vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

101 επισκέπτες, 10 χρήστες
dvelev, tibolaso, vasim, maprix, I.P, manoslykos, Milarepa, yorgoss, zalaros, mfk

Twitter

Πως να ικανοποιησω τις ατμηστικες μου ορεξεις?

Αποσυνδεδεμένος yiannisagiannis

  • *
  • 95
  • Φύλο: Άντρας
  • Im...steaming...
Καταρχην καλησπερα και για ακομη μια φορα συγχαρητηρια για την αψογη
δουλεια που εχετε κανει και συνεχιζετε να κανετε στην ενημερωση και την επιμορφωση των σημαντικων  παραμετρων που παρουσιαζει το ητ.
Εχω διαβασει αρκετα απο τα τοπικ σας τους τελευταιους μηνες και μπορω να πω οτι απο αδαης εχω πλεων μια μικρη αλλα σχετικα ολοκληρωμενη αποψη
για το τι ειναι το ητ μεσω του φορουμ σας.
Ατμιζω σχεδον 6 μηνες και ειμαι απολυτα  ευχαριστημενος με την μεταβαση μου απο το κτ στο ητ.Ατμιζω πλεων ego μονο με 501LR(το πρωτο μου ητ ηταν bl)με  eco pure rich 15mg και ειμαι αρκετα ικανοποιημενος.Αλλα.....
εδω ερχεται το αλλά.Αρχιζω και εχω την αναγκη για κτ ....
Και επειδη δεν θελω να ξαναπεσω στον καρκινο ειπα να ζητησω την γνωμη σας.
Κατι μου λειπει γευστικα,πυκνωτητα για να με επαναφερει στην αρχικη μου
ελξη για το ητ.
Εχετε κατι να μου προτεινετε να αλαξω(ατμο-υγρο ακομα και πακετο)?
Θα εκτιμουσα οποιαδηποτε συμβουλη!

Αποσυνδεδεμένος NikFrance

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
    • Τo φόρουμ του Έλληνα Drummer.
Απ: Πως να ικανοποιησω τις ατμηστικες μου ορεξεις?
« Απάντηση #1 στις: Ιανουαρίου 20, 2011, 02:16 »
Καλός ήρθες!

Κοίτα, αποφύγαμε το K.T και αυτό είναι μεγάλη επιτυχία, έχω πολύ λιγότερο χρόνο από σένα που είμαι στο Η.T και νιώθω να με καλύπτει 100% ΕΚΤΟΣ κάποιες μικρές "κακές" στιγμές που θα ήθελα ένα K.T ας πούμε, τέτοιες ώρες έχω ένα μπουκαλάκι με περισσότερη νικοτίνη και άρωμα "τσιγαριλας"(καπνού) και καλμάρω!

Πρέπει να μπούμε και στην λογική ότι ΤΕΛΕΙΩΣΕ το K.T, τουλάχιστον αυτό λέω να με ακούω! :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Χαρης

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πως να ικανοποιησω τις ατμηστικες μου ορεξεις?
« Απάντηση #2 στις: Ιανουαρίου 20, 2011, 02:40 »
Αύξησε νικοτίνη ή αύξησε volts ,δοκίμασε νεες γεύσεις.
Δοκίμασε μεγάλη περιεκτικότητα σε vg για μεγάλα ντουμάνια.

Εγω με 80% vg την εχω καταβρει ,και με το κ.τ. τραβουσα τεραστιες τζουρες και απανωτες για να βγαζω πολυ καπνο μεχρι να καω και να διαλύσει το φιλτρακι του στριφτου χεχε.  :-[

Το μονο που μου λείπει απο το κ.τ. ειναι το χτυπημα νικοτίνης  καθως πλεον ατμιζω συνεχεια και εχω παθει ανοχη στη νικοτινη ,ομως εθίστηκα στο χτύπημα στο λαιμο της 24αρας νικοτινης και με κραταει γερα το Η.Τ.

Μη γυρίσεις πισω στο κ.τ. δεν εχει νόημα άλλωστε ,δοκίμασα κ.τ. τη δευτερη μερα που ειχα αρχισει το ατμισμα και το μονο που καταλαβα ηταν μια αηδιαστική γευση ,αν συνέχιζα θα το συνηθηζα και το σβησα αμεσως.

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Πως να ικανοποιησω τις ατμηστικες μου ορεξεις?
« Απάντηση #3 στις: Ιανουαρίου 20, 2011, 08:29 »
Έχεις Ego και 510 LR. Πολύ ωραία. Μια χαρά.
Τα EcoPure χρησιμοποιούν ως βάση την VG. Άρα περισσότερο ντουμάνι δεν μπορείς να έχεις.
Τα 15 mg είναι μια χαρά. Μην ανέβεις.

Τι να κάνεις λοιπόν? Δοκίμασε Dripping με τους 510 LR. Θα δεις διαφορά. Επίσης δοκίμασε υγρά με περισσότερη PG αντί VG. Θα ανεβεί το χτύπημα. Δοκίμασε να φτιάχνεις δικά σου υγρά. Θα αποκτήσεις Hobby και θα μπορείς να παίζεις με τις γεύσεις ώστε να μην βαριέσαι κάποια συγκεκριμένη.

(Επειδή οι LR συνήθως δεν πεθαίνουν με τη μια, αλλά πέφτει η απόδοσή τους, μήπως έχει συμβεί και αυτό και έχει μειωθεί το χτύπημα και το ντουμάνι?)

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Πως να ικανοποιησω τις ατμηστικες μου ορεξεις?
« Απάντηση #4 στις: Ιανουαρίου 20, 2011, 09:55 »
Αγαπητέ giannisagiannis καλωσήρθες
Αυτό που περιγράφεις λίγο πολύ το έχουμε περάσει όλοι. Αν όμως ψάξεις την καπνιστική σου πορεία θα δεις ότι τόχεις περάσει και ως καπνιστής. Δεν υπήρξαν περίοδοι ως καπνιστής που είχες μπουχτίσει ? Τι έκανες τότε ? το γύριζες σε ηρωϊνη ή αλκόολ ? οχι βέβαια. Αν πάρεις απόφαση ότι ΚΤ τέλος, μια με την αυξηση νικοτίνης , λίγο με μια αλλαγή γεύσης θα συνέλθεις και θα το ξεπεράσεις.
καλή συνέχεια

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Πως να ικανοποιησω τις ατμηστικες μου ορεξεις?
« Απάντηση #5 στις: Ιανουαρίου 20, 2011, 10:22 »
Καλημερα giannisgiannis,

εγω θα συμφωνησω απολυτα ομως με τον Abet!!!!!  ολα οσα ειπε ειναι σωστα!

Θελω αφου ατμιζεις τοσους μηνες να σκεφτεις ενα μονο πραγμα,
αξιζε ο κοπος κ η προσπαθεια σου ολο αυτο το καιρο??????

Δλδ ειδες καποια βελτιωση στην υγεια σου?

Αν ισχυει κατι τετοιο τοτε σκεψου οτι εχεις καταφερει κατι που αλλοι δεν το μπορεσαν!!!!
Δεν ειναι απλα οτι σου φταιει κατι στο ατμισμα αλλα ειναι το ψυχολογικο που ξεκιναει σε μερικους ατμιστες πρωην καπνιστες.

Πιστεψε με το κτ κανει πολλα ασχημα στην ψυχολογια ενος ανθρωπου.

Εαν μεσα σου καταλαβες τι επιλογη εχεις κανει κ γιατι την εκανες?
Τοτε εσυ κ μονο εσυ θα βρεις ενα εκατομυριο τροπους να κανεις κ παλι το ατμισμα σου ομορφο δυνατο κ οπως πραγματικα ηταν στην αρχη.

Ειναι πολλυ απλο γιατι σε εξι μηνες σιγουρα γνωριζεις πολλα για το ητ κ μην αφηνεις κανενα περιθωριο στον εαυτο σου να πιστεψει οτι το ατμισμα ειναι οχι απολαυστικο!! Τοτε θα γυρισεις στο κτ κ δεν θα το καταλαβεις.

Δεν θελω να με παρεξηγησεις που ειμαι τοσο μα τοσο απολυτη μα πηρες μια αποφαση για αυτο ειναι στο χερι σου να βρεις πολλους τροπους να απολαμβανεις το ατμισμα διχως να πας στον καρκινο οπως πολλυ σωστα ειπες.

Εχω γνωστους  που ατμιζαν εναν χρονο κ ξαφνικα εμα8α οτι το παρατησαν!!!!!
Η δικαιολογια???????? πολλυ ασχημη! κ πολλυ φτηνη!!

Για αυτο μην τα παρατησεις!!!! Κανε οτι σου ειπε ο Abet.

Φιλικα,

 :)    :)   ;)

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Πως να ικανοποιησω τις ατμηστικες μου ορεξεις?
« Απάντηση #6 στις: Ιανουαρίου 20, 2011, 11:23 »
Πιστεψε με το κτ κανει πολλα ασχημα στην ψυχολογια ενος ανθρωπου.

 :thumpup: :thumpup: + 1.000.000!!!!! :respect: :yes:

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....

Αποσυνδεδεμένος yiannisagiannis

  • *
  • 95
  • Φύλο: Άντρας
  • Im...steaming...
Απ: Πως να ικανοποιησω τις ατμηστικες μου ορεξεις?
« Απάντηση #8 στις: Ιανουαρίου 20, 2011, 17:56 »
Καλησπερα σε ολους και ευχαριστω για την αμεση απαντηση  και υποστηριξη σας στο θεμα.
Μπορω να πω οτι εχετε απολυτο δικιο οτι ο καθε καπνιστης εχει μια σειρα
απο ψυχολογικης αποψης προβληματα να ξεπερασει  αλλα ειμαι σε θεση να πω οτι απο ψυχολογικης τουλαχιστον πλευρας ειμαι οκ.Το σημαντικοτερο ειναι οτι δεν εχω σκοπο να τα παρατησω ετσι ευκολα ουτε να πεσω στα ναρκωτικα τωρα στα γεραματα :)) .Ισως να φταιει που ατμιζω μονο eco pure και το ψιλο βαρεθηκα?Ισως το οτι δεν εχω ποικιλια διαφορων τυπων  ατμο(οπως διαβαζω εχετε δοκιμασει σχεδον τα παντα).Ισως ειμαι σχετικα απειρος και δεν ξερω τι να επιλεξω.
Μηπως να παρω κανα δυο διαφορετικους τυπους ατμο?Να δοκιμαζα καινουριες γευσεις?
Τι μου προτινετε οι παλαιοτεροι σε ατμο και υγρα.
 

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πως να ικανοποιησω τις ατμηστικες μου ορεξεις?
« Απάντηση #9 στις: Ιανουαρίου 20, 2011, 18:16 »
................Τι μου προτινετε οι παλαιοτεροι σε ατμο και υγρα.
eGo-T , cartomizers ce2r4 και υγρό Halo Freedom ή οποιοδήποτε άλλο Halo

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πως να ικανοποιησω τις ατμηστικες μου ορεξεις?
« Απάντηση #10 στις: Ιανουαρίου 20, 2011, 18:22 »
οι περισοτεροι αν οχι ολοι το περασαμε αυτο
απο εκει και περα ο καθενας το αντιμετωπιζει
με διαφορετικο τροπο.πιστευω ομως πως δεν
πρεπει επ ουδενι λογο να επιστρεψουμε στο ΚΤ.

Αποσυνδεδεμένος yiannisagiannis

  • *
  • 95
  • Φύλο: Άντρας
  • Im...steaming...
Απ: Πως να ικανοποιησω τις ατμηστικες μου ορεξεις?
« Απάντηση #11 στις: Ιανουαρίου 22, 2011, 18:37 »
Εκτιμω τις συμβουλες σας και πιστευω οτι και μονο που υπαρχουν ατομα
που ενδιαφερονται για το αν ξαναγυρισεις στο κτ αυτο και μονο φτανει
να μην ξαναγυρισεις ποτε!
Tem θα ακολουθησω την συμβουλη σου και εχω παραγγειλει ηδη
cartomizers ce2r4 και υγρό Halo.Οπως και ατμο 901-801 ετσι για να ξερω
περι τινος προκειται.τι γνωμη εχετε για τα vinirette,decadent και oasis?

Αποσυνδεδεμένος kaxri

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμίζω και την πίσσα εξατμίζω
Απ: Πως να ικανοποιησω τις ατμηστικες μου ορεξεις?
« Απάντηση #12 στις: Ιανουαρίου 22, 2011, 19:37 »
decadent και oasis?
Δοκίμασα και τα δύο  και πήρα και halo όλα σε γέυση καπνού ,το oasis  το πέταξα επι τόπου τo decadent καλό ήταν αλλα όχι τόσο και έμεινε αναπληρωματικό και το halo freedom  ήταν 'απαικτο και έγινε το βασικό μου ατμιστικό υγρο!!!

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: Πως να ικανοποιησω τις ατμηστικες μου ορεξεις?
« Απάντηση #13 στις: Ιανουαρίου 22, 2011, 19:58 »
Προσπαθησε , αν εχεις την δυνατοτητα να εχεις 2-3 διαφορετικα ητ , οπως και γευσεις . Υπαρχουν μερες που το gg μου ειναι απαιχτο και αλλες που το ψιλοβαριεμαι και πεφτω με τα μουτρα στο fog . Τον τελευταιο καιρο μου μυριζει καπως κι αυτο και χρησιμοποιω το ego με xl ατμο και dripping . Σε δουλεια να βρισκομαι . Ασε που το ητ εχει τοοοοσες επιλογες ατμο και γευσεων . Συγκρινεται με τιποτα το καλυτερο ??!! 

Αποσυνδεδεμένος imeothanasis

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Achilles was a modder
    • GG-GoldenGreek
Απ: Πως να ικανοποιησω τις ατμηστικες μου ορεξεις?
« Απάντηση #14 στις: Ιανουαρίου 23, 2011, 00:41 »
αυξησε τα βολτ και λιγο την νικοτινη και θα ειναι σαν να καπνιζεις zitan αφιλτρο Γιαννη. Το κανονικο τσιγαρο μετα θα σου φαινεται αερας :D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 306 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 236 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21571 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282762 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208484 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67130 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175445 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314239 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14904 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125682 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94535 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4631 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix