vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

505 επισκέπτες, 2 χρήστες
Jorge, manoslykos

Twitter

Πρόβλημα με Ego-W !!

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Πρόβλημα με Ego-W !!
« Απάντηση #15 στις: Μαρτίου 26, 2012, 00:08 »
μόνο εμπειρία. Παθώς και μαθώς που λένε.
πχ δοκίμασα 5 διαφορετικά κάρτο 808 στο 1μλ και πλέον αν κάποιος δεν έχει kanger, απλά δεν αγοράζω. Οτι τιμή κι αν μου τα δίνει.
Από κει και πέρα, οι μαγαζάτορες δεν μπορούν να ξέρουν τα πάντα με τόσα νέα μοντέλα που κυκλοφορούν.
Αν ακουν τους ατμιστές να λένε όλα τα κινέζικα είναι ίδια, την επαύριο θα κάνουν κάστινγκ στους κινέζους και θα αγοράσουν από τον φτηνότερο. πιθανόν ότι νάναι.
Αν τους πεις, κάρτο μόνο kanger, boge, smoktech και ακούσουν το ίδιο και από άλλους, αυτό θα πάρουν.
Στο δε θέμα ατμο, προσωπικά πιστεύω joyetech & ovale.
Από κει και πέρα, αν κάποια εργοστάσια έχουν καταφέρει να πιάσουν παρόμοια ποιότητα σε κλάσμα της τιμής, οκ... Αν όμως δεν είναι γνωστός ο μαγαζάτορας και δε μου εγγυηθεί προσωπικά, απλά δεν το ρισκάρω.
Στους w που έγινε το θέμα, πολύ καλά λόγια άκουσα για τους apoloe.
Είναι σημαντικό να γίνεται διαχωρισμός των προϊόντων. Κάποια εργοστάσια αναπτύσσουν δικά τους μοντέλα και έχουν το περιθώριο για ποιότητα.
Αλλά σε πολύ εμπορικά μοντέλα, ο καθένας προσπαθεί να τα παράγει, χωρίς απαραίτητα να έχει τις κατάλληλες βάσεις.
Σωστός καταναλωτής δεν είναι αυτός που ψωνίζει μόνο ποιότητα ή μόνο τιμή, αλλά τον καλύτερο συνδυασμό των δυο.


Απ: Πρόβλημα με Ego-W !!
« Απάντηση #16 στις: Μαρτίου 31, 2012, 12:31 »
Πολλές φορές έχουμε διαφωνήσει στο θέμα γνήσιου ανταλλακτικού και κλώνου και ο καθένας έχει την άποψη του από εμπειρίες που κουβαλάει.
Τώρα να σας πω ότι και γω πιστεύω πως δεν έχουν καμία σχέση τα επώνυμα προϊόντα με τα no name, αλλά η αλήθεια είναι ότι το κόστος είναι τέτοιο που μας κάνει να το ξανασκεφτούμε.
Πως είναι δυνατόν αν στο ίδιο εργοστάσιο φτιάχνονται να πουλιούνται στο 1/3 περίπου τα no name ?
Κατά τη γνώμη μου απλά μέσα σε 5 καλά "ρίχνονται" και 10 σκάρτα και γίνεται mix
Δεν είναι δυνατόν να παίρνει ο φίλος μας 3 ατμο w και οι 2 να είναι για πέταμα.
Φαντάζομαι να τους έχει πληρώσει 3-4 € τον έναν.
Πριν απο λιγο καιρο αγορασα απο cleverstore τρεις ατμοποιητες ego-w και τους δοκιμασα με τριμπεκα.
Ο ενας απαιχτη γευση και ντουμανι αλλα οι αλλοι δυο χαλια.
50% κατω στη γευση και στον ατμο...

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Πρόβλημα με Ego-W !!
« Απάντηση #17 στις: Απριλίου 01, 2012, 18:45 »
Ο ψαγμένος καταναλωτής ΠΑΝΤΑ πρέπει να δίνει μια ευκαιρία στα noname, αλλά πρέπει να είναι ταυτόχρονα υποψιασμένος.
Αν διαπιστώσει ότι δεν είναι της ίδιας ποιότητας, να συγκρίνει διάρκεια ζωής/κόστος ή την απόδοση σε σχέση με το κόστος, ώστε να πράξει ανάλογα στην επόμενη αγορά του.
Εχω μιλήσει με παραγωγούς (όχι η.τ.) που μου έχουν πει ότι στα προιόντα τους που βγάζουν με φίρμα άλλων βάζουν την ίδια ποιότητα, άλλους που μου είπαν ότι ρίχνουν την ποιότητα.
Εχω γνωρίσει ανταγωνιστές παραγωγούς στο ίδιο προϊόν που ακόμη και με παρόμοια μηχανήματα και "συνταγή" έβγαζαν διαφορετικής ποιότητας προϊόν.
Αυτό που λες Γιάννη, έχει μεγάλη λογική και είναι πρακτική. Είναι τα ονομαζόμενα Β ποιότητας.
Αλλα εργοστάσια τα πετάνε και άλλα τα διοχετεύουν σε χαμηλότερη τιμή.
Τα Β μπορεί να έχουν μόνο εξωτερικά ελαττώματα, ή ελαττώματα κατασκευής.

Βασικά στο η.τ. υπάρχουν εργοστάσια καινούρια στην Κίνα που αντιγράφουν τα μοντέλα των πετυχημένων παλιών. Αλλοι πετυχημένα, άλλοι όχι.
ή εργοστάσια που ενώ εξειδικεύονται στα καρτο πχ ξαφνικά βγάζουν και άτμο αντίγραφα γνωστών μοντέλων.
Τύχη είναι μετά πού θα πέσεις.


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 147 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 139 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20581 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281111 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207875 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65605 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174159 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312691 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13963 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124723 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93494 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4169 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix