vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

118 επισκέπτες, 7 χρήστες
tibolaso, Buliwyf, manoslykos, grag, thebull, Mulder, bloodlessz

Twitter

Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;

Αποσυνδεδεμένος adam

  • **
  • 170
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #270 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 16:19 »
και  αυτον

Αποσυνδεδεμένος mel9887

  • ***
  • 731
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #271 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 16:41 »
Παιδες τωρα δεν ξερω κατα ποσο αυτο ταιριαζει στο νημα,σορρυ αν οχι, κατι τετοιο θα μπορουσε να αποδωσει καλη γευση οσο ενας καθαρος ντριπερ?
https://www.fasttech.com/products/0/10016337/4017100-authentic-hcigar-fodi-rdta-rebuildable-dripping

Αποσυνδεδεμένος dimiΚ

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #272 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 17:13 »
φίλε mel
  θα σου πρότεινα αν θες γεύση να πάρεις dripper. Ο Le magister και ο velocity είναι 2 πάρα πολύ καλές προτάσεις αλλά και τελείως διαφορετικές.
Ο ένας με έμφαση στην γεύση και σχετικά νορμαλ άτμισμα, βλέπε Le magister, ενω ο velocity αντιστάσεις clapton δλδ χαμηλά ωμ, πολύ μα πολύ ντουμάνι με νικοτίνες το πολύ 3mg, εκτός αν κάνεις 18+ σε απλό subohm άτμο οπότε ίσως αντέχεις και 6αρα. Απο γεύση o velocity έχει πολύ, τόσο που μπουχτίζεις,αλλά δεν σου δείνει την λεπτή αναλυτικότητα των πολύπλοκων υγρών αλλά μια γεμάτη πιχτή τζούρα φουλ αρώματος αν γίνομε αντιλιπτός.
Μπορείς επίσεις να δεις και τον Magma που θεωρώ τον μακράν καλύτερο σε γεύση  dripper  ( εκτός κεραμικών ) και αν θες ντουμάνια περίμενε λίγο τον Magma reborn ( δεν θα αργίσει να βγεί κλώνος  ) και θα σαρώσει εκ νέου με πολύ ντουμάνι πλεον αλλά και γεύση.
Δες τι θέλεις και τι σε καλύπτει και αποφάσισε αλλά να ξέρεις με velocity μέσα στο σπίτι δεν παίζει εκτός αν θέλεις να παίξεις τυφλόμυγα με την παρέα  :o

Αποσυνδεδεμένος vagkap

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #273 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 18:07 »
Κοίταξε και τον Origen Dripper V3. Το έχω και αυτόν και τον magma. Τον magister τον περιμένω να έρθει οπότε δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη ακόμα. Ανάμεσα στους 2 προτιμάω τον origen απο θέμα γεύσης. Δουλέυει απο πολυ σφιχτός μέχρι αρκετά αεράτος. Η ποιότητα κατασκευής του δεν είναι και η καλύτερη (σπειρώματα, αιχμηρά σημεία), αλλα για εμένα ατμίζει παραπάνω απο καλά.


Αποσυνδεδεμένος KingKong667

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπερασπιστείτε όλοι τα δικαιώματα! www.cassa.org
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #274 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 04:31 »
Άμα τους βλεπεις όλους και σου λένε Magma ή κατι άλλο, τότε μάλλον δεν έχεις πολλά να σκεφτείς.
Ο magma είναι ο Kayfun των RDA, απλά.

Αποσυνδεδεμένος denial

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #275 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 11:49 »
Καλημερα σε ολους, σκεφτομαι να αγορασω εναν dripper για να δοκιμαζω υγρα (ξερω ξερω θα κολλησω και μετα θα μπω και εγω στο τρυπακι , γιατι οχι χαχαχαα) γιατι με τον KFL+ δεν μπορω να αλλαζω συνεχεια αντιστασεις και βαμβακια καθε φορα .
Επειδη ειμαι σιγουρος οτι θα τον χρησιμοποιησω καποια στιγμη μονιμα απο οτι μου λενε ολοι δεν θελω να παρω καποιον φθηνο ή κατι μη ποιοτικο.
Οποτε με τα παρακατω δεδομενα ποιον προτεινετε ;
1)Να υπαρχει ελλαδα.
2)Οχι κλωνος μονο αυθεντικος
3)Οσο το δυνατον καλυτερη γευση μπορω να παρω απο dripper ΑΛΛΑ
4)Ευκολος στην επισκευη οπως ο KFL+ δεν ειμαι για πειραματα ουτε εχω δυστηχως χρονο να ψαχνω στησιματα με ιδιαιτερους τροπους.
5)Μονης αντιστασης γιατι μαλλον λογω του 4 δεν παιζει για διπλες τριπλες.
6)Δεν με ενδιαφερει να ειναι ακριβος αλλα να ειναι ποιοτικος και αποδοτικος (με τον KFL+ εμεινα ευτυχισμενος κατι αντιστοιχο σε dripper ισως?).
7)Δεν με ενδιαφερουν οι πνευμονικες μιλαμε για τσιγαρισιες τζουρες, τωρα αν υπαρχει κατι να ρυθμιζεται και για τις 2 επιλογες θα ηταν κορυφαιο .

Το ξερω οτι ζηταω πολλα αλλα δεν νομιζω να ειναι απιθανο να υπαρχει κατι που να πληρει τα παραπανω Η εστω τα περισσοτερα απο αυτα.


Επειδη δεν ειμαι για πειραματα απευθυνομαι σε οσους εχουν ηδη ή εχουν δοκιμασει καποιους και θα προτεινουν κατι σιγουρα να γλιτωσω κοπο και χρημα.


Παρενθεση μου προτεινε καποιος τον eviva, αλλα δεν καταλαβα καλα το θεμα του κεραμικου γιατι οταν ειπα οτι δεν μου αρεσει ζεστη η τζουρα αλλα ειμαι της κρυας μου ειπε οτι μπορω να αλλαξω το κεραμικο αλλα το εχασα το νοημα γιατι αν ειναι να παρω κεραμικο και να αλλαξω το κεραμικο ποιος ο λογος? Η μπορει ν ακαταλαβα και λαθος.
Και magma αλλα δεν νομιζω να βρω original ελλαδα......εκτος αν παρω κλωνο που δεν θα το ηθελα ΑΛΛΑ επειδη δεν ειμαι για αγορες απο εξωτερικο λογω cc, ο καλυτερος κλωνος σε magma ποιος ειναι (tobeco?) και που θα τον βρω ελλαδα αραγε αν τελικα αναγκαστω να παρω κλωνο.....

Περιμενω τις προτασεις σας γιατι με εχει πιασει η πρεμουρα να παω να τον παρω αμεσα και καταλαβαινετε τωρα :)) )


Ευχαριστω!!!!

Από συγχώνευση
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 01, 2016, 13:56 από denial »

Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #276 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 13:46 »
Σκεφτομαι για αγορα ενος ντριπερ και συγκεκριμενα του derringer απο tobeco.ρωτησα ομως το σαιτ που τον πουλαει και μου ειπε πως δεν ειναι 100% ανοξειδωτο ατσαλι αλλα ο κεντρικος πολος ειναι επινικελομενος...ειναι ασφαλες αυτο?

Sent from my SM-G920F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #277 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 14:06 »
@denial


Φίλε μου, αν δεν σε ενδιαφέρει το κόστος τότε ο Apollo είναι (ίσως) η καλύτερη επιλογή που μπορείς να κάνεις.  Μπορείς να τον στήσεις όπως θες (μονές, διπλές, τριπλές, τετραπλές, με αέρα από κάτω για τσιγαρίσιες, με αέρα από τα πλάγια για πνευμονικές, κ.α) και από γεύση, για μένα, είναι κατηγορία μόνος του.

Αποσυνδεδεμένος denial

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #278 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 14:19 »
Φιλε achatzi θα κοιταξω να δω αν τον εχει καποιος να τον δοκιμασω, magma(original) που ειδα και δοκιμασα σε γνωστο παντως μου φανηκε οπως γραφει πιο πανω και ο king μαλλον ο KFL των dripper  (τσιγαρισια τζουρα & γευση πολυ καλη και το στησιμο ηταν για πλακα) αλλα ελλαδα μονο κλωνο εβρισκα (διορθωστε με αν ξερει κανεις αν υπαρχει original).
Περιμενω τις προτασεις σας πριν κανω αγορα παντως γιατι και καποτε που ρωτησα και μου προτειναν οι συμφορουμιτες KFL σωθηκα απο πολλα πειρματα και εξοδα να ειστε καλα :)
Με λιγα λογια τον KFL των dripper ψαχνω οπως καταλαβτε ολοι αλλα να μπορω να τον αγορασω απο ελλαδα (μαλλον ζηταω πολλα ?).

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #279 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 14:37 »
Αν σε φέρει ο δρόμος από Πειραιά στείλε ένα μήνυμα να στον δώσω να δοκιμάσεις  ;)


Όσον αφορά το στήσιμο, νομίζω ότι ο Apollo έχει πολύ απλό στήσιμο, λίιιιγο πιο δύσκολο λόγω φωλιάς αλλά ανάξιο λόγου για μένα.  Επειδή είχα magma (κλώνο) και τον είχα πάρει σαν πιο φτηνή λύση του Apollo, σου λέω ότι τον χάρισα και πήγα και πήρα και άλλον ένα Apollo τελικά  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος evripidis

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing in life is to be feared.
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #280 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 17:59 »
Τα χαρακτηριστικά που αναφέρονται πάνω ψάχνω κι εγώ, και πολλοί μου σύστησαν Le magister Clone ή nectar rda clone επίσης.
Καλός ο Apollo, έτυχε να τον δοκιμάσω το Σαββατοκύριακο με castle long κιόλας, αλλά κοστίζει


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #281 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 18:09 »
τωρα τελευταια εχω δοκιμασει αρκετους ντριπερς αλλα ολο ξαναγυριζω στον magma  και οχι μονο για την γευση του που ειναι για μενα κορυφαια αλλα και για ολα τα αλλα του ... στησιμο αερατος τσιγαρισιος ευκολια και ποσοτητα υγρου

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #282 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 19:34 »
Επειδή κι εγώ μόνο με τον Magma είμαι τόσο καιρό και ναι, όσο να 'χει είμαι ευχαριστημένος αρκετά μέχρις στιγμής, θα ήθελα όμως και καμια πρόταση παραπάνω. Και κυρίως μια γνώμη ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΗ και όχι βάσει προσωπικής προτίμησης.
Είδα ότι κάποιοι γράφετε για τον Le Magister (Λε Μάζιστερ), τον Velocity και κανα δυο άλλους. Για τους άλλους δεν με ενδιαφέρει. Κυρίως θα ήθελα μια γνώμη για αυτούς τους δύο...


Υπ' όψην πως εγώ ΔΕΝ είμαι cloud chaser, ΔΕΝ ξεπερνάω τα 15-18 watt και με ενδιαφέρει MONO η Γ-Ε-Υ-Σ-Η και μόνο, καθώς και η δυνατότητα να παίζει και single coil...


Για παράδειγμα, single coil και μικρή τρύπα για ΤΣΙΓΑΡΙΣΙΕΣ, τις έχω βρεί στον Magma. Αλλά ΑΝ υπάρχει και κάτι πιο αξιόλογο, γιατί όχι;;;

Αποσυνδεδεμένος skevos95

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #283 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 19:40 »
Δεν έχω δοκιμάσει τον magma αλλά ψάξε στο youtube για κανένα review τον Lancia RDA. Για να μην γράφω πολλά δες το review του rip trippers. Μπορείς να ρυθμίσεις τον αέρα για τσιγαρίσια τζούρα, έτσι τον χρησημοποιώ άλλωστε. Απλά δεν είναι για πολλές πολλές μετακινήσεις.. αν έχει υγρό μέσα και τον πλαγιάσεις στο έχει φτύσει έξω. Αλλά από γεύση το κάτι άλλο :)

Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #284 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 19:51 »
Υπ' όψην πως εγώ ΔΕΝ είμαι cloud chaser, ΔΕΝ ξεπερνάω τα 15-18 watt και με ενδιαφέρει MONO η Γ-Ε-Υ-Σ-Η και μόνο, καθώς και η δυνατότητα να παίζει και single coil...


Για παράδειγμα, single coil και μικρή τρύπα για ΤΣΙΓΑΡΙΣΙΕΣ, τις έχω βρεί στον Magma. Αλλά ΑΝ υπάρχει και κάτι πιο αξιόλογο, γιατί όχι;;;

Αν σου αρέσει η σφιχτή τσιγαρίσια τζούρα και δεν έχεις πρόβλημα με τους κλώνους και με την αναμονή, θα σου πρότεινα να δεις κι αυτόν
https://www.fasttech.com/products/3028/10010788/2006503
Νομίζω τον είχα αναφέρει κάπου και παλιότερα.

Πάρα πολύ καλή τιμή, καμία διαρροή, πολύ καλή γεύση και δύο διαφορετικές καμπάνες για μονή ή διπλή αντίσταση. Έχω την άλλη έκδοση του από FT η οποία είναι discontinued πλέον και δεν έχω κανένα απολύτως παράπονο από την απόδοσή του.
Σε σχέση με τον magma νομίζω ότι είναι σε ίδια επίπεδα γεύσης. Αν κάνεις καμιά παραγγελία και σε παίρνει οικονομικά βάλε κι αυτόν μέσα. Θεωρώ ότι δεν θα μετανιώσεις.

Edit: Μόλις είδα ότι ενδιαφέρεσαι μόνο για magister ή velocity. Για τον πρώτο δεν ξέρω, αλλά νομίζω ότι με τον velocity δύσκολα θα έχεις τσιγαρίσια τζούρα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1103987 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 177056 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 603 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22502 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285804 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209691 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68923 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315996 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15740 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 127129 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95504 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem