vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

531 επισκέπτες, 8 χρήστες
dkostas, FaniFox, Parolos, dallaskdp, Ποντικός, Tazz, manoslykos, Jorge

Twitter

[ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #405 στις: Μαΐου 25, 2016, 00:42 »
Νίκο το Director at e-better που λέει το προφίλ της φτάνει για απάντηση;  8)

Μα ακριβώς αυτό ρώτησα σε σχόλιο και αν είναι μέλος του ΣΕΕΗΤ.....   :)) :)) :))

και εν ριπή οφθαλμού, μετά την ερώτηση εδώ....η ομάδα άλλαξε όνομα και έγινε
ΤΟ ΚΑΣΤΡΟ
και σχόλιο αρχικής...
" Δημιουργήσαμε αυτή την ομάδα για πληροφορίες για κάτι που άξιζε τον κόπο, αλλά δεν ξέραμε τι θα αντιμετωπίσουμε από διάφορους.... "

 :confused1: :confused1: :confused1:

Κάποιος θυμάμαι πριν μέρες έλεγε για κάτι spies.....και ψιλοέφαγε δούλεμα.....αλλά μάλλον....
 :hmmm: :hmmm: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #406 στις: Μαΐου 25, 2016, 00:44 »
Νομίζεις.. Το κάστρο λέγεται τώρα.. Πριν μια ώρα λεγόταν τσατσαρες..

Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #407 στις: Μαΐου 25, 2016, 00:48 »
Δεν νομίζω να είναι απ' αυτούς. Μάλλον κατάστημα (μικρό) που είπε να ενημερώσει κόσμο και κάτι πήγε "στραβά";

Πάντως δικό μας σπάι έχουμε εκεί...  :laugh1: :laugh1:



Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #408 στις: Μαΐου 25, 2016, 00:57 »
 :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Εγώ έγινα μέλος στην ομάδα νομίζω πριν δυό- τρεις μέρες.... 2 ερωτήσεις έκανα....και κλειστήκανε στο Καστρο...
Τέλος πάντων ...απλά μου είχε κάνει εντύπωση ότι είχε πάνω απο 1000 members πολύ γρήγορα.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 25, 2016, 01:03 από nikosallos »

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #409 στις: Μαΐου 25, 2016, 01:02 »
Μπράβο καμάρι μου!   :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Μπήκα κι εγώ για να βλέπω τί γίνεται και να σας τα μεταφέρω
και τώρα θα φάω ban κι εγώ...  :wall:

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #410 στις: Μαΐου 25, 2016, 01:03 »
χαχαχαχαχαχαχα

Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #411 στις: Μαΐου 25, 2016, 01:06 »
Μπράβο καμάρι μου!   :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Μπήκα κι εγώ για να βλέπω τί γίνεται και να σας τα μεταφέρω
και τώρα θα φάω ban κι εγώ...  :wall:

Προλαβαίνεις να το διορθώσεις. Έχει από τις 18/5 να μπει εδώ ο δικός τους :laugh1: :laugh1:

Πλάκα κάνω με το "δικός τους" προς αποφυγή παρεξηγήσεων...

Αποσυνδεδεμένος Dr Farsalinos

  • *****
  • 892
  • Φύλο: Άντρας
Σύλλογοι ατμιστών σε όλη την Ευρώπη... ΕΚΤΟΣ από την Ελλάδα
« Απάντηση #412 στις: Ιουνίου 19, 2016, 16:32 »
Θα ξεκινήσω ζητώντας συγγνώμη από όσους στεναχωρήσω με αυτό το ποστ, αλλά δεν φταίω εγώ που η πραγματικότητα είναι στενάχωρη.
Μόλις επέστρεψα από Βαρσοβία, όπου παρευρέθηκα στο συνέδριο Global Forum on Nicotine 2016. Το φετινό συνέδριο ξεπέρασε κάθε προηγούμενο (3η χρονιά φέτος), με 350 συμμετοχές, που ανάγκασαν τους διοργανωτές να σταματήσουν τις εγγραφές επειδή δεν υπήρχε η δυνατότητα να φιλοξενηθούν περισσότεροι. Επίσης, δεν είχα καν τη δυνατότητα να παρουσιάσω ένα 2ο πόστερ με μια μελέτη που έχω κάνει γιατί απλά ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΧΩΡΟΣ. Εντυπωσιακό.
Στο συνέδριο ήταν εμφανέστατη και λυπηρή η παντελής απουσία Ελλήνων. Σε ένα συνέδριο όπου παρευρέθηκαν εταιρίες, ατμιστές, δημοσιογράφοι, και επιστήμονες από όλο τον κόσμο (ακόμη κι από χώρες όπου έχει απαγορευτεί το ηλ τσιγάρο όπως τα Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα) ήμουν ο μοναδικός Έλληνας (μαζί με έναν ακόμη που όμως είναι μόνιμος κάτοικος Ολλανδίας και εκπρόσωπος μιας Ολλανδικής εταιρίας).
Όσο για δημοσιογράφους, θα πω μόνο ότι στη συνέντευξη τύπου (στην οποία ήμουν προσκεκλημένος από το συνέδριο στο πάνελ των 5 ειδικών που μίλησαν) υπήρχαν δημοσιογράφοι ακόμη και από την Ασία (Μαλαισία, Χονγκ Κονγκ, Λίβανος κλπ).

Το εντυπωσιακό, και σχετικό με τον τίτλο του θέματος, ήταν η παρουσία οργανωμένων συλλόγων ατμιστών από την Ευρώπη. Και δεν θα αναφερθώ σε Αγγλία, Γαλλία ή Γερμανία (όπου έχουν εκατομμύρια ατμιστές) αλλά στους συλλόγους ατμιστών της Ελβετίας, της Νορβηγίας, της Ιρλανδίας, της Φινλανδίας και της Σλοβενίας (είναι κι άλλες χώρες που δεν θυμάμαι αυτή τη στιγμή). Μιλάμε για χώρες που είναι ζήτημα αν έχουν το 1/5ο ή το 1/10ο τους αριθμού των ατμιστών στην Ελλάδα. Παρόλα αυτά, όχι μόνο έχουν δημιουργήσει οργανωμένους συλλόγους αλλά εχουν προχωρήσει πολύ περισσότερο. Οι Ελβετοί είναι σε επίσημο και ανοιχτό διάλογο με την κυβέρνηση για τον καθορισμό της νομοθεσίας στην Ελβετία. Οι Σλοβένοι ατμιστές πριν 2 εβδομάδες κάλεσαν εμένα και τον Jacques Le Houezec (πληρώνοντας όλα μας τα έξοδα μετακίνησης και διαμονής) σε συνέντευξη τύπου που διοργάνωσαν οι ίδιοι, με παρουσία πάνω από 20 δημοσιογράφων, εκπροσώπου του εμπορικού επιμελητηρίου, εκπροσώπου του Υπουργείου Υγείας και εκπροσώπου του Ινστιτούτου Δημόσιας Υγείας της Σλοβενίας. Επίσης, είχαν φροντίσει να δώσουμε (πριν την εκδήλωση) 2 συνεντεύξεις στο Slovenian Press Agency και στη μεγαλύτερη εφημερίδα της Σλοβενίας. Βρίσκονται ήδη σε διάλογο με τις αρχές της χώρας για τον καθορισμό της νομοθεσίας.
Τον Νοέμβριο πρόκειται να γίνει η συνάντηση COP7 του Παγκόσμιου Οργανισμού Υγείας (ΠΟΥ) για το κάπνισμα στην Ινδία. Βασικό θέμα θα είναι το ηλεκτρονικό τσιγάρο. Τα πράγματα δεν είναι απλά δύσκολα αλλά μαύρα. Λίγο πριν το COP7 θα δημοσιευτεί μια αναφορά του ΠΟΥ για το ηλεκτρονικό τσιγάρο. Δεδομένου ότι η αναφορά ανατέθηκε σε επιστήμονες από την Βραζιλία (που δεν έχουν δει ποτέ στη ζωή τους ηλεκτρονικό τσιγάρο διότι απαγορεύτηκε η κυκλοφορία του εξ'αρχής), είναι εύκολο να καταλάβει κανείς τί πρόκειται να συμβεί. 
Απέναντι σε αυτές τις συνθήκες, οι Ευρωπαϊκοί σύλλογοι ατμιστών αποφάσισαν να πραγματοποιήσουν εκδήλωση στην Ινδία, δίπλα στο σημείο που θα γίνει η συνάντηση του ΠΟΥ το χρονικό διάστημα που θα πραγματοποιείται το COP7. Θα προσπαθήσουν να μαζέψουν όλους τους δημοσιογράφους που θα καλύπτουν την εκδήλωση του ΠΟΥ, και θα δείξουν το ντοκυμαντέρ A Billion Lives (το οποίο είδα στην Ευρωπαική πρεμιέρα του στην Βαρσοβία, σε ιδιωτική προβολή και το οποίο είναι εξαιρετικά επικριτικό προς τον ΠΟΥ). Πραγματικά τους συγχαίρω γι'αυτό.
Αναρωτιέμαι, η Ελλάδα που βρίσκεται σε όλα αυτά; Οι Έλληνες ατμιστές που βρίσκονται? Φυσικά πουθενά. Εξαιρετικά λυπηρό...

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Αντί για δράση και σύλλογο έχουμε άπειρες δικαιολογίες αδράνειας και απάθειας.
Εκλογικεύουμε την απραξία μας με όλα τα γνώριμα κόλπα και ατάκες ενώ οι άλλοι, "κουτόφραγκοι" και λοιποί, θεωρούμε πως είναι αφελείς που αγωνίζονται.
 :-[ :thumpdown:

Ευχαριστώ για το ευεργετικό χαστούκι γιατρέ.

Αποσυνδεδεμένος arisagras

  • **
  • 198
  • Φύλο: Άντρας
μια χαρα ειμαστε...το παραξενο θα ηταν να ειχαμε συλλογο

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
[justify]Προσωπικά δεν θέλω να είμαι τόσο αυστηρός όπως ο αγαπητός BigSur. Πιστεύω πως ακόμα είμαστε βρέφη στο άτμισμα. Μέχρι χθες ήξερα για υγρά στους πνεύμονες ή και τις λανθασμένες ιατρικές συμβουλές των οικογενειακών μας γιατρών. [/justify]

[justify]Σήμερα, βλέπω σπουδαίους επιστήμονες, όπως ο αγαπητός μας γιατρός, που δεν ακούγονται στην πατρίδα μας και ο πλούτος για άλλη μια φορά μένει έξω. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Βρέφη Joe; :confused1:
Δεν ήρθε με καθυστέρηση στην Ελλάδα, ούτε άργησε να γίνει αγαπητό. Το αγκαλιάσαμε γρήγορα, Έλληνες κατασκευαστές έγιναν πρώτη μούρη στον κόσμο μέσα σε 2 χρόνια, το φόρουμ ήδη μετράει 8 χρόνια ζωής. Και άνθρωπος να ήταν, βρέφος δεν το λες! Οι άλλοι πότε πρόλαβαν και μεγάλωσαν;
Μέχρι να "ενηλικιωθούμε" όλοι οι απαραίτητοι αγώνες θα έχουν ολοκληρωθεί και χαθεί.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
[justify]@BigSur, τι να πω, μακάρι να έχεις δίκιο, θέλω να έχεις δίκιο και να πάρουμε τη ντροπή που μας αναλογεί σαν άνθρωποι και σαν Έλληνες ατμιστές. [/justify]

[justify]Απλώς διαχωρίζω το σωστό απ' το δικαιολογημένο. Δηλ. βάζω πρώτα σαν παράδειγμα εμένα. Μέχρι χθες σας κορόιδευα, δεν ήξερα για ατμιστική κοινότητα (θα κορόιδευα περισσότερο...), δεν ήξερα πως το η.τ. είναι λύση, όσες πληροφορίες είχα επάνω στα ιατρικά θέματα ήταν όλες αντίθετες με την αλήθεια. Όλα αυτά μέχρι χθες, όχι 8 ολόκληρα χρόνια άρνησης από πλευράς μου.[/justify]

[justify]Δυστυχώς, ενώ σαν κοινωνικός ιστός είμαστε με πολλά θετικά, όμως δεν έχουμε καν σωστή πληροφόρηση, δεν έχουμε όλες αυτές τις δομές που δεν θ' αφήσουν να περάσουν 8 χρόνια για να φτάσουμε στο 2016 και να είμαστε ακόμα στην αρχή. Εκεί επάνω μας δικαιολογώ. Δυστυχώς, δεν έχουμε τα ίδια εφόδια με τον Άγγλο. Και μέσα σε όλα αυτά είναι και η ανοιχτή πληγή της χώρας: σήμερα χρεοκοπούμε ή μήπως αύριο; ό,τι πει ο κάθε ξένος υπάλληλος πρέπει ν' ακούει ευλαβικά μία ολόκληρη χώρα κ.λπ. κ.λπ. [/justify]

[justify]Μακάρι να έχεις δίκιο και να είμαι λάθος. [/justify]




Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Κατ' αρχάς, για άλλη μια φορά τα συγχαρητήριά μου στον Δρα Φαρσαλινό. Γιατρέ, ο τεκμηριωμένος και συγκροτημένος σου λόγος είναι παράδειγμα για όλους μας.

@JoeBarTeam

Βρέφη? Όχι δα! Η Ελλάδα, διαθέτει παγκοσμίως τους πιο απαιτητικούς ατμιστές, ιδιαίτερα όσον αφορά το θέμα των υγρών. Επιπλέον, έχουμε κατασκευαστές υγρών, αρωμάτων, συσκευών, ατμοποιητών και φυσικά Σύλλογο εμπόρων. Και πίστεψέ με, όταν υπάρχει σύλλογος εμπόρων μιας πολύ συγκεκριμένης αγοράς, το αγοραστικό κοινό (υπάρχον και δυνητικό) είναι μεγάλο. Αν θέλεις, μπορείς να κάνεις μια έρευνα για συλλόγους εμπόρων άλλων ειδών χόμπι, και θα δεις ότι δεν θα βρεις και πολλούς.

Όσον αφορά το Σύλλογο, θα πω και εδώ αυτό που έχω πει και στο άλλο νήμα που υπάρχει: αν πραγματικά είχα το χρόνο και τους πόρους, θα ήμουν αυτός ο οποίος πρώτος θα έτρεχε το θέμα. Δυστυχώς όμως, δεν είναι αυτή η περίπτωση. Μπορώ να προσφέρω τεχνογνωσία, τι περίπου χρειάζεται δηλαδή, σε όποιους αποφασίσουν να να το προχωρήσουν, αν και αυτή η προσφορά μου ψιλοάχρηστη είναι καθώς τα ίδια θα τους πει και ο δικηγόρος τον οποίο θα επισκεφθούν για τη σύσταση. Εδώ είναι καλό να αναφέρω ότι η απόσταση δεν παίζει κανένα ρόλο: πέρυσι το καλοκαίρι, ιδρύσαμε το Σύλλογο Ευζώνων Προεδρικής Φρουράς, και μόνο 10 από τα 21 ιδρυτικά μέλη βρισκόνταν στο λεκανοπέδιο. Όλη η δουλειά έγινε με κούριερ.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
[justify]@Cruiser79, καλησπέρα.[/justify]
[justify]Δεν διαφωνώ καθόλου. Πρώτος τα λέω, όπου βρεθώ κι όπου σταθώ (πλέον). Θαυμάζω με χειροπιαστά παραδείγματα, όλους αυτούς που είναι στην πρώτη γραμμή στη χώρα μας. Έλληνες κατασκευαστές, παλιοί ατμιστές, επαγγελματίες του χώρου, νέοι ατμιστές με γνώσεις και προσφορά, απλοί πρώην καπνιστές, κ.λπ. [/justify]

[justify]Αυτή τη στιγμή, η λύση πήγε σε χόμπι και μέσα σε ελάχιστους μήνες έγινε αγάπη. Βοήθεια όμως δεν έχω από πουθενά, σαν ατμιστής. Ασήκωτο το βάρος να φταίω μόνο εγώ (σαν ατμιστής), όταν 8 χρόνια τώρα δεν μου έδωσαν καμία σωστή πληροφορία. Τέλος πάντων, μην κάνω κατάχρηση του σπουδαίου νήματος. Θαυμάζω τον αγαπητό γιατρό κι έχει τον απόλυτο σεβασμό μου. [/justify]

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8354 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180674 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33987 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536352 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59811 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237546 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 591 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15712 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136154 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085348 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35428 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10272 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12