vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

121 επισκέπτες, 7 χρήστες
lagoudakis, andreasand22, antiklitos140, Milarepa, Jorge, camber, Doubt

Twitter

Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC

Αποσυνδεδεμένος persefoni

  • **
  • 118
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC
« Απάντηση #690 στις: Φεβρουαρίου 23, 2015, 15:42 »
Δεν εχει ραγισει το τανκ. Το ιδιο προβλημα το ειχα και με προηγουμενο C5. Τα υγρα τρεχουν απο κατω. Νομιζω οτι εχει να κανει με ελαττωμα των κεφαλων. Πως γινετε δηλαδη απο τις πεντε οι τρεις να δουλευουν μια χαρα και οι δυο να χουν παντα θεμα?

Αποσυνδεδεμένος e-tron

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC
« Απάντηση #691 στις: Φεβρουαρίου 23, 2015, 15:57 »
Μήπως έχει στραβώσει λίγο ο σωλήνας του τανκ και άλλες φορές πατάει σωστά στο λάστιχο της κεφαλής και άλλες όχι? Μπορείς να καταλάβεις αν η διαρροή προέρχεται από εκείνο το σημείο αν (η διαρροή) σταματάει όταν η στάθμη του υγρού κατέβει αρκετά.

Συνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC
« Απάντηση #692 στις: Φεβρουαρίου 23, 2015, 18:44 »
Δεν εχει ραγισει το τανκ. Το ιδιο προβλημα το ειχα και με προηγουμενο C5. Τα υγρα τρεχουν απο κατω. Νομιζω οτι εχει να κανει με ελαττωμα των κεφαλων. Πως γινετε δηλαδη απο τις πεντε οι τρεις να δουλευουν μια χαρα και οι δυο να χουν παντα θεμα?
Μήπως να έδινες 5 ευρώ παραπάνω να πάρεις κάτι καλύτερο; καλός ο CE5 για αρχάριο, αλλά....
Θα τα αποσβέσεις πολύ γρήγορα.
(όλα που αναφέρεις αφορούν γνήσια Aspire, σωστά;)

Αποσυνδεδεμένος persefoni

  • **
  • 118
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC
« Απάντηση #693 στις: Φεβρουαρίου 24, 2015, 01:02 »
Ναι.Γνησια.
Δεν γινετε βρε παιδια να συμβαινει μονο σε μενα!  :confused1:
Απλα οι bvc μου κρατανε αρκετες μερες γιαυτο τις αλλαξα απο τις bdc που μου πηγαιναν μονο τρεις μερες με το ζορι.
Και τι αλλο να παρω δηλαδη που οι κεφαλες να αντεχουν πολλες μερες?

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC
« Απάντηση #694 στις: Φεβρουαρίου 24, 2015, 01:18 »
Οι κεφαλες της aspire ειναι λιγο στην τυχη...ειδικα οι πρωτες παρτιδες ειχαν θεμα με διαρροες....πολλες διαρροές...βεβαια εγω εοχα θέμα με τις 2 πρωτες , οι επομενες ολες οκ...αν βοηθάει τις παιρνω απο vapeland...
Το λεω καθως μπορει να εχει πρωτες παρτιδες το μαγαζι που ψωνιζεις και να εχουν οι περισσότερες διαρροές

Αποσυνδεδεμένος persefoni

  • **
  • 118
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC
« Απάντηση #695 στις: Φεβρουαρίου 24, 2015, 01:32 »
δηλαδη ειχες το ιδιο προβλημα με μενα? Διαρροες απο κατω?
Αυτο με τις παρτιδες που λες πως το ξερεις?

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC
« Απάντηση #696 στις: Φεβρουαρίου 24, 2015, 01:57 »
Ζουμια καθε πρωι απο κατω....

Μου το ειπαν στην vapeland οτι τους ειπε η aspire οτι η πρωτη παρτιδα εχει θεμα και τις διορθωσαν με τις επόμενες...
Αν δεις οι πρωτες παρτιδες εχουν διαφορετικη ενδειξη συνιστωμενης τασης απο τις καινουριες(το λεει και στο σιτε της η aspire) .
Δεν στοωλεω με σιγουρια καθως δεν εβαλα καινουριες γιατι αλλαξα ατμο και δεν προλαβα....

Αλλα μιας και δεν ειχα δυνατη μπαταρια χρησιμοποιούσα bdc ...
Τωρα στο μοντακι εχω ναυτιλο αρα δεν ξερω να σου πω πως ειναι τωρα οι bvc

Αποσυνδεδεμένος persefoni

  • **
  • 118
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC
« Απάντηση #697 στις: Φεβρουαρίου 24, 2015, 02:04 »
εσυ ειχες ζουμια καθε πρωι.Εγω με το που την βαζω και γεμισω το τανκ, με την πρωτη τζουρα τρεχει το υγρο φουλ ατον πολο της μπαταριας! Υπηρξαν φορες που εγινε μετα απο μια μερα χρησης της κεφαλης. αλλα συνηθως γινετε αμεσως.

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC
« Απάντηση #698 στις: Φεβρουαρίου 24, 2015, 03:19 »
Μηπως εχει θεμα ο ατμοποιητης;;; Δηλαδη στραβωμα,χαμενο ορινγκ κατι που να τον κανει να χανει υγρα;

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC
« Απάντηση #699 στις: Φεβρουαρίου 24, 2015, 09:45 »
OI ce5 aspire αποτελούν μια καλή καθημερινή λυση. Δουλευουν καλα  ακομη και με απλές ego.Προτιμοτερες οι BDC κεφαλές. Θελει λιγο προσοχη οταν βγαζουμε την κατω βαση για να τον γεμισουμε να μην στραβοκουμπωσει, γιατι εχουμε διαροη , οπως επισης χαλανε οι στροφες του καπακιού και μετα ειναι αχρηστος.

Συνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC
« Απάντηση #700 στις: Φεβρουαρίου 24, 2015, 10:28 »
Απλα οι bvc μου κρατανε αρκετες μερες γιαυτο τις αλλαξα απο τις bdc που μου πηγαιναν μονο τρεις μερες με το ζορι.
Και τι αλλο να παρω δηλαδη που οι κεφαλες να αντεχουν πολλες μερες?
Δοκίμασε τις ίδιες κεφαλές σε VV μπαταρία και ανέβασε βολτάζ. Απλή ego δεν αρκεί για τις BVC(έτσι λένε τουλάχιστον, εγώ θα τις δοκιμάσω προσεχώς)

Αποσυνδεδεμένος persefoni

  • **
  • 118
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC
« Απάντηση #701 στις: Φεβρουαρίου 24, 2015, 17:03 »
Ο C5 ειναι καινουριος. Δεν στραβοβιδωνει. Κουμπωνει μα χαρα. Το προβλημα παρουσιαζεται στις τρεις συνηθως απο τις πεντε κεφαλες που εχει το κουτακι.
Τον δουλευω σε μοντακι i-stick. Αυτη την στιγμη που σας μιλαω εχω την ιδια κεφαλη απο προχθες χωρις κανενα προβλημα αφου ηδη ειχα πεταξει δυο μεσα σε μιση ωρα λογω διαρροης. Ενω ηδη ειχα δοκιμασει να τις ξεβιδωσω και να τις βιδωσω μερικες φορες μηπως κατι πηγαινε λαθος και ισως σταματουσε η διαρροη. Καταληγω στο συμπερασμα οτι ειναι ελαττωματικες απο το εργοστασιο.

Αποσυνδεδεμένος e-tron

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC
« Απάντηση #702 στις: Φεβρουαρίου 24, 2015, 17:12 »
Η γνώμη μου είναι ότι δεν τις βιδώνεις σωστά.
Δεν βλέπω τι ελαττωματικό μπορεί να έχει εκεί.
Ακόμα και κακοφτιαγμένο σπείρωμα να έχει η κεφαλή αν βιδώνει μέχρι τέρμα η στεγάνωση γίνεται από το λαστιχάκι.

Αποσυνδεδεμένος persefoni

  • **
  • 118
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC
« Απάντηση #703 στις: Φεβρουαρίου 24, 2015, 17:49 »
Να πω επισης οτι το υγρο τρεχει απο κατω μεχρι να αδειασει το τανκ εντελως!

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC
« Απάντηση #704 στις: Φεβρουαρίου 24, 2015, 18:31 »
Κεφαλες εχεις δοκιμασει απο διαφορα μαγαζια ή μονο απο την 5αδα που ειχες  αγορασει;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 333 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 257 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21743 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283182 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209100 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67681 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175849 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314613 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14998 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126001 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94898 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4876 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix