vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

205 επισκέπτες, 4 χρήστες
TasMan, dkostas, gigelis78, camber

Twitter

Πόλεμος στα η.τ

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #570 στις: Νοεμβρίου 13, 2018, 00:11 »
βρέθηκα την κυριακή σε ένα κεντρικό ψιλικατζίδικο στην άνω πόλη θεσ/νικης .

βλέπω μπροστά στο ταμείο 2 ιquos , κάνω τον ανήξερο και ρωτάω τη είναι αυτό ? ;D

είναι συσκευή καπνίσματος , μπορείς να απολαμβάνεις το τσιγάρο χωρίς να επιβαρύνεις την υγεία σου . δεν παίρνεις ΚΑΘΟΛΟΥ ΠΙΣΣΑ και ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΝΘΡΑΚΑ . :eyesplash:

ΚΑΘΟΛΟΥ ΡΩΤΑΩ ΕΓΩ  ναι μου λέει . :pare:

καλά τα λες με τα ραντίσματα τη γίνετε?
ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΡΑΝΤΙΣΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΟΣ ΚΑΠΝΟΣ . :argh:
μου ζήτησε και τηλ να επικοινωνήσει η εταιρία μαζί μου, να μου κάνει προσφορά . :thumpdown:

Τα παίρνω κρανίο και της απαντώ αν σου δίνανε να πουλήσεις πρεζα θα την πούλαγες με το ίδιο τσαγανό ? κατέβασε τα μάτια στο πάτωμα εεεε όχι και πρέζα . :sign_kraniooo:
παιδιά είναι αλήθεια .
 η άνθρωποι προωθούν ένα κακό για τον ανθρώπινο οργανισμό προϊόν παρουσιάζοντας το ως το πλέον αγαθό .
αναρωτιέμαι εισαγγελείς υπάρχουν σε αυτό το μέρος που λέγετε Ελλάς .
λένε ψέματα στο κόσμο τη ποσοστά κέρδους έχουν από αυτή την μακακια ?

αν σας τύχη  και εσάς κάποιος πλασιέ καπνοβιομήχανου  πιάστε κουβέντα μαζί του , αφήστε να σας πει της μπούρδες του , και κάντε τους ξεφτίλα .

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #571 στις: Νοεμβρίου 13, 2018, 00:14 »
Την τρέλα μου μέσα. Γιατί δε συναντώ κ εγώ κάνα τέτοιον, να γελάνε κ οι κούνιες στην πλατεία.  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος thanos1071

  • **
  • 140
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #572 στις: Νοεμβρίου 13, 2018, 01:40 »
Δεν ξέρω αν είναι παλιό, αλλά μιας και παίζει τώρα στο gazzetta...

http://www.gazzetta.gr/plus/diethni/article/1291628/tromaktika-egkaymata-apo-ekrixi-ilektronikoy-tsigaroy-stin-tsepi-toy-katohoy-toy-pics

Αποσυνδεδεμένος Christos_swc

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #573 στις: Δεκεμβρίου 01, 2018, 11:11 »
Παρελθον δε θα αποτελεσει το η.τ. οχι.
Το οτι μπορει να επικρατησουν οι τσιγαροβιομηχανιες δε σημαινει οτι θα υπαρξει πληρης απαγορευση του η.τ.
Επειτα μη κοιτας τι νομους βγαζουν οι ξεπουλημενοι Υπουργοι "Υγειας" κατσικοβλαχοι στην Ελλαδα.
Ειμαστε μελος τηε ΕΕ που σημαινει οτι θα φερνεις απεξω οτι γουσταρεις και αστους να βαρανε τον πισινο τους κατω.
Το οτι κοστιζει σε ανθρωπινες ζωες η διαπλοκη τους ειναι γεγονος αλλα δεν ειναι να στενοχωριεται κανεις για πραγματα που δεν περνανε απο το χερι του.
Ακομα εχουμε λυσεις και διεξοδους, τουλαχιστον οι πιο αφοσιωμενοι ατμιστες.
Τους αλλους ισως να μη τους σωσουμε αλλα αυτο δεν ειναι δικη μας δουλεια αλλα των επιορκων που εχουν αναλαβει τις τυχες της υγειας των Ελληνων.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #574 στις: Δεκεμβρίου 01, 2018, 14:00 »
Φαντάζομαι γνωρίζεις ότι η ΕΕ της οποίας είμαστε μέλος, έχει ψηφίσει οδηγία που αφήνει το ελεύθερο σε κάθε χώρα να μην επιτρέπει να φέρνουμε απ' έξω ότι γουστάρουμε, έτσι? :)

Αποσυνδεδεμένος ringo2009

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #575 στις: Δεκεμβρίου 01, 2018, 14:19 »
Και για να προσθέσω στο από πάνω σχόλιο (με το οποίο συμφωνώ), αναρωτιέμαι αν θα λες τα ίδια όταν θα βγεί και η TPD3.
Αν πιστεύετε ότι μόνο στην Ελλάδα ξεπουλιούνται οι "κατσικόβλαχοι" ενώ οι "κουτόφραγκοι" στην Ε.Ε. είναι βράχοι ακλόνητοι στα δις και στο αντίστοιχο lobbying των καπνοβιομηχανιών τότε ΟΚ. Τα λέμε σε 2-3 χρόνια..

Αποσυνδεδεμένος sotirakis37

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #576 στις: Δεκεμβρίου 02, 2018, 13:44 »
εμενα με προσπερναει το οτι βαζουν το ηλεκτρονικο στο ιδιο καλουπι με το κανονικο τσιγαρο.
χθες σαββατοβραδο στο μαγαζι που πηγα δεν αφηναν ηλεκτρονικο μεσα.
χωρις ιχνος υπερβολης ποιο πολυ μυριζαν τα γυναικεια αρωματα παρα ο ατμος :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #577 στις: Δεκεμβρίου 02, 2018, 14:20 »
Δυστυχώς φίλε μου, αυτό Λέει ο Νόμος.

 Από κινητό.


Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #578 στις: Δεκεμβρίου 02, 2018, 14:22 »
Σε παιδότοπο πήγες ή σε χλιδάτο εστιατόριο? Δεν γνωρίζω άλλης κατηγορίας μαγαζί που να έχει πρόβλημα ο ατμιστής αν δεν έχει και ο καπνιστής.

Αποσυνδεδεμένος sotirakis37

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #579 στις: Δεκεμβρίου 02, 2018, 14:26 »
σε καφετερια...αλλα καπνισμα και ατμισμα μονο οσοι καθοταν εξω

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #580 στις: Δεκεμβρίου 02, 2018, 14:30 »
Πού πας και μπλέκεις παιδάκι μου? Τι είδους άκαπνη καφετέρια ήταν αυτή? Πρόσεχε μη σου ρίξουν τίποτα στο ποτό εκεί που πας. :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος trandism

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #581 στις: Δεκεμβρίου 02, 2018, 15:34 »
σε καφετερια...αλλα καπνισμα και ατμισμα μονο οσοι καθοταν εξω
Πράγμα που είναι το νόμιμο και φυσιολογικό

Αποσυνδεδεμένος johnath

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #582 στις: Δεκεμβρίου 02, 2018, 16:13 »
Νομιμοφανές ναι, φυσιολογικό όχι μάλλον παράλογο,
την απαγόρευση του ατμίσματος εννοώ

Αποσυνδεδεμένος haros

  • ***
  • 521
  • Κατα τον Δαιμονα εαυτου.
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #583 στις: Δεκεμβρίου 02, 2018, 16:21 »
εμενα με προσπερναει το οτι βαζουν το ηλεκτρονικο στο ιδιο καλουπι με το κανονικο τσιγαρο.
χθες σαββατοβραδο στο μαγαζι που πηγα δεν αφηναν ηλεκτρονικο μεσα.
χωρις ιχνος υπερβολης ποιο πολυ μυριζαν τα γυναικεια αρωματα παρα ο ατμος
Δεν ειναι τοσο η μυρωδια (που πολλες φορες ειναι ευχαριστη η ουδετερη, αλλες δυσαρεστη) ειναι η ενοχληση που προκαλει το ντουμανι, που ειναι εντονοτερο του κανονικου τσιγαρου, που εχουν συνηθισει να βλεπουν.
Δεν ειναι υποχρεωμενος ο καθενας να ξερει για τις μελετες περι αβλαβους παθητικου ατμισματος, και σε καθε περιπτωση δεν ειναι υποχρεωμενος να μην βλεπει γυρω του απο τα ντουμανια που βγαζει ο διπλανος του.
Εμενα που ειμαι ατμιστης, μερικες φορες με ενοχλει να καθεται καποιος κοντα μου και να ξεφυσα φουγαρισιο ντουμανι.
Πρεπει να βλεπουμε και λιγο με τα ματια των αλλων, το οτι ειναι (εξ οσων γνωριζουμε μεχρι τωρα) πολυ λιγοτερο βλαβερο το η.τ. του κανονικου, δεν θα επρεπε να μας δινει το ελευθερο να ντουμανιαζουμε εσωτερικους χωρους.
Αλλα αυτη ειναι μια κουβεντα που εχει γινει αρκετες φορες και ο καθενας εχει την οπτικη του.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 02, 2018, 16:27 από haros »

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #584 στις: Δεκεμβρίου 02, 2018, 16:39 »
και γιατι πάντα θεωρουμε οτι αυτός που θέλει να ατμίσει με τον καφέ του, πάντα θα έχει τα θηρία μαζί του για ντουμάνια κλπ και οχι ενα pod ή εναν απλό τσιγαρίσιο... ουτε ίχνος ατμού δεν θα βλέπεις... γιατί πάντα να πιάνουνε το χειρότερο δυνατό σενάριο?
Και στον δρόμο αν βρίσκεσαι και περπατάς και ντουμανιάζεις το σύμπαν στις μούρες των άλλων, πάλι τα μπινελίκια σου θα τα ακούσεις...δεν χρειάζεται να είσαι σε μαγαζί...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 25 12778 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:28
από KORG N364
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123646 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:15
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1809 278498 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 22:29
από Antiprosopos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63900 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206512 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92938 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3899 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1129 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173016 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15569 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14282 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9643 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos