vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

113 επισκέπτες, 7 χρήστες
athanasiosm, vasim, manoslykos, Milarepa, camber, myiorgos, haris231

Twitter

Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου

Αποσυνδεδεμένος stam

  • ***
  • 637
  • Φύλο: Άντρας
  • 23 Οκτώβριου 2011 εκανα το τελευταιο μου τσιγαρο
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #360 στις: Ιουνίου 15, 2013, 23:19 »
μην πάρεις mesh ατμό  για πρώτο.

πάρε έναν απλό κ φτηνό με 10-20 ευρώ που να μην θέλει 0νίκο σύρμα να πάρεις μια ιδέα κ μετά προχώρα στα καλά εργαλεία;)

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #361 στις: Ιουνίου 16, 2013, 00:13 »
Α2 οτι και πατατα να κανεις θα δουλεψει και αν δεν δουλεψει καλα με λιγο διαβασμα και λιγο πειραγμα θα δωσει αθτα που θελεις.Εξ αλλου οι περισσοτεροι με αυτον ξεκινησαν ασχετα αν απο την πληθωρα τον εχουν ξεχασει  :D

Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #362 στις: Ιουνίου 16, 2013, 07:59 »
Κάποια μηνύματα που αφορούσαν τον ατμοποιητή μεταφέρθηκαν στο νήμα του εδώ
Παρακαλούμε όπως επιστρέψουμε στο θέμα μας που είναι "Επιλογή Πρώτου Επισκευάσιμου"

Αποσυνδεδεμένος Lord35

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #363 στις: Ιουνίου 30, 2013, 12:44 »
Καλησπέρα και από εμένα ,έχω μια ερώτηση είμαι σχετικά νέος στο η.κ. Θέλω να αγοράσω έναν επισκευασιμο είμαι μεταξύ diver και omicron ....
Τι προτείνετε;

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 977
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #364 στις: Ιουνίου 30, 2013, 13:12 »
Ο όμικρον είναι για dripping ενώ ο diver μπαίνει σε τανκ.

Προσωπικά θα διάλεγα diver γιατί ο όμικρον μπορεί να έχει
- ευκολότερο στήσιμο καθώς δε χρειάζεται σύρμα χωρίς αντίσταση
- ταιριάζει πιο πολύ σε ego μπαταρίες
- έχεις πιο γρήγορη εναλλαγή γεύσεων (αν αλλάζεις υγρά στη διάρκεια της μέρας)
αλλά ο diver δίνει περισσότερο ντουμάνι,μεγαλύτερη αυτονομία και καλύτερη απόδοση της γεύσης

ΥΓ. Στην κατοχή μου υπάρχει και diver και eternity. Ο diver είναι ο βασικός μου άτμο από τότε που τον απέκτησα
ενώ ο eternity χρησιμοποιήθηκε λίγες μέρες και μπήκε στο συρτάρι.

Αποσυνδεδεμένος LKLO330

  • **
  • 312
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #365 στις: Ιουνίου 30, 2013, 13:12 »
φιλε μου δεν συγκρινεις ομοια πραγματα για να σου πουμε τι να προτημισεις
ο diver μπαινει σε τανκ οποτε εχεις μεγαλη αυτονομια
ενω ο omicron εχει μια μικρη δεξαμενη αλλα γινετε και ατμο για dripping

τωρα αναλογα πως βολευεσαι
το σιγουρο ειναι οτι τον diver αν δεν σου αρεσει ολο και καποιος θα τον αγορασει απο εδω και θα παρεις ενα καλο μερος των χρυματων σου πισω

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #366 στις: Ιουνίου 30, 2013, 18:47 »
Diver.
Απλη κατασκευη,για να μπορεσεις να τον αγαπησεις,χωρις να σε ζωρησει πουθενα ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος eliaspage

  • **
  • 264
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #367 στις: Ιουνίου 30, 2013, 18:54 »
Παιδιά για τον omikron από nobacco λέει τίποτα για πρώτος επισκευάσιμος άμα τον έχει πάρει κάποιος? ???

Αποσυνδεδεμένος vaios61

  • **
  • 128
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #368 στις: Ιουνίου 30, 2013, 18:57 »
Καλησπέρα και από εμένα ,έχω μια ερώτηση είμαι σχετικά νέος στο η.κ. Θέλω να αγοράσω έναν επισκευασιμο είμαι μεταξύ diver και omicron ....
Τι προτείνετε;
Εγω θα σου ελεγα σφεροιντ.Ευκολος για πρωτος,πολυ ντουμανι και κτυπημα!!!
Ετσι ξεκινησα λοιπον,ετσι ξεκινησα...που λεει και το λαικο ασμα.

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #369 στις: Ιουνίου 30, 2013, 19:06 »
Παιδιά για τον omikron από nobacco λέει τίποτα για πρώτος επισκευάσιμος άμα τον έχει πάρει κάποιος? ???
Υπάρχει νήμα  ειδικά για τον omicron
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,17065.0.html
με πολλούς συμφορουμίτες που τον έχουν πάρει. Αυτό που έχω βγάλει σαν αποτέλεσμα μετά από πολλές σελίδες, είναι ότι αυτοί που έχουν πάρει και αυτόν και τον eternity
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,14233.0.html
στο παρελθόν, δεν έχουν δει καμία διαφορά, οπότε ίσως για πρώτος επισκευάσιμος, το να δώσεις λιγότερα λεφτά, δεν είναι κακή ιδέα..

Αποσυνδεδεμένος Drippakias

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #370 στις: Ιουνίου 30, 2013, 19:27 »
εμενα ο πρωτος επισκευασιμος ηταν ο dripper και τωρα εχω τον diver , πανω κατω ιδιο στησιμο θελουν με τον diver να ειναι πιιο ευκολος

θελουν στο στησιμο τους προσοχη σε λεπτομεριες οπως να πατανε καλα τα συρματα να μην ειναι στον αερα γιατι δινουν λανθανουσα ατισταση , να ειναι σωστα τυλιγμενα στο φυτιλι κτλπ

αμα ηταν να διαλεξω τωρα θα διαλεγα τον diver γιατι και σε τανκ μπαινει αλλα απο οτι ξερω θα μπορει να χρησιμοποιηθει και σε dripping mod ,οποτε 2 σε ενα


Αποσυνδεδεμένος Nekzo

  • **
  • 156
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #371 στις: Ιουνίου 30, 2013, 19:27 »
Πρώτος επισκευάσιμος πρέπει να είναι απλός, να στήνεται εύκολα και να δικαιολογεί τα λάθη. Διαφορετικά... απογοήτευση :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #372 στις: Ιουνίου 30, 2013, 19:37 »
και το βασικο,να εχει ορεξη ο ιδιοκτητης και χρονο...το 90% ευκολοι ειναι αν ασχοληθει καποιος,διαβασει εδω και δει βιντεακια στο youtube

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #373 στις: Ιουνίου 30, 2013, 19:45 »
Δεν θα αναφερω άτμο,αλλα νομιζω οποιος κι αν ειναι ο πρωτος,αν δωσεις βαση σ' αυτα που θα σου πουνε αυτοι που τον ξερουν,θα ειναι σαν να τον ξερεις.
Δεν υπηρχε η ενημερωση καποτε,δεν υπηρχαν τα τοσα νηματα και οι τεχνηκες στο πως να στηθει ενας άτμο και τα παληκαρια εδω μεσα εχουν βοηθησει πολυ κοσμο.
Πλεον δεν νομιζω να εχει καποιος δυσκολια στο να στησει οπιονδηποτε άτμο,με τις τοσες πληροφοριες που υπαρχουν.
Πλεον δεν βλεπω δυσκολους και ευκολους άτμο :)

Αποσυνδεδεμένος MAdKetch

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
  • Foggatti Hybrid LE - Poldiac Hybrid V2
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #374 στις: Ιουλίου 02, 2013, 02:59 »
Έγώ πάντως διαφώνω με το να πάρει κάπιος κάτι απλό και φτηνό σα πρώτη αγορά επισκευάσιμου επειδή δεν έχει εμπειρία. Πρώτον κανένας δεν γενήθηκε έμπειρος και δεύτερον το φορουμ είναι γεμάτο πληροφορίες για όλους τους επισκευάσιμους.
Εγώ όντας ατμιστής ούτε 2 βδομάδες πήρα έναν DID, και αν εξαιρέσεις το πρώτο στήσιμο που με παιδευσε λίγο τον λειτουργώ μια χαρά ένα μήνα τώρα.
Για μένα η έρώτηση που πρεπει να απαντήσει ο υποψήφιος αγοραστής είναι τί τύπου ατμοποιητή θέλει (dripping,με  mesh, με τανκ κλπ) και γιατί (ντουμάνι, χύπημα, γεύση, αυτονομία κλπ). Τώρα εύκολο δύσκολο στήσιμο για μένα δεν υπάρχει, μην τρελαθούμε κιόλας δεν είναι πυρινική φυσική. Απλώς άλλα γίνοναται γρήγορα και άλλα θέλουν λίγο περισσότερο χρόνο και υπομονή.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 312 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 240 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21621 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282886 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208612 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67340 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175548 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14927 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125777 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94605 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4684 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix