vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

58 επισκέπτες, 5 χρήστες
Jorge, Ηρακλης, apollwnas21, manoslykos, camber

Twitter

Joyetech evic vtc mini

Αποσυνδεδεμένος tselos

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #4740 στις: Απριλίου 05, 2016, 22:41 »
Στην 316η σελίδα του νήματος, δεν θα έπρεπε υποχρεωτικά να αναφερθούμε σε θέματα SS 316?  :tongue_smilie:
Ας πάρει και κανένας άλλος σειρά, αρκετά μονοπώλησα με το ss.

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #4741 στις: Απριλίου 05, 2016, 23:03 »
antonelos είτε έτσι είτε αλλιώς δεν σκάω το τι θα δείξει.Ανεβάζω κατεβάζω θερμοκρασία και watt και όπου κάτσει να μην πάω ούτε για καμένο και νιώθω κατακαημένο ,ούτε να λες ατμίζει δεν ατμίζει.Παίζει ρόλο και η τροφοδοσία,η πυκνότητα του υγρού,το πως ξύπνησα το πρωί( χαχαχαχα).Οπως ειπα δοκιμες,χαλαρά χωρίς υπερβολές, και ολα θα ειναι καλά.

Αποσυνδεδεμένος godspeed

  • **
  • 319
  • Φύλο: Άντρας
  • Nicotine-Alcohol Addict! *_*
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #4742 στις: Απριλίου 05, 2016, 23:19 »
Γεια χαρα παιδες ! εστησα αντισταση τιτανιου 0,42Ω και τη κλειδωσα. κατω απο τους  ºC λεει power. ποσο να το βαλω ? 


να το βαλω τερμα? 75w?  τι ρολο παιζει αυτη η επιλογη(power) ? ευχαριστω!

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #4743 στις: Απριλίου 05, 2016, 23:21 »
ειναι η τιμη των watts που θα φτασει τους βαθμους που εχεις επιλεξει με λιγα λογια

πες παχος συρματος, σε τι πυρηνα και ποσες σπειρες να σου πω ποσα βατ

Αποσυνδεδεμένος godspeed

  • **
  • 319
  • Φύλο: Άντρας
  • Nicotine-Alcohol Addict! *_*
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #4744 στις: Απριλίου 05, 2016, 23:31 »
26ga
 2mm πυρηνας
 8-9 σπειρες. ευχαριστω συνονοματε !

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #4745 στις: Απριλίου 05, 2016, 23:41 »
15-30 παιζει καλα
περιπου 0.3 βγαινει αλλα το μοντακι μας ειναι λιγο οτι ναναι :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος LeonGR

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #4746 στις: Απριλίου 06, 2016, 03:53 »
Ο διακόπτης της πλακέτας μπορεί να έχει μαζέψει βρωμιές. Βγάλε την πλακέτα, ρίξε λίγο ισοπροπυλική αλκοόλη μέσα στο διακόπτη και τρίψε με ένα βουρτσάκι γύρω από το κουμπί. Άφησέ το να στεγνώσει καλά. Όταν το δοκιμάσεις μην απογοητευτείς αμέσως. Μπορεί να εξακολουθούν τα misfire αλλά μετά από 1 μέρα χρήση να στρώσει καθώς παίρνει λίγο καιρό να διαλυθεί εντελώς η βρωμιά.

Άλλος λόγος είναι να έχει μαλακώσει λίγο το κουμπί. Σ' αυτή την περίπτωση βάλε λίγο μονωτική πίσω από το κουμπί του κουτιού ώστε να πατάει με μεγαλύτερη δύναμη το κουμπί της πλακέτας.
Κι εγώ το μπουτονάκι υποψιαζόμουν μιας κι έδειχνε σα να κάνει στιγμιαίο διπλό κλικ γιατί όταν έκανε misfire παρόλο που το πατούσα δυνατότερα δεν έκανε κάτι ούτε έδειχνε κάτι περίεργο στην οθόνη. Ήταν λες κι έκανες διπλό κλικ κι έμενε εκεί. Όταν το άφηνα και το πάταγα ξανά τις περισστερες φορές έπιανε κανονικά.
Έτσι κι εγώ το άνοιξα, έκανα μια ανανέωση στις κολλήσεις του μπουτόν για παν ενδεχόμενο και το πλάκωσα σε contact spray και ισοπροπυλική και τώρα δείχνει κομπλέ.

Αποσυνδεδεμένος nikonian

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #4747 στις: Απριλίου 06, 2016, 13:53 »
Μόλις πριν δυο ώρες το αγόρασα κι εγώ.
Έκανα ένα γρήγορο ψάξιμο στις 317 σελίδες και έρχομαι με μια ερώτηση που δεν κατάφερα να την απαντήσω:
Η οθόνη μου δεν γράφει ούτε τζούρες ούτε χρόνο . Το κουτί μου γράφει V3 και η οθόνη στο manual  δείχνει χρόνο και πουφ, ενώ η οθόνη στο μοντάκι , τίποτα απ' αυτά. Πρέπει να πατήσω κάτι για να τα εμφανίσω, ή είναι θέμα firmware; :confused1:

Αποσυνδεδεμένος tselos

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #4748 στις: Απριλίου 06, 2016, 13:57 »
Για να δεις τις τζουρες και τον χρόνο σε αυτό το firmware πατάς τρεις φορές το κεντρικό κουμπί στην συνέχεια με το αριστερό κατεβαίνεις μέχρι να αναβοσβήνει εκεί που γράφει amp και μετά αν πατήσεις το δεξί κουμπί πάει στα puff,και με το επόμενο πάτημα στον χρόνο.  Έτσι επιλέγεις τι από τις τρεις επιλογές θέλεις να βλέπεις.

Στάλθηκε από το GT-I9195 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #4749 στις: Απριλίου 06, 2016, 15:18 »
Σε πολλούς ατμιστες έχει τύχει να έχουν μια διαρροή απο των ατμό και δεν μιλάω για μια σταγόνα αλλά για έμελ υγρού μπορεί και παραπανω ..

Στην περιπτωση μεγαλης ποσότητας διαρροής υγρού ουτε ο πόλος αλλά ουτε και το φαιρ μποτών μπορούν να συγκρατήσουν τα υγρά να μην εισχωρείσουν στο εσωτερικό του μοντ η μοναδική λύση για την αποφυγή να πάνε τα υγρά στην πλακέτα για να μην έχουμε κάποια βλάβη είναι να ανοιχτή και να καθαριστή..

αφαιρούμε πίσω κάλυμμα και μπαταρία και με ενα κατσαβίδι σταυρό ξεσφύγγουμε  τις 2 διαγώνιες βίδες ..στήν συνέχεια τραβώντας σύγχρονός και απο την μεριά του θετικού πόλου και του αρνητικού  μας εμφανίζεται η πλακέτα   

καθορίζουμε και σκουπίζοντας  τυχών υγρά προσοχή στο ελατήριο του θετικού πόλου που είναι στην πανω μεριά και απλα το μονωνη ενα πλαστικο κάλυμμα να   μην χαθεί  ..

επανα τοποθέτηση του ελατηρίου και του μονωτικού πλαστικού περνάμε μέσα βιδωνουμε και τέλος 

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος higraf

  • ***
  • 853
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #4750 στις: Απριλίου 06, 2016, 16:03 »
Μπράβο Γιώργο, βλέπω πλέον έχεις λύσεις και με φώτο οπότε επιβάλετε να πάρεις 
νέο Κινητό με καλύτερη κάμαρα και φωτισμό :) 

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #4751 στις: Απριλίου 06, 2016, 16:14 »
Καλό είναι και αυτό που έχω αλλά βιαζόμουν να πάρω την εγγονη μου από των παιδικό και δεν έδωσα και πολύ σημασία στην εικόνα.. Και εκτός των άλλων θα προτιμούσα τα  ευρουλινια να τα επενδύσω σε ατμιστικο εξοπλισμό παρά σε κινητό τηλέφωνο.. Για να σου δώσω να καταλάβεις φεύγω πολλές φορές από το σπίτι για πολλές ώρες και δεν παίρνω μαζί μου τηλέφωνο από αμέλεια φυσικά αλλά ατμιστικο εξοπλισμό δεν ξεχνώ ποτέ

Στάλθηκε από το ALCATEL ONE TOUCH 7041X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος higraf

  • ***
  • 853
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #4752 στις: Απριλίου 06, 2016, 16:20 »
Γιώργο μου φυσικά αστειευόμουνα :)

Αποσυνδεδεμένος LeonGR

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #4753 στις: Απριλίου 06, 2016, 16:39 »
Πάντως στη δικιά μου περίπτωση ηταν καθαρή η πλακέτα.
Ήταν μάλλον τυχαίο ή από τις τούμπες ή και από την πολύ χρήση.

Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #4754 στις: Απριλίου 06, 2016, 17:10 »
παιδιά ύπαρxη ακόμα καλλητερη μπαταρία από την sony vtc5  ??? δεν με φτάνει με τίποτα η μπαταρία δουλεύω με αντίσταση 0.2 στα 50-60W  χρειάζομαι να έχω μαζί μου 4 μπαταρίες για να περνάω την ημερα μου...    
όπως καταλαβαίνετε κάνω συνεχόμενες πνευμονικές.... :tongue_smilie: η sony πάντως όταν ρευτεί αρκετά και μένει μια γραμμή στο περίπου βγάζει week battery αυτό έχει να κάνει πάντα με ποσο χαμηλή αντίσταση χρησιμοποιούμε? νομίζω πως έχει μεγάλη κατανάλωση τις μπαταρίας με τον aspire cleito πάνω... και γενικά θέλει πολύ δύναμη για να δουλέψει αυτός ο ατμοποιητης.! ενώ με subtank στα 30-35W όλα ok..! 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 286 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 226 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21465 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282537 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208334 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66895 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175258 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313911 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14855 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125513 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94297 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4515 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix