική), και άλλο να προτείνεις σε κάποιον που θέτει κάποιες παραμέτρους, κάτι που δεν έχεις δοκιμάσει και άρα δεν γνωρίζεις από πρώτο χέρι το κατά πόσο καλύπτει τις παραμέτρους που θέτει. Στη μεν πρώτη περίπτωση, ο νεοαφιχθείς νέος ατμιστής δεν έχει κριτήρια. Δεν ξέρει καν ότι υπάρχουν κριτήρια όσον αφορά αυτό το "ηλεκτροματσούκι" που ντουμανιάζει τον τόπο. Και κατά γενική ομολογία, αυτή τη χρονική περίοδο υπάρχουν κάποια στάνταρ σετάκια τα οποία δείχνουν ότι όσοι ξεκινούν με αυτά, κάνουν δουλειά. Και εγώ προτείνω σε άτομα που ενδιαφέρονται να ξεκινήσουν iStick και Ναυτίλο. Τα είχα? Όχι. Τα έχω δοκιμάσει? Άσχετο, αλλά ναι. Είναι όμως αποδεδειγμένο ότι αποτελούν αυτή τη δεδομένη στιγμή έναν από τους καλύτερους συνδυασμούς εκκίνησης. Όταν όμως κάποιος θέσει κάποιες παραμέτρους, καλό είναι να λάβει απάντηση για έναν ατμοποιητή από ένα μέλος που τον κατέχει ή τον γνωρίζει καλά. Απλό παράδειγμα, κάποιος μπορεί να ζητήσει κορυφαία γεύση στο Χ υγρό. Τεράστιο μέρος του φόρουμ εκθειάζει τον Eviva. Εγώ όμως δεν τον έχω δοκιμάσει. Μπορώ να τον προτείνω? Νομίζω ότι όχι και ότι πρέπει να αφήσω κάποιον άλλον να τον προτείνει. Κάποιον που τον έχει δουλέψει και γνωρίζει πέντε πράματα παραπάνω από μένα γι τον εν λόγω ατμοποιητή. Το ότι συμμετέχω ενεργά σε ένα φόρουμ κάποια χρόνια, δεν σημαίνει αυτόματα ότι γνωρίζω τα πάντα για κάθε μοντ, κάθε ατμοποιητή, κάθε μπαταρία και κάθε υγρό! (BTW, το τελευταίο μου έχει τύχει, σε κουβέντα μου με φίλο που δοκιμάζει πολλά υγρά απ' έξω, για κάποιο λόγο παραξενεύτηκε που μου ανέφερε καμιά 40ρια υγρά και ούτε καν τα γνώριζα...)

Είμαι γενικά αισιόδοξος χαρακτήρας και απολαμβάνω να βλέπω τα μέλη να αλληλοβοηθιούνται μέσα σε ένα φόρουμ που μου δίδαξε ότι γνωρίζω για το άτμισμα. Όπως βοηθήθηκα κι εγώ και βοήθησα (ελπίζω δηλαδή!). Δεν θα μας παρεξηγήσει κάποιος αν δεν απαντήσουμε σε όλα τα μηνύματα που ζητάνε βοήθεια, μέσα σε 3", ακόμα και για πράγματα που δεν γνωρίζουμε. Θα γυρίσει μπούμεραγκ όμως αν δώσουμε μια πληροφορία, αποδειχθεί φόλα και δημιουργηθεί πρόβλημα στον "λήπτη" της βοήθειας. Τυχαίο παράδειγμα, έτσι?  :)

Τα σεντόνια μου μέσα, τελειώνω: είναι πιο πιθανόν να δημιουργηθεί πρόβλημα αν δώσουμε μια πληροφορία που δεν είμαστε σίγουροι γι αυτήν, παρά αν παραμείνουμε σιωπηλοί επειδή δεν γνωρίζουμε από πρώτο χέρι.

Αυτά και βλ. ανωτέρω ποστ Vrs5! Την τελευταία πρόταση!  :))

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #842 στις: Ιανουαρίου 22, 2016, 19:28 »
  αν και δεν των έχω παραλάβει ακόμα και είμαι όλο αγωνία και εγώ αυτόσ που θα σου πρότεινα ακούει στο όνομα Τηλέμαχος ...και στο λέω έχοντας διαβάσει στο νήμα και του Κλώνου όσο και του γνήσιου τα καλυτερα ακόμα και σε τηλ επικοινωνία που είχα με κατόχους του Τηλεμάχου μου ειπαν τα καλυτερα  και οτι είναι πολύ καλύτερος απο πολλούς επώνυμους ατμοποιητεσ στων χώρο του επισκευάσιμο  δεσ και κριτικές στο νήμα του ρώτα και κάποιων που είναι κάτοχος και αποφάσισε


  αγαπητέ Γιώργο ο Τηλέμαχος (και οι πρόγονοί του, ΙΑΤΤΥ, Οδυσσέας, Ιθάκη, Πηνελόπη) είναι Ο κατεξοχήν επώνυμος ατμοποιητής και στην Ελλάδα και στο εξωτερικό.
Και φυσικά για πρώτος επισκευάσιμος συνιστάται ανεπιφύλακτα αν δεν ψάχνεις σφιχτή τσιγαρίσια τζούρα.




Αποσυνδεδεμένος Estella11

  • **
  • 172
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Tilemahos!!!
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #843 στις: Ιανουαρίου 22, 2016, 20:12 »
Εφόσον τα καταφερα εγω έχοντας δει μονο βιντεακια και μου ηταν ευκολος με την πρωτη .ναι ειναι για μενα οτι πρεπει για πρωτος ( και οχι μονο ) .

Αποσυνδεδεμένος blackdrone

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
  • Tα τυφλα πουλια ο Θεος τα χτιζει φωλια....
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #844 στις: Ιανουαρίου 22, 2016, 22:00 »
Αυτο το post το ειχα γραψει πριν μερικες ημερες στο thread για τους dripping για γευση, αλλα απαντηση δεν πηρα ,κανω λοιπον ενα copy-paste και εδω μιας και αλλο επισκευασιμο δεν εχω ,οποιος μπορει και θελει βοηθαει (από τον συντονισμό: εκείνο το μήνυμα διαγράφηκε για να μην έχουμε διπλές συζητήσεις)

Θελω να δοκιμασω ενα dripping ατμο ,να κανω μια αρχη...δεν θελω κατι ακριβο,απλα κατι να "παιξω" στο σπιτι ,να παρω κατι παραπανω σε γευση απο ενα απλο ατμο με εργοστασιακη αντισταση,τωρα θα μου πεις ενας φτηνος dripper ατμο μπορει να μην δωση γευση οσο ενας καλος εργοστασιακος...οκ ..καταλαβαινω,αλλα θελω να κανω μια εισαγωγη προς αυτη τη πλευρα του επισκευασιμου .

Τωρα ,θελω να μην ειναι μονο αερατος,δηλ. αν γινεται η σφιχτη τζουρα του να ειναι λιγο πιο αερατη απο την τζουρα ενος ναυτιλου στην μεγαλυτερη του τρυπα,(αν παει και σε πιο σφιχτη κανενα προβλημα).Δεν εχω θεμα με το βαθμο δυσκολιας στο στησιμο του,υπαρχει γαιδουρινη υπομονη(βαφω και συναρμολογω φιγουρες μοντελισμου σε μικρες κλιμακες πολλα χρονια   )

Να μην ειναι ακριβος ,η αγορα θα γινει απο εξω ετσι κι αλλιως ,στο λινκ παρακατω ειναι δυο που ειδα και ειναι στα λεφτα που θελω πανω-κατω.Και τελευταιο ,δεν θελω κλωνο....ναι ξερω οπως ειπα και παραπανω μπορει ενας κλωνος να ειναι πολυ καλυτερος απο ενα φθηνο αυθεντικο αλλα εχω ενα κολλημα με τους κλωνους αδικαιολογητο αλλα ειναι θεμα και το εχω.

Bεβαια εαν δεν αξιζει καθολου και ουτε καν συζητηση να γινεται για τοσο φθηνο ατμο,μου το λετε,προτεραιοτητα εχει ο cubis ή ο tron,μετα βλεπω και για rda κατι πιο ακριβο,απλα ειπα να συνδυασω τις αγορες.Προτασεις παρακαλω.και σορυ για τα πολλα.

Αυτους που ειδα : https://www.fasttech.com/products/3028/10014954/2703101-authentic-ud-hunter-rda-rebuildable-dripping

[/size]https://www.fasttech.com/products/3028/10016489/3715909-authentic-wotofo-lush-rda-rebuildable-dripping
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 23, 2016, 14:38 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος pany

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #845 στις: Ιανουαρίου 22, 2016, 22:20 »
Καλησπερα. Προσωπικα θα ελεγα velocity by tobecco. Πολυ καλη γευση, χτυπημα και τρελλα ντουμανια. Οσο αφορα την ροη του αερα ειναι ριθμιζομενη απο πολυ αερατη μεχρι ικανοποιητικα σφικτη.

Sent from my SM-T810 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος blackdrone

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
  • Tα τυφλα πουλια ο Θεος τα χτιζει φωλια....
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #846 στις: Ιανουαρίου 22, 2016, 22:25 »
Νο clones please .ευχαριστω παντως!

Αποσυνδεδεμένος pany

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #847 στις: Ιανουαρίου 23, 2016, 10:00 »
Αν μπορείς να βρεις τον original και διαθέτεις το ποσό τότε πάρε τον αυθεντικό

Sent from my SM-T810 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος blackdrone

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
  • Tα τυφλα πουλια ο Θεος τα χτιζει φωλια....
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #848 στις: Ιανουαρίου 23, 2016, 17:58 »
Φιλε Pany ,νομιζω πως δεν διαβασες ολο ή δεν καταλαβες κατι απο το πρωτο post μου.


Γραφω πως δεν θελω ακριβο ατμο.Δεν υπαρχει καν λογος να ψαξω να τον βρω γιατι,να δωσω καπου στο 100ρικο (ειτε τα διαθετω ειτε οχι) για κατι στο οποιο δεν εχω εμπειρια,δεν θα το αξιοποιησω οπως πρεπει,και στην τελικη μπορει να μην μου αρεσει/να μην κανει για μενα το ατμισμα με ατμο του ειδους.

[/size]Και επισης γραφω πως δεν θελω κλωνο για δικο μου προσωπικο κολλημα που δεν υπαρχει λογος να το αναλυσω εδω ουτε ειναι το θεμα μας.( φυσικα δεν [size=78%][/size]υπαινίσσομαι οτι πολλοι κλωνοι δεν ειναι καλοι ή αξιοπιστοι ) [size=78%]


Σε ευχαριστω δις γιατι παραταυτα εισαι ο μονος που απαντησε (μεχρι τωρα  ;D  )





Αποσυνδεδεμένος Olaf

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #849 στις: Ιανουαρίου 23, 2016, 23:19 »
Ναι και ο billow https://www.fasttech.com/p/3629200
 Και ο Τηλέμαχος  https://www.fasttech.com/p/3937100

ΥΓ.μην ξεχάσεισ το εκπωτηκο κουπόνι RMBBUST με 10% εκπωση

Ρε παιδιά, το εκπτωτικό κουπόνι RMBBUST τι ακριβώς είναι; Και πως το χρησιμοποιούμε;

Αποσυνδεδεμένος GK1980

  • ***
  • 523
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #850 στις: Ιανουαρίου 23, 2016, 23:27 »
Αφού  έχεις  βάλει  στο  καλάθι  τα  προϊόντα  κάτω  κάπου  γράφει   Have a coupon code?     Πατάς  εκεί  βάζεις  το  κωδικό RMBBUST  πατάς  Apply  και  σου  βγάζει  τα  πράγματα  με  10%  έκπτωση   μετά  πας  και  πληρώνεις.

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #851 στις: Ιανουαρίου 23, 2016, 23:43 »
@Blackdrone, ριξε & μια ματια σε αυτον http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,28531.msg940209.html#msg940209

Ειναι μεν κλωνος αλλα 1:1 με 12 EUR & πολλα θετικα  O0

Αποσυνδεδεμένος KingKong667

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπερασπιστείτε όλοι τα δικαιώματα! www.cassa.org
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #852 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 04:38 »
Εαν δεν θες να πληρώσεις τον dripper χρυσό, να είναι στους top και να σου καλύπτει και το κόλημα "δεν είναι κλώνος" υπαρχει ένα κινέζικο χάπι που λέγετε jaybo indestructible, δεν ξέρω άλλο.

Αποσυνδεδεμένος ReaperX

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #853 στις: Μαρτίου 07, 2016, 22:23 »
Μεταξύ Billow v2 nano,Bellus και Cthulu v2 τι προτείνετε ως πιο εύκολο,απροβλημάτιστο,με καλή γεύση και τζούρα στα πρότυπα του cubis με κλειστό αέρα για mtl?

Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #854 στις: Μαρτίου 10, 2016, 15:06 »
    Νομιζω πρεπει ν ανοιξει θεμα με τιτλο "επιλογη 2ου επισκευασιμου".
Αν και off topic θα ρωτησω εδω.
Κατοχος kfl+,ψαχνω για 2ο επισκευασιμο,αναζητωντας γευση,χτυπημα.
Ειμαι αναμεσα σε kaufun mini v3,phenomenon και eviva.(εχω δοκιμασει μονο το 1ο,με πολυ καλες εντυπωσεις).
Εχω διαβασει τα σχετικα νηματα του φορουμ για τους συγκεκριμενους ατμο.
Περιμενω τους συμβουλατορες του φορουμ :)
Ευχαριστω.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 327 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 250 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21701 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283102 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208964 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67563 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175771 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314547 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14966 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125934 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94836 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4822 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix