vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

118 επισκέπτες, 8 χρήστες
vasim, athanasiosm, manoslykos, Milarepa, camber, myiorgos, haris231, Jorge

Twitter

Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου

Αποσυνδεδεμένος gad

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #225 στις: Οκτωβρίου 14, 2012, 17:04 »
Παιδια ποιες εναι οι διαφορες του mesh απο την φυτιλοαντισταση? καλυτερη γευση?ντουμανια ?δεν εχω καταλαβει, υπαρχει καποιο νημα για διαβασμα? :confused1:

Αποσυνδεδεμένος tux

  • **
  • 194
  • Ανενεργός / Διεγραμμένος λογαριασμός (tux)
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #226 στις: Οκτωβρίου 14, 2012, 17:57 »
@gad χωρίς να θέλω να το παίξω έξυπνος, επειδή τις τελευταίες 5 ημέρες ασχολούμαι σχεδόν αποκλειστικά με mesh ατμοοποιητή, όσο και αν τον βρίσκω εκπληκτικό και με βλέπω να κολλάω προς τα κει, μια που το θέμα αφορά σε πρώτο επισκευάσιμο, θεωρώ τη συζήτηση για mesh εδώ μέσα κάπως άτοπη, εκτός και αν ο κάτοχος του θα έχει κάποιον φίλο έμπειρο για βοήθεια. Πρώτος επισκευάσιμος και με mesh, ενδέχεται να στείλει τον ατμιστή στο τρελάδικο.

Αποσυνδεδεμένος gad

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #227 στις: Οκτωβρίου 14, 2012, 18:27 »
Σε ευχαριστω απλα θα ηθελα ναξερω περα απο τον διαφορετικο τροπο στησιματος και τις οποιες διαφορες σε σχεσει με το ατμοσμα

Διαγραφη αμεσης παραθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 14, 2012, 18:37 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #228 στις: Οκτωβρίου 14, 2012, 18:39 »
φιλε μου ειναι αναλογα το τι ζητας και το τι νιωθεις  καλυτερο. δουλευω καθημερινα και μες και φυτιλι και μου αρεσουν και τα δυο εξισου. το μες εχει λιγο πιο καθαρη γευση και λιγοτερο χτυπημα. αλλα και εγω για πρωτο δεν σου προτεινω μες... εκτος και εαν εισαι αποφασισμενος να το παλεψεις.
παντως σε καθε περιπτωση υπαρχουν πια πολυ αξιολογοι ατμοποιητες και στα δυο ειδη,και δεν θα βγεις χαμενος οτι και να διαλεξεις.

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #229 στις: Οκτωβρίου 15, 2012, 09:44 »
Παιδια ποιες εναι οι διαφορες του mesh απο την φυτιλοαντισταση? καλυτερη γευση?ντουμανια ?δεν εχω καταλαβει, υπαρχει καποιο νημα για διαβασμα? :confused1:

υπαρχουν νηματα με γνωμες/αποψεις εδω:

Μesh τι μας αρεσει ή δεν μας αρεσει


και εδω:
Τι είδους τροφοδοσία προτιμάτε σε επισκευάσιμο-ιδιοκατασκευής ατμοποιητή?


και αλλες δισπαρτες σε νηματα των αντιστοιχων ατμοποιητων

Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #230 στις: Φεβρουαρίου 19, 2013, 14:28 »
 Μετά από 15 μήνες αποκλειστικά ατμιστής μπήκα στους επισκευάσιμους
με τον Etrernity της Vision.

Πραγματικά ανακάλυψα το άτμισμα ξανά... ειδικά με το Dripping

Αν και υπάρχουν καλύτεροι από εμένα σύμβουλοι για τους επισκευάσιμους
στο φόρουμ σου τον συνιστώ ανεπιφύλακτα.

Αποσυνδεδεμένος st.mel

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #231 στις: Φεβρουαρίου 19, 2013, 17:07 »
Εγω ενα ξερω. Την πειρα την αποκταμε,δεν μας την σερβιρουν στο πιατο. Και ενας εμπειρος σε φυτιλοαντιστασεις ειναι απειρος σε mesh.Διαβαστε τα υπερ και τα κατα του καθε ειδους και αποφασηστε τι ζητατε απο εναν ατμοποιητη.Οποτε μην δισταζετε και προσπαθηστε με υπομονη και ενημερωσει απο τους παλαιοτερους μεσα απο το φορουμ.Ειναι γραμμενα τοσα που αν διαβαστουν,τοτε νομιζεις οτι κανεις αντιστασεις χρονια.Σας προτηνω ομως να εχετε και εναν δευτερο ατμοποιητη γιατι υπαρχει και η απογοητευση που δεν αξιζει αντι να βρουμε κατι καλο,στο τελος να γυρισουμε στο κ/τ.
ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΥΠΟΜΟΝΗ  ΚΑΙ ΠΕΙΣΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ!!!

Αποσυνδεδεμένος giorgos-maria

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #232 στις: Μαρτίου 02, 2013, 17:58 »
ψαχνομαι εδω και λιγο καιρο για να αγορασω εναν επισκευασιμο ατμοποιητη αλλα πραγματικα δε ξερω ποιον να παρω.σιγουρα θελω καποιον με pyrex tube και ατσαλινο ή κατι καλυτερο.τα υγρα που ατμιζω ειναι 80/20 PG/VG.το μοντακι μου ειναι το Ζ της nobacco.το ποσο που μπορω να διαθεσω ειναι μεχρι 80 ευρω.τι θα μου προτεινατε εσεις?
να σημειωσω οτι θελω να εχει καλη αυτονομια (πανω απο 2,5 μλ)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 02, 2013, 18:19 από giorgos-maria »

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #233 στις: Μαρτίου 02, 2013, 18:58 »
Ρίξε μια ματιά στον πίνακα των επισκευάσιμων για τον RSS της smoketech και για τον aga-t v2 αν δεν σε πειράζει να μπεις σε mesh ατμο. Υπάρχει και νήμα με hits και tips όπου διαβάζοντάς το, παίρνεις διδακτορικό.

Οικονιμοκότατοι και οι δύο, πολύ κάτω από το ποσό που θέλεις να διαθέσεις.

Αποσυνδεδεμένος giorgos-maria

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #234 στις: Μαρτίου 02, 2013, 23:58 »
εννοειται πως εχω διαβασει αρκετα νηματα και ειδα πολλα βιντεο για το σεταρισμα με mesh.ξερω πως θα παιδευτω αρκετα μεχρι να πετυχω ενα καλο σεταρισμα αλλα δεν με χαλαει κιολας.απεναντιας με εχει ενθουσιασει παρα πολυ.
και τους 2 ατμο που αναφερεις,τους εχω στα υποψιν μου.ομολογω πως ειναι οικονομικες λυσεις αλλα πιστευω πως το φθηνο,δεν ειναι παντα και καλο.(ισως πεφτω εξω ομως στην συγκεκριμενη περιπτωση)
 

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #235 στις: Μαρτίου 03, 2013, 00:11 »
@giorgos-maria, Εγώ προτείνω τον Vision Eternity
Οικονομικός (γύρο στα 25 €), πολύ καλής ποιότητας, με διαθέσιμες έτοιμες φυτιλοαντιστάσεις μέχρι να μάθεις να τις φτιάχνεις μόνος σου...

Αποσυνδεδεμένος DeareN

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
  • Always looking for genesis attys and hybrids...
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #236 στις: Μαρτίου 03, 2013, 00:19 »
Giorgo κάνε αυτό που κάνω εγώ και ενώ ειμαι 2 μήνες στους genesis και δουλεύουν άψογα χωρίς καν τη χρήση αναπτήρα. Εχω πάρει έτοιμα καμμένα mesh απο εδώ, δένω αντίσταση και τέλος. Δεν παθαίνουν ποτε τιποτα, ειναι καμμένα άψογα και μόνο μια φορα χρησιμοποίησα ανταλλακτικό γιατι το έκοψα με το ψαλιδάκι πάνω στην προσπάθεια να κοψω τα περισσευόμενα σύρματα απο τους πόλους.
Με έναν aga-t2 ή εναν rss smoktech θα είσαι άρχοντας για αρχή, μετά μπορείς να δοκιμάσεις και κάτι πιο ακριβό.

http://www.mpixlimpidi.net/index.php?route=product/product&path=64_81&product_id=161
Πολλοι εδω θα πουν οτι αναλογα την τρυπα του mesh θελει και το αναλογο μεγεθος. Εγω ένα έχω να πω, αυτά ειναι περίπου 2mm τα έχω μόνιμα σε 2 short did που έχω που είναι με 3.5 mm τρύπα, ποτέ δεν είχα την παραμικρή διαρροή, ποτέ Hot spots και γενικα δουλεύουν απροβλημάτιστα. Εχω και aga-t2 και εκει τέλεια δουλεύουν. Αν κάποια στιγμή χρειαστεί και έχω πρόβλημα στο mesh (δε χρειαστηκε ποτε) τότε θα δοκιμάσω να κάψω μόνος μου mesh. Μεχρι τότε τους τελευταίους 2 μήνες απολαμβάνω μακραν το καλύτερο άτμισμα στη ζωή μου.
Προσωπικά είμαι τόσο ευχαριστημένος με το mesh που πλέον ούτε θέλω να δοκιμάζω φυτιλάτους...

Αποσυνδεδεμένος testament

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #237 στις: Μαρτίου 03, 2013, 00:41 »
εννοειται πως εχω διαβασει αρκετα νηματα και ειδα πολλα βιντεο για το σεταρισμα με mesh.ξερω πως θα παιδευτω αρκετα μεχρι να πετυχω ενα καλο σεταρισμα αλλα δεν με χαλαει κιολας.απεναντιας με εχει ενθουσιασει παρα πολυ.
και τους 2 ατμο που αναφερεις,τους εχω στα υποψιν μου.ομολογω πως ειναι οικονομικες λυσεις αλλα πιστευω πως το φθηνο,δεν ειναι παντα και καλο.(ισως πεφτω εξω ομως στην συγκεκριμενη περιπτωση)


Για να μη μείνεις με τον ενθουσιασμό θα πρότεινα να μην πας κατευθείαν στα βαθιά. Αφού δεν έχεις σχετική πείρα (ασχολούμαι με επισκευάσιμους μόνο 3 μήνες) προτίμησε κάτι πιο απλό για αρχή (φιτιλοαντιστάσεις) και μετά βλέπεις. Καλή περίπτωση είναι κι αυτός που λέει ο zacharis1955
 
@giorgos-maria, Εγώ προτείνω τον Vision Eternity
Οικονομικός (γύρο στα 25 €), πολύ καλής ποιότητας, με διαθέσιμες έτοιμες φυτιλοαντιστάσεις μέχρι να μάθεις να τις φτιάχνεις μόνος σου...


Επίσης αν νομίζεις ότι επειδή διάβασες το forum τα έμαθες όλα τότε......  :nope:  και ισχύει αυτό


Εγω ενα ξερω. Την πειρα την αποκταμε,δεν μας την σερβιρουν στο πιατο. Ειναι γραμμενα τοσα που αν διαβαστουν,τοτε νομιζεις οτι κανεις αντιστασεις χρονια.
ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΥΠΟΜΟΝΗ  ΚΑΙ ΠΕΙΣΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 03, 2013, 00:55 από testament »

Αποσυνδεδεμένος giorgos-maria

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #238 στις: Μαρτίου 03, 2013, 01:07 »
εχω την εντυπωση οτι με  φυτιλι και ετσι οπως δουλευω το μοντ(εννοω με πολλα watt)θα ατμιζω καμμενο.τουλαχιστον οσους εργοστασιακους δοκιμασα με φυτιλι αυτο επαθα.(nobacco epsilon για παραδειγμα).για να μην παρω καμμενο επρεπε να δουλευω το mod περιπου στα 7 watt.(διορθωστε με αν κανω καπου λαθος).
εννοειται πως οταν διαβαζεις ενα φορουμ δεν μπορεις να τα μαθεις ολα.το θετικο ομως ειναι οτι τα παιδια εδω εχουν κανει πολυ καλη δουλεια και ετσι εμεις που δεν εχουμε καποια εμπειρια ακομη,εχουμε εναν μπουσουλα.οπως προειπα ειμαι αρκετα ενθουσιασμενος και εχω αρκετη υπομονη αλλα και διαθεση για να το πετυχω.οπως και να 'χει σας ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σας αλλα και για τον χρονο σας.
@DeareN σ'ευχαριστω φιλε.ειναι οντως μια πολυ καλη λυση για αρχη.

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #239 στις: Μαρτίου 03, 2013, 03:05 »
Οι εργοστασιακοί όντως δεν πάνε πάνω από τα 7-8W.
Με τις τιμές που έχουν οι επισκευάσιμοι, εγω θα έλεγα να πάρεις έναν απλό φυτιλάτο όπως ο Α7SS και έναν AGA (σε κάποια μορφή). Όλα μαζί θα σου κοστίσουν μέχρι 35 ευρώ και θα βρείς μόνος σου αν σου ταιριάζει το "σπόρ", βρίσκεις τι σου αρέσει, και στη συνέχεια αν θές πέρνεις κάτι καλύτερο....

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 312 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 239 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21619 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282881 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208602 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67335 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175543 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314403 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14927 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125771 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94604 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4683 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix