vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

134 επισκέπτες, 5 χρήστες
manoslykos, kon95, Milarepa, pirate, Jorge

Twitter

Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC

Αποσυνδεδεμένος alexakisdim

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #315 στις: Μαρτίου 10, 2014, 22:40 »
δεν μας είπες τα Ωμ της αντίστασης

Με 1,8 Ωμ
Και το mod είναι joytech evic




Sent from my iPad using Tapatalk HD

Αποσυνδεδεμένος tasfot

  • **
  • 462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #316 στις: Μαρτίου 10, 2014, 22:43 »
Δεν ξέρω ρε παιδιά τι γίνεται αλλά αντιμετωπίζω σοβαρό πρόβλημα με τις αντιστάσεις....
Μου βγαίνουν πολλές σκάρτες με το που τι φοράω.....
Τις βγάζω απο την συσκευασία, τις "βρέχω" με δύο τρεις σταγόνες υγρό αναπλήρωσης, τις φοράω, τις αφήνω 10-15 λεπτά να ποτίσουν και μετά με πάει σχεδόν "μία μέσα μία έξω"....... Η θα δουλέψει τέλεια ή θα βγάλει μεταλλική γεύση και κάψιμο και θα πεταχτεί..... Όλα αυτά στα ίδια volt / watt πάντα, στα 4,03 volt ή 9,6 watts....
Έχω αρχίσει να απογοητεύομαι αν και όταν είναι καλή η αντίσταση ο ατμοποιητής είναι τούμπανο....


Sent from my iPad using Tapatalk HD


δοκίμασες να την δουλέψεις στα 8-8.5 watts ?? κάνει το ίδιο;

Αποσυνδεδεμένος alexakisdim

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #317 στις: Μαρτίου 10, 2014, 22:44 »
Με 1,8 Ωμ
Και το mod είναι joytech evic
Sent from my iPad using Tapatalk HD
Σχετικά με την παρτίδα τώρα.... Έχω δύο ατμοποιητές, έναν μικρό aspire με Pyrex tank και έναν μεγάλο aspire vivi με πλαστικό tank. Με τις "μαμά" αντιστάσεις όλα jet και ντουμάνια και γεύση (τα είχα φτάσει μέχρι και 10,1 watts),  από εκεί και μετά, ανταλλακτικά από δύο διαφορετικά μαγαζιά, σφραγισμένα, τ αποτελέσματα που περιέγραψα....

@tasfot ναι φίλε μου το δοκίμασα.... Δεν έβγαζε τόσο κομμένο αλλά είχα χάσει πλέον και σε γεύση και σε ντουμάνι

Sent from my iPad using Tapatalk HD


Συγχωνευση ποστ
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 10, 2014, 22:55 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος tasfot

  • **
  • 462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #318 στις: Μαρτίου 10, 2014, 22:53 »
Τι να πω; δεν ξέρω τον τρόπο που ατμίζεις, ούτε και  τις απαιτήσεις σου..
Εγώ να φανταστείς το καλύτερο αποτέλεσμα με την 1.8 (ατμός & γεύση) το παίρνω από μια απλή ego και χωρίς προβλήματα... άντε το πολύ στην Spinner στα 3.8V... αλλά σίγουρα δεν την βάζω καν πάνω στο Vamo.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #319 στις: Μαρτίου 10, 2014, 23:49 »
Προσωπικά δεν έχω πετύχει ούτε μια προβληματική Aspire BDC (1.8 ohm). Και έχω χρησιμοποιήσει αρκετές τους τελευταίους μήνες. Τις χρησιμοποιώ σχεδόν αποκλειστικά με Spinner και Haka (από 4.2 έως 3.7 V).
Να αναφέρω βέβαια ότι χρησιμοποιώ κατά κύριο λόγο σκέτη ατμιστική βάση.....γιατί και αυτό παίζει το ρόλο του......
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 11, 2014, 00:31 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος animus

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #320 στις: Μαρτίου 12, 2014, 16:10 »
Γειά σε όλους. Έχω ένα πρόβλημα. Έχω πάρει τους ατμοποιητες  aspire btc  και τον μεγάλο με 2.4ml   και τον μικρό με  1.8ml .ο μεγάλος δούλεψε 3 μέρες και μετά απλά τίποτα.. Ούτε ρούφηγμα καλό ούτε γεύση ούτε ατμός και με καινούργια αντίσταση. Ο μικρός δούλεψε ούτε μια εβδομάδα και ξαφνικά μπουρμπουλήθρες και τζούρα άθλια. Είναι τυχαίο και οι δυο ατμοποιητες να βγάλουν προβλήματα σε λιγότερο από εβδομάδα ;έχω αρχίσει να απογοητεύομαι γιατί στο μεταξύ και ένας  t2 τα ίδια. Αν είναι κάθε μήνα να χρειάζεται και ατμοποιητη δουλειά δεν γίνεται.. Τα φώτα σας παρακαλώ κάντε ευχαριστώ εκ των προτέρων

Αποσυνδεδεμένος tasfot

  • **
  • 462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #321 στις: Μαρτίου 12, 2014, 16:31 »
100% φταίει ο τρόπος που ατμίζεις και ο τρόπος που τις μεταχειρίζεσαι.
Πόσο καιρό ατμίζεις; ποιους άλλους ατμοποιητές έχεις χρησιμοποιήσει πριν;
Μήπως ρουφάς απότομα και δυνατά αντί για αργά και μακρόσυρτα;

Προσπάθησε να ακολουθήσεις αυτούς τους απλούς κανόνες για αυτές τις κεφαλές:

1) Στην νεα κεφαλή στάζουμε 1-2 σταγόνες υγρό και πάντοτε περιμένουμε τουλάχιστον 5 λεπτά να μουσκέψουν τα φυτίλια
2) Πότε πότε ρουφάμε 1-2 φορές χωρίς να πατάμε το κουμπί για καλύτερη τροφοδοσία, ιδίως αν ατμίζουμε υψηλή περιεκτικότητα σε VG.
3) Αντιστάσεις 1.8Ω τις δουλεύουμε μέχρι τα 3.8V και τις 2.1Ω μέχρι τα 4.2V.
4) Σε περίπτωση μπουκώματος γυρίζουμε ανάποδα τον ατμοποιητή και δίνουμε κοφτά 1-2 φορές ρεύμα.
5) Σε κάθε γέμισμα του τανκ σκουπίζουμε την κεφαλή ταμποναριστά με ένα απορροφητικό χαρτί.
6) Κάθε 15ml κατανάλωση, πλένουμε την κεφαλή με χλιαρό τρεχούμενο νερό και μετά καλό στέγνωμα, π.χ. με πιστολάκι μαλλιών. Με τον τρόπο αυτό αφενός έχουμε συνεχώς καλή ποιότητα ατμίσματος, αφετέρου βοηθάμε στην μακροζωία της κεφαλής.
7) Έχουμε πάντοτε υπόψη μας οτι ο κυριότερος παράγοντας καλής λειτουργίας και μακροζωίας της κεφαλής, είναι τα υγρά που ατμίζουμε και πόσο κατάλοιπα αφήνουν στην αντίσταση.
Αν γνωρίζουμε οτι το υγρό μας δεν είναι “φιλικό” προς τις αντιστάσεις, επαναλαμβάνουμε το βήμα 6 τακτικότερα.

Σε κάθε περίπτωση, αντικαθιστούμε με νέα κεφαλή, το αργότερο κάθε 15 μέρες ή 50ml κατανάλωσης.

Αποσυνδεδεμένος animus

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #322 στις: Μαρτίου 12, 2014, 21:34 »
Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Ο πρώτος ατμοποιητης ήταν ο μαμα που είχε πάνω .Το τσιγάρο  Ένα  delirium  ήταν. Ο δεύτερος ένας  kanger t2  πολύ καλύτερος από πολλές απόψεις. Μέχρι που ανακάλυψα τους  aspire  και είπα να τους δοκιμάσω.οσον αφορά τώρα το ατμισμα. Τραβάω αργές μακροσυρτες τζούρες και όχι δυνατά στα 1,2,4,5που αναφέρεις έτσι ακριβώς κάνω. Στο 3 η μπαταρία που δουλεύω είναι μια  eco delirium  900ma  και μια  evod  1000ma. Για το 6 τώρα το έμαθα.στο μαγαζί μου είπαν κάθε 12-15ml  να κάνω αλλαγή. Και τέλος το 7 .το υγρό πού ατμιζω είναι καθαρή  vg στα 10mg  νικοτίνης   και ότι άρωμα ρίξω μέσα

Αποσυνδεδεμένος tasfot

  • **
  • 462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #323 στις: Μαρτίου 12, 2014, 21:38 »
Αν κατάλαβα καλά φτιάχνεις μόνο σου υγρό με βάση και άρωμα.. ποια βάση χρησιμοποιείς;
μήπως είναι πολύ παχύρρευστη και θέλει αραίωμα;

Αποσυνδεδεμένος ipal

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #324 στις: Μαρτίου 12, 2014, 21:54 »
φιλε μου εμενα (αν και ειμαι noob) αν και απ το μαγαζι που τον πηρα μου ειπαν δε παιζει ρολο, ειδα οτι ο aspire μου παιζει σωστα μονο με 60% pg και πανω.

Αποσυνδεδεμένος animus

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #325 στις: Μαρτίου 12, 2014, 22:01 »
Τα υγρά τα περνω από ατμοραμα το ίδιο και τα αρώματα και είναι 100%vg .με τη pgέχω πρόβλημα μεγάλο οπότε δεν την πλησιάζω
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 12, 2014, 22:28 από animus »

Αποσυνδεδεμένος tasfot

  • **
  • 462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #326 στις: Μαρτίου 12, 2014, 22:26 »
φιλε μου εμενα (αν και ειμαι noob) αν και απ το μαγαζι που τον πηρα μου ειπαν δε παιζει ρολο, ειδα οτι ο aspire μου παιζει σωστα μονο με 60% pg και πανω.


Αν η VG είναι καλά αραιωμένη δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα και η τροφοδοσία γίνεται σωστά.
Το πρόβλημα εμφανίζεται με παχύρρευστα υγρά λόγω του τρόπου με τον οποίο τροφοδοτείται η συγκεκριμένη κεφαλή.
Από ένα φαρμακείο μερικές αμπούλες WFI και δοκιμάζουμε μια επιπλέον αραίωση 10% αρχικά.

Αποσυνδεδεμένος marts

  • *
  • 37
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #327 στις: Μαρτίου 12, 2014, 23:00 »
εγώ με 50% pg χρησιμοποιώ τις κεφαλές αυτές, νομίζω πάνε πολύ καλά...με απλή ego που είμαι. Αστοχίες, αν υπάρχουν, είναι κυρίως από εμένα στην αλλαγή.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #328 στις: Μαρτίου 12, 2014, 23:15 »
.......ο aspire μου παιζει σωστα μονο με 60% pg και πανω.

Δεν ισχύει βέβαια κάτι τέτοιο.

Αποσυνδεδεμένος TheGreatDalmuti

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #329 στις: Μαρτίου 12, 2014, 23:19 »
Έχω 6 ατμοποιητές διάφορους με BDC, και ατμίζω εδώ και έναν μήνα σχεδόν αποκλειστικά σε τέτοιους τις μη φρουτένιες γεύσεις (νομίζω πως ο χλιαρός ατμός που δίνουν δεν πάει με τις φρουτένιες). Έχω αλλάξει και μια δυο φορές αντίσταση στον καθέναν. Πες 15 σύνολο. Ε μια χαλασμένη δεν μου έχει τύχει. Μια που να ατμίζει έστω λίγο περίεργα.
Αυτό που κάνω είναι να τραβάω μακρόσυρτες τζούρες, σαν να πίνω ποτό με καλαμάκι, ή να καπνίζω πίπα, ή πούρο, ή να πίνω καφέ, ή να τρώω σούπα. Γενικά νομίζω όλα τα ρουφήγματα μας, εκτός του τσιγάρου, μακρόσυρτα είναι.... Όσες φορές πήγα για δοκιμή να ρουφήξω δυνατά, ε δεν δούλεψε, Νομίζω είναι και λογικό με τις τρυπίτσες που τροφοδοτείτε το απορροφητικό που με την σειρά του τροφοδοτεί το φυτιλάκι μια σταλιά 2χ3....
Επίσης τις πλένω αλλά δεν τις στεγνώνω με πιστολάκια κλπ. Απλά τις φυσάω αφού βγάλω το πάνω λαστιχάκι και φεύγει το νερό. Μένει πολύ λίγο μέσα που και αυτό στην τρίτη τέταρτη τζούρα έχει φύγει (ναι στο καπάκι τους ατμίζω).

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 335 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 259 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21766 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283213 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209155 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67750 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175910 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314671 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15011 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126050 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94908 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4887 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix