vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

137 επισκέπτες, 8 χρήστες
Tem, gfilip, lagoudakis, Jorge, jim356, FaniFox, karasarinis, manoslykos

Twitter

ΣΟΣ !!! Η μπαταρία συνεχώς αναμμένη !

Αποσυνδεδεμένος Misirlou

  • *
  • 78
  • Φύλο: Γυναίκα
ΣΟΣ !!! Η μπαταρία συνεχώς αναμμένη !
« στις: Απριλίου 13, 2012, 12:33 »
Μια μπαταρία μου (egoT 600αρα)  ξαφνικά χτες τη νύχτα που άτμιζα, σταμάτησε να λειτουργεί κι έσβησε το λεντάκι της.

Με το που πάω να την αντικαταστήσω και να βάλω άλλη, στο ξεβίδωμα από τον ατμοποιητή imist, άναψε και δε σβήνει !!!
Μόλις της βάζω πάνω οποιονδήποτε ατμοποιητή σβήνει το λεντ (αλλά δε λειτουργεί).

Παρατήρησα πως, αυτό μου έχει ξαναγίνει σε μια μπαταρία 1100 και πάλι με ατμοποιητή  imist !!! (που τα παιδιά στη zerobacco μου την αντικαταστήσανε).
Οι μπαταρίες δεν είχανε 20 μέρες ζωής, και βέβαια δεν ήταν σε διαρκή χρήση αφού έχω 6 και τις χρησιμοποιώ μέσα στη μέρα εναλλάξ...

1. Τι μπορεί να συμβαίνει λόγω του  imist; 
2. Μουσκεύει ο πόλος και βραχυκυκλώνει;
3. Είναι επικίνδυνο;

Σημείωση :
Η μπαταρία πέρασε τη νύχτα της αναμμένη στη βεράντα! 
Φοβήθηκα μην γίνει καμια έκρηξη και βαρέσουνε οι καμπάνες πρόωρα για Ανάσταση !!! Να νομίσουνε πως είναι βαρελότα!!!  :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Τώρα την έχω κουμπωμένη σε έναν χαλασμένο ατμοποιητή για να μην βλέπω το αναμμένο λεντ και τρομάζω !



Αποσυνδεδεμένος Tigris

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari v2 blue
Απ: ΣΟΣ !!! Η μπαταρία συνεχώς αναμμένη !
« Απάντηση #1 στις: Απριλίου 13, 2012, 12:42 »
Κατά πάσα πιθανότητα είναι κάποιο βραχυκύκλωμα εσωτερικά.
Δεν νομίζω να υπάρχει περίπτωση να εκραγεί ή τίποτα καθώς ανάβει χωρίς άτμο όπως λές.
Ο imist έχει χαμηλή αντίσταση και τις ζορίζει τις ego πολύ να ξέρεις.

Έναε τρόπος για να σου φύγει κι η έννοια είναι να δείς αν η μπαταρία ζεστένεται...
Αν όχι μη φοβάσαι.
Το άσχημο είναι ότι μάλλον σε άφησε χρόνους κι αυτή  :'( :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΣ !!! Η μπαταρία συνεχώς αναμμένη !
« Απάντηση #2 στις: Απριλίου 13, 2012, 12:45 »
Αφου μενεις, μες το κεντρο,
θα εχεις κοντα καμμια διμοιρια ΜΑΤ.

 :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:


Αποσυνδεδεμένος Tigris

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari v2 blue
Απ: ΣΟΣ !!! Η μπαταρία συνεχώς αναμμένη !
« Απάντηση #3 στις: Απριλίου 13, 2012, 12:50 »
Επίσης μπορείς να βγάλεις τον άτμο και να την μετατρέψεις σε e-λαμπάδα την Ανάσταση !! :idiot1: :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Misirlou

  • *
  • 78
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΣΟΣ !!! Η μπαταρία συνεχώς αναμμένη !
« Απάντηση #4 στις: Απριλίου 13, 2012, 13:06 »
 :laugh1: :laugh1: :laugh1:
 :idiot1: :idiot1: :idiot1:

Χαχαααα!  Και πήγα κι αγόρασα λαμπάδες πρωινιάτικα...

Αποσυνδεδεμένος Misirlou

  • *
  • 78
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΣΟΣ !!! Η μπαταρία συνεχώς αναμμένη !
« Απάντηση #5 στις: Απριλίου 13, 2012, 13:08 »

Ο imist έχει χαμηλή αντίσταση και τις ζορίζει τις ego πολύ να ξέρεις.

Έναε τρόπος για να σου φύγει κι η έννοια είναι να δείς αν η μπαταρία ζεστένεται...



Ουπς....  Σε μένα όλες οι μπαταρίες μετά το 2ωρο ζεσταίνονται !!!!!!!!!!
Κι έτσι τις αλλάζω.

Γιατί; σε εσάς δεν ζεσταίνονται;;;!!!

Αποσυνδεδεμένος drf

  • ***
  • 557
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΣ !!! Η μπαταρία συνεχώς αναμμένη !
« Απάντηση #6 στις: Απριλίου 13, 2012, 13:16 »
μου έχει τύχει και σε μένα κάτι παρόμοιο σε ego vv μπαταρία , το οποίο μάλλον έγινε από διαρροή προς το κύκλωμα , μη σκας ότι 'δουλεύει' η μπαταρία μιας και δεν έχει φορτίο - ατμοποιητή πάνω




μπορεί να στρώσει μπορεί και όχι , εάν προβληματίζεσε πέταξέ την και πάρε άλλη

Αποσυνδεδεμένος jonytzav

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστε Ελευθερα Παντου..για την υγεια ολων μας!!!
Απ: ΣΟΣ !!! Η μπαταρία συνεχώς αναμμένη !
« Απάντηση #7 στις: Απριλίου 13, 2012, 13:29 »
Μου εχει τυχει και εμενα....και με χρηση και μετα την φορτιση.(την εβαλα σε αλλο φορτιστη αλλης εταιρειας και οταν μου εδειξε φορτισμενο την εβγαλα και εμεινε ανοιχτο το λαμπακι για παντα)
Οταν ειναι μονιμο το λαμπακι ανοιχτο ειναι βραχηκυκλωμενο απο υγρα μαλλον ή το κυκλωμα τα επεξε.....Οταν παλι βαλεις εναν οποιοδηποτε ατμοποιητη σβηνει ναι μεν το λαμπακι αλλα συνεχιζει να ειναι βραχηκυκλωμενο το τσιγαρο.
Αυτο που ειχα κανει εγω ηταν να σηκωσω λιγο τον πανω πολο(τιποτα). :dontknow:Μετα τον τραβηξα εντελως για τυχον διαροες αν φαινονταν τιποτα......αλλα ΝΟ(τιποτα). :dontknow:
ΤΕΛΙΚΑ την πεταξα αφου ειδα οτι δεν ζεστενοταν και παρει καμια φωτια τα σκουπιδια :yes: :yes: :yes:
Παρε αλλη ;) ;) ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος Nikosgor

  • **
  • 267
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΣ !!! Η μπαταρία συνεχώς αναμμένη !
« Απάντηση #8 στις: Απριλίου 13, 2012, 13:32 »
μηπως αν την εβαζες να φορτησει;;ειχα σωσει ετσι μια μπαταρια...

Αποσυνδεδεμένος carpe-noctem

  • *
  • 89
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΣ !!! Η μπαταρία συνεχώς αναμμένη !
« Απάντηση #9 στις: Απριλίου 13, 2012, 13:42 »
το εχω πάθει και εγώ την πηγα για αλλαγή και όλα καλά.

Απ: ΣΟΣ !!! Η μπαταρία συνεχώς αναμμένη !
« Απάντηση #10 στις: Απριλίου 13, 2012, 15:46 »
Όταν αποφορτιστεί θα σβήσει και το λαμπάκι. Με 5 κλικ δεν σβήνει εντελώς of ?

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: ΣΟΣ !!! Η μπαταρία συνεχώς αναμμένη !
« Απάντηση #11 στις: Απριλίου 13, 2012, 18:27 »
Εμένα στις ego μπαταρίες από νομπάφο συνήθως μου κολλάει το κουμπί κ μένει ελαφρως πατημένο... Μετά με απανωτές πιέσεις και ολίγη από νυχάκι ξεκολλάνε. Μήπως misirlou σου συμβαίνει κάτι παρόμοιο;

Αποσυνδεδεμένος ikaros1

  • **
  • 267
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΟΣ !!! Η μπαταρία συνεχώς αναμμένη !
« Απάντηση #12 στις: Απριλίου 13, 2012, 18:38 »
και μενα μια μπαταρια ego-t 1000,αφου πρωτα εβγαλε αερια :-X απο την βαση του σπειρωματος-πανω απο το διακοπτη δηλαδη,αρχιζε να μυριζει ασχημα ,και το κουμπι συνεχως αναμενο.Φοβομουνα ακομα και να την πιασω! ???..οταν πηρα..το θαρος ευτυχως δεν εκαιγε,και ετσι πηγε οπως ηταν σε καδο(ευτυχως υπηρχε εκει που μενω) ανακυκλωσης μπαταριων.

Αποσυνδεδεμένος Misirlou

  • *
  • 78
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΣΟΣ !!! Η μπαταρία συνεχώς αναμμένη !
« Απάντηση #13 στις: Απριλίου 13, 2012, 19:06 »
Όταν αποφορτιστεί θα σβήσει και το λαμπάκι. Με 5 κλικ δεν σβήνει εντελώς of ?

Όχι... Πάντα αναμμένη.
Δεν ακούει σε κλικ  (και κλακ...) !!!
Ούτε κολλάει.  Είναι πάντα κολλημένη-αναμμένη!


Άρχισα ήδη να τραγουδάω :
....σαν ένα κάρβουνο για πάντα αναμμένο....


ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ !!!
[youtube]mFMNC5UenXI[/youtube]

Απ: ΣΟΣ !!! Η μπαταρία συνεχώς αναμμένη !
« Απάντηση #14 στις: Απριλίου 13, 2012, 19:32 »
Μου έτυχε και σε εμένα πριν 15 ημέρες. Ο άντρας μου την πήρε, την περιεργάστηκε και μετά άρχισε να την χτυπάει ανάποδα (με το βίδωμα προς τα κάτω) στο τραπέζι για μερικά δευτερόλεπτα! Το πιστεύεις ότι έσβησε; Ήταν αυτό που προείπε ο συνατμιστής, μπήκε υγρό και την είχε βραχυκυκλώσει. Από τότε, δουλεύει κανονικά!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 341 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 259 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21787 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283241 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209191 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67816 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175946 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314715 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15022 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126081 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94920 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4893 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix