vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

280 επισκέπτες, 5 χρήστες
Lazy Dog, dkostas, Doubt, camber, manoslykos

Twitter

Τι θα κανουμε εμεις οι γεροι;

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Τι θα κανουμε εμεις οι γεροι;
« Απάντηση #45 στις: Νοεμβρίου 29, 2023, 21:47 »
Γι' αυτό στοκάρω μανιωδώς ατμοποιητές από τα βάθη της Κίνας 8)
:laugh1: :laugh1: :laugh1: 
Ευτυχώς υπάρχουν και άνθρωποι με χιούμορ που καταλαβαίνουν από τρολ, όχι σαν μερικούς μερικούς που τσιμπάνε και πέφτουν σε περισυλλογή και στοχασμό. :tongue_smilie: 
Μην παρεξηγιέσαι ρε συ Αντιπρόσωπε κι εγώ μέρος του μάπετ σόου είμαι κι από τους τελευταίους μάλιστα που απέμειναν σ' αυτή τη γωνιά και παίρνω και το χαπάκι της πίεσης πια, αμέεε...Εσύ έπρεπε να ήσουν στην παρέα, τότε, που γινόταν τσιπ##&@νας, με τους σινμπόιδες, πως τους λέγανε, τους λιάκουρες, κάτι χρυσαύγουλες και λοιπές φιγούρες, θα περνάγαμε ωραία...
Αχ πάνε αυτές οι εποχές, χάθηκε κι η Πετρούλα μας, ο άλλος ο νερατζόκωλος συντονιστής μιλάει μόνο πρωτευουσιάνικα πια, άσταδιαλα, μελαγχόλησα κι εγώ, θα πάω στο άλλο νήμα, να τρολάρω τον άλλο μελαγχολημένο μου φαίνεται.
Που βασίζεται η παραπάνω άποψη; Παίζουν καινούριες νομοθεσίες;
Μέχρι το 2025 όχι, αλλά τότε τη νομοθεσία θα την επιβάλει η αγορά, όπως κάνει πάντα σχεδόν και οι παράγοντες της αγοράς προετοιμάζονται για τέτοιες εξελίξεις, οι οποίες έχουν αρχίσει να γίνονται εμφανείς θαρρώ και στους καταναλωτές. Ελάχιστα ατμομάγαζα δουλεύουν με ελάχιστους χαϊεντάδες και τα περισσότερα δουλεύουν με λίγους που ασχολούνται με μοντάκια, ατμοποιητές και τα συναφή και τους πολλούς που κυκλοφορούν με ποντάκια και ντισπόσαμπλ και διαρκώς αυξάνουν το ποσοστό τους και τους βλέπεις πλέον παντού. Πάλι καλά δηλαδή γιατί αλλιώς θα τους βλέπαμε με τσιγάρο.

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 735
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: Τι θα κανουμε εμεις οι γεροι;
« Απάντηση #46 στις: Νοεμβρίου 29, 2023, 22:05 »
 :hmmm: :hmmm: :hmmm: ...τι δουλεια εχω εγω εδω μεσα;; :eyesplash:


Παω να ανοιξω ενα νεο νημα για νεανιες με τιτλο "Τοπο στα νιατα" ! ! !  :yes:

Αποσυνδεδεμένος Ηρακλης

  • ***
  • 590
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιωργος
Απ: Τι θα κανουμε εμεις οι γεροι;
« Απάντηση #47 στις: Νοεμβρίου 29, 2023, 22:20 »
@Robot  Γιώργο  :thumpup:   :(


@Chris66 Εμείς που δεν έχουμε ακόμα μπαστούνι...μας δέχεσαι ? να έρθουμε  ;D

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 735
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: Τι θα κανουμε εμεις οι γεροι;
« Απάντηση #48 στις: Νοεμβρίου 29, 2023, 22:38 »
Εννοειται!


Αντε να δεχτουμε μεχρι και γεροντοπαλλικαρα για να εχουμε περισσοτερη συμμετοχη! ;) :hehe:

Αποσυνδεδεμένος Antiprosopos

  • **
  • 103
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν εχω προκαταλήψεις: μισώ τους πάντες εξ’ ίσου.
Απ: Τι θα κανουμε εμεις οι γεροι;
« Απάντηση #49 στις: Νοεμβρίου 29, 2023, 23:09 »
Λυπαμαι πραγματικα ρε συ Ribot που δεν εχω το αναγκαιο χιουμορ για να σε καταννοησω. Λυπαμαι επισης για την ταση μου αντι για χαβαλε να ειμαι επιρρεπης στην περισυλλογη και στην μελαγχολια - θα τα λυσω ομως με τον ψυχιατρο μου ολα αυτα , στο υποσχομαι. Δε βαριεσαι ομως , κανεις δεν ειναι τελειος : δεν θα χασουμε τον υπνο μας ουτε εγω , ουτε εσυ να υποθεσω.


Οσον αφορα την απορια του Chris66: συμπαθεστατε "νεανια" , ποτε δεν ισχυριστηκα οτι οι επισκευασιμοι σταζουν ενω οι εργοστασιακοι οχι. Αυτο που λεω , ειναι οτι ο "παλιος" ειναι ανεπιτρεπτο να μενει κολλημενος σε ξεπερασμενες λυσεις και να μην παρακολουθει καν τις εξελιξεις που θα εκαναν την ζωη του ευκολοτερη και που θα του ελυναν προβληματα με τα οποια εχει ενδεχομενως συμβιβαστει. Το σχολιο για τους επισκευασιμους αφορα απλως τον φυσιολογικο κορεσμο που νιωθει καποιος , ο οποιος μια ζωη κυνηγαει την απειροστη βελτιωση στην γευση μεσω του customizing - και που τωρα εχει την ευκολια να την προσεγγισει ευκολοτερα με επιλογες μαζικης χρησης. Οσο για τον "τοπο στα νιατα" , ολος δικος σας , ουτε λογος ...

ΥΓ: Kαι που' σαι, για το "νεανιας" μην ταραζεσαι και τοσο: ο μεγας Χατζιδακις ελεγε οτι "μετα τα τριαντα , ειμαστε ολοι συνομηλικοι" !
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 30, 2023, 01:10 από Antiprosopos »

Αποσυνδεδεμένος kostas...

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τι θα κανουμε εμεις οι γεροι;
« Απάντηση #50 στις: Νοεμβρίου 30, 2023, 00:18 »
:laugh1: :laugh1: :laugh1: 
Ευτυχώς υπάρχουν και άνθρωποι με χιούμορ που καταλαβαίνουν από τρολ
Με κατάλαβε ο παλιός! Μπορώ επίσης να τρολάρω τον εαυτό μου και με τεράστια επιτυχία μάλιστα!
Σοβαρά τώρα... Ακούγονται πολλά. Για εξωπραγματικές τιμές σε VG και PG, για ταινία ασφαλείας στα υγρά αναπλήρωσης όπως στα τσιγάρα και διάφορα άλλα. Δεν ξέρω τελικά τι θα γίνει, τι θα ισχύσει, πάντως με κάποιο τρόπο θα την βρούμε την άκρη.

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Τι θα κανουμε εμεις οι γεροι;
« Απάντηση #51 στις: Νοεμβρίου 30, 2023, 00:20 »

..............., ο άλλος ο νερατζόκωλος συντονιστής μιλάει μόνο πρωτευουσιάνικα πια, ................




 ;D ;D ;D :laugh1: :laugh1:
Αμ πουώωωωωωωως!!!!!

Αποσυνδεδεμένος longjohn

  • **
  • 170
  • Φύλο: Άντρας
  • One day or day one. You decide
Απ: Τι θα κανουμε εμεις οι γεροι;
« Απάντηση #52 στις: Δεκεμβρίου 03, 2023, 17:28 »
Διάβασα όλο το νήμα και τελικά δεν κατάλαβα, σε ποιους γέρους αναφέρεται? Στους βιολογικά ή στους ατμιστικά?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τι θα κανουμε εμεις οι γεροι;
« Απάντηση #53 στις: Δεκεμβρίου 03, 2023, 20:48 »
Προφανώς στους ατμιστικά αλλά και στους βιολογικά (λίγο)  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Antiprosopos

  • **
  • 103
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν εχω προκαταλήψεις: μισώ τους πάντες εξ’ ίσου.
Απ: Τι θα κανουμε εμεις οι γεροι;
« Απάντηση #54 στις: Δεκεμβρίου 04, 2023, 06:43 »
"Γερος" ειναι αυτος που συνηθισε σε ενα συγκεκριμενο στυλακι και δεν γουσταρει να παει παρακατω.
Γερος ειναι αυτος που απλως δεν τον παιρνει να παει παρακατω.
Γεροντας ειναι αυτος που γνωριζει ποσο παρακατω χρειαζεται να παει.
Γεροπαπαρας ειναι αυτος που νομιζει οτι ακομα εχει ολο τον κοσμο στα ποδια του.
Νεογερος ειναι αυτος που καποιο απο ολα τα παραπανω του συνεβησαν πριν την ωρα του.
Γερονταρα ειναι αυτος που προσπαθει ακομα - αδιαφορο τι συμβαινει εκει εξω η εδω μεσα.


Διαλεγεις και παιρνεις! Ολοι οι καλοι χωρανε...

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Τι θα κανουμε εμεις οι γεροι;
« Απάντηση #55 στις: Δεκεμβρίου 04, 2023, 11:30 »
Από το 2014 που ατμίζω σταθερά (είχα δοκιμάσει και αρκετά χρονια πριν το 14 αλλά τότε δεν άτμιζες αλλά ρούφαγες υγρά), τα πράγματα έχουν αλλάξει τελείως.Εκατοντάδες εταιρείες βγάζουν κάθε μήνα διαφορετικά υγρά αναλόγως πως είναι η μόδα.Έχουμε γεμίσει κρέμες, φράουλες, βανίλιες και εξωτικά φρούτα σε μια ατέλειωτη επανάληψη.
Παλιά καλά υγρά που συνεχίζουν ακόμα να υφίστανται δεν έχουν καμία σχέση σε γεύση με την τωρινή τους έκδοση.Τα μοντάκια και οι επισκευάσιμοι πάνε για εξαφάνιση και η αγορά έχει γεμίσει ποντάκια και μιας χρήσης, σε προετοιμασία για την ολική ρύθμιση του ατμίσματος και πώληση των προϊόντων όπως ακριβώς και με τα προϊόντα καπνού.Εγώ ατμίζω εδώ και 1 1/2 χρόνο στο 90% της ημέρας σκέτη βάση με λίγη νικοτίνη σε επισκευάσιμο και ένα 10% σε ποντάκι με έτοιμο υγρό. Βρήκα την ησυχία μου.




Αποσυνδεδεμένος longjohn

  • **
  • 170
  • Φύλο: Άντρας
  • One day or day one. You decide
Απ: Τι θα κανουμε εμεις οι γεροι;
« Απάντηση #56 στις: Δεκεμβρίου 04, 2023, 15:07 »
8 Σεπτέμβρηδες πέρασαν απο τότε που άφησα μόνιμα το τσιγάρο με την βοήθεια του ατμού. Δεν ξέρω αν είμαι γέρος αλλά αυτό που ξέρω είναι ότι αν κατάφερες να απαλλαγείς απο το κάπνισμα ρουφώντας υγρά απο ego-t δεν γίνετε να γυρίσεις στο τσιγάρο σήμερα. Δεν μπορεί να υπάρχει αυτο σαν επιλογή. Τα μέσα πλέον έχουν εξελιχθεί και η ατμιστική ζωή είναι πολύ πιο εύκολη.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τι θα κανουμε εμεις οι γεροι;
« Απάντηση #57 στις: Δεκεμβρίου 04, 2023, 15:55 »
Από το 2014 που ατμίζω σταθερά (είχα δοκιμάσει και αρκετά χρονια πριν το 14 αλλά τότε δεν άτμιζες αλλά ρούφαγες υγρά), τα πράγματα έχουν αλλάξει τελείως.Εκατοντάδες εταιρείες βγάζουν κάθε μήνα διαφορετικά υγρά αναλόγως πως είναι η μόδα.Έχουμε γεμίσει κρέμες, φράουλες, βανίλιες και εξωτικά φρούτα σε μια ατέλειωτη επανάληψη.
Παλιά καλά υγρά που συνεχίζουν ακόμα να υφίστανται δεν έχουν καμία σχέση σε γεύση με την τωρινή τους έκδοση.Τα μοντάκια και οι επισκευάσιμοι πάνε για εξαφάνιση και η αγορά έχει γεμίσει ποντάκια και μιας χρήσης, σε προετοιμασία για την ολική ρύθμιση του ατμίσματος και πώληση των προϊόντων όπως ακριβώς και με τα προϊόντα καπνού.Εγώ ατμίζω εδώ και 1 1/2 χρόνο στο 90% της ημέρας σκέτη βάση με λίγη νικοτίνη σε επισκευάσιμο και ένα 10% σε ποντάκι με έτοιμο υγρό. Βρήκα την ησυχία μου.

Σε χάσαμε Γιάννη, μας έλειψες βρε.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τι θα κανουμε εμεις οι γεροι;
« Απάντηση #58 στις: Δεκεμβρίου 05, 2023, 01:53 »
Θα συμφωνήσω σε γενικές γραμμές με αυτά που αναφέρει παραπάνω ο Γιάννης για την κατάσταση όπως διαμορφώνεται σήμερα. Πιστεύω όμως ότι και πριν το 2014 μια χαρά άτμιζες χωρίς να χρειάζεται να ρουφάς υγρό. Ανήκω στους παλιούς ατμιστές, έχοντας ξεκινήσει από το μακρινό 2009, αντικαθιστώντας από την πρώτη στιγμή το κάπνισμα με το άτμισμα. Χρόνια τώρα χρησιμοποιώ σκέτη βάση με νικοτίνη σε επισκευάσιμους ατμοποιητές. Προσωπικά θα προτιμούσα αυτό που υπήρχε το 2009 σε σχέση με αυτό που υπάρχει 14 ολόκληρα χρόνια μετά.

Αποσυνδεδεμένος Antiprosopos

  • **
  • 103
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν εχω προκαταλήψεις: μισώ τους πάντες εξ’ ίσου.
Απ: Τι θα κανουμε εμεις οι γεροι;
« Απάντηση #59 στις: Δεκεμβρίου 05, 2023, 06:31 »
Η τραγωδια του ανθρωπινου ειδους εγκειται στο οτι παντου και παντοτε οι παλιοι θεωρουν οτι στον καιρο τους τα πραγματα ηταν καλυτερα. Πιο αγνα . Πιο ανθρωπινα.


Ποια καλυτερα ;  Στο χωριο μου το ηλεκτρικο ηρθε το 70 - μεχρι τοτε διαβαζαμε με λαμπες πετρελαιου. Η τουαλετα ηταν εξω απο το σπιτι - μεσα το θεωρουσαν ανθυγειινο. Τηλεοραση ειδα για πρωτη φορα οταν πηγε ο πατερας μου να δουλεψει στην Αθηνα. Αυτοκινητο ουτε για αστειο , αλλωστε στο χωριο υπηρχε μονο χωματοδρομος και γαιδουρια - δυο φορτηγα ολα κι ολα εξυπηρετουσαν τις υπολοιπες αναγκες. Αμφισβητηση γονεικης,  διδασκαλικης η κρατικης αυθεντιας - ελατε τωρα.... Για την θεση των γυναικων δεν χρειαζεται να πουμε κατι , ηταν οπως τωρα οι ταλιμπαν.


Στο ατμισμα μπηκα το 2012 , πενηντα χρονων και δεν ξανακοιταξα ποτε πισω. Τι να νοσταλγησω ; Το nobacco primero η το epsilon bdc ; Τους (αξιοπρεπεις)  kanger aerotank η τα eleaf i stick των 30 watt με τους gs air ατμοποιητες (που ομως μας εμαθαν  να ατμιζουμε) ;  Ισως μονον την αρχετυπικη μαχη Kanger subtank εναντιον Αspire Atlantis που μας βαζει στην συγχρονη εποχη - με το μοντελο της Αspire να επιβιωνει επιτυχως μεχρι τις μερες μας με δυο Τριτωνες και 6 ολοκληρους eleaf melo στη σειρα. Οσο για τον Ναυτιλο ειναι παντα εκει , ακλονητος !


Υγρα οk , oι επιλογες ειναι περισσοτερες και χανεσαι μεσα στην αφθονια. Ομως θα βρεις παντα longhorn της halo και soho της flavour art αν θελησεις - και μαλιστα σε ΑΣΦΑΛΕΣΤΕΡΕΣ εκδοχες λογω ρυθμιστικου πλαισιου και προδιαγραφων - οσο για τη γευση που και καλα αλλαξε οπως παραπονιουνται μερικοι , μαλλον παραβλεπουν την ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΗ εξελιξη των συγχρονων εργοστασιακων ατμοποιητων (για να μεινω σε αυτους) που αναδεικνυουν και μεγενθυνουν τις ατελειες. Τα υπολοιπα ειναι καπως σαν το internet ενα πραγμα, το σημαντικο χανεται μεσα σε ογκους απο προσφερομενη ασημαντοτητα και εσυ εχεις πλεον την υποχρεωση να μαθεις να διαλεγεις.


Μια χαρα ειναι τωρα: οτι θελεις , βρισκεις. Και μαλιστα (καθολου ασημαντο...) σε πολυ πιο λογικες τιμες.


« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 05, 2023, 06:40 από Antiprosopos »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123623 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:15
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 24 12759 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:16
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1809 278492 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 22:29
από Antiprosopos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63888 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206490 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92933 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3896 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1126 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172998 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15565 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14278 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9637 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos