vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

59 επισκέπτες, 5 χρήστες
Jorge, Ηρακλης, apollwnas21, manoslykos, camber

Twitter

Joyetech evic vtc mini

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2535 στις: Δεκεμβρίου 23, 2015, 01:55 »
Έτσι και αλλιώς είναι ανάξιο λόγου τα 0,2 χιλ  :D

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2536 στις: Δεκεμβρίου 23, 2015, 01:56 »

Αποσυνδεδεμένος giorg0ss

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2537 στις: Δεκεμβρίου 23, 2015, 02:10 »
Θα το πω γιατί πέρασε απο το μυαλό μου,δεν ξέρω αν έχω δίκιο η άδικο αλλά μήπως τα vtc που δεν δουλεύουν καλά στο tc είναι αγορασμένα από fasttech; Τους Κινέζους δηλαδή που αφαιρούν τα αυτοκόλλητα γνησιότητας! Μήπως δεν είναι τόσο γνήσια τελικά; Γι'αυτό υπάρχει τέτοια σύγχηση; Γιατί οι μισοί ισχυρίζονται πως δουλεύει σωστά το μοντάκι και οι άλλοι μισοί οχι...μήπως τα μοντ αυτών που δεν δουλεύουν όπως θα έπρεπε είναι αγορασμένα απο fasttech;


Επανέρχομαι στο θέμα fasttech-γνησια προιόντα βγαίνοντας λίγο offtopic συγχωρέστε με
Να κάτι που πήρε τυχαία το μάτι μου: Στην πρώτη περίπτωση έχουμε το istick 60tc στα 28 δολάρια και σημείωση οτι απουσιάζει το αυτοκόλλητο γνησιότητας ( υπάρχει μια σημείωση PLEASE NOTE απο κάτω) ενώ αναγράφεται ως αυθεντικό ενω στη δεύτερη περίπτωση έχουμε το ίδιο μοντ 3 δολάρια ακριβότερο να παρουσιάζεται πάλι ως αυθεντικό χωρίς ομως να υπάρχει κάποια σημείωση για το ότι απουσιάζουν τα αυτοκόλλητα γνησιότητας.
Εμένα αυτό μου φαίνεται λίγο ύποπτο πάντως, τα συμπεράσματα δικά σας

https://www.fasttech.com/products/0/10011027/3576400-authentic-eleaf-istick-60w-tc-vw-variable-wattage

https://www.fasttech.com/products/0/10011027/3832200-authentic-eleaf-istick-60w-tc-vw-variable-wattage

Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2538 στις: Δεκεμβρίου 23, 2015, 02:18 »
Το δεύτερο είναι ακριβότερο γιατί περιέχει και καλώδιο usb ενώ το πρώτο όχι, όσο για το please note όπως είπαμε οι περιγραφές δεν είναι πάντα ακριβείς... Κανένα από τα δυο δεν θα έρθει με αυτοκόλλητο..!

Αποσυνδεδεμένος johnnypatras

  • **
  • 215
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2539 στις: Δεκεμβρίου 23, 2015, 02:52 »
Το dry cotton test δεν έχει σχέση με την πραγματικότητα. Στην πράξη η θερμοκρασία πέφτει επειδή το σύρμα ψύχεται από το υγρό μας και τον αέρα. Αν ρυθμίσεις το TCR ώστε να μη χρωματίζει το στεγνό βαμβάκι θα έχεις πολύ υποτονικό άτμισμα και θερμοκρασίες που δεν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα.

Χρήστο σε πιάνω αδιάβαστο  :)
Έχουν αναφερθεί και παλαιότερα οι δύο σχολές. Tο copyright της ελληνικής μετάφρασης ανήκει στον microchip

Τικάδες
Αυτοί δουλεύουν με TC (Temperature Control). Ορίζουν τα βατ χαμηλά εκεί που τους αρέσει (πχ 10-15) και μια θερμοκρασία (πχ 230C). Με τα επιλεγμένα βατ σπάνια θα πιάσουν τη θερμοκρασία που όρισαν ή θα την πιάσουν προς το τέλος της τζούρας. Ουσιαστικά εδώ η θερμοκρασία λειτουργεί σαν κόφτης, δηλαδή σαν ανώτατο όριο που δεν θα σε αφήσει το mod να ξεπεράσεις. Όμως στην πραγματικότητα θα ατμίζεις σε μια χαμηλότερη μεταβαλλόμενη θερμοκρασία.
Το VTC δεν θα βγάλει protection σ' αυτή την περίπτωση ή θα αργήσει αρκετά να βγάλει το μήνυμα.

Βητάδες

Αυτοί δουλεύουν με VT (Variable Temperature). Ορίζουν τα βατ ψηλά (30-75) και μια θερμοκρασία που τους αρέσει (πχ 210C). To mod θα πιάσει σχεδόν άμεσα την επιλεγμένη θερμοκρασία και θα αυξομειώνει την ισχύ για να κρατήσει τη θερμοκρασία στο ορισμένο επίπεδο.
Σ' αυτή την περίπτωση το VTC θα βγάλει protection. Αυτή η ένδειξη ΔΕΝ είναι κάποιο μήνυμα λάθους όπως πιστεύουν αρκετοί. Είναι ο τρόπος που μας ειδοποιεί το mod ότι έπιασε την επιλεγμένη θερμοκρασία και ότι ρυθμίζει αυτόματα την ισχύ. Εμείς συνεχίζουμε να πατάμε το κουμπί και ατμίζουμε κανονικά. Αν δεν βγάζει ατμό σημαίνει ότι έχουμε πρόβλημα στο στήσιμο (κακή τροφοδοσία) ή ξεχάσαμε να βάλουμε υγρό.

Καμία σχολή δεν είναι σωστή ή λάθος. Ακολουθείς ότι σ' αρέσει



:)) :)) :))  Τρομερή η κατηγοριοποίηση!!! Εντάσσομαι στους Τικάδες, έχω σαν ασφαλές άνω όριο μία θερμοκρασία, σε περίπτωση που! Σε χρήση όμως, δεν την φτάνω.

Διαφωνώ πάντως για τη μη χρησιμότητα του dry cotton test. Παρόλο που δεν υπάρχει πρακτική χρησιμότητα (ποτέ το βαμβάκι δεν θα είναι τόσο στεγνό σε "υγρές" συνθήκες), αποτελεί πάραυτα παράγοντα ένδειξης ακρίβειας του ελέγχου.




Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2540 στις: Δεκεμβρίου 23, 2015, 03:01 »
Το dry cotton το μονο μου χρησιμευει ειναι αν βλεπεις ταινια και ξεχαστεις, μην αρπαξεις κανα καμμενο  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος nickpap1

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2541 στις: Δεκεμβρίου 23, 2015, 08:08 »
και εγώ τα έχω κάνει όλα αυτά αλλά συνεχίζει όποτε το πιάσει χωρίς να είχα νωρίτερα με άλλες εκδόσεις πρόβλημα...μπορεί να κρατήσει αρκετή ώρα να το κάνει μπορεί να μου το κάνει και στα μπαμ...να βιδώσω ξεβιδώσω ώστε να μου κρατήσει την επιλογή στο Μ1 και μετά από 2 τζούρες πάλι τα ίδια ...ξανά το ίδιο και μετά από 2 3 τζούρες ξανά μανά


Προσπάθησα να θυμηθώ πότε ήταν οι δύο φορές που το έκανε και θυμήθηκα ότι και στις 2 είχα το dripper μόλις γεμισμένο τέρμα να ξεχιλίζει. Με τους άλλους 2 ατμο τανκατους με επισκευάσιμες δεν το έκανε. Ούτε με το dripper στα φυσιολογικά του. Για ρίξε μια ματιά στο στησιμό σου και δοκίμασε και με άλλο άτμο επάνω να δούμε.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Το dry cotton test δεν έχει σχέση με την πραγματικότητα. Στην πράξη η θερμοκρασία πέφτει επειδή το σύρμα ψύχεται από το υγρό μας και τον αέρα. Αν ρυθμίσεις το TCR ώστε να μη χρωματίζει το στεγνό βαμβάκι θα έχεις πολύ υποτονικό άτμισμα και θερμοκρασίες που δεν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα.

Χρήστο σε πιάνω αδιάβαστο  :)
Έχουν αναφερθεί και παλαιότερα οι δύο σχολές. Tο copyright της ελληνικής μετάφρασης ανήκει στον microchip

Τικάδες
Αυτοί δουλεύουν με TC (Temperature Control). Ορίζουν τα βατ χαμηλά εκεί που τους αρέσει (πχ 10-15) και μια θερμοκρασία (πχ 230C). Με τα επιλεγμένα βατ σπάνια θα πιάσουν τη θερμοκρασία που όρισαν ή θα την πιάσουν προς το τέλος της τζούρας. Ουσιαστικά εδώ η θερμοκρασία λειτουργεί σαν κόφτης, δηλαδή σαν ανώτατο όριο που δεν θα σε αφήσει το mod να ξεπεράσεις. Όμως στην πραγματικότητα θα ατμίζεις σε μια χαμηλότερη μεταβαλλόμενη θερμοκρασία.
Το VTC δεν θα βγάλει protection σ' αυτή την περίπτωση ή θα αργήσει αρκετά να βγάλει το μήνυμα.

Βητάδες

Αυτοί δουλεύουν με VT (Variable Temperature). Ορίζουν τα βατ ψηλά (30-75) και μια θερμοκρασία που τους αρέσει (πχ 210C). To mod θα πιάσει σχεδόν άμεσα την επιλεγμένη θερμοκρασία και θα αυξομειώνει την ισχύ για να κρατήσει τη θερμοκρασία στο ορισμένο επίπεδο.
Σ' αυτή την περίπτωση το VTC θα βγάλει protection. Αυτή η ένδειξη ΔΕΝ είναι κάποιο μήνυμα λάθους όπως πιστεύουν αρκετοί. Είναι ο τρόπος που μας ειδοποιεί το mod ότι έπιασε την επιλεγμένη θερμοκρασία και ότι ρυθμίζει αυτόματα την ισχύ. Εμείς συνεχίζουμε να πατάμε το κουμπί και ατμίζουμε κανονικά. Αν δεν βγάζει ατμό σημαίνει ότι έχουμε πρόβλημα στο στήσιμο (κακή τροφοδοσία) ή ξεχάσαμε να βάλουμε υγρό.

Καμία σχολή δεν είναι σωστή ή λάθος. Ακολουθείς ότι σ' αρέσει


Πρέπει και εγώ να βρω χώρο. Αν αυτό είναι το αριστερά και δεξιά εγώ είμαι κεντρώος  :))
Ατμίζω στα watt που μου αρέσουν και μετά βάζω παραπάνω όσα χρειάζονται έτσι ώστε να πιάνει τη θερμοκρασία σε 2 με 3 sec χωρίς να τραβάω τζούρα. Ούτε αμέσως δηλαδή αλλά ούτε και σχεδόν ποτέ. Υπόψιν βέβαια ότι ατμίζω πνευμονικές οπότε την πιάνει τη θερμοκρασία κάπου στη μέση της τζούρας. Το σενάριο Βήτα φαίρνει σε κύματα κρυο ζεστό στην πνευμονική και δεν μου αρέσει.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 23, 2015, 08:17 από nickpap1 »

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2542 στις: Δεκεμβρίου 23, 2015, 09:23 »
Kαλημερα παιδια,λοιπον εχτες παλεψα λιγο με τις αντιστασεις νικελιου και τις θερμοκρασιες,αυτο που διαπιστωσα ειναι οτι οταν ειναι κρυα η αντισταση και πχ την διαβαζει 0.9 η 1 που μου εχουν βγει,το ατμισμα ειναι υποτονικο και βγαζει ευκολα protection ,ενω αμα ζεσταθει λιγο και την κλειδωσω μετα στα 0.12 δουλευει πολυ ωραια. στα 15w και στους 220c δεν βγαζει protection εκτος και αν ανεβασω τα watt οπου τα κοβει λιγο,ενω στο αρχικο κλειδωμα δουλευει ατσουμπαλα,ανεβοκατεβαινουν τα watt πολυ και βγαζει για πλακα protection και ο ατμος ειναι κρυος.

Το αφηνω ετσι ?
Αν κ αποτι καταλαβα πρεπει να κλειδωθει κρυα η αντισταση.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2543 στις: Δεκεμβρίου 23, 2015, 09:50 »
Τις αντιστάσεις που δουλεύουν με έλεγχο θερμοκρασίας τις κλειδώνουμε γι'αυτόν ακριβώς τον λόγο, επειδή μεταβάλλεται αμέσως η αντίστασή τους (ωμικότητα δηλαδή ) μόλις αλλάξει και η θερμοκρασία του σύρματος. Όσο ανεβαίνει η θερμοκρασία ανεβαίνουν και τα ohms ένα πράγμα. Κλειδώνοντάς την στο mod λοιπόν, αυτό επιστρέψει την ωμικότητα της αντίστασης κατευθείαν εκεί που πρέπει να είναι διαφορετικά θα έπρεπε να περιμένουμε να κρυώσει το σύρμα μετά από κάθε τζούρα για να μπορέσει το mod να κάνει και τις σωστές μετρήσεις στις αμέσως επόμενες τζούρες.. ;)

Συνεπώς όχι ζεστό ούτε και κρύο το σύρμα κατά το κλείδωμα στο mod, φυσιολογική θερμοκρασία σύμφωνα με τον χώρο που βρισκόμαστε και με βαμβάκι πάντα ποτισμένο για λίγα λεπτά τουλάχιστον (μεταβάλλει κι αυτό τη θερμοκρασία του σύρματος ) μέσα στην αντίσταση μας. :)

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2544 στις: Δεκεμβρίου 23, 2015, 10:36 »
Την αντισταση κρυα με βαμβακι και υγρο την διαβαζει 0.10 αλλα εκει δεν δουλευει με τιποτα οταν την κλειδωσω, αν δεν την βαλω λιγο ζεστη στα 0.12 και να κλειδωσω δεν βγαζει ατμο ,λιγο μονο και βγαζει protection συνεχεια,δεν καταλαβαινω τι φταιει,,δεν διαβαζει σωστα την αντισταση?
Θα την μετρησω με πολυμετρο να δω..

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2545 στις: Δεκεμβρίου 23, 2015, 10:37 »
Αν κλειδώσεις την αντίσταση πιο ζεστή είναι σαν να "κλέβεις" το ολο σύστημα το οποιο βασίζεται σε αυτήν την τιμή για να καταλάβει ότι έφτασε στο οριο των 220 βαθμών που έθεσες. Παίζει με την διαφορα που κλείδωσες να είχες φθάσει και στους 290 και η πλακέτα να μην εκοβε. Προτιμότερο να κλειδώσεις κανονικα και να ανεβάζεις βαθμούς εως το επιθυμητο αποτέλεσμα.

Αστο ετσι και ανεβασε πχ στους 260 και βλέπεις...

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2546 στις: Δεκεμβρίου 23, 2015, 10:57 »
Εχεις δικιο ,του ανεβασα την θερμοκρασια και τωρα δουλευει σωστα αλλα θελει 270c στα 12-15w τουλαχιστον για να δουλεψει σωστα γτ ειμαι τοσο ψηλα σε θερμοκρασια ομως?

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2547 στις: Δεκεμβρίου 23, 2015, 11:00 »
Την αντισταση κρυα με βαμβακι και υγρο την διαβαζει 0.10 αλλα εκει δεν δουλευει με τιποτα οταν την κλειδωσω, αν δεν την βαλω λιγο ζεστη στα 0.12 και να κλειδωσω δεν βγαζει ατμο ,λιγο μονο και βγαζει protection συνεχεια,δεν καταλαβαινω τι φταιει,,δεν διαβαζει σωστα την αντισταση?
Θα την μετρησω με πολυμετρο να δω..
Εγώ πάντως υποπτεύομαι θεματάκι τροφοδοσίας. Δεν τραβάει το βαμβάκι συνεχώς όσο υγρό χρειάζεται η αντίστασή σου για να δουλέψει σωστά κι έτσι μπαίνει συνεχώς το protection, αποτέλεσμα; Υποτονικό άτμισμα.. ;)

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2548 στις: Δεκεμβρίου 23, 2015, 11:02 »
Το dry cotton test δεν έχει σχέση με την πραγματικότητα. Στην πράξη η θερμοκρασία πέφτει επειδή το σύρμα ψύχεται από το υγρό μας και τον αέρα. Αν ρυθμίσεις το TCR ώστε να μη χρωματίζει το στεγνό βαμβάκι θα έχεις πολύ υποτονικό άτμισμα και θερμοκρασίες που δεν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα.



χωρίς να θέλω να σε αμφισβητήσω (αλλά τελικά θα το κάνω :)) [size=78%])[/size]
επειδή οποτε και αν έστησα και δοκίμασα με στεγνό βαμβάκι όταν έφτανα σε σημείο να χρωματίζει το βαμβάκι ήθελα λίγο χαμηλότερη θερμορκασία για να μην είναι πολύ έντονο το ατμισμα
σήμερα μου κίνησε την περιέργεια αυτό που έγραψες και ξαναδοκίμασα αλλα πρώτη φορα με ss
έστησα τον φαινόμενο με ud ss 316l 0.32mm 5 σπείρες σε 2.5mm άξονα 0.63ohm και δοκίμασα με στεγνό βαμβάκι στους 210c
άμεσος το βαμβάκι ψιλό κιτρίνισε αλλα ο έλεγχος δούλεψε σωστά και δεν το έκαψε ούτε καν το μαύρισε
όταν έβαλα υγρό και δοκίμασα ήταν αρκετά έντονο
κατέβασα στους 200c και απολαμβάνω


edit

κάτι παίζει με τα ματια μου
ενώ γραφής να μην χρωματίζει εγώ διάβασα να χρωματίζει :eyesplash:
ότι νάνε :laugh1:


Αποσυνδεδεμένος Tolis RBA

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2549 στις: Δεκεμβρίου 23, 2015, 11:03 »
Για το tcr αν χρησμοποιησουμε σαν βαση το νουμερο του πινακα για καποιο συρμα και μετα παιξουμε λιγο πανω λιγο κατω για fine tunning κανωντας dry cotton test, τι πρεπει να κανουμε?

Να παμε την ρυθμιση του tcr σε καποιο νουμερο στο οποιο να μην μας χρωματιζει καν το βαμαβακι ακομα και στους 300C?

Το βαμβάκι καίγεται στους 300+ βαθμούς περίπου, συνεπώς αν είναι ρυθμισμένο το TCR καλά πρέπει το βαμβάκι να μαυρίζει όταν το βάλεις στους 300 βαθμούς. Αν δεν χρωματίζεται καν τότε όταν ατμίζεις εσύ π.χ. στους 220 βαθμούς δεν θα ατμοποιεί σχεδόν καθόλου, θα βγαίνει αμέσως protection.

Δεν πρέπει να χρωματίζεται στην θερμοκρασία που ατμίζεις. Έκανα το τεστ με 220 βαθμούς με SS16 βάζοντας 88 TCR και δεν χρωματίστηκε καθόλου το στεγνο βαμβάκι. Στους 250 με 260 άρχισε να χρωματίζεται, στους 300 μαύριζε, φάνηκε η τιμή αυτή να είναι κοντά στην επιθυμητή για το δικό μου σύρμα.

Αντίθετα κάνοντας το τεστ με τη μαμίσια επιλογή SS16 το βαμβάκι καρβούνιαζε στους 200 βαθμούς!!! Δεν έκοβε καθόλου τα βατ όση ώρα και να πάταγα το button συνεπώς έπαιζε πρακτικά χωρίς καθόλου έλεγχο θερμοκρασίας. Έχουν βάλει εντελώς λάθος συντελεστή στη μαμίσια επιλογή στην version 3.

Το ιδανικό είναι να χρησιμοποιούμε σύρμα SS που ο κατασκευαστής αναγράφει το tcr του. Κανένα μοντάκι στον κόσμο δεν μπορεί να κάνει έλεγχο θερμοκρασίας με ακρίβεια χωρίς να είναι γνωστό το tcr του χρησιμοποιούμενου σύρματος.

Αλλιώς μπορούμε να βάζουμε μια τιμή TCR βάσει της steam engine ελπίζοντας να έχουμε τουλάχιστον τιμή κοντά στην πραγματική του σύρματός μας...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 286 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 226 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21465 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282537 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208335 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66896 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175260 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313911 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14855 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125516 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94297 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4516 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix