vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

193 επισκέπτες, 8 χρήστες
ramon, ZoeM, zalaros, Βασίλης Γ, ΛΥΚ, manoslykos, lagoudakis, Milarepa

Twitter

IPV mini Box Mod 30W

Απ: IPV mini Box Mod 30W
« Απάντηση #195 στις: Μαρτίου 27, 2015, 14:06 »
2 μηνες τωρα το εχω ευχαριστηθει οσο κανενα αλλο μοντακι. Του εβαλα και ενα καλυμα γιατι ειχε αρχισει να εμφανιζει κατι ψιλοσημδακια στο χρωμα του.

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IPV mini Box Mod 30W
« Απάντηση #196 στις: Μαρτίου 27, 2015, 14:34 »
το θεμα με την φθορα το εχουν τα μαυρα , αυτο το εχουμε πει πολλες σελιδες πιο πισω , εγω το εχω λιωσει κυριολεκτικα σχεδον 2 μηνες , εχω 4 box και ολα ειναι στο βαλιτσακι μονο με το ipv ατμιζω και δεν εχει ουτε καν φθαρει το χρωμα του ... αλλα δεν μπαινει σε τσεπες , δε πετιετε μεσα στο αυτοκινητο , δεν πεφτει ουτε καν πανω στο γραφειο μου ... ολες οι συσκευες μου ατμιζονται και αποθηκευονται στο βαλιτσακι που εχω για ολα μου τα ατμιστικα ....


για να αρχισει να φευγει το χρωμα απο ενα αντικειμενο θα πρεπει να εχει παρει βαψη, να εχει φυγει με καποιο τροπο ενα κομματι και να αρχισει να ξεφλουδιζει ... με νορμαλ χρηση αλειωση μπορει να συμβει οχι ξεφλουζισμα ... εκτος και αν εχουν παρει βαψη απο το εργοστασιο και θελουν αφορμη για να φυγει το χρωμα ...αλλο αυτο
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 27, 2015, 14:42 από APOSTOLOS KAL »

Απ: IPV mini Box Mod 30W
« Απάντηση #197 στις: Μαρτίου 27, 2015, 14:57 »
Ενταξει δεν μπορεις να πεις οτι η βαφη του ειναι οτι το καλυτερο.Για κλαμματα ειναι.
Και το προβλημα δεν ειναι μονο στο μαυρο χρωμα. Μαυρο η ασημι,ιδια ποιοτητα βαφης εχουν. Ριξε μια ματια στο μοντ που κραταει ο Ρενος που εχει φυγει κομματι.

Αποσυνδεδεμένος Ronnie

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IPV mini Box Mod 30W
« Απάντηση #198 στις: Μαρτίου 27, 2015, 15:09 »
2 μηνες τωρα το εχω ευχαριστηθει οσο κανενα αλλο μοντακι. Του εβαλα και ενα καλυμα γιατι ειχε αρχισει να εμφανιζει κατι ψιλοσημδακια στο χρωμα του.

Γεια σου ρε Γιαννη με τον Dio τον θεο \m/ !!!...το ιδιο αυτοκολλητο σκεφτομουν να παρω και εγω οταν ανεβασες την σελιδα του καταστηματος :)) !κουκλακι εγινε με αυτο το αυτοκολλητο!!ελεγα να κανω αυτο που εκανε ο Χαρης αλλα μαλλον θα παρω δυο τετοια αυτοκολλητα γιατι μου αρεσε πολλη ετσι οπως το ειδα πανω στο ipv!


Αποστολε,απο το καπακι που ειναι οι βιδες ουτε ενα μικρο σημαδακι δεν εχει αλλα απο το αλλο καπακι εχει φυγει...ακομα και στα κουμπια αρχισαν να φευγει!τωρα πως γινετε απο την μια μερια να εχει σημαδια και απο την αλλη ουτε ενα...δεν ξερω.απλα πιστευω οτι η βαφη θα μπορουσε να ειναι καλυτερη...εκτος και αν ημουν τοσο τυχερος και επεσα στην περιπτωση που το παλιο μου mod ειχε αψογη βαφη!
καλο ειναι να λεγονται αυτα για να εχει στα υποψην του ο ενδιαφερομενος οτι ισως χρειαστει να κοιταξει και για αυτοκολλητο μετα απο καποιο καιρο.αν και με την φωτο που ανεβασε ο Γιαννης,μου αρεσε περισσοτερο απ οτι ειναι "μανισιο" :))

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IPV mini Box Mod 30W
« Απάντηση #199 στις: Μαρτίου 27, 2015, 15:12 »
Ενταξει δεν μπορεις να πεις οτι η βαφη του ειναι οτι το καλυτερο.Για κλαμματα ειναι.
Και το προβλημα δεν ειναι μονο στο μαυρο χρωμα. Μαυρο η ασημι,ιδια ποιοτητα βαφης εχουν. Ριξε μια ματια στο μοντ που κραταει ο Ρενος που εχει φυγει κομματι.

