vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Zenith tank by Innokin

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1020 στις: Απριλίου 24, 2019, 02:33 »
φιλε γιώργο, δυστυχώς ξέρω τι τιμές έχουνε στην ελλάδα... απο ελλαδα επιδει δεν υπαρχη thc... ειναι παρανομη επερνα cbd booster της diner lady και harmony απλα εγω επιδει ειμαι συχνα montreal   όπου εδώ είναι νόμιμη και η ψυχοτρόπος ουσία... όλα τα booster που χρησιμοποιώ ειναι 1:1 cbd/thc - 1ml: 10mg>thc/10mg cbd  ο πραγματικός λόγος που το χρησιμοποιώ δεν είναι όμως για την ψυχαγωγική του χρήση... αλλα επειδή είχα ημικρανίες... και εκτος αυτού έκανα πολύ νικοτίνη   και έπρεπε κάπως να απεξαρτηθώ... και έτσι τα κατάφερα... γενικά λόγο της υψηλής περιεκτικότητας έχει την αίσθηση απαλού throat hit όπως NS... τωρα τα τα οφέλη που έχει στην υγεία μπορείς να τα δεις με μια απλή αναζήτηση... γενικά δεν αξίζει να δώσει κάποιος αν ζει στην ελλάδα τόσα λεφτά για cbd... εκτος αν πάει σε έτοιμα υγρά...! αλλα υπαρχει και σε τσαι που βγενει πολυ φτηνα..  να σημειώσω ότι βοηθάει πολύ στον εθισμό της νικοτίνης.. σε 3 εβδομάδες κατάφερα να την σταματήσω..

τωρα on topic:  προτιμω την 0,48 plexus 3D στα 12W και με υγρο 70vg με περιεκτικοτητα cbd/thc  20mg/ml cbd/thc με βγαζει 30μλ... πραγματικα ειναι απιστευτο.....  γιατί με την νικοτίνη αλάτων με το ζόρι 10ml....

γνωμη  για την 1.6 είναι καλύτερη από την plexus 3D σε απόδοση και γεύση? ποσα ml σας βγαζει... οχι με NS...

*όση μου έχετε στείλει pm δεν μπορώ να απαντήσω δεν μου επιτρέπεται η πρόσβαση πιθανόν επειδή είμαι νέο μέλος... μάλλον θα πρέπει να φτάσω τα 50μηνύματα




Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1021 στις: Απριλίου 24, 2019, 02:44 »
 Τοτε φιλε Ακη απολυτα σεβαστο, εχω διαβασει και εχω ενημερωθει πως η συγκεκριμενη ουσια μπορει να βοηθησει σε πολλους πονους και ναι δυστηχως εδω Ελλαδα οι τιμες ειναι ταβανι, τσαγακι παντως που εχω δοκιμασει να δω πως ειναι μια ελαφρα ανακουφιση-χαλαρωση στη δινει.

Στο θεμα μας τωρα, εγω προσωπικα με την 1.6 ειμαι γυρω στα 15 ml και συνεχιζει ακαθεκτη με πολυ σκληρη χρηση με 8mg που ατμιζω το εχω ολη μερα πιπιλα μιας και ημουν σκληροπυρινικος καπνιστης σε εποχες πριν ατμισματος.

Σκεφτομαι να ανεβασω λιγο mg αλλα δε το επιχειρω γιατι με τη κανονικη νικοτινη οτιδηποτε πανω απο 8mg ειναι σαν να καταπινεις καρφια και ειναι δυσαρεστη αισθηση, γι' αυτο τσιμπησα και minifit για salt, παντως η 1.6 αποδιδει αρκετα καλα γευση και χτυπημα στα 10 βατακια που τη παιζω εγω τουλαχιστον δεν εχει δειξει μεχρι τωρα σημαδια κουρασης, η plexus 3D δε με ενθουσιασε.

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1022 στις: Απριλίου 24, 2019, 03:34 »
μολις βρηκα 2 αντίστασης 1.6 και έχω και άλλον έναν zlide σφραγισμένο... ήταν για την κοπέλα μου αλλα πρόλαβε και το αγόρασε η ίδια χωρίς να έχω ιδέα... την είδα ξαφνικά με τον zlide στο mod και έτσι δεν είπα τίποτα και είπα να της πάρω το νέο pod της aspire το avp..   το χρησιμοποιώ αρκετές μέρες σε σύγκριση με το minifit είναι πολύ πιο ωραίο από θέμα γεύσης... αν κανεις NS αλλα και απλη νικοτινη απο 6mg και πανω ατμιζει τελεια..!  θα το λατρέψεις...  τα ανταλακτικα  pod αντεχουν οπως του minifit εκανα τεστ μεχρι να καψω το pod... με me chain vape 2 ml 0mg βαρεθηκα να τραβαω τζουρες  30λεπτα και το υγρο να μην λεει να τελιωσει 3 εβδομαδες τωρα ακομα δουλευει που θα παει θα το καψω  το καλο ειναι οτι μπορεις να δεις απο πανω απο το pod το βαμβακι... δεν εχει μαυρισει καθολου ακομα... οταν αλιωθει η γευση θα το σπασω να βγαλω την αντισταση που εχει μεσα να την δω...    :))

παω να δοκιμασω τωρα την 1.6 στον zlide με cosmic fog milk&honey...!  :D










Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1023 στις: Απριλίου 24, 2019, 08:41 »
Είχα αφήσει τον zenith στην άκρη με την 0.5 μέσα για περίπου κανά μήνα με σκέτη βασούλα!
Αδειάζω την βάση και του βάζω φρέσκο dark mamba και δοκιμάζω, τέτοια αηδία είχα χρόνια να γευτώ!
Σιδεροβαμαβακίλα φουλ!
Επειδή με εργοστασιακούς δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα, αν αφήνεις την αντίσταση για καιρό χαλάει?
Δεν είχα κάνει ούτε 10ml με την 0,5

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1024 στις: Απριλίου 24, 2019, 09:07 »
Βαμβάκι έτσι και βραχεί πάνω απο 10-15 μέρες δεν φθουράει οτι και να κάνετε.Εκτός οτι χάνει τις ιδιότητες του σαν υλικό απορροφάει και ότι διάβρωση υπάρχει πάνω στα αγνώστων στοιχείων κινεζοσύρματα που έχουν οι έτοιμες αντιστάσεις.

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1025 στις: Απριλίου 24, 2019, 10:18 »
Καλά έκανα λοιπόν και την ξεφορτώθηκα κι έβαλα φρέσκια 1,6!
Γιατί στην αρχή πίστεψα ότι φταίει η αντίσταση!

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1026 στις: Απριλίου 24, 2019, 23:58 »
Βαμβάκι έτσι και βραχεί πάνω απο 10-15 μέρες δεν φθουράει οτι και να κάνετε.Εκτός οτι χάνει τις ιδιότητες του σαν υλικό απορροφάει και ότι διάβρωση υπάρχει πάνω στα αγνώστων στοιχείων κινεζοσύρματα που έχουν οι έτοιμες αντιστάσεις.
έχω μια απορία.... στα pod γιατί δεν συμβαίνει αυτό? :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1027 στις: Απριλίου 25, 2019, 07:40 »
Ποιος στο είπε εσένα αυτό;Aνοιξε μια αντίσταση μετά απο 7 μέρες χρήση και τσέκαρε την πως είναι το βαμβάκι και το σύρμα.(Έχω δει τραγικά πράγματα με τα υγρά αλάτων)
Απλά στα pod λόγω του ατμιστικού αποτελέσματος που είναι αρκετά υποδεέστερο δεν γίνεται γευστικά εύκολα αντιληπτό :yes:

Αποσυνδεδεμένος kogos

  • **
  • 173
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1028 στις: Απριλίου 25, 2019, 12:09 »
Οι αντιστάσεις πάντως του ναυτικού και οι vaporeso euc ceramic κρατούν πολύ περισσότερο. Οπτικά αλλάζουν χρώμα ανάλογα το υγρό, αλλά η απόδοση τους δεν πέφτει τόσο εύκολα. Αντίθετα, οι αντιστασεις του zenith είναι πιο επιλεκτικές στα υγρά, χωρίς να είναι κακές όμως.

Σημειώνω πως αλάτων δεν έχω δοκιμάσει όμως ποτέ σε καμία αντίσταση.

Στάλθηκε από το Neffos Y5L μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1029 στις: Απριλίου 25, 2019, 12:29 »
Μην βάλεις σε κεραμική αντίσταση φίλε μου άλατα για κανένα λόγο.
Το κεραμικό στην ουσία είναι σκόνη απο διάφορα υλικά και τα υγρά αλάτων διαβρώνουν αρκετά .Μάντεψε τα διαβρωμένα συστατικά που μένουν μέσα στο υγρό όταν ατμίζεις που θα πηγαίνουν...Προσοχή με αυτά :yes:

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1030 στις: Απριλίου 25, 2019, 16:56 »
 Επιβεβαιωνω αλλη μια φορα πως η αντοχες των κεφαλων 1.6 εχουν τρομακτικα μεγαλη αντοχη (εκτος αλατων :thumpdown:) εχω χασει το μετρημα με το ποσα ml εχω κανει και ποσο chain vape εχει φαει στις 2 τρυπουλες αερα ανοιχτες και στα 10 watt, εχω ξεχασει τη σημαινει ''αλλαγη αντιστασης'', ουτε μπουκωματα, ουτε υπερτροφοδοσιες, ουτε καμμενα, ουτε υγρα στο επιστομιο, δουλευει οπως τη πρωτη ημερα, δεν εχει καταλαβει τιποτα και επιπλεον ακομη εχω δυνατη γευση.

 Αν θελετε καλη αντοχη αντιστασης, μακρια απο αλατα νικοτινης. Δεν εχει φτιαχτει για αυτα τα υγρα ο συγκεκριμενος ατμοποιητης.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 25, 2019, 17:01 από giorgosmc »

Αποσυνδεδεμένος Volgas54641

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1031 στις: Απριλίου 25, 2019, 18:04 »
Προσυπογράφω,
άτμισμα όπως ο giorgosmc, την 'αλλαξα προληπτικά στις 18 μέρες.,

Αποσυνδεδεμένος mathimatikos1966

  • **
  • 310
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1032 στις: Απριλίου 26, 2019, 00:23 »
Δυο ερωτήσεις προς τους γνώστες :

1) Έχουν οι ατμοποιητές ημερομηνία λήξης  ?  (δηλαδή πρέπει μετά απο κάποιιο διάστημα να τον σουτάρουμε ?)

2) Πως μπορώ να καθαρίσω τον Zenith απο τις οσμές του παλιού υγρού ?

Σημειωτέον έπλυνα , έβαλα ξύδι , τον άφησα καμμιά εβδομάδα στην ησυχία του αλλά πάλι είχε οσμές .

Κάπου διάβασα για ταμπλέτες για οδοντοστοιχίες .......    θα κάνω τίποτα ή τσάμπα ?

Αποσυνδεδεμένος Manitou

  • *
  • 99
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1033 στις: Απριλίου 26, 2019, 01:20 »
Προσωπικά σουτάρω ατμοποιητή όταν βλέπω αλλοιώσεις σε τμήματα που έρχονται σε επαφή με το υγρό - π.χ. ο ναυτίλος μου μετά από 2,5 χρόνια έγινε χάλια η καμπάνα του...τον έστειλα
Για τις οσμές κι εγώ κάνω ένα πλύσιμο με ξύδι και σαπούνι. Σίγουρα δεν φεύγουν τελείως αλλά μετά από δύο τανκάκια με το καινούργιο υγρό ούτε  που θυμάμαι το παλιό.
Ελπίζω να βοήθησα. Καλή συνέχεια!

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1034 στις: Απριλίου 26, 2019, 02:26 »
με την 1.6 δεν μου αρεσε καθολου  δεν εχει καλη γευση για τα δικα μου γουστα.... η 0.5 και η 0.48 ειναι για μενα τοπ...!!


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172339 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277004 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15435 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14077 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9420 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43322 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 437 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35917 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559632 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182811 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 217 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10826 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364