vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

501 επισκέπτες, 10 χρήστες
kurtz, Tem, Dolmas, zalaros, dkostas, camber, Ηρακλης, petr@n, zamploutos, sentinelba

Twitter

Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;

Αποσυνδεδεμένος doctor_pan

  • **
  • 142
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #825 στις: Μαΐου 16, 2017, 23:41 »
Μετά την κατοχή και του atty 3 ολόκληρες ημέρες και αφού έχω και τον hadaly επιβεβαιώνω και εγώ αυτό που έχουν πεί αρκετοί φίλοι παραπάνω ότι πράγματι ο atty βγάζει καλύτερη γεύση από Hadaly αμα καταφέρεις και ξεπεράσεις τις δυσκολίες του στησίματος που τελικά δεν είναι και μεγάλες.

Μου 'χει σπάσει τα @@ για να περάσω τα ποδάρια ο αττυς και πήγε συρτάρι μέχρι να στρώσει χαρακτήρα!
Χάνταλυς με squonking και όλα jet!

Αποσυνδεδεμένος mpari

  • ***
  • 632
  • Φύλο: Άντρας
  • Δυο λαλούν και τρείς χορεύουν
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #826 στις: Μαΐου 17, 2017, 00:41 »
Για δοκίμασε να ξεβιδώσεις αρκετά τις βίδες των πόλων και ή να κρατήσεις τις πλάκες ψηλά π.χ. οδοντογλυφίδα αλλά για μένα καλύτερα να τον γυρίζω ανάποδα οπότε κρεμάνε οι πλάκες και υπάρχει κενό.με εξάσκηση κάτι γίνεται

Αποσυνδεδεμένος Smaug

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #827 στις: Μαΐου 21, 2017, 15:32 »
Η προσωπική μου εμπειρία από τον armor δεν είναι η ίδια με αυτή που περιγράφεται στις τελευταίες 2 σελίδες. Πανέμορφος ατμοποιητής αλλά από γεύση με single coil δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο και επ'ουδενί δεν συγκρίνεται με o-atty, hadaly και narda.

Αποσυνδεδεμένος doctor_pan

  • **
  • 142
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #828 στις: Μαΐου 21, 2017, 18:38 »
Για δοκίμασε να ξεβιδώσεις αρκετά τις βίδες των πόλων και ή να κρατήσεις τις πλάκες ψηλά π.χ. οδοντογλυφίδα αλλά για μένα καλύτερα να τον γυρίζω ανάποδα οπότε κρεμάνε οι πλάκες και υπάρχει κενό.με εξάσκηση κάτι γίνεται

Αλλά είμαι ανυπόμονος! :BadLuck:
Τέλος πάντων, για να σοβαρευτώ (κάπως), δεν είδα σημαντικές διαφορές μεταξύ των δύο στη γεύση, οπότε έμεινα στον πιο εύκολο (hadaly).
Περιμένω τώρα να βγουν τα reviews του pulse που σχεδίασε ο  μαγουλάκιας, έτσι για να έχω κι αφορμή για νέα αγορά.  :))




Αποσυνδεδεμένος doctor_pan

  • **
  • 142
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #829 στις: Μαΐου 27, 2017, 20:52 »
Και... BOOM!

[justify]https://youtu.be/MvhEXdrH0r0[/justify]

Αποσυνδεδεμένος doctor_pan

  • **
  • 142
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #830 στις: Μαΐου 27, 2017, 20:56 »
Αυτόν τον ξέρει κανείς;


Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #831 στις: Μαΐου 27, 2017, 21:49 »
Τον έχω στο μάτι εδώ και πολύυυ καιρό αλλά με "φοβίζει" πως αν σπάσει το
εσωτερικό ultem δεν υπάρχει ανταλλακτικό*... Επίσης με τσάντισε που κάθε
φορά που θες να στήσεις πρέπει να βγάζεις τις βίδες τελείως (απ' ό,τι κατάλαβα).



*για κλώνο μιλάω πάντα.

Αποσυνδεδεμένος doctor_pan

  • **
  • 142
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #832 στις: Μαΐου 27, 2017, 23:29 »
Για δέκα ντόλλαρς (ο κλώνος), τον χτύπησα κι ας χαλάσει.
Δεν είναι απαραίτητο να βγουν και οι δύο βίδες.
Μου φαίνεται πολύ ενδιαφέρων ατμο ως σχεδίαση, με το μέσα ultem μειώνεις θερμοκρασίες αλλά και τον θάλαμο, άρα δεν καίγεσαι κι έχεις full γεύση, ψηλά ο αέρας με κλίση αλά pulse, άρα λογικά δύσκολα θα στάζει, φαίνεται ότι θα χωράει κάμποσο ζουμάκι, συν το bottom feeding...
Θεωρητικά ιδανικός για τα μέτρα μου.
Θα ενημερώσω ;)



Αποσυνδεδεμένος samopanos

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #833 στις: Μαΐου 31, 2017, 04:44 »
Καλησπέρα.

Προσπάθησα να διαβάσω όλο το νήμα αλλά ακόμα δυσκολεύομαι να καταλήξω.

Ατμίζω μέχρι τώρα με tank ατμοποιητές κ είπα να δοκιμάσω κ το dripping.

Ψάχνω έναν RDA 22 mm, με καλή γεύση, μέτριο αέρα (ούτε πολύ σφιχτό, ούτε πολύ ανοιχτό) κ με κόστος μέχρι τα 50 € (πρώτη δοκιμή θα είναι, μην δώσω μια περιουσία). Επίσης, επειδή λέω να στήνω γύρω στο 1 ohm, φαντάζομαι πως ψάχνω κάτι με μονή αντίσταση.

Ελπίζω να βοήθησα με το τι έχω στο μυαλό μου. Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις προτάσεις.

Αποσυνδεδεμένος ελιοτ

  • **
  • 166
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #834 στις: Μαΐου 31, 2017, 09:07 »

hadaly κλωνος στα 20 ευρω.

Αποσυνδεδεμένος samopanos

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #835 στις: Μαΐου 31, 2017, 10:35 »
Αναφέρεσαι σε αυτόν από την SXK; Γιατί από ό,τι κατάλαβα κυκλοφορούν διάφοροι.

Αποσυνδεδεμένος ελιοτ

  • **
  • 166
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #836 στις: Μαΐου 31, 2017, 11:44 »
Ναι, αυτον εχω δοκιμασει.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #837 στις: Μαΐου 31, 2017, 12:17 »
Μια αρκετά καλή περίπτωση για σένα είναι και ο madness απο atmistique...22ρης,φουλ γεύση,αέρα κάτω και απο τα πλάγια και τα στησίματα του γίνονται με απλό 26αρι kanthalaki και χωρίς ιδιαίτερο κόπο για να αποδώσει

Αποσυνδεδεμένος Sam89

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
  • RΕSISTANCE IS FUTILE if <1Ω
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #838 στις: Ιουνίου 28, 2017, 10:37 »
VandyVape Pulse 22mm από sourcemore στα 15 περίπου με το κουπόνι VANDYVAPE25OFF  :o


https://www.sourcemore.com/vandy-vape-pulse-22mm-bf-rda-atomizer-with-side-airflow-and-1-0ml-capacity-black.html

Αποσυνδεδεμένος doctor_pan

  • **
  • 142
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #839 στις: Ιουνίου 28, 2017, 14:30 »
Για δέκα ντόλλαρς (ο κλώνος), τον χτύπησα κι ας χαλάσει. Δεν είναι απαραίτητο να βγουν και οι δύο βίδες. Μου φαίνεται πολύ ενδιαφέρων ατμο ως σχεδίαση, με το μέσα ultem μειώνεις θερμοκρασίες αλλά και τον θάλαμο, άρα δεν καίγεσαι κι έχεις full γεύση, ψηλά ο αέρας με κλίση αλά pulse, άρα λογικά δύσκολα θα στάζει, φαίνεται ότι θα χωράει κάμποσο ζουμάκι, συν το bottom feeding... Θεωρητικά ιδανικός για τα μέτρα μου. Θα ενημερώσω ;)

Επανέρχομαι λοιπόν.
Ο ατμο έχει φοβερή γεύση, δε ζεσταίνεται, στήνεται πανεύκολα, δε στάζει, χωράει πολύυυυ ζουμί.
Ένα βασικό μείον του ότι δεν παίρνει 510 ή 810 drip tip. Το δικό του είναι πολύ λεπτό και δε μου αρέσει η αίσθησή του.
Ψάχνω να βρω κάτι να του κουμπώνει κι ως ώρας τζίφος... :hmmm:


VandyVape Pulse 22mm από sourcemore στα 15 περίπου με το κουπόνι VANDYVAPE25OFF :o https://www.sourcemore.com/vandy-vape-pulse-22mm-bf-rda-atomizer-with-side-airflow-and-1-0ml-capacity-black.html

Πολύ καλός κι αυτός, τον έχω για καθημερινό από τότε που μου ήρθε.
Εξαιρετική τιμή αυτή που βρήκες, όποιος ψάχνεται... έγινε! :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1455 171660 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:47
από Ηρακλης
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275627 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15263 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13970 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9303 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42834 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35095 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557890 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182171 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 184 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9260 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364