ο ρενος το λεει μονος του οτι τα σαβουριαζει για να δει την αντοχη τους σε ολα τα crash test ... λογικο ειναι να φυγει γιατι το τσεκαρει παντου, παρουσιαση θελει να κανει  ... μιλαμε για χρηση φυσιολογικη οχι για τετοιες καταστασεις


υπαρχει ατομο εδω μεσα που ξερει πως προσεχω τα πραγματα μου ... καποιες φορες που τα εχει στα χερια και τα ακουμπαει καποσ περιεργα η αγγιζουν κατι αλλο οπως κατσαβιδη κτλ του τη λεω ... οταν κατι το προσεχεις φθηρετε φυσιολογικα με το καιρο .. εκτος ορισμενον περιπτωσεων που ειναι ελλατωματικα απο τη μαμα τους

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IPV mini Box Mod 30W
« Απάντηση #200 στις: Μαρτίου 27, 2015, 15:21 »
Αυτος που εβγαλε στην αγορα την υδροβαφη σε μοντακια (κουτακια κατα κυριο λογο) , ηταν ο SEB.
Ολοι οσοι εχουν πιασει δουλεια του στα χερια τους , μονο καλα σχολια κανουν .
Ειτε σε θεμα αισθησης αφης , ειτε σε οπτικο αποτελεσμα.

Οποτε γιατι καθεστε και χαλατε τις καρδιες σας και αγχωνεστε , τι στιγμη που υπαρχει μια πολυ καλη , ευκολη και σιγουρη λυση ;;;;

Ατμιστε αυτο που εχετε και αν καποτε υπαρξει καποιο προβλημα , το κανετε μια υδροβαφη με οτι σχεδιο θελετε εσεις και θα ειναι και παλι σα καινουριο.

Κοιταξτε ομως να χαρειτε αυτο που εχετε και απο 'κει και περα υπαρχουν λυσεις οσες θελει ο καθενας.




Ευοί Ευάν  (Εviva) .............που ελεγε και ο θειος μου -''Caroline η  Βακχα''- οταν ρουφαγε τον οίνο τον πορφυρό στο χωριο μας ,το Ματσαμπουκο της Νιγηριας............... ;D :))

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1932
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: IPV mini Box Mod 30W
« Απάντηση #201 στις: Μαρτίου 27, 2015, 15:31 »
Έτσι είναι Βασίλη!!!
Βέβαια, κάποιος πρέπει να βγάλει και να βάλει πάλι τα σωθικά τους σε αυτή την περίπτωση, γιατί υδροβαφή με αυτά στο πακέτο, από χλωμό μέχρι βαθύ υποκίτρινο....  ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος konstantinos77

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IPV mini Box Mod 30W
« Απάντηση #202 στις: Μαρτίου 27, 2015, 15:33 »
Αυτό ή την δεύτερη έκδοση του ίδιου...??
Και αγορά από Ελλάδα ή από εξωτερικό...??  ;)
Αυτές είναι οι δύο απορίες που έχω μέχρι στιγμής...

Αποσυνδεδεμένος alexyari

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IPV mini Box Mod 30W
« Απάντηση #203 στις: Μαρτίου 27, 2015, 15:34 »
πακετάκι όπως είναι και πίσω στην εταιρία που το πήρες
γράψε ένα σημείωμα με το πρόβλημα που σου παρουσιάζει και αστο σε αυτούς να βγάλουν το φίδι από την τρυπα
είναι υποχρεωμένοι να το επισκευάσουν η να στο αντικαταστήσουν

Τελικα, μετα απο νεα επικοινωνια, με αλλον υπαλληλο (ευγενεστατο) αυτην τη φορα, με προετρεψαν να δοκιμασω με αλλη μπαταρια, κι αν εχει προβλημα, να το στειλω προς ελεγχο & πιθανη αντικατασταση.
Ω του θαυματος, με αλλη, ολοιδια μπαταρια, δουλευει κανονικα! Δεν ξερω τι να υποθεσω, θα το παρακολουθησω και βλεπουμε.

Απ: IPV mini Box Mod 30W
« Απάντηση #204 στις: Μαρτίου 27, 2015, 15:41 »
Και στην τσεπη μου θα το βαλω,και στο αυτοκινητο θα το ακουμπησω. Αν ειναι να το πιανω με χειρουργικο γαντι,και το τυλιγω σε πετσετα να μην χτυπηθει χαθηκε το νοημα.


Οσα μοντ εχουν περασει απο τα χερια μου,προβλημα στην βαφη δεν ειχα με κανενα. Το ipv ειναι οτι καλυτερο στα χρηματα του σαν συσκευη :respect: αλλα απαραδεκτη η βαφη του. :thumpdown: 

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IPV mini Box Mod 30W
« Απάντηση #205 στις: Μαρτίου 27, 2015, 15:52 »
υπαρχουν και χειροτερα και ειναι πολυ ακριβοτερα ... βλεπε VS ..  αν δε προσεχεις τα πραγματα γιαννη δε φταει το χρωμα αλλα εσυ ... εγω δε τα πιανω με χειρουργικα γαντια αλλα τα ατμιζω και τα προσεχω για να μην εχω τετοια θεματα .. δε παλευω μαζι τους .... ;)

Αποσυνδεδεμένος Ronnie

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IPV mini Box Mod 30W
« Απάντηση #206 στις: Μαρτίου 27, 2015, 15:54 »
Αυτος που εβγαλε στην αγορα την υδροβαφη σε μοντακια (κουτακια κατα κυριο λογο) , ηταν ο SEB.
Ολοι οσοι εχουν πιασει δουλεια του στα χερια τους , μονο καλα σχολια κανουν .
Ειτε σε θεμα αισθησης αφης , ειτε σε οπτικο αποτελεσμα.

Οποτε γιατι καθεστε και χαλατε τις καρδιες σας και αγχωνεστε , τι στιγμη που υπαρχει μια πολυ καλη , ευκολη και σιγουρη λυση ;;;;

Ατμιστε αυτο που εχετε και αν καποτε υπαρξει καποιο προβλημα , το κανετε μια υδροβαφη με οτι σχεδιο θελετε εσεις και θα ειναι και παλι σα καινουριο.

Κοιταξτε ομως να χαρειτε αυτο που εχετε και απο 'κει και περα υπαρχουν λυσεις οσες θελει ο καθενας.




Ευοί Ευάν  (Εviva) .............που ελεγε και ο θειος μου -''Caroline η  Βακχα''- οταν ρουφαγε τον οίνο τον πορφυρό στο χωριο μας ,το Ματσαμπουκο της Νιγηριας............... ;D :))

συμφωνω 100% και πιστευω οτι αυτο ειναι το καλο του φορουμ...οτι προτεινονται εναλλακτικες λυσεις και ο καθενας μπορει να διαλεξει οποια λυση θεωρει καλυτερη ειτε απο οικονομικης αποψης,ειτε απο ποιοτητας!
δεν νομιζω να χαλαμε τις καρδιες μας μιας και δεν νομιζω να εχουμε κανενα συμφερον απλα σε εμενα ετυχε περιπτωση που κοντινο μου ατομο επελεξε το cloupor επειδη ειδε πως εγινε το mod μου!ο καθενας εχει τις περιεργιες του...αλλος κοιταει εμφανιση,αλλος να λειτουργει σωστα!αλλα η ουσια ειναι σε αυτο που ειπες..."Κοιταξτε ομως να χαρειτε αυτο που εχετε και απο 'κει και περα υπαρχουν λυσεις οσες θελει ο καθενας."!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IPV mini Box Mod 30W
« Απάντηση #207 στις: Μαρτίου 27, 2015, 16:50 »
Έτσι είναι Βασίλη!!!
Βέβαια, κάποιος πρέπει να βγάλει και να βάλει πάλι τα σωθικά τους σε αυτή την περίπτωση, γιατί υδροβαφή με αυτά στο πακέτο, από χλωμό μέχρι βαθύ υποκίτρινο....  ;D ;D




Εσυ τι λες Ηλια ;;;;;;;;;;
Δεν θα επεσε καποιο IPV στα χερια του ;;;;;;;         
Πως το βλεπεις το πραμα ;;;;;      Θα το αφησε στην ησυχία του ;;;;;
Απο τη στιγμη που ειπε οτι γινεται υδροβαφη..........τι παει να πει;;;;;;;      :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: IPV mini Box Mod 30W
« Απάντηση #208 στις: Μαρτίου 27, 2015, 17:21 »
Και εμένα για υδροβαφη στον seb πήγαινε αλλά άλλαξα γνώμη περιμένω να γονατίσει στην γρατζουνιά έτσι όπως το έχω κάνει και μετά πάμε για αλλαγή κουτάκι :) πλακέτα την έχω λατρέψει ότι καλύτερο έχω πιάσει .

Απ: IPV mini Box Mod 30W
« Απάντηση #209 στις: Μαρτίου 29, 2015, 18:45 »
καλησπερα,σε ενα στησιμο που εχω κανει χωρις να πατησω το fire μου δειχνει την αντισταση 2,1ωμ και οταν το πατησω μου την 2,0ωμ.ειναι φυσιολογικο?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 332 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 256 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21736 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283172 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209076 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67655 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175832 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314591 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14991 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125980 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94891 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4870 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix