vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

126 επισκέπτες, 9 χρήστες
camber, Milarepa, PsykieG, Jorge, nuts, mathimatikos1966, Doubt, manoslykos, lagoudakis

Twitter

Υγρά αναπλήρωσης Vaponaute

Αποσυνδεδεμένος billcrx

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
  • To understand is to be...
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Vaponaute
« Απάντηση #75 στις: Ιουλίου 03, 2015, 02:07 »
Τα δοκίμασα όλα και σε γενικές γραμμές μου άρεσαν.....δεν έχω να πω κάτι αρνητικό.... αυτό που μου έκανε κλικ και πήρα είναι το into the wild ελαφρώς καπνικό με νότες από φρούτα με το κεράσι να υπερέχει λίγο.... :baby:

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Vaponaute
« Απάντηση #76 στις: Ιουλίου 13, 2015, 12:08 »
παιδια σημερα πηρα 10μελα rainbow και storm ενω εχω δοκιμασει το under the sea(καρπουζομεντα.)


ακομη μονο τα εχω μυρίσει γιατι ειμαι στην δουλεια αλλα το rainbow μυρίζει καργα jagermeister... ::)

Αποσυνδεδεμένος Golf150

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Vaponaute
« Απάντηση #77 στις: Ιουλίου 16, 2015, 11:34 »
Καλημέρα σας!


Εχω παρει το Into the WIld. Οταν το δοκιμασα στο μαγαζι επαθα πλακα, ολες οι γευσεις του οπως το καραμελωμενο αμυγδαλο, το toffee, και στο τελος το κερασι τις ενιωθα καταπληκτικα.
Πηρα το 30μλ και το εχω βαλει στον KFL+ και δεν μου βγαζει καμια απο αυτες παρα μονο το καπνικο του. Σκεφτηκα μπορει να κατω κατι λαθος στην αντισταση μιας και ειμαι νεος σε αυτο, εχω κανει πολλες απο τοτε σε διαφορα ωμ αλλα παντα το ιδιο. Ειπα να το βαλω στους παλιους εργοστασιακους μου οπως τον Aerotank τον Delta 19 τον Subohm nano, και παντου τιποτα....
Στο μαγαζι το ειχα δοκιμασει σε εναν απλο CE5.  Εχω ξενερωσει που δεν μπορω να παρω παλι αυτες τις γευσεις... Οσοι το εχετε παρει αυτο το υγρο μπορειτε να μου πειτε αν ο ατμοποιητης σας τις βγαζει? Και αν ναι ποιον εχετε? (αχ ειδικα αυτο το κερασι που μου αφηνε στο τελος ηταν φοβερο...)[size=78%] [/size]

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Vaponaute
« Απάντηση #78 στις: Ιουλίου 16, 2015, 11:39 »
Η εταιρεία, συστήνει ωρίμανση στα υγρά της, ιδιαίτερα στο 30μελα. Θα σου πρότεινα να το αφήσεις μια εβδομάδα στην άκρη και να το δοκιμάσεις ξανά.

Αποσυνδεδεμένος Golf150

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Vaponaute
« Απάντηση #79 στις: Ιουλίου 16, 2015, 11:56 »
Εχει περασει περισσοτερο απο εβδομαδα...για την ακριβεια 3 εβδομαδες που το κανω σιγα σιγα... και προχθες πηγα και πηρα αλλο ενα 30μλ γιατι λεω με τα capital controls θα υπαρχει ισως προβλημα στις εισαγωγες όποτε καλυτερα να εχω ενα στην ακρη.
Το δοκιμασα και αυτο και παλι το ιδιο. Δεν αισθανομαι κανενα απο τις ωραιες αυτες γευσεις που δοκιμασα στο μαγαζι. Λες και ειναι αλλο υγρο.
Οταν λες ωριμανση τι εννοεις? Χρειαζεται κατι ιδιαιτερο?


Απλα θελω να μου πουν οσοι κανουν το συγκεκριμενο υγρο αν παιρνουν αυτες τις γευσεις και ιδιαιτερα το κερασι στο τελος...Στον CE5 στο μαγαζι που το δοκιμασα ηταν αλλο πραγμα..

Αποσυνδεδεμένος billcrx

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
  • To understand is to be...
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Vaponaute
« Απάντηση #80 στις: Ιουλίου 16, 2015, 11:59 »
Εγώ πάντως έχω το Into the wild  και είναι μια χαρά...και γω το δοκίμασα στο μαγαζί και μου άρεσε γι αυτό το αγόρασα.

Το ατμίζω σε RDAs Marquis,veritas,magma με αντιστάσεις 1,4 έως 1,8Ω  στα 10-12Wκαι είναι μια χαρά η γέυση του .

Επίσης αυτό έχω τώρα μέσα στον Kayfun v4 με αντιστάσεις νικελιου TC ( 0,14Ω , 200C ) και είναι μια χαρά (εντάξει χάνει λίγο σε γέυση σε σχέση με τους RDAs αλλά σε γενικές γραμμές μια χαρά).

Σίγουρα πάντως παίζει ρόλο ο ατμοποιητής και το στήσιμο στην απόδοση της γεύσης....υγρά που τα είχα για πέταμα , σε άλλους ατμοποιητές ήταν μια χαρά  :thumpup:

Έχω παραγγείλει και 2ο μπουκαλάκι  ;D

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Vaponaute
« Απάντηση #81 στις: Ιουλίου 16, 2015, 12:24 »
Η εταιρεία, συστήνει ωρίμανση στα υγρά της, ιδιαίτερα στο 30μελα. Θα σου πρότεινα να το αφήσεις μια εβδομάδα στην άκρη και να το δοκιμάσεις ξανά.
Η εταιρεία εκτός της μίας εβδομάδας ωρίμασης συνιστά και να το αφήσεις ανοιχτό.

"To enjoy all the subtlety of our aromas, we recommend to let the bottle steep opened for a few days"


Το είχα κάνει στο into the wild και έδωσε σημαντική διαφορά στην γεύση.

Αποσυνδεδεμένος billcrx

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
  • To understand is to be...
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Vaponaute
« Απάντηση #82 στις: Ιουλίου 16, 2015, 12:47 »
Αφού το λεέι η εταιρεία να το δοκιμάσουμε τότε....ελπίζω μόνο μη χάσει τα αρώματά του μια εβδομάδα ανοιχτό....όταν λέει Opened εννοεί να έχει περάσει μια εβδομάδα αφού το έχεις ανοίξει από τη συσκευασία ή μια εβδομάδα με ανοιχτό το καπάκι  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Vaponaute
« Απάντηση #83 στις: Ιουλίου 16, 2015, 13:08 »
Αυτό αποτελεί και δική μου απορία.

Σε CE5 δεν τα έχω δοκιμάσει τα υγρά και τα δικά μου δεκάμελα που μου είχαν στείλει ήταν μια χαρά χωρίς καμία απολύτως ωρίμανση...

Αποσυνδεδεμένος dallaskdp

  • **
  • 287
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Vaponaute
« Απάντηση #84 στις: Ιουλίου 16, 2015, 13:10 »
Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να το αφήσεις ανοιχτό μια δυο μέρες στην αρχή και μετά δοκιμάζοντας βλέπεις. Εγώ στα δικά μου τα είχα αφήσει περίπου 48 ώρες ανοιχτά. Αυτό ισχύει για τις συσκευασίες των 30 ml. Αυτές των 10 ml δεν χρειάζονται δοκιμασίες ωρίμανσης και συνήθως αποδίδουν κατευθείαν το άρωμα τους.

Αποσυνδεδεμένος Golf150

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Vaponaute
« Απάντηση #85 στις: Ιουλίου 16, 2015, 13:37 »
Χωρις το καπακι ανοιχτα δεν τα εχω αφησει... Τι να πω, θα το δοκιμασω αλλα εχω τις αμφιβολιες μου οτι θα γινει οπως του μαγαζιου που το δοκιμασα.


Εκτος απο τους επισκευασιμους ατμοποιητες που λεει ο φιλος παραπανω οτι του βγαζουν αυτα τα συγκεκριμενα αρωματα τα εχει δοκιμασει κανεις αλλο σε καποιο εργοστασιακο ή στον KFL+?

Αποσυνδεδεμένος dallaskdp

  • **
  • 287
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Vaponaute
« Απάντηση #86 στις: Ιουλίου 16, 2015, 13:42 »
Προσωπικά τα δοκίμασα σε Καυφούν 4 και σε ντριπερ και έμεινα ικανοποιημένος. Το αποτέλεσμα ήταν κοντά στο προσδοκώμενο. Φαντάζομαι ότι και στον Καυφούν Λάιτ η απόδοση αρωμάτων θα είναι στο επίπεδο του Καυφούν 4, και άρα ικανοποιητική.

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Vaponaute
« Απάντηση #87 στις: Ιουλίου 16, 2015, 14:54 »
Χωρις το καπακι ανοιχτα δεν τα εχω αφησει... Τι να πω, θα το δοκιμασω αλλα εχω τις αμφιβολιες μου οτι θα γινει οπως του μαγαζιου που το δοκιμασα.


Εκτος απο τους επισκευασιμους ατμοποιητες που λεει ο φιλος παραπανω οτι του βγαζουν αυτα τα συγκεκριμενα αρωματα τα εχει δοκιμασει κανεις αλλο σε καποιο εργοστασιακο ή στον KFL+?


oi ατμοποιητες που γραφεις για μενα τουλαχιστον δεν ειναι στους γευσατους.ειδικα ο kfl+


δοκίμασε κανενα dripper η στίσε το τον klf+ με twisted 0.25 microcoil με αντίσταση πανω απο 1,2Ω και θα με θυμηθείς.


Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Vaponaute
« Απάντηση #88 στις: Ιουλίου 16, 2015, 15:13 »
Πρέπει να είσαι από τους ελάχιστους που θεωρούν τον kfl+ ατμοποιητή με μέτρια γεύση (δεν το λέω επικριτικά, περί γεύσης ο καθένας έχει τις σεβαστές του απόψεις).
Όσο για το θέμα γεύση σε σχέση με την αντίσταση, για μένα όσο μεγαλύτερη η αντίσταση τόσο καλύτερα.

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Vaponaute
« Απάντηση #89 στις: Ιουλίου 16, 2015, 15:19 »
απλα εμενα μου βγαζει μια σιδεριλα στην γευση και δεν παίρνω την καθαρότητα της γευσης.νιωθω οτι κριβει κατα πολυ την γευση.μονο το twisted μπορεσε να βοηθησει την κατασταση κατα πολυ θα ελεγα.


ειναι καθαρα η προσωπική μου αποψη και συγκρίνοντας τον με αλλους τανκατους και dripping.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 331 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 255 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21727 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283157 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209057 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67640 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175821 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314581 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14985 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125973 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94887 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4869 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix