vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

67 επισκέπτες, 5 χρήστες
lagoudakis, lounik, camber, bloodlessz, infernity

Twitter

Kanger Subtank

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #3210 στις: Φεβρουαρίου 19, 2016, 07:38 »
@kikas το οτι εσύ γεμίζεισ τέρμα και δεν έχει διαρροή το πιστεύω... ίσως η διαρροή που έχω στο δικο μου να οφείλεται η στο ορινκ του RBA η σε κάποια αστοχία έστω και μικρή στη διάμετρο του σωληνάκι  του τανκ ..αν και εκανα κάποιες δοκιμές στο ποσο σφιχτό περνάη το γνήσιο  το τανκ με αυτό απο ft αλλά με αυτών των τροπο δεν μπόρεσα να βρω μια κάποια διαφορά..θα το είχα λύση το θέμα με την διαρροή αλλά δυστυχώς με έχουν κερδίσει άλλοι ατμοποιητεσ για το καθημερινό ατμισμα  και η 2 subtank κάθονται παροπλισμένη στο κουτί τουσ 

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #3211 στις: Φεβρουαρίου 20, 2016, 21:49 »
αγόρασα σήμερα το subtank mini και το έβαλα σε istick 40w είναι πολύ καλύτερο σε σύγκριση με το gs tank που δούλευα..   νομίζω είναι προφανές...


η αντίσταση πάνω η 0,5 γραφει ότι δουλεύει από 15 έως 60 εγώ το δουλεύω στα 22.7watt είναι καλά?



στην σελίδα τις alterego γιατί γραφει το παρακάτω: 0.5ohm sub-ohm αντίσταση για χρήση 15-30W


επίσης πολύ λένε πως ο συγκεκριμένος ατμοποιητης έχει διαρροές ισχύει κάτι τέτοιο?


Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #3212 στις: Φεβρουαρίου 20, 2016, 22:22 »

αν κανεις λαθος στησιμο στην rba κεφαλη θα εχεις διαρροες.
κατα τα αλλα ειναι μια χαρα, ο δικος μου τουλαχιστον...


22w ειναι καλα.
αν εχεις γουργουρητο, ανεβασε το λιγο


επισης να μην βιδωνεις τις αντιστασεις σου στον ατμο πανω στο μοντ.
ξεβιδωσε τον, αλλαξε αντισταση και ξαναβιδωσε


Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #3213 στις: Φεβρουαρίου 20, 2016, 22:52 »
@antonelos: ωραία... μέχρι στιγμής όχι δεν παίζω με rba  κεφαλές... θα ασχοληθώ αργότερα με αυτό... 


αυτό που παρατήρησα μετά από απανωτές τζούρες το istick μου έπεσε η μπαταρία του λίγο πιο κάτω... γιατί συμβαίνει αυτό??   :(

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #3214 στις: Φεβρουαρίου 20, 2016, 22:57 »
Γιατί κάνεις τζούρες 20 δευτερολέπτων...   ;D ;)

Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #3215 στις: Φεβρουαρίου 20, 2016, 23:09 »
όχι ένταξη ρε συ το έκανα λίγο διάστημα αυτό και όταν σταμάταγε πάταγα συνεχεια το κουμπί αλλα έκαιγα αντίστασης με αυτό τον τρόπο... τώρα κάνω περίπου 7-8 και βγάζω ντουμάνια...

Αποσυνδεδεμένος vasilis47

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #3216 στις: Φεβρουαρίου 21, 2016, 13:15 »
Τις πρώτες 4-5 μέρες ο ατμοποιητης δούλευε καλά. Μετά άρχισαν οι διαρροές. Μέχρι και σήμερα που τον πήρα έξω μαζί μου και όταν πήγα να ατμίσω τα είχε κάνει όλα χάλια, ευτυχώς που τον είχα σε θήκη. Υπάρχει κάποια λύση με τις διαρροές? Τον έχω 20 ημέρες έχω δοκιμάσει 4 διαφορετικές εργοστασιακές κεφαλές και όλες τα ίδια. Άλλαξα και τα oring, τα ίδια και χείροτερα, ξαναέβαλα τα παλιά.

Ακολούθησα τις συμβουλές σας και με χρήση της επισκευάσιμης κεφαλής τις τελευταίες 10 ημέρες, οι διαρροές μειώθηκαν απο την εισαγωγή αέρα και το άτμισμα είναι καλύτερο και μάλιστα στα μέτρα που το θέλω. Στο μόνο σημείο που παρατήρησα διαρροή είναι στο πάνω μέρος στο δαχτυλίδι της εισαγωγής του αέρα και ειδικά όταν το γυρίζω (δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα) αλλά θα ήθελα να ξέρω αν το έχουν και άλλοι. Επίσης επειδή τώρα μπαίνω στο χώρο των επισκευάσιμων, θα ήθελα να ρωτήσω πως να ζητήσω το σύρμα και το βαμβάκι που περιέχει μέσα το κουτί του subtank ; Ή απο τι σύρμα και βαμβάκι να ξεκινήσω ? Οι αγορές μου γίνονται κυρίως μέσω internet επειδή μένω επαρχία.

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #3217 στις: Φεβρουαρίου 21, 2016, 13:42 »
Μήπως αυτό που λες διαρροή εννοείς μαζεμένοι υδρατμοί που μπορεί να στάξει και μια σταγόνα ας πούμε...? Γιατί αυτό γίνεται σε όλους!
Για το σύρμα και βαμβάκι, εννοείς οτι θέλεις έτοιμες στριμένες αντιστάσεις όπως αυτές που έχει το πακέτο μαζί? Ή σύρμα σκέτο και να στρίβεις εσυ?
Το τι σύρμα θα ζητήσεις εξαρτάται απο διάφορους παράγοντες...όπως ας πούμε σε τι Ohm θέλεις να στρίβεις, πόσες σπείρες, σε τι διατομή...  :dontknow:
Το βαμβάκι πάλι, υπάρχουν πολλά...εγώ πήρα στην αρχή της UD ας πούμε που είναι και σε pad όπως αυτό που έχει μέσα η συσκευασία και είμαι ευχαριστημένος. Υπάρχουν και καλύτερα...
Όπως και να έχει, ίσως να ήταν καλό, ότι πάρεις να το πάρεις σε μικρές ποσότητες για να μην πάει μεγάλη ποσότητα χαμένη αν δε σε βολέψει το στρίψιμο τελικά. Επίσης, θα χρειαστείς και κάποια εργαλειάκα για κατασκευή αντιστάσεων αλλά για αρχή, για να μην μπαίνεις σε έξοδα, μπορείς να αυτοσχεδιάσεις. Πολλοί ας πούμε στρίβουν σε οδοντογλυφίδα ή μπατονέτα...
Πάντως αν θέλεις σύρμα όπως αυτό που έχει μέσα, θα πάρεις Kanthal A1, τι διατομής θα είναι θα το βρεις αν βάλεις τις τιμές που θέλεις εδώ!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #3218 στις: Φεβρουαρίου 21, 2016, 16:23 »
εγώ πάλι δεν μπορώ να πιστέψω πως ένας τόσο κορυφαίος ατμοποιητης θα έχει διαρροές.... 


ίσως η περισσότερη θα κάνουνε το λάθος και θα τον πλημμυρίζουνε μονοι τους... ίσος βάζετε ακόμα και πιο πολύ υγρό από όσο πρέπει κανονικά... 1,5 χρόνο τον έχει φίλος μου με έτοιμες αντίστασης και είναι άψογος....!  το αγόρασα χτες και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος....   :)


« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 21, 2016, 16:35 από akisgr1 »

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #3219 στις: Φεβρουαρίου 21, 2016, 16:32 »
Ένα χρόνο που έχω τον Subtank mini ποτέ δεν έχω δει διαρροή από τις εισαγωγές αέρα.

Προσέξτε το στήσιμο ειδικά το βαμβάκι.
Υπάρχουν άπειρα βίντεο.
Επίσης υπάρχει περίπτωση μη τέλειας στεγανοποίησης, οπότε παίρνει αέρα και κάνει υπερτροφοδοσία.
Κοιτάξτε για φθαρμένα ορινγκς ή αν πατάνε σωστά.
Μην τον παραγεμίζετε. :)

Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #3220 στις: Φεβρουαρίου 21, 2016, 16:35 »
είναι παρα πολλά τα άτομα που έχουνε παρατηρήσει διαρροές με τον συγκεκριμένο ατμοποιητη. το θέμα είναι πως είναι αρκετά περίεργο, εγώ το γεμίζω πάντα λίγο πιο κάτω από εκεί που πάει κανονικά... και πάντα μετά από κάθε χρήση καλο καθάρισμα...!!!


το θέμα είναι πως αναφέρεται η διαρροή με τις έτοιμες αντίστασης... και όχι με τις επισκευάσιμες...
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 21, 2016, 16:40 από akisgr1 »

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #3221 στις: Φεβρουαρίου 21, 2016, 20:22 »
H αλήθεια είναι πως δεν χρησιμοποιώ εργοστασιακές κεφαλές αλλά μόνο την επισκευάσιμη με 0,40mm Kanthal A1.

Μου βγαίνει συνήθως με 7 ελάχιστα ανοιχτές σπείρες και 2,5mm διάμετρο σπείρας, γύρω στο 1 Ohm.

Στα 14 με 15 Watt τα ντουμάνια πάνε σύννεφο. :))

M' αυτό το στήσιμο παίρνω το καλύτερο αποτέλεσμα και χωρίς να έχω ποτέ διαρροές.

Αποσυνδεδεμένος PaulosChania

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
  • Καλησπέρα και καλή βραδιά!
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #3222 στις: Φεβρουαρίου 21, 2016, 20:25 »
H αλήθεια είναι πως δεν χρησιμοποιώ εργοστασιακές κεφαλές αλλά μόνο την επισκευάσιμη με 0,40mm Kanthal A1.

Μου βγαίνει συνήθως με 7 ελάχιστα ανοιχτές σπείρες και 2,5mm διάμετρο σπείρας, γύρω στο 1 Ohm.

Στα 14 με 15 Watt τα ντουμάνια πάνε σύννεφο. :))

M' αυτό το στήσιμο παίρνω το καλύτερο αποτέλεσμα και χωρίς να έχω ποτέ διαρροές.


Μήπως εχεις φωτο απο το στησιμο της αντιστασης; εμενα πάνω απο 6 σπείρες αρχίζει να μου στραβωνει λιγο η αντίσταση επειδη εχει βγαινει πιο εξω απο τη βαση...

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #3223 στις: Φεβρουαρίου 21, 2016, 20:28 »
Αν δεν έχει ο Μάκης φωτο εχω εγω

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος PaulosChania

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
  • Καλησπέρα και καλή βραδιά!
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #3224 στις: Φεβρουαρίου 21, 2016, 20:33 »
Πόσα χιλιοστά πυρήνας; ωραίο!  :D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 257 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 207 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21122 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282060 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208051 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66506 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175003 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313264 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14688 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125068 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93763 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4272 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix