vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

509 επισκέπτες, 4 χρήστες
manoslykos, Jorge, th3ofilos, FaniFox

Twitter

Πόλεμος στα η.τ

Αποσυνδεδεμένος gangelo

  • **
  • 463
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #705 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2019, 13:13 »
Οσο και να μην συμπαθουν τους Αγγλους μερικοι, εχουν και κρατος, και παιδεια, και προνοια, και υποδειγματικο συστημα δημοσιας υγειας. 

Δεν μπορει κανεις να πει το ιδιο και για τους γιανκηδες στην αντιπερα οχθη του Ατλαντικου.

Αποσυνδεδεμένος beerman63

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
  • Live to ride & ride to live
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #706 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2019, 14:02 »
Εγώ ένα ξέρω και μιλάω για τον δικό μου οικογενειακό και φιλικό κύκλο ότι τους πασάρουν οι φυλλάδες και η tv το καταπίνουν αμάσητο. Μόλις διάβασαν είδαν τι έγινε στο αμέρικα κατευθείαν μου την πέσανε χωρίς να σκεφτούν ότι αυτό συνέβη μόνο στο USA και πουθενά αλλού. Ένα θα πω μπεεεεεε

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #707 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2019, 14:17 »
η Αμερική είναι χώρα πρωταθλητής της προπαγάνδας .
μην ξεχνάμε οτι ισοπεδώσανε το Ιράκ γιατί είχε λέει βιολογικά και χημικά όπλα
που όσο τα είδανε αυτή άλλο τόσο τα δαμε και εμείς .
βρήκανε τα καπνά ευκαιρία και πέσανε όλοι μαζί με τα μούτρα να μας φάνε .
προβλέπω πολλή αμπούλα να πέσει στο μέλλον πως αλλιώς να μας τα αρπάξουνε .

βρε λέτε να στοκάρουμε ατμοποιητες και μοντακια στο μέλλον  . :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2811
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #708 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2019, 14:44 »
[member=13274]Doubt[/member]
H πηγή για το συγκεκριμένο κείμενο του "dikaiologitika news" είναι από το cnn international.


https://edition.cnn.com/2019/09/18/health/india-e-cigarette-ban-intl/index.html
Στα αγγλικά δεν ξεχωρίζει το αρσενικό από το θηλυκό εύκολα.
Παράθεση
"Unfortunately, e-cigarettes got promoted initially as a way in which people can get out of the habit of smoking cigarettes. It was to be a weaning process from using cigarettes," Indian Finance Minister Nirmala Sitharaman said Wednesday after a Cabinet meeting.

Όμως...αμέσως παρακάτω
Παράθεση
"The Cabinet rightly thought it is time and we immediately took a decision so that the health of our citizens, of our young, is not thrown to a risk," she added.
Επομένως κάποιος έκανε "πατάτα" στη μετάφραση.

Αποσυνδεδεμένος neoklis79

  • **
  • 209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #709 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2019, 15:25 »
Εγώ ένα ξέρω και μιλάω για τον δικό μου οικογενειακό και φιλικό κύκλο ότι τους πασάρουν οι φυλλάδες και η tv το καταπίνουν αμάσητο. Μόλις διάβασαν είδαν τι έγινε στο αμέρικα κατευθείαν μου την πέσανε χωρίς να σκεφτούν ότι αυτό συνέβη μόνο στο USA και πουθενά αλλού. Ένα θα πω μπεεεεεε
Μία από τα ίδια, ειδικά το αφεντικό μου με έχει για τελειωμένη υπόθεση :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης1966

  • **
  • 306
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #710 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2019, 15:42 »
Είναι λογικό με τον πανικό που έχουν προκαλέσει το βοθροκαναλλα .
Κάποτε το ελεγαν διαίρει και βασίλευε, μετά το ειπαν σοκ και δέος...
Τώρα το λενε juul και vapingολατααλλα...

Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #711 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2019, 15:55 »
Συγγνωμη που σας βομβαρδιζω με link αλλά νομίζω οτι χρειαζόμαστε και μεις οι ατμιστες ψυχολογική τόνωση αυτή την περίοδο και φυσικά επιχειρήματα για να αντιμετωπίσουμε αυτά που ακούμε

https://www.cbsnews.com/video/public-health-expert-worries-e-cigarette-panic-is-ruining-single-biggest-public-health-opportunity-in-120-years/?fbclid=IwAR0XG8MkjV71Ll760hWxET3lotKLXVnuFs0zoxM0JCYbx_hejUpkzBGAvHI

Αποσυνδεδεμένος margo

  • **
  • 276
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #712 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2019, 16:35 »
Εγώ ένα ξέρω και μιλάω για τον δικό μου οικογενειακό και φιλικό κύκλο ότι τους πασάρουν οι φυλλάδες και η tv το καταπίνουν αμάσητο. Μόλις διάβασαν είδαν τι έγινε στο αμέρικα κατευθείαν μου την πέσανε χωρίς να σκεφτούν ότι αυτό συνέβη μόνο στο USA και πουθενά αλλού. Ένα θα πω μπεεεεεε
Μπεεεεε κι από μένα

Στάλθηκε από το Redmi Note 5A Prime μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #713 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2019, 18:22 »
Φαρσαλινος στον Παπαδακη στον ΑΝΤ1 20/9/2019 https://www.youtube.com/watch?v=L3DV4OG9KgE&feature=youtu.be&fbclid=IwAR18YkAmySLGiQzJAi-4ChGVYPFfJn6OCWbblRu7Oif5a2nZIH9QcqX_vKY
Update: Την συνέντευξή του στον ΑΝΤ1 την έχει ανεβάσει & ο ίδιος στο κανάλι του, μαζί με τα κομμάτια που κόπηκαν στο μοντάζ.
https://www.youtube.com/watch?v=veV_HhCdVxs&feature=em-uploademail
  

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2811
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #714 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2019, 18:24 »
Συγγνωμη που σας βομβαρδιζω με link αλλά νομίζω οτι χρειαζόμαστε και μεις οι ατμιστες ψυχολογική τόνωση αυτή την περίοδο και φυσικά επιχειρήματα για να αντιμετωπίσουμε αυτά που ακούμε

https://www.cbsnews.com/video/public-health-expert-worries-e-cigarette-panic-is-ruining-single-biggest-public-health-opportunity-in-120-years/?fbclid=IwAR0XG8MkjV71Ll760hWxET3lotKLXVnuFs0zoxM0JCYbx_hejUpkzBGAvHI

Απλά φοβερό... :thumpup:

Πάρτε και την youtube έκδοση για εύκολο sharing


Αποσυνδεδεμένος Lazy Dog

  • ***
  • 693
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #715 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2019, 18:57 »
Μία από τα ίδια, ειδικά το αφεντικό μου με έχει για τελειωμένη υπόθεση :laugh1: :laugh1:
Εγω ευτυχως τους δικους μου ατμιστες(μανα, φιλεναδες της μανας, κολληταρια κτλ) τους εχω δασκαλεψει εδω κ καιρο. Μια φορα με ρωτησε η μανα, "ισχυουν αυτα που λενε;" και αφου της εξηγησα κ της εδωσα link να διαβασει συνεχιζει να ντουμανιαζει ανελεητα  ;D

Αποσυνδεδεμένος mathimatikos1966

  • **
  • 310
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #716 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2019, 19:52 »
Απλά φοβερό... :thumpup:

Πάρτε και την youtube έκδοση για εύκολο sharing


Ο τύπος τα είπε όλα ..........

Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #717 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2019, 20:04 »
so what..?

Όπως είπε και ο άλλος....

Αποσυνδεδεμένος lageor7

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #718 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2019, 21:33 »
Τελικά "βρομάει" πάααρα πολύ το πράγμα...Σας περιγράφω την παρακάτω πρόσφατη ιστορία όπως την άκουσα από στενό μου φίλο...

Ο φίλος μου λοιπόν πρόσφατα και για προληπτικούς λόγους είχε πάει για ένα τσεκάρισμα σε μία καρδιολόγο η οποία τον ρώτησε αν καπνίζει και αυτός απάντησε ότι ατμίζει.
Η συνέχεια ήταν ένας γιατρός να λέει ότι είναι χειρότερο από το τσιγάρο και να του προτείνει να το κόψει. Εντάξει τρελαίνεσαι αλλά το χεις ξαναζήσει... και εγώ σε μια επίσκεψη πριν 2-3 σε καρδιολόγο... μόλις του είπα ότι ατμίζω μου απάντησε:
"Δυστυχώς οι τελευταίες έρευνες δείχνουν ότι είναι πολύ χειρότερο από το τσιγάρο"!!!  :o :idiot1: :wall:
Σκέφτηκα να σηκώσω το γάντι και να τον ρωτήσω λεπτομέρειες εξευτελίζοντας τον καθώς ήμουν αντίθετα και πλήρως ενημερωμένος αλλά απλά βγήκα από το ιατρείο και έσβησα αμέσως το τηλ του.

Στη περίπτωση του φίλου μου όμως έχει και συνέχεια...η γιατρός σαν "ειδική" και "ενημερωμένη" για το θέμα προχώρησε παρακάτω και του πρότεινε να κάνει....(μαντέψτε..)...IQOS!!!
Για αποκορύφωμα ο φίλος μου της είπε ότι ο συνάδελφός της Δρ. Φαρσαλινός έχει αντίθετη άποψη για να πάρει την απάντηση..."Ποιος είναι αυτός?? Ούτε που τον έχω ακουστά!" :confused1: :o :o

Θα αφήσω το σχολιασμό σε εσάς γιατί εγώ... :wall: :wall: :wall:


Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #719 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2019, 21:37 »
Καλά, ούτε ο δικός μου καρδιολόγος ξέρει τον κ. Φαρσαλινό, δεν έχει να λέει. Μην αρχίσουμε να παρατάμε γιατρούς επειδή δεν ξέρουν έναν άλλο γιατρό. Για τα υπόλοιπα δεν σχολιάζω :tongue_smilie:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8358 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180685 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33999 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536421 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59823 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237580 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 593 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15746 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136162 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085357 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35434 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10280 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12