vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

79 επισκέπτες, 3 χρήστες
Jorge, stsoulos, Milarepa

Twitter

Kanger Subtank

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #3240 στις: Φεβρουαρίου 23, 2016, 23:10 »
Ναι, ναι, καλή τύχη αν νομίζει κάποιος ότι ανοίγει έτσι χαρωπά με το χεράκι. Ίσως κάποιες να έρχονται χαλαρές από το εργοστάσιο, αλλά δεν ήταν αυτή η εμπειρία μου εμένα. Αν κάποιος έχει τρόπο να την πιάσει από τα σημεία που δεν έχουν σπειρώματα και να τα γυρίσει έχει καλώς. Αλλά ή πίεση που έπρεπε να ασκήσω εγώ ήταν μεγάλη, φαντάζομαι σε μαύρο βαμμένο άτμο θα μείνουν παράσημα στην βαφή μετά... :)





Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #3241 στις: Φεβρουαρίου 23, 2016, 23:13 »
Η δική σου εμπειρία ήταν αυτή... :laugh1:
4:41

https://www.youtube.com/watch?v=6CLDxIzrBDA&feature=youtu.be&t=281


Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #3242 στις: Φεβρουαρίου 24, 2016, 00:00 »
Το μόνο που δεν κατάφερα ήταν να βγάλω το τζαμάκι κ εγώ, και το άφησα μην κάνω καμιά ζημιά.Κατά τ άλλα δουλεύει απροβλημάτιστα σε όλα τα επίπεδα.

Eυκολος τροπος για να βγαινει το τζαμακι ειναι να κρατατε με το ενα χερι το τζαμακι ακινητο και να πιεζετε με τον δεικτη του αλλου χεριου την καμιναδα προς την αντιθετη κατευθυνση ετσι ωστε στην ουσια να βγαζετε το μεταλικο σκελετο απο το τζαμακι και οχι το τζαμακι απο το σκελετο, if you know what i mean ;) .

Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #3243 στις: Φεβρουαρίου 24, 2016, 00:03 »
Επίσης για όσους δυσκολεύονται να βγάλουν το τζαμάκι για καθαρισμό, πετάνε κάτω τον ατμο σπάει το τζαμάκι και βάζουν το ήδη πλυμένο ανταλλάξιμο τζαμάκι. :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος iakinthos

  • **
  • 110
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #3244 στις: Φεβρουαρίου 24, 2016, 00:11 »
Και σε όσους έφυγε το χρώμα, ντρεμέλ με βουρτσάκι και καθαρή ασετόνη και κάμποση υπομονή σε χαμηλές στροφές. Ακόμα είμαι στη φάση καθαρίσματος, (είναι κι αργά τα ζα ;D), μόλις τελειώσω και γυαλίσω, θα ξανά ενημερώσω ;)





Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #3245 στις: Φεβρουαρίου 24, 2016, 00:18 »
Eυκολος τροπος για να βγαινει το τζαμακι ειναι να κρατατε με το ενα χερι το τζαμακι ακινητο και να πιεζετε με τον δεικτη του αλλου χεριου την καμιναδα προς την αντιθετη κατευθυνση ετσι ωστε στην ουσια να βγαζετε το μεταλικο σκελετο απο το τζαμακι και οχι το τζαμακι απο το σκελετο, if you know what i mean ;) .
Κατάλαβα τι λες και έτσι το προσπάθησα αλλά δεν ήταν τελείως στεγνό και φοβήθηκα. Πάντως που είδα ένα βιντεάκι για αλλαγή των orings, δεν ήταν και τόσο γρήγορο και ευκολο το όλο σκηνικό.

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #3246 στις: Φεβρουαρίου 24, 2016, 00:41 »
Εγώ πάλι μετά που είδα το άχρηστο βιντεάκι για το πως ανοίγει η βάση, είδα ένα που μου έβγαλε related με dragon coil (κάθετο) .. Και επειδή τα ζιζάνια εύκολα μπαίνουν δύσκολα βγαίνουν έπιασα δουλειά..
7 σπείρες 316L (0,32) σε 3,5mm πυρήνα, ( 1 ohm ) .. Tcr 92 στους 230 c , 25 watt και το ντουμάνι σύννεφο.. :respect: :thumpup: :fight_shot_bandana:

Αποσυνδεδεμένος vas24

  • **
  • 122
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #3247 στις: Φεβρουαρίου 24, 2016, 00:49 »
Ποσες φορες τ μερα γεμιζετε το σαμπτανκ ;;πως υπολογιζετε τα ml ???τι νικοτινη κανετε ;;δεν μπορω να τ υπολογισω και δεν ξερω και ποσο ειναι τ κανονικο ..

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #3248 στις: Φεβρουαρίου 24, 2016, 00:52 »
Chimney είναι αυτό, όχι dragon.

vas μην ρωτάς copy paste πολλές φορές το ίδιο πράγμα και κάνε ερωτήσεις που μπορεί να σου απαντήσει κάποιος αντικειμενικά. Τι σε νοιάζει πόσες φορές γεμίζω εγώ και τι νικοτίνη κάνω; Τι θες να υπολογίσεις ακριβώς; 4κάτι ml χωράει ανά γέμισμα.

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #3249 στις: Φεβρουαρίου 24, 2016, 00:53 »
Τι δεν μππορείς να υπολογίσεις vas?  Δεν χρειάζεται να το φουλάρεις αν θέλεις να αλλάξεις υγρό μέσα στην μέρα. Το φουλάρισμα είναι μέχρι εκεί που τελείωνει ο κεντρικός κυλίνδρος όπως το έχεις ανάποδα και γεμιζεις.Αλλά δεν χρειάζεται να φτάνεις εκεί στα όρια που είναι περί α 4 μλ. 
Τα υπόλοιπα είναι υποκειμενικά που ρωτάς.

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #3250 στις: Φεβρουαρίου 24, 2016, 00:57 »
Τι να σου πω πασά μου, έτσι έλεγε το βιντεάκι, Κάτι Γάλλοι τα λέγανε, γαλλικά δεν ξέρω.. Αυτό που ξέρω όμως είναι πως είναι καλόοοο..

Ποσες φορες τ μερα γεμιζετε το σαμπτανκ ;;πως υπολογιζετε τα ml ???τι νικοτινη κανετε ;;δεν μπορω να τ υπολογισω και δεν ξερω και ποσο ειναι τ κανονικο ..
Ρώτα άλλη μία φορά.. Δεν υπάρχουν απαντήσεις σε αυτές τις ερωτήσεις.. Πόσο είναι το σωστό κάπνισμα..?? 3 τσιγάρα ή τρία πακέτα..?? Όλα είναι θέμα υποκειμενικό.. Το σωστό είναι όσο σου αρέσει - θέλεις - αντέχει η τσέπη σου .. Για περισσότερες ερωτήσεις αυτού του είδους και τις απαντήσεις τους το σωστό νήμα είναι αυτό εδώ..

Αποσυνδεδεμένος vas24

  • **
  • 122
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #3251 στις: Φεβρουαρίου 24, 2016, 00:58 »
Ποσά μλ είναι απ τ επιστόμιο μεχρι τ καπάκι της rba κεφαλής .με σύριγγα βγάζει περίπου 2 μλ . αλλά πως γίνεται ή χωρητικότητα ν είναι κανονικά 4,5 ;δεν μπορώ ν υπολογιστή ποσά mg k ml κάνω την ημέρα για αυτό Ρώτησα τα υποκειμενικά.

Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #3252 στις: Φεβρουαρίου 24, 2016, 01:02 »
εγώ το γεμίζω 3-4 φόρες την ήμερα και κάνω 3mg νικοτίνης. πόσο είναι το κανονικό θα το βρεις μονή σου με την αίσθηση. subtank nano εχεις? οφφ:::κατι παζει με την επεξεργασια κειμενου η εγω?
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 24, 2016, 01:08 από sergor »

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #3253 στις: Φεβρουαρίου 24, 2016, 01:04 »
Dragon είναι όταν στήνεις σε RDA ένα coil συνήθως μικρής διαμέτρου (1.5 ή και 1mm) και αντί να περνάς βαμβάκι μέσα το κλείνεις όλο με βαμβάκι γύρω γύρω εκτός από την μια άκρη. Αν στήσεις διπλό τέτοιο και μετά κάνεις fire ο ατμός πετάγεται με ένταση σαν από ρουθούνια δράκου. Dragon coil. :))

vas έχεις τον subtank mini σίγουρα; Μήπως έχεις τον nano ή κανέναν με custom top fill από fasttech;

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #3254 στις: Φεβρουαρίου 24, 2016, 01:04 »
Αφού το έχεις βάλει και το μετράς με σύριγγα, απλά δες πόσες φορες θα το γεμίσεις και θα δεις πόσα ml κάνεις εσύ με το υγρό σου .. Το να σου πω εγώ πόσα ml κάνω με 0,3 νικοτίνη και 90% vg δεν θα σε ωφελήσει κάπου ούτε θα καταλάβεις κάτι..

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Dragon είναι όταν στήνεις σε RDA ένα coil συνήθως μικρής διαμέτρου (1.5 ή και 1mm) και αντί να περνάς βαμβάκι μέσα το κλείνεις όλο με βαμβάκι γύρω γύρω εκτός από την μια άκρη. Αν στήσεις διπλό τέτοιο και μετά κάνεις fire ο ατμός πετάγεται με ένταση σαν από ρουθούνια δράκου. Dragon coil. :))

Σε καμια 10ριά μέρες που θα έρθει ο derringer θα κάνουμε και τους δράκους λοιπόν.. :bravo_encouragements: :thumbsup_move_1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20094 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 192686 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1129 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4240 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1107369 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 179094 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1549 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1144 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 24162 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 288237 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 211433 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 70731 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro