vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

85 επισκέπτες, 2 χρήστες
Tem, manoslykos

Twitter

Joyetech evic vtc mini

Αποσυνδεδεμένος eckotek

  • ***
  • 522
  • Φύλο: Άντρας
  • MAKE LOVE NOT WAR
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2190 στις: Δεκεμβρίου 18, 2015, 01:29 »
Κάπου διάβασα νομίζω στο σαιντ του Μπουσάρντο ότι το ss σύρμα που είναι ρυθμισμένο το vtc ειναι το 304. Ετσι το παρήγγειλα και σήμερα το πήρα και το δοκίμασα. Ο έλεγχος θερμοκρασίας δουλεύει πραγματικά καλά,  και εννοώ ότι με το 316L όταν τελείωσε το υγρό συνέχισα και πήρα καμμένο το 304 εβγαζε το protection εγκαιρα και σταματούσε τα βατ. Το έχει δοκιμάσει κανείς το 304 ? η είναι η ιδέα μου.

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2191 στις: Δεκεμβρίου 18, 2015, 01:45 »
Εγω μονο 316 εχω δοκιμασει και δεν μπορω να πω οτι δουλεψε τελεια.

Αποσυνδεδεμένος drdninja

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
  • The eyes chico. They never lie.
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2192 στις: Δεκεμβρίου 18, 2015, 01:58 »
http://social.joyetech.com/showthread.php?tid=2316&highlight=stainless+steel

Παιδιά απ'ότι φαίνεται και στα forum της Joyetech 304 προτείνουν  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος mel9887

  • ***
  • 731
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2193 στις: Δεκεμβρίου 18, 2015, 02:14 »
Κάπου διάβασα νομίζω στο σαιντ του Μπουσάρντο ότι το ss σύρμα που είναι ρυθμισμένο το vtc ειναι το 304. Ετσι το παρήγγειλα και σήμερα το πήρα και το δοκίμασα. Ο έλεγχος θερμοκρασίας δουλεύει πραγματικά καλά,  και εννοώ ότι με το 316L όταν τελείωσε το υγρό συνέχισα και πήρα καμμένο το 304 εβγαζε το protection εγκαιρα και σταματούσε τα βατ. Το έχει δοκιμάσει κανείς το 304 ? η είναι η ιδέα μου.


Aπο που το πηρες φιλε? Το 304...

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2194 στις: Δεκεμβρίου 18, 2015, 02:25 »
Ετσι το παρήγγειλα και σήμερα το πήρα και το δοκίμασα.


Όντως, από πού το πήρες; Πες μας κι εμάς, αρχηγέ...

Αποσυνδεδεμένος eckotek

  • ***
  • 522
  • Φύλο: Άντρας
  • MAKE LOVE NOT WAR
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2195 στις: Δεκεμβρίου 18, 2015, 02:39 »
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 18, 2015, 02:46 από eckotek »

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2196 στις: Δεκεμβρίου 18, 2015, 02:52 »
A, οκ. Νομιζα καπου απο Ελλαδα.

Αποσυνδεδεμένος polygrafos

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • Στέλιος Νιάπος
    • Προσκλητήρια Γάμου Βάπτισης
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2197 στις: Δεκεμβρίου 18, 2015, 09:27 »
Καλημέρα :)
Έχει πολλά είδη 304 στο Fasttech. Στην ίδια διάμετρο (για παράδειγμα 0,28) έχει διάφορες τιμές σε Ohms
και διαφορετικές τιμές. Πως ξέρουμε τι πρέπει να επιλέξουμε?

Αποσυνδεδεμένος borelli_13

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2198 στις: Δεκεμβρίου 18, 2015, 10:13 »
καλημέρα παιδιά!
μόλις παρέλαβα μετά από ένα μηνα υπομονής το μοντ απο φασττεκ, αλλά νομίζω κάτι δεν πάει καλά,πρέπει να μου έχουν στείλει μεταχειρισμένο και τα έχω παρει στο κρανίο,στο μοντ πάνω ο μαγνήτης είναι θεογρατζουνισμένος και  το μαυρο δίπλα από το μαγνητακι φαγωμενο!!!
Μπορώ να κάνω κάτι για αυτό?


Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2199 στις: Δεκεμβρίου 18, 2015, 10:25 »
Φίλε μου το πρόβλημα είναι σοβαρό το να παραγγείλεισ καινούργιο και να σου ερθει μεταχειρισμένο αυτό που ειρθε σε εμένα ηταν όλα τέλεια ουτε γρατσουνιές ουτε τίποτα αυτό που θα κάνεις να τουσ στείλεισ mail με φωτο η ακόμα και βίντεο και να τουσ ζήτησης άμεση αντικατασταση  τώρα αν σου στείλουν άλλο χωρίς να περιμένουν ν  πάρουν πρωτα το δικο σου δεν το γνωρίζω αλλά κάπου το είχα διαβάσει παλαιότερα σε κάποιο νήμα

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2200 στις: Δεκεμβρίου 18, 2015, 11:00 »
καλημέρα παιδιά!
μόλις παρέλαβα μετά από ένα μηνα υπομονής το μοντ απο φασττεκ, αλλά νομίζω κάτι δεν πάει καλά,πρέπει να μου έχουν στείλει μεταχειρισμένο και τα έχω παρει στο κρανίο,στο μοντ πάνω ο μαγνήτης είναι θεογρατζουνισμένος και  το μαυρο δίπλα από το μαγνητακι φαγωμενο!!!
Μπορώ να κάνω κάτι για αυτό?

Όπως ανέφερε και ο Γιώργαρος παραπάνω, ανοίγεις ticket στη fasttech.
Πηγαίνοντας στην παραγγελία σου --> κλικ στο support --> μετά κλικ στο Order Questions --> κλικ στο Items defective or damaged (DOA)
Μετά ακολούθησε τις οδηγίες.

Σόρυ για το off topic.

Αποσυνδεδεμένος kkmaria68

  • **
  • 102
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2201 στις: Δεκεμβρίου 18, 2015, 11:01 »
καλημέρα παιδιά!
μόλις παρέλαβα μετά από ένα μηνα υπομονής το μοντ απο φασττεκ, αλλά νομίζω κάτι δεν πάει καλά,πρέπει να μου έχουν στείλει μεταχειρισμένο και τα έχω παρει στο κρανίο,στο μοντ πάνω ο μαγνήτης είναι θεογρατζουνισμένος και  το μαυρο δίπλα από το μαγνητακι φαγωμενο!!!
Μπορώ να κάνω κάτι για αυτό?


Για να εχεις και το κεφαλι σου ησυχο κανε και ενα dispute στο paypal  ;)

Αποσυνδεδεμένος grgkrg

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2202 στις: Δεκεμβρίου 18, 2015, 11:47 »
καλημέρα παιδιά!
μόλις παρέλαβα μετά από ένα μηνα υπομονής το μοντ απο φασττεκ, αλλά νομίζω κάτι δεν πάει καλά,πρέπει να μου έχουν στείλει μεταχειρισμένο και τα έχω παρει στο κρανίο,στο μοντ πάνω ο μαγνήτης είναι θεογρατζουνισμένος και  το μαυρο δίπλα από το μαγνητακι φαγωμενο!!!
Μπορώ να κάνω κάτι για αυτό?


και το δικο μου απο φαστεκ ειναι γρατζουνισμενο στον επανω μαγνητη και ο λογος ειναι οτι εκει αναγραφεται ενας κωδικος. η φαστεκ με τα προιοντα της τζοιτεκ τουλαχιστον σβηνει τους κβδικους και βγαζει τα σκρατς εντ τσεκ αυτοκολλητα απο τα κουτια. φανταζομαι εχει να κανει με την τιμη που τα δινει.

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2203 στις: Δεκεμβρίου 18, 2015, 11:59 »
Αυτό που λέει ο φίλος grgkrg είναι το πιο πιθανό. Αν βέβαια οι γρατζουνιές που έχεις περιορίζονται μόνο στο μαγνητάκι που βρίσκεται εσωτερικά του mod. Πάνω στο μαγνητάκι, η joyetech βάζει έναν κωδικό.

Αποσυνδεδεμένος NikosAnt

  • **
  • 180
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2204 στις: Δεκεμβρίου 18, 2015, 12:03 »
καλημέρα παιδιά!
μόλις παρέλαβα μετά από ένα μηνα υπομονής το μοντ απο φασττεκ, αλλά νομίζω κάτι δεν πάει καλά,πρέπει να μου έχουν στείλει μεταχειρισμένο και τα έχω παρει στο κρανίο,στο μοντ πάνω ο μαγνήτης είναι θεογρατζουνισμένος και  το μαυρο δίπλα από το μαγνητακι φαγωμενο!!!
Μπορώ να κάνω κάτι για αυτό?
Κοιτά εγώ δυο τεμάχια που αγόρασα από Ελλάδα με την ζελατίνη απ έξω κωδικούς κτλ μέσα -έξω κουτί κομπλέ ,το μαγνητάκι που είναι στο mod πάνω με τον αριθμό (σειράς-παραγωγής ) που χτυπάει η joytech φαίνεται μεν αλλά το υπόλοιπο κομμάτι από το μαγνητάκι δεν είναι πεντακάθαρο στο σημείο αυτό
Ο κάτω μαγνήτης είναι πεντακαθαριδης...
Αναφέρομαι στους μαγνήτες πάνω στο mod και όχι στο πορτακι
Και τα δυο τεμ είναι ακριβώς στην ίδια φάση στο συγκεκριμένο μαγνήτη που είναι χτυπημένος ο αριθμός
Φαίνεται πεντακάθαρα ο αριθμός αλλά όπως προείπα στο υπόλοιπο κομμάτι του μαγνήτη είναι ψιλό θολό ...-μαυρισμένο ελάχιστα
Τώρα αυτό που αναφέρεις για το πλαϊνό κομμάτι αριστερά -δεξιά του μαγνήτη σε εμένα και στα δυο είναι άψογα
Ανέβασε αν μπορείς φωτό



Sent from my ......
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 18, 2015, 12:09 από NikosAnt »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4682 498424 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 30, 2024, 22:05
από e-akapnos
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7162 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20664 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194110 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1443 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4574 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1108438 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 179899 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1840 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1324 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 24953 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 289283 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης