vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

531 επισκέπτες, 9 χρήστες
dkostas, manoslykos, funes, giorgos1999, giorgoscr, camber, Jorge, DarkSky, lagoudakis

Twitter

Vaporshark RDNA style mods με έλεγχο θερμοκρασίας

Αποσυνδεδεμένος Perikles

  • **
  • 174
  • Φύλο: Άντρας
Ένα mod που συζητιέται πολύ τελευταία έφτασε στα χερια μου. Από μια Κινεζικη την Geeco εταιρία που δανείζεται την εμφάνιση από αλλα mod, όμως βάζει το δικό τής λογότυπο.
Σκοπός της όπως λένε οι ίδιοι, είναι η κατασκευή εξαιρετικής ποιότητας mods σε προσιτές τιμές.

Το mod έρχεται στην παρακάτω συσκευασία που κλείνει με πορτάκι από μαγνήτη.
Θυμίζει κλασικό "κλονοκουτο".



Ανοίγοντας το πετάγεται το καλώδιο usb και μας χαιρετάει το manual.



Κάτω από το Manual μας περιμένει το mod κλεισμένο μέσα σε ζελατίνα.



Το κουτάκι είναι ενισχυμένο για τη προστασία του mod χωρίς να κουνιέται τίποτε.



Παρακάτω βλέπουμε το manual με καλύτερα αγγλικά από ότι μας έχουν συνηθίσει οι Κινέζοι. Υπάρχουν μερικά λαθάκια για τα οποια θα μιλήσουμε παρακάτω.







Ένα μικρό usb cable για φόρτιση και ίσως update (περιμένω ακόμα απάντηση).




Ας πάμε τώρα σε αυτά που μας νοιάζουν περισσότερο. Στο τι πραγματικά αγοράζουμε.
Δε ξέρω αν φαίνεται από τις φωτογραφίες αλλα η ποιότητα είναι πραγματικά εξαιρετική. Η κατασκευή είναι σταθερή και τι νιώθεις ωραία στο χέρι σου.
Εμφανισιακά φυσικά δε καινοτομεί, αντίθετος αντιγραφει.
Το mod είναι βαμμένο μέταλλο, δε φαίνεται να ξεβάφει αλλα είναι νωρίς για να κρίνω.
Επαναλαμβάνω λέγοντας ότι δεν είναι αυτό το σιλικονούχο, οποτε μπορούμε να θεωρήσουμε ότι δανείζεται μονο το design.


Αντιγραφή όμως χωρίς λογότυπα και αντίθετος βάζοντας το δικό τους λογότυπο. Προσωπικά για αυτό τους συγχαίρω.
Το λογότυπο είναι μικρό και διακριτικό σχετικά.




Στο πάνω μέρος αυλάκια αεραγωγοί για τους oldschool.
Ατσάλινα σπειρώματα, με χάλκινο αυτορυθμιζόμενο πόλο.




Κουμπιά με πολύ ωραίο και καθαρό κλικ. Το power button κάνει δυστυχώς γρατσουνιές αλλα δεν έχει ξεβάψει. Ανάβει όταν το πατάς.




Πορτάκι για αλλαγή μπαταρίας που κάθεται στη θέση του χωρίς να κουνιέται ρούπι με έναν κεντρικό μαγνήτη και κάτι εγκοπές. Ο μαγνήτης είναι τόσο δυνατός που φοβάσαι μη σου δαγκώσει κάνα δάχτυλο όταν το κλείνεις. Βαμμένα τα βιδακια για ομοιομορφία.



Ανοίγοντας το πορτάκι για να δούμε τη μπαταριοθηκη βλέπουμε και τις μοναδικές ατέλειες στο χρώμα.
Φαίνονται οι εγκοπές που κρατάνε σταθερό το πορτάκι.




Απαραίτητο το ύφασμα για να βγάζουμε τι μπαταρία καθώς το ελατήριο που τι κρατάει είναι εξωφρενικά δυνατό. Θα το ήθελα λίγο πιο χαλαρό, ίσος να μαλακώσει με το καιρό. Πολύ καλές κολλήσεις στα άκρα τις μπαταρίας.  Υπάρχει ένα μονωτικό κάτω από τον αρνητικό πόλο που δε μπορώ να καταλάβω τι ρολο βαράει. Είναι σαν αυτοκόλλητο. Από κάτω του δεν έχει τίποτα.






Το συγκεκριμένο mod είναι 50w βγαίνει σε διαφορες εκδόσεις έως και 60w.

Η πλακέτα είναι κατασκευασμένη από τους ιδιους πάνω στη θεωρία του DNA40 με κάποιες όμως extra δικες του πινελιές.


-Παίζει αντιστάσεις από 0.06 έως 5 ohm  σύμφωνα με τον κατασκευαστεί.
-Από 1w (όχι 7 όπως λέει στο manual) έως 50w. Με ρεύματα συνεχόμενα χωρίς pulse modulation σε όλο τα φάσμα του.
-Σε έλεγχο θερμοκρασίας ρυθμίζεται από 200 έως 600F αλλα και 100 έως 300 κελσίου.
-Παίρνει μια μπαταρία 18650. Η οποια σώφρον είναι να αντέχει αρκετά amber εξόδου. Η αυτονομία του για την ώρα με έχει έκπληξη, πρέπει να ρυθμίζει καλά τα ρεύματα του.
-Μετράει την αντίσταση σε πραγματικό χρόνο με δυο δεκαδικά. Φαίνεται να μετράει εξαιρετικά καθώς μου βγάζει όλα τα στησίματα χαμηλότερα από τα υπόλοιπα mod μου.

Το menu και οι ρυθμίσεις είναι κλασικού chip DNA40 χωρίς να του λείπει κάτι. Αντίθετος έχει κάτι παραπάνω που θα μιλήσω αργότερα.

Φωτογραφίες από το menu σε έλεγχο θερμοκρασίας και μη. Η οθόνη είναι πεντακάθαρη και ευκολοδιάβαστη όσο δε πάει άλλο.





Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Ο έλεγχος θερμοκρασίας σε κελσίου.





Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Στη πράξη:

Αντίσταση με ni200 (?) αγορασμένο από ατμόσφαιρα. Στα 0.2 ohm στα 310F.

Βλέπετε την αλλαγή τις αντιστάσεις όταν το πυροβολάω. Τι τάση τις μπαταρίας.
Η φωτογραφία είναι λίγο πριν ξεκινήσει ο έλεγχος θερμοκρασίας.



Εδώ βλέπετε ένα σημείο που κατεβάζει τα ρεύματα.



Έως ότου μπει το protection και στιγμιαία σταματήσει να δίνει. Λέω στιγμιαία καθώς αν συνεχίσεις να πατάς το κουμπί σε απειροελάχιστο χρόνο ξανά ξεκινα. Δεν είναι αντιληπτό όταν ατμίζεις.



2 φωτογραφίες να δουλεύει στο 1w. Πριν και κατά τι διάρκεια.










Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Τέλος η ρυθμίσει για την οποια έχει γίνετε όλος ο ντόρος.

Ρύθμιση καθαρότητας σε νικέλιο του σύρματος.



Στη πράξη είναι από ότι έχω καταλάβει ο ρυθμός μεταβολής τις αντίστασης όταν θερμαίνεται. Η αντίδραση τις αλλαγής τις τιμής τις.

Ρυθμίζεται από 10 έως 100 και θεωρητικά είναι %.

Στο δικό μου σύρμα δούλεψε άψογα στο 70%. Τα συμπεράσματα δικά σας..


Αφού έγινε το απαραίτητο στήσιμο και οι ρυθμίσει ο έλεγχος θερμοκρασίας δούλεψε άψογα. Χωρίς καμένο, πέρασε και το test με το στεγνό βαμβάκι.

Μια τελευταία σημείωση είναι ότι δε χρειάζεται συγχρονισμός του mod με το στήσιμο πράγμα που με έχει παραξενέψει. Οποτε δεν υπάρχει lock atty κτλ.



Οι πρώτες εντυπώσεις είναι απόλυτα θετικές και με το παραπάνω. Είναι πολύ νωρίς για να το κρίνω πραγματικά.


Αλλα για να πούμε και το σημαντικότερο όλον..
Η τιμή του..
Είναι χώμα..
Περίπου 85dollars με αποστολή απευθείας από την εταιρία με DHLexpress καθώς δεν υπάρχει ακόμα κανένας μεταπωλητής. Η εταιρία ψάχνει για δαύτους και θα υπάρξουν σίγουρα σύντομα. Έτσι θα πέσουν και τα μεγάλα έξοδα αποστολής. Προσωπικά ελπίζω κάποιος από ελλάδα να κάνει δουλειές μαζί τους.

Μπορείτε να επικοινωνήσετε στο παρακάτω email με τον Given για περαιτέρω.


Η εταιρία είναι καινούρια και υπόσχεται εξαιρετική ποιότητα σε όλα τις τα προιντα. Όπως λέει η ίδια τα προϊόντα τις δε θα μεταπωληθούν από Fasttech κτλ.


Ότι απορίες έχετε ευχαρίστως να σας τις λύσω.
Ας μη μακρηγορήσω άλλο.
Ελπίζω να μη σας κούρασα.

Ευχάριστο την Geeko που μου έστειλε το προϊόν χωρίς χρεώσει για τις ανάγκες του παρόντος θέματος.
Το site τις εταιρίας δυστυχώς έχει μονο το 1/10 τον συνολικόν προϊόντων τις είναι υπό κατασκευή:

http://www.geeco.com.cn/
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 24, 2015, 00:11 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος meyas1987

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA style mods με έλεγχο θερμοκρασίας
« Απάντηση #1 στις: Μαΐου 16, 2015, 02:48 »
http://cn-geeco.en.alibaba.com/
κλασικό κλωνομαγαζο που κάνει τα πάντα όλα από ότι βλέπω,
καλορίζικο , κάλο φαίνεται στις φώτο..

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Vaporshark RDNA style mods με έλεγχο θερμοκρασίας
« Απάντηση #2 στις: Μαΐου 16, 2015, 09:20 »

για σου περικλή και συγχαρητήρια για την ωραία παρουσίαση
είμαι ο φίλος που σου έστειλε email επειδή μου έδωσε τα στοιχεια η geeco
επειδή ψάχνομαι για το συγκεκριμένο mod αλλα και για το zero mod τις εταιρίας μετά από αρκετό ψάξιμο κατάλαβα πως η geeco δεν είναι η κατασκευάστρια εταιρία και τα mod τα μεταπουλάει οποτε λογικό είναι να μην πουλήσει ποτε στην fasttech αφού η fasttech τα πουλάει ήδη φθηνότερα
μπορεί να κάνω και λάθος αλλα όλα δείχνουν πως πρόκειται για τα ίδια mod

Αποσυνδεδεμένος ramon

  • **
  • 427
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA style mods με έλεγχο θερμοκρασίας
« Απάντηση #3 στις: Μαΐου 16, 2015, 09:33 »
καλημερα σε ολους...
https://www.fasttech.com/product/2344801


Αποσυνδεδεμένος Perikles

  • **
  • 174
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA style mods με έλεγχο θερμοκρασίας
« Απάντηση #4 στις: Μαΐου 16, 2015, 11:26 »
Εγώ ξέρω ότι φημολογείται ότι είναι υπόεταιρία τις SXK που θα πλασάρει τα καλά κομμάτια της.
Ο χρόνος θα δείξει, κάποτε τα ίδια ήταν και η hcigar και τώρα βγάζει δικά τις mod.
Το μονο σίγουρο είναι αυτός ο ανταγωνισμός εμάς θα βγάλει κερδισμένους  :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Vaporshark RDNA style mods με έλεγχο θερμοκρασίας
« Απάντηση #5 στις: Μαΐου 16, 2015, 11:33 »

εδώ γίνετε μια συζήτηση για το αν είναι τα ίδια mod με τις geeco και κάποιος λέει με βεβαιότητα ότι πρόκειται για τα ίδια sxk mod
https://www.fasttech.com/forums/2345202/t/1674120/geeco-perhaps?1676766

Αποσυνδεδεμένος lefos

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA style mods με έλεγχο θερμοκρασίας
« Απάντηση #6 στις: Μαΐου 17, 2015, 11:04 »
Εμένα δεν με πειράζει αν είναι κλώνος..αρκεί αυτό που μου πουλάει και αγοράζω να κάνει αυτά που λέει!εχουμε δει από μεγάλες εταιρίες να μην μπορούν να υλοποιήσουν αυτό που υπόσχονται και να υπάρχουν προβλήματα με τα προϊόντος τους

Αποσυνδεδεμένος belgos

  • **
  • 208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA style mods με έλεγχο θερμοκρασίας
« Απάντηση #7 στις: Μαΐου 19, 2015, 22:27 »

καλύτερο από το γνήσιο,όπως λένε,εγώ το "παρειγγελα",για να δούμε....και 60W


https://www.fasttech.com/products/2344801

Αποσυνδεδεμένος lefos

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA style mods με έλεγχο θερμοκρασίας
« Απάντηση #8 στις: Μαΐου 19, 2015, 23:16 »
Και γω το σκέφτομαι  σοβαρά... Να το παραγγείλω και ότι βγει!

Αποσυνδεδεμένος Perikles

  • **
  • 174
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA style mods με έλεγχο θερμοκρασίας
« Απάντηση #9 στις: Μαΐου 19, 2015, 23:40 »
καλύτερο από το γνήσιο,όπως λένε,εγώ το "παρειγγελα",για να δούμε....και 60W


https://www.fasttech.com/products/2344801


Τα 60w δύσκολο να τα χρειαστείς σε έλεγχο θερμοκρασίας.  8)

Προσωπικά ψάχνω να του βρω μειονέκτημα και δε μπορώ..  :respect:

Αν τυχόν δε σας κάλυψα σε κάτι με τη παρουσίαση και έχετε καμια ερώτηση, εδώ είμαι  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Vaporshark RDNA style mods με έλεγχο θερμοκρασίας
« Απάντηση #10 στις: Μαΐου 30, 2015, 17:38 »
Στην FT δεν υπάρχει πια  :'(

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Vaporshark RDNA style mods με έλεγχο θερμοκρασίας
« Απάντηση #11 στις: Μαΐου 30, 2015, 17:59 »
Κανενα rdna40 style  δεν εμεινε καταχωρημενο στην FT, ουτε καν οι θηκες.
Περιεργο. Τι να παιχτηκε ξαφνικα αραγε?

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Vaporshark RDNA style mods με έλεγχο θερμοκρασίας
« Απάντηση #12 στις: Μαΐου 30, 2015, 18:02 »
Μέχρι χτες ήταν.  Δεν με πάει πάντως, χτες όταν πηγα να πάρω τα καινούργια αρώματα από vapesin ήταν sold out, σήμερα έλεγα να πάρω το mod από FT έχουν εξαφανιστεί, τι να πω, για τζοκερ είμαι  :))

Αποσυνδεδεμένος mamutsis

  • **
  • 309
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA style mods με έλεγχο θερμοκρασίας
« Απάντηση #13 στις: Μαΐου 30, 2015, 18:04 »
Ανοιξα ticket και τους ρωτήσα και μου ειπαν οτι τα εβγαλαν λόγω νομικής συμμόρφωσης (due to legal compliance reasons)   καθως και οτι δεν θα τα ξαναφερουν,  κοινώς το χασαμε το κορμι πατριωτη...

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA style mods με έλεγχο θερμοκρασίας
« Απάντηση #14 στις: Μαΐου 30, 2015, 18:15 »
Οντως χτες κατεβηκαν ολα τα vaporshark και vaporflask. Τα μονα που εχουν μεινει με την εν λογω πλακετα ειναι τα Zero.
Μεσω FB ή Aliexpress η SXΚ ή η Geeko (ιδια ειναι) στελνουν μεμονωμενα κομματια, αλλα η τιμη βγαινει παραπανω απο τη FT, γυρω στα 70-80$ με τα μεταφορικα.
Αυτο μου το ειχαν πει οταν τους ειχα ρωτησει πριν καμια 20αρια μερες. Δεν ξερω αν αλλαξε κατι.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180429 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8287 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33910 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 535506 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59729 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237273 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 562 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14955 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085231 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35343 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10168 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12