vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

456 επισκέπτες, 3 χρήστες
Tem, manoslykos, camber

Twitter

Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις

Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #75 στις: Ιανουαρίου 08, 2015, 13:15 »
Παιδιά είμαι στη φάση που θέλω να αναβαθμίσω τον εξοπλισμό μου και από την απλή ego-c 1300mah που έχω να πάρω ένα ηλεκτρονικό μοντακι.
Αυτό που γλυκοκοιτούσα ήταν το istick αλλά τώρα μου γυάλισε και το cloupor mini και εδώ είναι που θα ήθελα τη γνώμη σας γιατί εγώ σαν αρχαριος την μοναδική διαφορά που μπορώ να κατανοήσω είναι τα 2€ διαφορά στην τιμή.
Η αγορά θα γίνει από fasteck μιας και η τσέπη μου δεν μπορεί να στηρίξει τις τιμές της ελληνικής αγοράς.

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #76 στις: Ιανουαρίου 08, 2015, 13:19 »
Προλαβαινεις να το παρεις και απο δω φτηνοτερα

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,24303.0/topicseen.html



 :bye:

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #77 στις: Ιανουαρίου 08, 2015, 13:23 »
Βεβαια ερχονται και τα καινουρια μοντελα του istick με καλες τιμες...αν δεν βιαχεσαι να αγορασεις!

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #78 στις: Ιανουαρίου 08, 2015, 13:37 »
Με το cloupor mini εχει γινει πανικος παντου με χιλιαδες προπαραγγελιες στα κινεζομαγαζα και η εταιρεια δεν προλαβαινει να καλυψει τα νουμερα αυτα.
Εγω που εβαλα παραγγελια πριν απο μερικες μερες στη FT, μου εχει δωσει εκτιμωμενη ημερομηνια αποστολης 4/2. Βαλε και καμια βδομαδα restocking (κλασσικη αξια) και 20 μερες να ερθει Ελλαδα, υπολογιζω να το εχω σε κανα διμηνο. :))
Το ιδιο πιστευω θα γινεται σε καθε κινεζομαγαζο. Αρα, redman88, αν θες να αλλαξεις την μπαταρια σου πριν το Πασχα, καλο θα ηταν να κοιταξεις για αγορα απο Ελλαδα ή να προτιμησεις απο Κινα καποιο mod που ειναι ετοιμοπαραδοτο.
Τωρα αν δε βιαζεσαι, καλο κουραγιο. :)

Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #79 στις: Ιανουαρίου 08, 2015, 15:22 »
Ωχ τώρα είδα ότι δεν είναι άμεσα διαθέσιμο το Cloupor, οπότε μέχρι να στοκάρουν ίσως να έχουν βγει τα νέα istick άρα υπομονή και βλέπουμε. Από την άλλη όμως σκέφτομαι ότι συνεχώς βγαίνει και κάτι νέο οπότε συνεχώς μας βάζουν σε σκέψεις.
Σε μια σύγκριση ανάμεσα στα δύο ποιο θα προτείνατε και γιατί;

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #80 στις: Ιανουαρίου 08, 2015, 15:24 »
istick δοκιμασμενο και με βελτιωσεις και καλη τιμη,το αλλο με το καπακι του λενε οτι εχει προβληματα στο κλεισιμο εκτος αν εχει διορθωθει

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #81 στις: Ιανουαρίου 08, 2015, 15:27 »
Θα πρότεινα να αποφύγεις το istick επειδή άλλα δείχνει και άλλα παίζει. Επιλέγεις πχ 3v και δίνει 4v τουλάχιστον. Επίσης η αυτονομία είναι για κλάματα, εάν δεν βρίσκεσαι κοντά σε Pc ή πρίζα (Η σύντροφός μου που έκανα το λάθος και της το πήρα, φεύγει το πρωί με γεμάτη μπαταρία και γυρίζει το μεσημέρι με άδεια. Επίσης θέλει να ατμίζει περίπου στα 3,5 πραγματικά βολτ και φυσικά το istick δεν το επιτρέπει).

Άρα, οτιδήποτε άλλο που να μπορείς να αλλάζεις την μπαταρία και να μπορείς να ατμισεις από 3v και τουλάχιστον στο μέγιστο 15w (ή 6v)

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #82 στις: Ιανουαρίου 08, 2015, 15:29 »
ναι αν θελεις να ατμιζεις πιο χαμηλα και να αλλαζεις μπαταρια καλυτερα αλλο αλλα απο αυτονομια το istick και απο δυναμη τα πηγε πολυ καλα

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #83 στις: Ιανουαρίου 08, 2015, 15:31 »
istick δοκιμασμενο και με βελτιωσεις και καλη τιμη,το αλλο με το καπακι του λενε οτι εχει προβληματα στο κλεισιμο εκτος αν εχει διορθωθει
Στο νημα του νομιζω ελεγαν οτι το εφτιαξαν πριν κυκλοφορήσει αρα ή οι πρωτες παρτίδες θα εχουν το θεμα ή καμία

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #84 στις: Ιανουαρίου 08, 2015, 18:18 »
Θα πρότεινα να αποφύγεις το istick επειδή άλλα δείχνει και άλλα παίζει. Επιλέγεις πχ 3v και δίνει 4v τουλάχιστον. Επίσης η αυτονομία είναι για κλάματα, εάν δεν βρίσκεσαι κοντά σε Pc ή πρίζα (Η σύντροφός μου που έκανα το λάθος και της το πήρα, φεύγει το πρωί με γεμάτη μπαταρία και γυρίζει το μεσημέρι με άδεια. Επίσης θέλει να ατμίζει περίπου στα 3,5 πραγματικά βολτ και φυσικά το istick δεν το επιτρέπει).

Άρα, οτιδήποτε άλλο που να μπορείς να αλλάζεις την μπαταρία και να μπορείς να ατμισεις από 3v και τουλάχιστον στο μέγιστο 15w (ή 6v)

Αυτονομία για κλάμματα?  :confused1:

Μήπως έπεσες σε ελλατωματικό κομμάτι? Ξέρεις τι πιπίλα είμαι αφού τρώω δύο και κάτι NCR18650B τη μέρα, και όμως το iStick με έβγαλε πάνω από 7 ώρες.

Αποσυνδεδεμένος savix

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #85 στις: Ιανουαρίου 08, 2015, 20:22 »
Γνωμη μου ειναι να παρεισ το istick επειδει ειναι και το vamo δεν με βολεψε πιστευω το istick  ειναι ι καλυτερη επιλογη

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #86 στις: Ιανουαρίου 08, 2015, 20:42 »
για καθε μερα κουτι που δεν σε προδιδει και οτι και αν ακουει ειναι το στικακι ... ατμιζεις και οταν πας σπιτι φορτιζεις και μεχρι να φαω να κανω μπανιο να δω λιγο τα παιδια ειναι παλι ετοιμο για τρελα ατμισματα ... εχω και το αλλο κουτακι και τα παω εναλαξ να ξεκουραζω το στικακι ... δοξα το θεο ... και το αλλο της εσμοκ μου βγηκε με χαρακτηρα με μια μικρη μετατροπη που εκανα στο πορτακι μεσω του μαστορα SEB :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #87 στις: Ιανουαρίου 08, 2015, 20:58 »
Εγω εχω 2 κ μου βγαζει ανετα μιαμιση μερα μαξ το ενα.

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #88 στις: Ιανουαρίου 08, 2015, 21:07 »
αρα με την σπινερ θα εβγαζες μια μερα ... χμμμ.. καλα εισαι .. :laugh1: :laugh1: :laugh1: αστειακια  :yes: :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #89 στις: Ιανουαρίου 08, 2015, 21:08 »
Ιγκο ειχα πριν ;D την καταπινα ανετα :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 55 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20298 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279989 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207767 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65100 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173824 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312335 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13571 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124378 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93395 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4112 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1392 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro