vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

202 επισκέπτες, 4 χρήστες
camber, dkostas, manoslykos, grag

Twitter

IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris

Αποσυνδεδεμένος Steve666

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #945 στις: Οκτωβρίου 15, 2017, 18:36 »
Και εσύ - συνέχισε να κάνεις ότι δεν θα ήθελες να σου κάνουν σαν ατμιστή οι του κ.τ.

Μια τελευταία προσπάθεια μήπως και καταλάβεις, αν θες που δεν θες: και αυτή η συσκευή βγάζει αερόλυμα και όχι καπνό όπως ένα τσιγάρο. Να το ξαναγράψω ή θες να μου πεις ότι το να κάνεις το iqos να φαίνεται ότι αναπνέεις πάνω από ψησταριά? Εκτός και αν έχεις πλήρη άγνοια το πως λειτουργεί οπότε πάω πάσο.

:bye:

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #946 στις: Οκτωβρίου 15, 2017, 18:42 »
Έχω πλήρη άγνοια. Δεν έχω ΤΕΡΑΣΤΙΑ γνώση σαν εσένα.

Καλή υγεία σου εύχομαι.

Αποσυνδεδεμένος Steve666

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #947 στις: Οκτωβρίου 15, 2017, 18:55 »
Εντάξει δεν καταλαβαίνω το υφάκι σου - ούτε με ενδιαφέρει να το καταλάβω να σου πω. Εγώ μπήκα να γράψω την εμπειρία μου και αν μπορώ να απαντήσω σε μια ερώτηση συμφορουμίτη σχετικά με την εν λόγω συσκευή, να το κάνω. 

Τώρα αν έχεις μετοχές κάπου και πιστεύεις ότι σου θίγω την αξία τους - πρόβλημα σου. Εγώ πάντως δεν έχω.

Έγραψα ξεκάθαρα ότι άτμιζα και κάπνιζα (και το ξέρεις ότι δεν είμαι ο μόνος) και απλώς αντικατέστησα το κάπνισμα με την συσκευή του διαβόλου. Όλα τα άλλα που λες, δεν μου λένε κάτι, ούτε με αγγίζουν.

 Συγνώμη για αυτό.  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #948 στις: Οκτωβρίου 15, 2017, 19:32 »
[member=12751]Steve666[/member]
Κοίτα, προσπαθώ να μείνω κόσμιος και να πείσω τον εαυτό μου πως απλά κάτι δεν κατάλαβες (και όχι πως το κανεις επίτηδες).
Αλλά κι εγώ δυσκολεύομαι να παίζω τον αφελή.
Αυτά τα παρακάτω:

- Σε θέμα υγείας το ίδιο.
[...]
- Σε θέματα υγείας είναι ευεργετικό όπως το η.τ.
Ή θα τα αλλάξεις με κάτι προσωπικό σου που να στέκει (πχ. "στον οργανισμό μου δεν κατάλαβα διαφορά") ή θα τα βγάλεις τελείως.
Αλλιώς θα μας κοροϊδεύεις. Διότι δεν ισχύουν. Είναι ψευδείς ισχυρισμοί.
Δεν ξέρω πώς αλλιώς να στο πω.
Άφού συμφωνείς με μένα κι αφού εγώ διαφωνώ με αυτά που έγραψες, τότε... μάλλον διαφωνείς κι εσύ με τον εαυτό σου.
Οπότε καλύτερα πάρε μια ανάσα. Είπες επανειλλημένα την εμπειρία σου, έχει καταγραφεί. Αν συνεχίσεις να επιτίθεσαι στο άτμισμα και να προβάλλεις το IQOS με πράγματα που δεν στέκουν, μάλλον δεν θα βγάλεις άκρη σε ατμιστικό φόρουμ, με αρκετά ενημερωμένα μέλη.

Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #949 στις: Οκτωβρίου 15, 2017, 19:37 »
Έχει γράψει τόσα πολλά από χθες, που έχει ζαλιστει. Πάει να μπαλωσει το ένα και του φεύγει τ'αλλο.

Στάλθηκε από το Lenovo A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Steve666

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #950 στις: Οκτωβρίου 15, 2017, 19:50 »
Ρε bigsour ήρεμα. Αυτό ακριβώς έγραψα - το ότι από το γεγονός ότι άτμιζα (και ατμίζω αλλά πολύ λιγότερο) και τώρα με αυτό δεν έχω καταλάβει διαφορά (ακόμα τουλάχιστον).

Ίσως φταίει ο μικρός χρόνος χρόνος που το κάνω ή ότι δεν αναπνέω κάπνα αλλά ένα αερόλυμα με ότι σ@τα χημικά έχει μέσα από τα οποία μάλλον θα πάω από καρκίνο αλλά όχι από πίσσα να μην μπορώ να αναπνεύσω άμεσα όπως με κ.τ. εξού και και μου φαίνεται μια η άλλη, προς το παρόν.

Ευχαριστημένος τώρα? Νόμιζα ότι ήταν ξεκάθαρο από της απαντήσεις μου στον modivin.

Τώρα σοβαρά, σχετικά με τα περι ατμιστικού forum κλπ - πιστεύετε κάποιοι ότι είμαι όντως υπάλληλος της PMI και ότι εκμεταλλεύομαι κάπως την ανοχή του site για να γράφω εδώ μόνο? Για ένα τάδε random dry herb vaporizer τα ίδια θα λέγατε?

Δηλαδή με κάνετε κάποιοι και νιώθω μια απειλή - ή μάλλον νομίζετε ότι υπάρχει κάποια απειλή από το iqos προς το η.τ. ενώ τα πράγματα είναι ξεκάθαρα και η πληροφορία εκεί έξω ένα google μακριά για όποιον ενδιαφέρεται να ενημερωθεί.

Δηλαδή τι πρέπει να συζητάμε εδώ πέρα μόνο - πόσο κακό είναι το iqos και το triquos? Να μην γράψουμε ότι ίσως σε κάποιους τους βοήθησε? (εν προκειμένου εμένα να αντικαταστήσω τα κ.τ. τουλάχιστον που έκανα?)  Απλώς ακολούθησα την οδό του λιγότερου "κακού". Αντί για vaping+κ.τ. το γύρισα στο vaping + iqos και ίσως όταν μου φύγει το novelty να μην κάνω καν το τελευταίο - τι διάλο δεν ξέρω... νομίζω ότι τα γράφω κατανοητά...  




Ξέχασα να αναφερθώ σε αυτό που είπες ότι επιτέθηκα στο η.κάπνισμα. Δεν μπορώ να καταλάβω από που προκύπτει αυτό. Επιτέθηκα μόνο στους αφορισμούς κάποιων εδώ που απαντήσαν μόνο με χλεύη όχι μόνο σε εμένα αλλά και το άλλο το παιδί, προσπαθώντας να τους δείξω ότι και το η.τ. είχε τέτοια περίοδο ανεξέλεγκτη και πειραματική η οποία ίσως και να ήταν πιο επιβαρυντική ακόμα και από οτιδήποτε άλλο. Εντάξει υπερέβαλα αλλά παρασύρθηκα από κάποια μηνύματα και απάντησα (δυστυχώς) και εγώ αντίστοιχα.  
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 15, 2017, 20:15 από Steve666 »

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #951 στις: Οκτωβρίου 15, 2017, 20:15 »
Να μην βάλω παραθέσεις, αλλά, Στηβ:
ακόμα δεν σώθηκες...
ούτε το άτμισμα είναι ο σωτήρας σου, ούτε το iqos.
Μια ζωή θα σέρνουμε τη στάμπα του καπνιστή.
Άντε, να ανακηρύξουμε σωτήρα κάποιον μετά 30 χρόνια, που θα έχουν τελειώσει και οι μακροχρόνιες.
Προς το παρόν, αρχηγός είναι η θέληση.

Modi, συγγνώμη που έγραψα αυτό που αισθάνομαι.
Προφανώς κατάλαβες ότι με το άτμισμα είμαι, το άλλο δεν το έχω δοκιμάσει καν, αλλά, στις παρούσες συνθήκες, το θεωρώ σύμμαχο.
Γιατί; Διότι ο άνθρωπος αντιγράφει τον διπλανό του.
Έτσι εξαπλώθηκε το κάπνισμα, έτσι θα φύγει.
Μετά; Πληροφόρηση έχουμε όλοι πια, θα επικρατήσει ο καλύτερος - και μακάρι να είναι η απόλυτη αποχή.

Αποσυνδεδεμένος Steve666

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #952 στις: Οκτωβρίου 15, 2017, 20:23 »
Ναι η αλήθεια είναι αυτή. Η θέληση την οποία δεν έχω ακόμα συγκεντρώσει σε αρκετή ποσότητα - το παραδέχομαι πέρα για πέρα. Άλλοι σε τελική, δυνατοί, το πετάνε και ούτε iqos ούτε η.τ., ούτε τσίχλες, ματζούνια τίποτα. Εγώ απλώς διαχειρίζομαι όσο μπορώ καλύτερα μια κατάσταση. Χέστ@κα για τον παπα@ράτο και τον κάθε παπα@ρατο . Αυτοί είναι ονόματα που θα μείνουν ακόμα και όταν εμείς θα έχουμε φύγει από τον μάταιο τούτο κόσμο. Όπως μας χρησιμοποιούν όλοι έτσι και εμείς κάνουμε το ίδιο - την δουλειά μας. Το συμφέρον μας κοιτάμε απλά (στεγνά).


Να το πάω λίγο παραπέρα τα αγαπημένα μου υγρά με τα οποία έλεγα ρε γ@#ώτο να κάτι άξιο να φύγω από το τσιγάρο (τα γνωστά "ταυρίσια") με τα οποία ήμουν ευχαριστημένος 1000% μου βγάζαν τον αδόξαστο. (βαμβάκια, dry burn κτλ...) Οπότε στις στιγμές που με κάλυπταν κάποια στιγμή γλίστρησα στο κ.τ. - Ε στο ακατανόμαστο βρήκα τον αντικαταστάτη τους. Γιατί φυσικά άλλες ώρες άλλες στιγμές μια χαρά την πέρναγα και με άλλα υγρά.

Αυτή είναι η εμπειρία μου - δεν θέλω να κουράσω άλλο. Ερωτήσεις φυσικά ευπρόσδεκτες.

Αποσυνδεδεμένος giaderty75

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #953 στις: Οκτωβρίου 15, 2017, 20:25 »
Ρε bigsour ήρεμα. Αυτό ακριβώς έγραψα - το ότι από το γεγονός ότι άτμιζα (και ατμίζω αλλά πολύ λιγότερο) και τώρα με αυτό δεν έχω καταλάβει διαφορά (ακόμα τουλάχιστον).

Ίσως φταίει ο μικρός χρόνος χρόνος που το κάνω ή ότι δεν αναπνέω κάπνα αλλά ένα αερόλυμα με ότι σ@τα χημικά έχει μέσα από τα οποία μάλλον θα πάω από καρκίνο αλλά όχι από πίσσα να μην μπορώ να αναπνεύσω άμεσα όπως με κ.τ. εξού και και μου φαίνεται μια η άλλη, προς το παρόν.

Ευχαριστημένος τώρα? Νόμιζα ότι ήταν ξεκάθαρο από της απαντήσεις μου στον modivin.

Τώρα σοβαρά, σχετικά με τα περι ατμιστικού forum κλπ - πιστεύετε κάποιοι ότι είμαι όντως υπάλληλος της PMI και ότι εκμεταλλεύομαι κάπως την ανοχή του site για να γράφω εδώ μόνο? Για ένα τάδε random dry herb vaporizer τα ίδια θα λέγατε?

Δηλαδή με κάνετε κάποιοι και νιώθω μια απειλή - ή μάλλον νομίζετε ότι υπάρχει κάποια απειλή από το iqos προς το η.τ. ενώ τα πράγματα είναι ξεκάθαρα και η πληροφορία εκεί έξω ένα google μακριά για όποιον ενδιαφέρεται να ενημερωθεί.

Δηλαδή τι πρέπει να συζητάμε εδώ πέρα μόνο - πόσο κακό είναι το iqos και το triquos? Να μην γράψουμε ότι ίσως σε κάποιους τους βοήθησε? (εν προκειμένου εμένα να αντικαταστήσω τα κ.τ. τουλάχιστον που έκανα?)  Απλώς ακολούθησα την οδό του λιγότερου "κακού". Αντί για vaping+κ.τ. το γύρισα στο vaping + iqos και ίσως όταν μου φύγει το novelty να μην κάνω καν το τελευταίο - τι διάλο δεν ξέρω... νομίζω ότι τα γράφω κατανοητά... 
Μια χαρα κατανοητα τα γραφεις steeve. Συνεχισε να μας ενημερωνεις για την εμπειρια σου με το iqos. Εμας που δεν δαιμονοποιουμε το ηλεκτρονικο τσιγαρο αλλα χρειαζομαστε και ενα επιπροσθετο βοηθημα. Επιτελους ας καταλαβετε οι παλιοι του φορουμ οτι υπαρχουμε και εμεις οι dual user που παρακολουθουμε χρονια το φορουμ σαν απλοι επισκεπτες και θα θελαμε να ημασταν στη θεση του παππου που τα πεταξε ολα. Ημουν πολλα χρονια ατμιστης και δεν ειχε περασει ουτε μια μερα που να μην κανω εστω και ενα τσιγαρακι. Ε με αυτο το μαραφετι το καταφερα. Τι κι αν ειναι της pmi. Δηλαδη αν σας εγραφα για το pax η το juul τινος υπαλληλος θα ημουν.
ΥΓ. Προς ολους τους επισκεπτες που ανηκουν στη δικη μου κατηγορια. 3η μερα και συνεχιζω ακαπνος. Μακαρι να κρατησει

Sent from my SM-T230 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος GRat

  • ****
  • 1444
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #954 στις: Οκτωβρίου 15, 2017, 20:26 »
Αν θες vaporiser για στερεά κοίτα για κανένα volcano για το σπίτι, υπάρχουν και φορητές συσκευές αλλά είναι σχετικά meh.

O θάλαμος του iqos φαίνεται ψιλο περίεργος σε σχήμα για να καταφέρει σωστά την δουλειά της ατμοποίησης σταθερής ύλης χωρίς να υπάρχει καύση.

Τα στικάκια δε που παίρνει έχουν χαρτί, άρα τρως και πίσσα στα πνευμόνια θες δεν θες.

Σύγκριση με η.τ. νομίζω δεν υφίσταται, το ένα περιέχει 4 συστατικά και το άλλο είναι απλά πιο υγρό κανονικό τσιγάρο που προσπαθεί να αποφύγει την καύση (που αποκλείεται να το καταφέρνει 100%).

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #955 στις: Οκτωβρίου 15, 2017, 20:29 »
[member=2872]spectrum[/member]

Μια ιστορία λέει οτι σε ένα μέρος είχαν πρόβλημα με τα φίδια και έτσι έφεραν αλεπούδες που φάγανε τα φίδια.

Τώρα έχουν πρόβλημα με τις αλεπούδες.

Αποσυνδεδεμένος giaderty75

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #956 στις: Οκτωβρίου 15, 2017, 20:33 »
Αν θες vaporiser για στερεά κοίτα για κανένα volcano για το σπίτι, υπάρχουν και φορητές συσκευές αλλά είναι σχετικά meh.

O θάλαμος του iqos φαίνεται ψιλο περίεργος σε σχήμα για να καταφέρει σωστά την δουλειά της ατμοποίησης σταθερής ύλης χωρίς να υπάρχει καύση.

Τα στικάκια δε που παίρνει έχουν χαρτί, άρα τρως και πίσσα στα πνευμόνια θες δεν θες.

Σύγκριση με η.τ. νομίζω δεν υφίσταται, το ένα περιέχει 4 συστατικά και το άλλο είναι απλά πιο υγρό κανονικό τσιγάρο που προσπαθεί να αποφύγει την καύση (που αποκλείεται να το καταφέρνει 100%).
Αυτο ακριβως εψαχνα. Ενα vaporizer. Ειδα και καποιο αλλο σε ενα αλλο νημα που εχετε ανοιξει που φερνει μια εταιρεια στην ελλαδα(μην αναφερω ονομα)αλλα οταν τους ειπα αν μπορω να το δοκιμασω μου το απεκλεισαν. Ε δεν μου περισσευουν. Τι εννοεις για το θαλαμο του iqos. Φοβασαι για καυση;

Sent from my SM-T230 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος GRat

  • ****
  • 1444
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #957 στις: Οκτωβρίου 15, 2017, 20:36 »
Ναι το σχήμα του σίγουρα απαιτεί αυξημένες θερμοκρασίες και θα είναι αναπόφευκτη η καύση τουλάχιστον στο εξωτερικό μέρος της επιφάνειας του τσιγάρου.

Αποσυνδεδεμένος Steve666

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #958 στις: Οκτωβρίου 15, 2017, 20:40 »
Αν θες vaporiser για στερεά κοίτα για κανένα volcano για το σπίτι, υπάρχουν και φορητές συσκευές αλλά είναι σχετικά meh.

O θάλαμος του iqos φαίνεται ψιλο περίεργος σε σχήμα για να καταφέρει σωστά την δουλειά της ατμοποίησης σταθερής ύλης χωρίς να υπάρχει καύση.

Τα στικάκια δε που παίρνει έχουν χαρτί, άρα τρως και πίσσα στα πνευμόνια θες δεν θες.

Σύγκριση με η.τ. νομίζω δεν υφίσταται, το ένα περιέχει 4 συστατικά και το άλλο είναι απλά πιο υγρό κανονικό τσιγάρο που προσπαθεί να αποφύγει την καύση (που αποκλείεται να το καταφέρνει 100%).
Thanks - για το tip.
Πάντως για το χαρτί που λες - τα heets μετά το .. κάπνισμά τους δεν μαυρίζουν έχουν κάτι σαν υγρασία. Κάπου έχω διαβάσει ότι ο καπνός και καλά είναι ποτισμένος με pg εξού και ο ατμός. Μπορεί και να κάνω λάθος και όλος αυτός ο ατμός να είναι αποτέλεσμα πυρόλυσης και όχι καύσης οπότε όπως όταν ζεστάνεις ένα χαρτί με αναπτήρα ακριβώς πριν το κάψεις και μαυρίσει (και γίνει τσιγάρο δηλαδή) οπότε ναι στάνταρ θα έχει και πίσσα αλλά στα heats γίνονται στην μέση μόνο λίγο σαν βρεγμένο τσιγάρο. Θα το ψάξω να σου πω.
Ωραία παρατήρηση.

Τώρα που το σκέφτομαι όμως το φίλτρο του εκεί που ρουφάς δεν κιτρινίζει καν - πόσο μάλλον να μαυρίσει. Άσπρο είναι όπως το βγάζεις από το πακέτο. Ίσως το εσωτερικό του φίλτρο να κρατάει την πίσσα.

Πάω για dissection 
Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 15, 2017, 21:48 από antonelos »

Αποσυνδεδεμένος GRat

  • ****
  • 1444
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #959 στις: Οκτωβρίου 15, 2017, 20:45 »
ή δεν κρατάει τίποτα και γι'αυτό είναι καθαρό.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310466 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 278790 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:33
από stavax
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 12991 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123868 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64072 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206807 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93019 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3934 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1160 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173197 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15617 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14349 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias