vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Apollo By Leo

Αποσυνδεδεμένος araditsas

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Apollo By Leo
« Απάντηση #15 στις: Νοεμβρίου 27, 2014, 22:02 »
Μια ερώτηση και εγώ ψάχνω να βρω τον τέλειο ντριπερ χαχαχα
Προτιμάω να δουλεύω μόνη αντίσταση για να είμαι χαμηλά στα βατ  με αυτόν εδώ τον όμορφο αξίζει να έχεις μόνη αντιαταση κάνει την διαφορά;  η να δω για τον προ;

Galaxy Note 3


Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Apollo By Leo
« Απάντηση #16 στις: Νοεμβρίου 27, 2014, 22:12 »
Αν θέλεις μονές αντιστάσεις με τον αέρα από κάτω τότε δεν υπάρχει λόγος να πάρεις αυτόν. Όχι ότι δεν αποδίδει καλά, ίσα ίσα, αλλά παρόμοια αποτελέσματα θα έχεις και με τον προ ή τον eviva που είναι κατά τη γνώμη μου ένα κλικ πιο πάνω σ αυτά τα στησίματα, απ τον προ, και δεν θέλει και σύρμα χωρίς αντίσταση.

Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: Apollo By Leo
« Απάντηση #17 στις: Νοεμβρίου 27, 2014, 23:49 »
Εγώ πάλι θεωρώ ότι ο apollo είναι ό,τι πρέπει. Δες τη σύγκριση apollo-dripper που έκανα λίγο πιο πάνω και αποφάσισε. Αλλα κατ'εμέ ο apollo είναι τέλεια επιλογή καθώς αποδίδει άριστα με μονή αντίσταση και δίνει τη δυνατότητα και πολλαπλών αντιστάσεων και για cloud chasing όλα με έναν άτμο. Οπότε  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: Apollo By Leo
« Απάντηση #18 στις: Νοεμβρίου 30, 2014, 05:26 »
Να προσθέσω στα θετικά του Apollo σε σχέση με τον Dripper.
Δεν υπάρχει ανάγκη χρήσης σύρματος NON.
Αέρας από την καμπάνα ή/και από κάτω.
Μεγαλύτερος χώρος σεταρίσματος.
Δυνατότητα για πολλαπλές αντιστάσεις.
Διαστάσεις "ταιριαστές" για mod.

Στα αρνητικά.
Τιμή.
Μεγαλύτερο μέγεθος.
Δυνατότητα ατμίσματος σε τριψήφιο αριθμό Watt.

Ως προς το άτμισμα, έχουμε το πρώτο συγκριτικό http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,23546.msg778973.html#msg778973

Αποσυνδεδεμένος georgedr

  • *
  • 57
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Apollo By Leo
« Απάντηση #19 στις: Νοεμβρίου 30, 2014, 10:39 »
Για κάποιον που κάνει μονή αντίσταση νομίζω ο pro είναι καλύτερος και μιλάω μόνο για την γεύση.Δοκίμασα και τους 2 και για το δικό μου γούστο επέλεξα pro

Αποσυνδεδεμένος araditsas

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
Απ: APOLLO RDA By Leo
« Απάντηση #20 στις: Δεκεμβρίου 01, 2014, 16:31 »
Ήρθα και εγώ στην παρέα του apollo  μόλις έγινε η αγορά και ξεκινάω να στήνω.

Μα πόσο όμορφος ειναι....
Galaxy Note 3 καλύτερα


Edit.
Με διπλή αντίσταση 0.7ω (0.28 σύρμα) στα 18 με 20 βατ μηχανικό μοντάκια και αέρα μόνο από τα πλάγια και ντιπ τιπ του leo  το bullet με το στενεμα από κάτω δεν ξέρω πως το λένε είναι σαν καμπάνα.
Η γευση αρκετά καλύτερη από κλώνο μαγκνα που είχα πριν, ρυθμίζεις την τζούρα εύκολα ακριβώς όπως την θες ,το χτύπημα είναι σαν να έχω 1 με 2 βαθμούς περισσότερη νικοτίνη, έχει ελαφρώς λιγότερο ντουμάνι αλλα πυκνό  κάτι που δεν με χαλάει καθόλου αντιθετος μπορείς άνετα να απολαμβάνεις σε κλειστό χώρο  με τις διπλές ...
Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι άλλαξε πολύ καλά και γρήγορα γεύση μέσα σε 5-7 τζούρες από γλυκό σε καπνικο αλλά και το αντίστροφο με πολύ μικρή γλυκαδα να έχει μείνει που είναι και φυσιολογικό.
Με τον μαγκνα όσες φορές δοκίμασα να αλλάξω γεύσεις κατέληξα να αλλάζω φυτιλια.

Βέβαια είναι το πρώτο στήσιμο που έχω κάνει και σίγουρα έχω πολλά να δοκιμάσω ακόμα. Όπως το να στήσω αντίσταση μέσα στην φωλιά εκεί πιστεύω θα κάνει την διαφορά. ..

Το ξέρω πως η σύγκριση με τον μαγκνα ίσως να μην είναι δίκαιη αλλά δεν είχα άλλον ντριπερ πριν για να συγκρίνω.

Αν και ακριβώς αξίζει τα λεφτά του στο έπακρο συγχαρητήρια Leo .


« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 02, 2014, 23:12 από araditsas »

Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: Apollo By Leo
« Απάντηση #21 στις: Δεκεμβρίου 03, 2014, 02:00 »


Να και το πρώτο review.

ΥΓ: Μήπως να έμπαιναν όλα τα βιντεάκια του leo για τα διάφορα στησίματα στο πρώτο ποστ του νήματος για να τα βρίσκει εύκολα όποιος θέλει;

Αποσυνδεδεμένος spkok

  • **
  • 448
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Apollo By Leo
« Απάντηση #22 στις: Δεκεμβρίου 08, 2014, 18:03 »
Από σήμερα και γω κάτοχος του Apollo. Για να είμαι ειλικρινής το πήρα πιο πολύ για παιχνίδι λογω των άπειρων επιλογών στησίματος, δεν περίμενα να πάρω κάτι το περισσότερο, ιδιαίτερα σε γεύση, από τα "παιχνίδια" που ήδη έχω. Ίσως να παίξω και γω λίγο παραπάνω με ατμό (αυτό που κατηγορώ για καγκουριά στο άλλο νήμα!) Και επίσης, δεν πίστευα ότι μπορεί να φτάσει σε γεύση το κεραμικό του οποίου έχω δηλώσει οπαδός (λατρης Eviva και Σοφίας).
Πρώτη απόπειρα με το που ήρθα μαζι του σπίτι, triple coil με 30GA σύρμα, 11 σπείρες η κάθε αντίσταση, στο tsaf έδειξε 0,80, στο DNA30 0,7Ω. Το στήσιμο ήταν πρόχειρο (βιαζόμουνα να τον δοκιμάσω) και δεν ήμουνα ιδιαίτερα ικανοποιημένος από την όψη του (στραπατσαρισμένες ελαφρώς οι αντιστάσεις):





Το δοκίμασα με 1 τρύπα ανοιχτή εκατέρωθεν και τον αέρα από κάτω. Χωρίς υπερβολή με άφησε άφωνο. Τον δοκίμασα με το Freedom που είναι από τα σταθερά υγρά μου και μετά από λίγες τζούρες με "λίγωσε" ! Καταπληκτική απόδοση γεύσης και πολύ ντουμάνι. Εδώ και μία ώρα έχω αραιώσει το υγρό 2:1 για να το αντέξω. Για εμένα που χρόνια δουλεύω τον ντρίπερ και σαν μια πρώτη εντύπωση δεν υπάρχει σύγκριση, ο Apollo είναι μια τουλάχιστον κλάση καλύτερος. Και με επίκαιρο φόντο:





Επιφυλάσσομαι και για άλλα στησίματα ώστε να έχω πιο ολοκληρωμένη άποψη.




Πάντως...Γιώργο,  ΕΓΡΑΨΕΣ!!


Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: Apollo By Leo
« Απάντηση #23 στις: Δεκεμβρίου 09, 2014, 01:00 »
Καλοάτμιστος. Δοκίμασε να τον στήσεις με triple twisted. Η γεύση είναι ένα-δυο κλικ πάνω. Δίνει λίγες περισσότερες νότες.  ;)

Αποσυνδεδεμένος spkok

  • **
  • 448
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Apollo By Leo
« Απάντηση #24 στις: Δεκεμβρίου 09, 2014, 01:28 »
Μωρέ θα του αλλάξω τα φώτα. Το παιχνίδι μου για τις γιορτές. Έχω τόσα στησίματα που δεν ξέρω αν με φτάνει ο χρόνος. Πάντως σήμερα ξεπέρασα κατά πολύ τα ml που συνήθως κάνω έστω και με αραιωμένο υγρό (12άρι αραιωμένο 2 προς 1 δηλ. 4άρι !!!!!!). Thanks για την συμβουλή πάντως θα ειναι το επόμενο στήσιμο.

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Apollo By Leo
« Απάντηση #25 στις: Δεκεμβρίου 09, 2014, 01:32 »
Ευτυχώς ξέχασα την κυκλοφορία του με τόσο δουλειά αυτό τον καιρό και δεν πήρα την πρώτη έκδοση..!
Ίσα ίσα πρόλαβα την αποστολή σήμερα από replacesmoke. Το πρωί αναμένω τον xtr :D

Αποσυνδεδεμένος araditsas

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Apollo By Leo
« Απάντηση #26 στις: Δεκεμβρίου 09, 2014, 13:55 »
Spkok  δεν είχες διαρροές με τόσο βαμβάκι από την κάτω εισαγωγή αέρα;
Δοκίμασα μια διπλή στο κέντρο και μου έτρεχε στον πόλο...
Τώρα με διπλές και αερα μόνο μόνο στα πλάγια όλα οκ.
Η επόμενη σημερινή δοκιμή θα είναι μονη στο κέντρο με ni200  στο dna40 να δω πως πάει με τον ρυθμιστή θερμοκρασίας ξέρω πως θα με ξενερώσει αλλά μια δοκιμή θα κάνω.


Edit
Εδώ η απάντηση κάθε άλλο παρά ξενέρωσα πολύ καλό αποτέλεσμα.
http://e-kapnisma.gr/index.php?topic=24021.msg790193.msg#790193
Galaxy Note 3
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 09, 2014, 15:04 από araditsas »

Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: Apollo By Leo
« Απάντηση #27 στις: Δεκεμβρίου 09, 2014, 14:58 »
Όλα τα βίντεο του κατασκευαστή με τα διάφορα στησίματα:

Αλλαγή πόλου:
[youtube]LjR9RrMDVIs[/youtube]

Στήσιμο με χοντρό σύρμα:
[youtube]3SMQjtXWCBE[/youtube]

Διπλή αντίσταση:
[youtube]Mo_XQCWgFvo[/youtube]

Τριπλή αντίσταση (z-coil):
[youtube]P2ex0bDIuvQ[/youtube]

Τετραπλή αντίσταση:
[youtube]Li6QJ6RTcrs[/youtube]

Προστέθηκε λινκ στο τέλος του πρώτου μηνύματος
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 09, 2014, 16:15 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος spkok

  • **
  • 448
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Apollo By Leo
« Απάντηση #28 στις: Δεκεμβρίου 09, 2014, 16:04 »
Spkok  δεν είχες διαρροές με τόσο βαμβάκι από την κάτω εισαγωγή αέρα;
Δοκίμασα μια διπλή στο κέντρο και μου έτρεχε στον πόλο...
Τώρα με διπλές και αερα μόνο μόνο στα πλάγια όλα οκ.


Δεν είχα την παραμικρή διαρροή, μάλιστα το τσίτωσα στο υγρό για να δω αν θα έχω, τίποτα...
Γενικά, συνεχίζω εντυπωσιασμένος και παρόλο που θέλω να δοκιμάσω και άλλα σεταρίσματα δεν μου κάνει καρδιά να το χαλάσω και συμεχίζω να ατμίζω (αραιωμένο υγρό με VG που τελικά βγαίνει 4mg !)


Εdit: Με ανοιχτό πόλο από κάτω και από μία τρύπα ανοιχτή σε κάθε μεριά στα πλάγια.
Εdit 2: Το συγκεκριμένο setup δεν είναι για συνέχεια, το υγρό το πίνει στην κυριολεξία και η γεύση παρά την αραίωση είναι πολύ έντονη


Ερώτηση: Είδε κανένας κάποιο βίντεο του Leo με ribbon? Ο ίδιος μου είπε ότι έχει ανέβει αλλά δεν το βρίσκω !
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 09, 2014, 16:14 από spkok »

Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: Apollo By Leo
« Απάντηση #29 στις: Δεκεμβρίου 09, 2014, 16:34 »
Στήσιμο με riboon κάνει ο leo στο βίντεο-παρουσίαση του ατμοποιητή. Δες το ποστ μου στην προηγούμενη σελίδα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171463 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275392 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15239 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13950 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9262 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42719 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 387 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34910 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557549 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181933 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 168 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9095 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364