vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Εxvape Expromizer V3

Αποσυνδεδεμένος tasoscook

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εxvape Expromizer V3
« Απάντηση #210 στις: Ιουλίου 07, 2019, 00:43 »
Τον v4 τον πήρε κανένας ρε παιδιά να μας πει για γεύση-χτύπημα-κατανάλωση;

Απ: Εxvape Expromizer V3
« Απάντηση #211 στις: Ιουλίου 10, 2019, 00:40 »
Ο v4 πώς κάθεται σε pico?

Αποσυνδεδεμένος santong7

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
  • Aegis Legend,Zeus,Pharaoh,Hastur,Siren 2,Ammit MT
Απ: Εxvape Expromizer V3
« Απάντηση #212 στις: Ιουλίου 11, 2019, 10:37 »
Τον v4 τον πήρε κανένας ρε παιδιά να μας πει για γεύση-χτύπημα-κατανάλωση;
Τον απέκτησα πρόσφατα, και ακόμα δεν έχω καταφέρει να τον κάνω να δουλέψει σωστά.
Τον έστησα με 5 διαφορετικούς τρόπους και σύρματα πάντα σε πυρήνα 2.5 (Α1 24ΑWG 5 σπείρες, A1 26AWG 5σπείρες, MTL premium clapton A1 5 σπείρες), βαμβάκι cotton bacon prime με αρκετό και με λιγότερο. Συνέχεια κάνει μπουρμπουλήθρες και πετάει υγρό στο στόμα μετά τις πρώτες 2 -3 τζούρες.
Έχω απογοητευτεί πλήρως.
Καμιά ιδέα για σωστό στήσιμο.
Υπάρχει περίπτωση να έχω προβληματικό κομμάτι ?

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Εxvape Expromizer V3
« Απάντηση #213 στις: Ιουλίου 11, 2019, 11:14 »
Δεν κάνεις κάτι λάθος ούτε έχεις πέσει σε προβληματικό κομμάτι.Ο V4 δυστυχώς έχει πολλά θέματα γι αυτό και δεν βλέπεις κόσμο να ασχολείται μαζί του...
Δοκίμασε μεγαλύτερο πυρήνα και περισσότερο βαμβάκι για τα γουργουρητά και το spitback

Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εxvape Expromizer V3
« Απάντηση #214 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2019, 19:05 »
Ξεθαύω λιγο το θέμα αλλά μιας και έχω τον 4 λίγο καιρό τώρα ήθελα να πω την γνώμη μου 
τι λετε ρε παιδια πιο spitback στον expromizer 4 πλακα κανετε ετσι? δεν τον έχω πολύ καιρο στη κατοχή μου αλλα δουλευει απροβλημάτιστα!
τον στηνω με 40αρι κανθαλ 2.5 πυρήνα και παιζει μια χαρα με πολύ smooth τζουρα καμια σχεση με γουργουριτα, ενταξει δεν λεω ότι αποδιδει τελεια την γευση του υγρου αλλα
είναι αξιοπρεπέστατος στην αποδοση του και από διαρροες και λοιπα σύνηθη προβλήματα δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα.
Επίσης σε σχέση με τα χρήματα που κοστίζει η κατασκευή του είναι πάντα κατά την αντιληψή μου καλή κατασκευή.
Θέλει λίγο προσοχή στο στησιμό του οσο αφορά τα βαμβάκια του (όχι βέβαια κάτι ιδιαίτερο πχ την αντίστοιχη  προσοχή που χρειάζονται και ο berserker v1.5 mini ή ο true).

Αν τον έχεις ακόμη φίλε θα σου πρότεινα να στήσεις ξανά με 26 AWG αρκετό αφράτο βαμβάκι και πρόσεχε την ρύθμιση υγρών , έχει πολύ καλή τροφοδοσία οπότε δες αν χρειάζεται να του αφήσεις ανοιχτή μόνο την μία τρύπα για να μην σου κάνει γουργουρητά. Εμένα δεν το έχει κάνει ποτέ, θέλει να τον μάθεις όπως ο κάθε ατμο.. 
Πραγματικά μερικές φορές απορω πως μεσα στο φορουμ εκθειάζονται κάποιοι ατμοποιητές σε υπερβολικό βαθμό (που αξίζουν πολυ λιγότερο) και για κάποιους άλλους απλα λέμε είναι προβληματικός και τέλος. 
Οι περισσότεροι σε αυτή την κατηγορία έχουν τα θεματάκια τους...
Για mtl ατμοποιητής στα λεφτά που παιζει (σε σύγκριση με άλλους στην ίδια κατηγορία ) είναι πολύ καλός!
that's all''

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εxvape Expromizer V3
« Απάντηση #215 στις: Οκτωβρίου 19, 2019, 22:34 »
 Ο V4 δεν έχει πολύ χτύπημα,σχετικά καλή γευση, smoothατη τζούρα, άψογη τροφοδοσία που παίζει τα πάντα,εύκολο στήσιμο. Ένα μειον είναι πως όλα τα κομμάτια του δουλεύουν μαζί και τα υγρα καμιά φορά κλείνουν από μόνα τους αν πας να πάιξεις με τον αέρα.
 Γενικά πολύ καλός ατμοποιητής

Αποσυνδεδεμένος tasoscook

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εxvape Expromizer V3
« Απάντηση #216 στις: Οκτωβρίου 19, 2019, 23:46 »
Παρατηρώ οτι όλοι οι καινούριοι mtl τινουν προς αεράτο mtl με οχι πολυ χτύπημα που θα χρειαστεί ενας νέος ατμιστης ή ενας παλιός που απλα ψάχνει το χτύπημα! Άρε αθάνατε doggy 2k16  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εxvape Expromizer V3
« Απάντηση #217 στις: Οκτωβρίου 19, 2019, 23:58 »
 Αληθες αυτό. Και εγώ άκουγα,σφικτός και σφικτός ακόμα και αν τον ανοίξεις τέρμα και νόμιζα πως θα δούμε ξανά την τζούρα του ορθόδοξου Ναυτίλου.
 Έχουμε χάσει το μέτρο πλέον. Στις 3 τρύπες μόνο,βγάζει ντουμάνι όχι άστεια :)
 Αληθινό mtl πλέον δεν βγαίνει. Είναι οι ελεεινά πνευμονικοί και οι σφιχτοί πνευμονικοί

Αποσυνδεδεμένος tasoscook

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εxvape Expromizer V3
« Απάντηση #218 στις: Οκτωβρίου 20, 2019, 00:04 »
Πετρο είχες δοκιμάσει μήπως τον spica να κάνεις σύγκριση;

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εxvape Expromizer V3
« Απάντηση #219 στις: Οκτωβρίου 20, 2019, 00:50 »
 Μονο τον κλωνο της copervape. Aυτος οντως ηταν mtl. αλλα επαιζε χαλια,ο γνησιος βεβαια λενε πως ειναι πολυ καλος

Αποσυνδεδεμένος Neopard

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εxvape Expromizer V3
« Απάντηση #220 στις: Ιανουαρίου 02, 2020, 15:35 »
Έχω τον expromizer v3.
Λόγω καλής γεύσης τον χρησιμοποιω,αλλά ότι και αν στήσιμο του έχω κάνει βγάζει υγρό από τις τρύπες του αέρα.Εχει κάνεις άλλος το ίδιο θέμα?

Αποσυνδεδεμένος Galileo

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εxvape Expromizer V3
« Απάντηση #221 στις: Ιανουαρίου 03, 2020, 08:15 »
Θέλει μπόλικο βαμβάκι γιατί έχει μεγάλα λουκια. 3αρης πυρηνας, cbv2 σφιχτα στην αντίσταση, μήκος μεχρι τις τρύπες τροφοδοσίας, σχεδον καθολου αφρατεμα. 

Αποσυνδεδεμένος Neopard

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εxvape Expromizer V3
« Απάντηση #222 στις: Ιανουαρίου 03, 2020, 08:45 »
Click-->Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης<--Click


Σε ευχαριστώ πολύ.Καλη σου μέρα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 03, 2020, 11:30 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος angelospower

  • **
  • 229
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εxvape Expromizer V3
« Απάντηση #223 στις: Οκτωβρίου 28, 2020, 20:16 »
Καλησπέρα. Έχοντας δοκιμάσει πολλους high end ατμοποιητές όπως τον Ammit mtl  κτλ και αγόρασα τον expromizer v3 γιατί δοκίμασα αυτον που είχε ο καταστηματάρχης και με εντυπωσιάσε η γεύση. Όλα ήταν εύκολα και απλά αλλά η διαρροή με ταλαιπώρησε αρκετά. Δοκίμασα πολύ βαμβάκι αλλά τζίφος. Αυτό που έκανα προσωρινά και νομίζω άλλαξε τα δεδομένα είναι το σημείο που δείχνω με το βελάκι στη φωτογραφία. Εκεί έχει ενα μικρό αυλάκι γιατί δεν εφαρμόζει σωστά το σημείο που έρχεται ο αέρας με το post του ενος πυλώνα. Θεωρώ πως από την τρύπα που έχει κοντά ανεβαίνει πάνω υγρό και βγαίνει έξω. Του στούμπωσα όσο μπόρεσα βαμβάκι και ως δια μαγείας μέχρι τώρα μου είναι θεόστεγνο. Δοκιμάστε το κ εσείς ή πείτε μου τη γνώμη σας. Τον εχω λατρέψει το συγκεκριμένο ατμοποιητή. Παίζω με 2,5αρη πυρήνα με νορμάλ βαμβάκι χωρίς το ντιγκάρω.

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εxvape Expromizer V3
« Απάντηση #224 στις: Οκτωβρίου 28, 2020, 21:10 »
Να μας ἐβαζες και την φωτογραφία με το βελάκι καλά θα ήταν.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 5 160 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:12
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181385 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 53 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8789 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34369 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537938 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60351 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238569 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 740 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16630 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138692 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085894 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63