vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

94 επισκέπτες, 2 χρήστες
bloodlessz, Tem

Twitter

Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC

Αποσυνδεδεμένος Obiwangr

  • *
  • 30
  • Φύλο: Άντρας
  • Are you Tripping???No i am Dripping!!!
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #45 στις: Νοεμβρίου 12, 2013, 23:38 »
Καλησπέρα!


Θέλω να ρωτήσω εαν ξέρετε στα πόσα ml υγρού "καίγονται" οι κεφαλές Aspire???


Να γιατί στον Mini Davide που έχω το πολύ στα 30ml γίνονται κάρβουνο!!! :angry_orange:


Στον ένα μήνα που τον έχω(πάνω-κάτω) έχω "φάει" 9 κεφαλές!!!


Ντάξει δεν λέω το χω πιπίλα!!!

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #46 στις: Νοεμβρίου 12, 2013, 23:57 »
Εξαρταται παρα πολυ κι απο το υγρο σου. Εχεις ενα συγκεκριμενο, αλλάζεις διαφορα, και τι?

Αποσυνδεδεμένος Obiwangr

  • *
  • 30
  • Φύλο: Άντρας
  • Are you Tripping???No i am Dripping!!!
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #47 στις: Νοεμβρίου 13, 2013, 00:06 »
Περισσότερο σχεδόν μόνιμα ατμίζω 100% VG και κάπου-κάπου 50-50% VG-PG.


Αυτήν την περίοδο έχω το Desert ship από Nexxton και το St.John the Baptist Da Vinci 100%VG και τα δύο.


Και 50-50% έχω βάσεις και αρώματα της Atmos Lab και FA(άρωμα μόνο).

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #48 στις: Δεκεμβρίου 12, 2013, 15:17 »
Να πω κι εγώ την εμπειρία μου με τους aspire BDC.
Επεσε στα χέρια μου ενας μπλε τύπου ce5, με 1.8 κεφαλές.


αισθητικά μου άρεσε μεν (αφού πρώτα άλλαξα το επιστόμιό του) αλλά με χάλασε κάπως το μήκος του, που είναι μεγαλύτερο των thor και gemini mini
Εννοείται πως με χαλάει και το γέμισμα από κάτω, αλλά αυτο είναι κοινό κουσούρι όλων των bottom coil (ναι, δεν είμαι φαν τους)


Αλλά... στο θέμα μας, που είναι οι κεφαλές.
Από επιδόσεις μου άρεσε πολύ περισσότερο από τις evod.
Χαλαρή, άνετη, ζεστή αλλά όχι πολύ ζεστη, καλή τζούρα, πολύ ντουμάνι. Στο χτύπημα υστερεί σε σχέση με τον gemini mini.
Από γεύση είναι εξαιρετικός στην αρχή, αλλά όταν παλιώσει λίγο η κεφαλή, χαλάει αρκετά.
Η αντοχή της κεφαλής είναι ικανοποιητική. Δυστυχώς τον χρησιμοποιώ παράλληλα με δυο τζέμινι κι έχασα το μέτρημα με τα μλ, αλλά εμπειρικά θεωρώ ότι έχει διάρκεια όση μια καλή έβοντ κεφαλή τουλάχιστον.
Μπουρμπουλήθρες συνήθως βγάζει όταν αδειάζει, αλλά όχι πάντα.
Μπουκώματα πάλι έχει σπάνια.
Η αλλαγή της γεύσης γινεται άμεσα.
Αντέχει επίσης στα πολλά βατ. Αρχικά φοβήθηκα και τον έβαλα στα 7, αλλά σύντομα ανέβασα μέχρι 10-10.5 που είναι το συνηθισμένο μου και τραβάει κανονικά.
Εννοείται βέβαια ότι με διπλή αντίσταση, δροσερό ατμό μην περιμένετε. Πιο κοντά στα επίπεδα του τοπ κόιλ είναι.
Επιβίωσε ακόμη και από το τεστ της ...τσέπης.
Σε αντίθεση με τους thor παλαιοτερα, βάλτε τον στην τσέπη άφοβα χωρίς να φοβάστε ραγίσματα κι αποκολλήσεις του πλαστικού tube. (πάντα χωρίς να το παρακάνουμε βέβαια)
Τον δούλεψα με dna20 και vision spinner στα 4.5-4.8 βολτ
Οχι, oύτε αυτός ειναι καλύτερος εργοστασιακός από τον gemini mini, αλλά είναι πολύ καλός.
Συμπέρασμα: για τους φαν των bottom coil είναι μια πολύ καλή επιλογή. Το ίδιο και για αρχάριους.


Αποσυνδεδεμένος nikospap

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #49 στις: Δεκεμβρίου 14, 2013, 13:12 »
Είναι μακροβιοτερες ,από ότι φαίνεται, από τις απλες κανγκερ bcc κεφαλές

Αποσυνδεδεμένος Roy

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
  • smoking is dead....vaping is the future
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #50 στις: Δεκεμβρίου 14, 2013, 13:21 »
nikospap εσενα ποσο σου κρατανε η κεφαλες  aspire bdc περιπου?? εμενα με καταναλωση περιπου 2 ml την ημερα μου κρατανε 10 μερες μετα μου φαίνεται οτι αλλοιώνεται η γευση..

Αποσυνδεδεμένος Klara7

  • *
  • 10
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #51 στις: Δεκεμβρίου 14, 2013, 14:57 »
Ξέρει μήπως κανένας αν αλλάζει το επιστόμιο σε αυτό τον ατμοποιητη;

Αποσυνδεδεμένος Roy

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
  • smoking is dead....vaping is the future
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #52 στις: Δεκεμβρίου 14, 2013, 15:06 »
Δυστηχως δεν αλλαζει ειναι ενιαιο...αλλαζει ομως στον mini vivi nova και τον vivi nova της aspire...οπως αυτον
http://www.vaporsolutions.gr/443-1043-thickbox/aspire-bdc-vivi-nova-steinless-steel.jpg


Αποσυνδεδεμένος nikospap

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #53 στις: Δεκεμβρίου 14, 2013, 15:16 »
Με τους bdc τους bdc μεγαλύτερης χωρητικότητας ατμίζοντας 6-7 μλ την  ημέρα , αλλαξα μια κεφαλή.
Με ασπιρε 1.8μλ (ce5) ατμίζοντας εως 7.5 βατ, για τεσερις μερες δεν εχω χρειαστει να αλλαξω κεφαλή.
Με τις απλές κεφαλές κανγκερ ειχα πρόβλημα στον προτανκ... καιγόταν πολύ ευκολα!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 14, 2013, 17:14 από nikospap »

Αποσυνδεδεμένος Klara7

  • *
  • 10
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #54 στις: Δεκεμβρίου 14, 2013, 15:44 »
Roy ευχαριστώ, θα τον δοκιμάσω!  :)

Αποσυνδεδεμένος wcpaeb

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #55 στις: Δεκεμβρίου 14, 2013, 18:08 »
Καλησπέρα παιδιά, έχω στην κατοχή μου έναν vivi nova με το μεταλλικό περίβλημα και το γυάλινο τανκάκι.


Το πρόβλημα που έχω είναι πως κάνει μπουρμπουλήθρες ακόμα και όταν το τανκάκι είναι γεμάτο με υγρό. Άλλαξα και αντίσταση μήπως έπεσα σε ελαττωματική, αλλά και πάλι το πρόβλημα παραμένει. Μετά από λίγες τζούρες παρατηρώ πως εισέρχεται υγρό μέσα στο μεταλλικό σωληνάκι και ανεβαίνει προς τα πάνω. Δεν διαπερνά το επιστόμιο ωστε να μου έρθει στο στόμα, αλλα παραμένει εκεί μεσα στο σωληνάκι και στην υποδοχή που ενώνετε το επιστόμιο με το τανκ. Είναι σαν να μην εφάπτεται σωστά η αντίσταση με το μεταλλικό σωληνάκι του τανκ με αποτέλεσμα να περνάει υγρό όταν ρουφάς. Είναι σαν να προσπαθείς να πιεις με σπασμένο-τρυπημένο καλαμάκι, αυτη την αίσθηση μου δίνει. Όλα τα μέρη του τανκ είναι καλά βιδωμένα.


Υπόψιν πως ο ατμοποιητής είναι καινούριος και δούλεψε σωστά μονάχα τις πρώτες 2 ωρες, απο κει και πέρα έχω αυτό το πρόβλημα. Καμιά ιδέα ή λύση?

Αποσυνδεδεμένος miltos1964

  • **
  • 101
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #56 στις: Δεκεμβρίου 14, 2013, 18:48 »
wcpaed καλησπερα. και εγω το ιδιο προβλημσα ειχα με τον δικο μου.
μεσα στο drip αν κοιταξεις εχει ενα μικρο λευκο σιλικονακι. εγω το εβγαλα και το προβλημα λυθηκε.
ελπιζω να σου λυθει το προβημα.

Αποσυνδεδεμένος kicko

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #57 στις: Δεκεμβρίου 14, 2013, 18:49 »
και εμενα το ιδιο μπουρμπουληθρες φουλ και δεν τραβαει καλα.πολυ χαλια σε σχεση με τον τυπου ce5 που εχω

Αποσυνδεδεμένος wcpaeb

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #58 στις: Δεκεμβρίου 14, 2013, 19:21 »
wcpaed καλησπερα. και εγω το ιδιο προβλημσα ειχα με τον δικο μου.
μεσα στο drip αν κοιταξεις εχει ενα μικρο λευκο σιλικονακι. εγω το εβγαλα και το προβλημα λυθηκε.
ελπιζω να σου λυθει το προβημα.


Κοίτα να δεις τι μπορεί να σου κάνει ένα μικρό κομμάτι σιλικόνης στο επιστόμιο. Μίλτο, σε ευχαριστώ πάρα πολύ για το tip. Αφαίρεσα το εσωτερικό σιλικονάκι από το επιστόμιο και εδώ και 30-45 λεπτά που ατμίζω όλα είναι οκ! Φαίνεται πως το σιλικονάκι αυτό στενεύει αρκετά το επιστόμιο, κατακρατεί υδρατμούς και τους επιστρέφει πίσω στο σωληνάκι του τανκ, με αποτέλεσμα να δημιουργούνται μπουρμπουλήθρες κατά την εισπνοή. Φαίνεται πως το πρόβλημα λύθηκε!! Μίλτο, σ' ευχαριστώ και πάλι, να 'σαι καλά :)





Αποσυνδεδεμένος miltos1964

  • **
  • 101
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #59 στις: Δεκεμβρίου 14, 2013, 19:38 »
wcpaed χαιρομαι που λυθηκε  το προβλημα. να εισαι καλα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 163 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 148 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20610 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281198 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207887 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65709 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174391 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312748 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14075 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124742 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93507 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4175 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix