vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

62 επισκέπτες, 6 χρήστες
infernity, manoslykos, dvelev, lagoudakis, yorgoss, camber

Twitter

Kanger Subtank

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2985 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 23:44 »
Το τεστ μύησης μας αγαπητέ είναι ότι μαζευόμαστε σε ένα δωμάτιο και σου δίνουμε 15 δευτερόλεπτα να εξαφανιστείς. Αν σε βλέπουμε μέσα από τον ατμό σε 15 δευτερόλεπτα έχεις αποτύχει.  :))

Αποσυνδεδεμένος Ntinlanden

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2986 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 23:48 »
Εγω τελος με το subtank, πλυμηριζε και ετρεχε σαν καταρακτης μεχρι που μου εσπασε τα νευρα και μπηκε στο ντουλαπι, γευση απιστευτη αλλα δρομο, υπαρχουν και αλλοι..

Μιας και τον εχεις ηδη και ειναι κριμα να τον συρταρωσεις αφου οπως λες σου αρεσει,
εαν εχεις την V2 RBA με τις δυο αντικριστες στρογγυλες ωπες και αν μιλας για το επισκευασιμο κομματι βεβαιως βεβαιως, δες τι ελεγα και εγω καμια 150αρια σελιδες πιο πισω και πως με βοηθησαν και εμενα τα παιδια εδω.

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,23780.msg900577.html#msg900577

Μια περιλιψη με τα tips την εκανε και ο estrifan λιγο πιο πισω. Αυτα ειναι σε γενικες γραμμες τα πρεπει του subtank mini.


Τωρα ειναι μονιμα σπιτι γεμισμενος μονο με σκετη βαση για την "αποτοξινωση" της ημερας απο τους αλλους που κουβαλαω ολημερης μαζι μου στη δουλεια.

Επειδη δεν εχω πια μεγαλη καταναλωση με αυτον εχω ψιλοπαρατησει τα συχνα στησιματα.
Πρεπει να τον εχω και πανω απο δυο εβδομαδες χωρις να πειραξω τιποτα και ουτε σταγονα.

 :)

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2987 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 23:54 »
Το τεστ μύησης μας αγαπητέ είναι ότι μαζευόμαστε σε ένα δωμάτιο και σου δίνουμε 15 δευτερόλεπτα να εξαφανιστείς. Αν σε βλέπουμε μέσα από τον ατμό σε 15 δευτερόλεπτα έχεις αποτύχει.  :))

και εννοειται με 50/50 υγρο  :))

@higraf δοκιμασε στησιμο με 32αρι συρμα ή και λιγο πιο χοντρο, εκει προσωπικα το αποτελεσμα με ικανοποιει περισσοτερο.

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2988 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 23:55 »
Μέχρι τώρα είμαι με KFL+ Kayfun v4 και Taifun GT2 (μόνο ο KFL+ original)
αλλά πάντα με τράβαγε να τον δοκιμάσω άσχετα ότι δεν είμαι της πνευμονικής αλλά καμιά φορά μου αρέσει
να τραβάω καμιά αεράτη. Οπότε δεν έχασα την ευκαιρία να το πάρω και, αν και αρχή ακόμα μαζί του, μου άρεσε.
(Λες να κολλήσω με πνευμονικές και να πρέπει να περάσω και τα τεστ μύησης :) )

Τι να σου πω...θα κάνουμε ένα meeting και θα σε ενημερώσουμε...  :o
Τώρα άμα έχεις και kayfun...είσαι στον ανταγωνισμό να ξέρεις...θα πρέπει να τον απαρνηθείς πρώτα...   :tongue_smilie:

Εμένα πάντως με κάλυψε απο την αρχή και με ενθουσιάσε κιόλας σαν καινούριο...μια χαρά με βόλεψε!

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
και εννοειται με 50/50 υγρο  :))


Και φυσικά όλα αυτά στους 150 βαθμούς C, με 10Watt το πολύ με σχεδόν άδεια μπαταρία και εννοείται σε αντίσταση απο 0.05 εώς 0.50Ohm. Ας είμαστε και λίγο ελαστικοί μαζί σου...  ;D

(Εντάξει...το ψόφησα...το παραδέχομαι...)
 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 30, 2016, 00:06 από estrifan »

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2989 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 00:11 »
Αυτά τα έκανα όλα  :tongue_smilie:
Τα καλά μυστικά θέλω  ;)
Τα μυστικά είναι:
Πρώτον αγνοείς όσους λένε πως ο subtank mini δεν βγάζει ιδιέταιρα καλή γεύση &
δεύτερον αγνοείς όσους λένε πως ο subtank mini δεν κάνει για τσιγαρίσιες τζούρες.

Αποσυνδεδεμένος Ntinlanden

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2990 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 00:19 »
+1 και για τα δυο

Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2991 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 00:24 »
Θα συμφωνησω με το ποιο πανω μηνυμα περι τσιγαρισιων και λοιπα, σιγουρα δεν ειναι crown αν και νεος στο νταλαβερι νομιζω ειναι ποιο πανω anyway με τον σαμπτανκ εχω βγαλει πολυ καλα στησιματα ακομα και τωρα που εστριψα σε 40 συρμα, οσο για τοις διαρροες απο μαμα αυτο που καταλαβα ειναι οτι οση ωραια ειναι ορθιος  :)) δεν εβγαζε τιποτα μωλις ξαπλωνε μπολακι και μαζευα εμ-ελ, και καπως ετσι κατεληξα να βαλω rba και σωθηκα

Αποσυνδεδεμένος LemurVoice

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2992 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 11:49 »
Ένα καλός ατμοποιητής με εξαιρετικές εργοστασιακές κεφαλές και κακό RBA.
Αυτός είναι για εμένα ο Subtank mini.

Τρομερές οι κεφαλές 1.5Ω και 0.5Ω.

Πολύ καλή γεύση.

Γενικά value for money.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2993 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 11:56 »
Ένα καλός ατμοποιητής με εξαιρετικές εργοστασιακές κεφαλές και κακό RBA.
Αυτός είναι για εμένα ο Subtank mini.

Τρομερές οι κεφαλές 1.5Ω και 0.5Ω.

Πολύ καλή γεύση.

Γενικά value for money.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Κακό RBAτι εννοείς?  γιατί εγώ τώρα και μήνες σεταρο και το V1 και το V2 με απόλυτη επιτυχία για πες μας τι έγινε και δεν σε ικανοποιη εσένα γιατί αφήνεις να εννοηθεί ότι δεν έχεις πείρα με το επισκευασιμο μέρος

Στάλθηκε από το ALCATEL ONE TOUCH 7041X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος LemurVoice

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2994 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 13:52 »
Δεν αναφέρθηκα σε ευκολία στησίματος.
Το ότι εσύ θεωρείς πως δεν ξέρω να στήνω, είναι προϊόν της δικής σου αντίληψης.


Το ό,τι είναι εύκολο στο στήσιμο ως RBA δεν είναι σημαίνει πως είναι καλό RBA.
Κατασκευαστικά τώρα σε όσους V2 έχουν περάσει από τα χέρια μου,
και δεν είναι λίγοι γιατί προτείνω τον V2 σε νέους ατμιστές,
το κεφάλι της βίδας του θετικού πόλου βρίσκει στο περίβλημα του RBA με αποτέλεσμα να παίρνει κανείς βραχυκύκλωμα.
ΟΚ η λύση είναι απλή, με ένα dremel την λειαίνεις περιμετρικά και είναι ΟΚ.
Επίσης σε σύγκριση με άλλα RBA's άλλων ατμοποιητών ίδιας κατηγορίας τιμής, βγάζει καλή γεύση σε μικρό εύρος τιμών αντιστάσεων.


Τέλος δεν κατάλαβα γιατί απάντησες σαν να σε έθιξα προσωπικά.
Και εγώ έχω τον V2 αλλά δεν έχει να λέει.


Την καλησπέρα μου και θα συνιστούσα ηρεμία στις κουβεντούλες μας χωρίς οπαδιλίκια. ;)

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2995 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 14:15 »
Αδερφέ Lemur μάλλον εσύ πήρες προσωπικά πως σου είπε ότι δεν έχεις πείρα με το επισκευάσιμο.. Τέσπα..

Αυτό με το βιδάκι που λες τουλάχιστον στο δικό μου rba (v2) δεν παίζει..μια χαρά είναι τα κενά γύρω γύρω.. Εκτός αν έχω πέσει στην εξαίρεση, που μάλλον δεν παίζει..

Αποσυνδεδεμένος LemurVoice

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2996 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 14:18 »
Μπορεί και να το πήρα προσωπικά, το μόνο σίγουρο πως το RBA του δεν με ικανοποιεί και είναι από τους λίγους άτμο με RBA που τους δουλεύω με τις εργοστασιακές κεφαλές οι οποίες είναι κορυφαίες.


Όσο για τις κεφαλές των βιδών, μπορεί να είμαι εγώ η εξαίρεση των 5 στα 6, αλλά οφείλω να το παραθέσω.


Anyway. C u later guys...

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2997 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 15:02 »
Προφανως αποτελει η περιπτωση σου εξαιρεση, φαντασου σχεδιαστικα απο την kanger να ακουμπουσε η βιδα στο τοιχωμα RBA. Περιεργη περιπτωση ομως πρωτη φορα την ακουω. Δες αν ειναι καλα βιδωμενος ο πολος 510 με τον θετικο πολο. Με την RBA εγω και πολυς κοσμος παιρνει καλυτερη γευση απο οτι με τις εργοστασιακες.

Αποσυνδεδεμένος nickma

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2998 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 15:14 »
To RBA (ειδικά το V2) εκτός του είναι με διαφορά το πιο εύκολο στο στήσιμο, είναι και το πιο απροβλημάτιστο.
Έχω 4 και λειτουργούν άψογα όλα, σε όλα τους.

Αποσυνδεδεμένος LemurVoice

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2999 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 15:36 »
Προφανως αποτελει η περιπτωση σου εξαιρεση, φαντασου σχεδιαστικα απο την kanger να ακουμπουσε η βιδα στο τοιχωμα RBA. Περιεργη περιπτωση ομως πρωτη φορα την ακουω. Δες αν ειναι καλα βιδωμενος ο πολος 510 με τον θετικο πολο. Με την RBA εγω και πολυς κοσμος παιρνει καλυτερη γευση απο οτι με τις εργοστασιακες.


Δεν θεωρώ πως δίνει καλύτερη γεύση γιατί δεν είναι ισορροπημένη.
Απλά δίνει σε συγκεκριμένα υγρά πιο έντονη γεύση αλλά όχι στο σύνολο.
Ειδικά σε πολύπλοκα υγρά, βλ. Bruine Epicee, με RBA δεν κατάφερα να πάρω την γεύση της Vodka ας πούμε ή την υπόνοια καπνικού στοιχείου.
Το αντίθετο με την 1.5Ω εργοστασιακή όπου είχα ισορροπημένη γεύση και ένοιωθα όλα τα συστατικά/αρώματα/γεύσεις απλά όχι όσο τονισμένα όσο πχ στον Calix V2.
Το παράδοξο είναι πως και με την 0.5Ω η γεύση παραμένει στα ίδια επίπεδα με την 1.5Ω απλά με σαφώς πιο ζεστό ατμό και το ανάλογο ντουμάνι.
Δεν είναι ο άτμο που τον αγοράζεις για να στήνεις. Θεωρώ προτέρημά του την απίστευτη απόδοση των εργοστασιακών αντιστατών. Το RBA του μου περνά αδιάφορο. ΟΚ, καλό είναι που υπάρχει αλλά δεν είναι αυτός πχ ο λόγος αγοράς του Subtank mini.


Το non Plus RBA ήταν απαράδεκτο για High VG υγρά και σχεδόν απαγορευτικό για chain vaping.
Το RBA plus είναι σαφώς καλύτερο/απροβλημάτιστο στο κομμάτι τροφοδοσίας.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 257 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 208 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21129 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282078 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208051 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66524 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175008 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313267 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14697 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125068 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93772 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4278 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix