vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

71 επισκέπτες, 8 χρήστες
dfoust, Panokali, camber, Sergios, Buliwyf, I.P, tibolaso, dvelev

Twitter

Kanger Subtank

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2235 στις: Οκτωβρίου 27, 2015, 19:44 »
Εγώ τον βρίσκω αξιοπρεπέστατο τον Μινι στην γεύση και φυσικά πολύ καλύτερο από Kayfun κτλ με 1.5mm τρύπα που μου βγαίνουν τα μάγουλα για να μαζέψω ατμό και να καταλάβω γεύση (ίσως με 1.8-2 τρύπα να είναι καλύτερος). Εγώ ψήνομαι για το τανκ το μικρό με τις τρύπες γεμίσματος από πάνω αλλά που είναι κλειστό το καπ τελείως, όχι αυτό με τις μόνιμες τρύπες που γυρνάς για να γεμίσεις.

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2236 στις: Οκτωβρίου 27, 2015, 19:44 »
Όταν πρωτο άρχισα το ατμισμα κοίταζα να πάρω ατμό να βάζει πολά  εμέλ πέρα απο των ναυτίλο που βάζει  μέχρι και 6 μετα απο εκεί ανθεωρεισα τισ απόψεις μου και είμαι του μίνι μπελ καπ

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2237 στις: Οκτωβρίου 28, 2015, 02:16 »
Εγώ τον βρίσκω αξιοπρεπέστατο τον Μινι στην γεύση και φυσικά πολύ καλύτερο από Kayfun κτλ με 1.5mm τρύπα που μου βγαίνουν τα μάγουλα για να μαζέψω ατμό και να καταλάβω γεύση (ίσως με 1.8-2 τρύπα να είναι καλύτερος). Εγώ ψήνομαι για το τανκ το μικρό με τις τρύπες γεμίσματος από πάνω αλλά που είναι κλειστό το καπ τελείως, όχι αυτό με τις μόνιμες τρύπες που γυρνάς για να γεμίσεις.

Αναμένω το τανκ για δοκιμή.  :yes:

https://www.fasttech.com/p/3535802

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2238 στις: Οκτωβρίου 28, 2015, 02:34 »
Kαλησπερα στη παρεα, εχω ερωτησουλα, σκεφτομαι για αγορα subtank mini v2, βασικα εχω δυο ερωτησεις, η πρωτη ειναι αν η πιο σφιχτη τζουρα του v2 ειναι ισαξια με του protank mini 3 μιας και εχω συνηθησει απο εκει τη τσιγαρισια του protank που μου ταιριαζει διοτι δεν ειμαι των πνευμονικων και η δευτεςρη ερωτηση ειναι επειδη ειμαι νεοεισερχομενος στο κομματι των επισκευασιμων ουσιαστικα ο μονος που εστηνα ηταμ dripper και τον εστηνα παντα λαθος δεν ξερω γιατι ισως ειχα κακο συρμα η βαμβακι ισως εγω δε σκαμπαζα τεσπα δεν το εψαξα και πολυ απλα θελω να ρωτησω επειδη ακουω απο τοσους πολλους χιλια δυο πραγματα και πατεντες με συρματα ειδικα και νικελιου και δε ξερω εγω τι αλλο και ρωταω εγω σαν λογικος και απλος ανθρωπος αν δω ας πουμε το βιντεακι του ρενου για παραδειγμα στο αρες μαρες και στησω με τον ιδιο τροπο απλα και ομορφα με το κλασικο kanthal συρματακι μου 0.28 οπως εστριβα και στο dripper και με τις 5-6 σπειρες μου οπως μου ταιριαζει επισης (1,5 Ohm) θα ειμαι οκ πιστευετε απο θεμα λειτουργικοτητας του ατμοποιητη απο θεμα διαροων και αξιοπρεπες ατμισματος με λιγα λογια ή θα πρεπει να κανω καμια ειδικη κατασκευη-πατεντα για να ατμιζω σαν ανθρωπος?

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2239 στις: Οκτωβρίου 29, 2015, 01:10 »
Δεν έχει την τσιγαρίσια τζούρα του protank 3 αλλά πλησιάζει αρκετά αν βάλεις την 1.5Ω εργοστασιακή και βάλεις την ρύθμιση αέρα στην μικρότερη τρύπα.
Είναι εύκολος στο στήσιμο και δε θέλει κάτι ιδιαίτερο αλλά στην χειρότερη και να μην τα καταφέρεις (πράμα που δεν το νομίζω) έχει πληθώρα έτοιμες εργοστασιακές που θα σε καλύψουν!


Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2240 στις: Οκτωβρίου 29, 2015, 05:13 »

Ναι αλλα με την επισκευασιμη θα ξεφευγει πολυ η αερατη τζουρα ακομη και με τη πιο μικρη τρυπα? :/
Δεν υπαρχει καμια πατεντα?
Παντως με το v2 υπαρχει πολυ πιο μικρη τρυπα απο οτι εχω δει σε βιντεο και τη περιμενα αρκετα πιο τσιγαρισια τη τζουρα.

Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2241 στις: Οκτωβρίου 29, 2015, 10:38 »
Καλημέρα.
Έχω κάποιες εβδομάδες που αγόρασα τον subtank mini. Αποφάσισα να χρησιμοποιήσω την επισκευάσιμη αντίσταση που ήδη είχε coil εγκατεστημένο. Έβαλα φιτιλάκι και ξεκίνησα. Όλα καλά... Πανεύκολο. Σήμερα προσπάθησα να αλλάξω την αντίσταση με μια καινούργια (στα περιεχόμενα του πακέτου περιέχονται και 2 έτοιμα σύρματα). Βίδωσα τα βιδάκια, έκοψα το σύρμα, έβαλα φιτίλι... ωραία πανεύκολο λέω. Πάω να ατμίσω μου λέει ότι η αντίσταση είναι πολύ χαμηλή (χρησιμοποιώ joyetech evic vtc mini). Λέω μπορεί να φταίει αντίσταση, ας αλλάξω και να βάλω την δεύτερη αλλά πάλι τα ίδια. Μπορείτε να μου πείτε τι μπορεί να φταίει;
Την αντίσταση δεν την κούνησα καθόλου. Απλά φρόντισα να την κεντράρω. Επισυνάπτω κάποιες φωτογραφίες που ελπίζω να βοηθάνε. Αν χρειάζονται περισσότερες φωτογραφίες ενημερώστε με. Ευχαριστώ

Από συγχώνευση
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 29, 2015, 11:24 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος thodoris001

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2242 στις: Οκτωβρίου 29, 2015, 10:43 »
Κάτι σου έχει κουνηθεί, κάνει σώμα και για αυτό σου βγάζει αυτο το μύνημα.
Κάποιος απο τους πόλους ίσως ή η ίδια η αντίσταση κάπου ακουμπάει και κάνει σώμα....

Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2243 στις: Οκτωβρίου 29, 2015, 11:16 »
Και οι δυο όμως; Τόσο λάθος να την βάζω;

Αποσυνδεδεμένος c00kieR

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2244 στις: Οκτωβρίου 29, 2015, 11:19 »
Μηπως φταιει ο τυπος συρματος; Δεν εχεις δικο σου να δοκιμασεις;
Εγω αυτα τα συρματα που δινουν μαζι με τους ατμο ποτε δεν τα χρησιμοποιησα.

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2245 στις: Οκτωβρίου 29, 2015, 11:26 »
Παιδιά ότι και να τον κάνουμε τον mini είναι ένα ατμοποιητής με λίγο αεράτη έως πολύ αεράτη τζούρα.
Για τσιγαρίσιες τζούρες εμένα τουλάχιστον δεν με ικανοποιεί για αυτό και τον χρησιμοποιώ όποτε θέλω να κάνω πνευμονικές με χαμηλές αντιστάσεις.
Εξάλλου όπως λέει και το όνομά του είναι περισσότερο για sub Ohm καταστάσεις.
Αν θέλεις τσιγαρίσιες πάς σε άλλον ατμό όπως έκανα εγώ. π.χ. KL+, ego one mega κλπ. ;)

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Καλημέρα.
Έχω κάποιες εβδομάδες που αγόρασα τον subtank mini. Αποφάσισα να χρησιμοποιήσω την επισκευάσιμη αντίσταση που ήδη είχε coil εγκατεστημένο. Έβαλα φιτιλάκι και ξεκίνησα. Όλα καλά... Πανεύκολο. Σήμερα προσπάθησα να αλλάξω την αντίσταση με μια καινούργια (στα περιεχόμενα του πακέτου περιέχονται και 2 έτοιμα σύρματα). Βίδωσα τα βιδάκια, έκοψα το σύρμα, έβαλα φιτίλι... ωραία πανεύκολο λέω. Πάω να ατμίσω μου λέει ότι η αντίσταση είναι πολύ χαμηλή (χρησιμοποιώ joyetech evic vtc mini). Λέω μπορεί να φταίει αντίσταση, ας αλλάξω και να βάλω την δεύτερη αλλά πάλι τα ίδια. Μπορείτε να μου πείτε τι μπορεί να φταίει;
Την αντίσταση δεν την κούνησα καθόλου. Απλά φρόντισα να την κεντράρω. Επισυνάπτω κάποιες φωτογραφίες που ελπίζω να βοηθάνε. Αν χρειάζονται περισσότερες φωτογραφίες ενημερώστε με. Ευχαριστώ

Από συγχώνευση

Φίλε μου έλεγξε το σημείο στα βιδάκια που έκοψες το περισσευούμενο σύρμα από τα ποδαράκια της αντίστασης. Υπάρχει περίπτωση αν δεν τα έκοψες σύριζα, να κάνει σώμα με την καμπάνα.
Μου έχει τύχει και μένα.
Τότε σου βγάζει αυτό το μύνημα. :)

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2246 στις: Οκτωβρίου 29, 2015, 12:19 »
Καλημέρα, τι διαφορα έχει ο v1 με τον v2 & v3? Υπάρχει μεγάλη διαφορά στη ποιότητα της rba κεφαλης & του airflow system?

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2247 στις: Οκτωβρίου 29, 2015, 12:43 »
V1 = μια εισαγωγη αερα στην βαση και το παλιο RBA
V2 = δυο εισαγωγες αερα στην βαση και το παλιο RBA
V3 = οτι και ο V2 με καινουριο RBA που τραβαει υγρο απο 2 τρυπες στο πλάι της καμπανας


Στην ποιοτητα καμια διαφορα. Στην κεφαλη, θεωρητικα η V3 τραβαει υγρο καλυτερα.



Και οι δυο όμως; Τόσο λάθος να την βάζω;


Επισης, αν βαζεις την αντισταση πολυ ψηλα στο deck μπορει να ακουμπαει πανω στο βιδωτο καπακι του deck.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 30, 2015, 14:20 από Shadowjump »

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2248 στις: Οκτωβρίου 29, 2015, 12:56 »
Και οι δυο όμως; Τόσο λάθος να την βάζω;

Τσεκαρε αν ο πολος 510 ειναι καλα βιδωμενος και συγκρατει καλα και σφιχτα τον insulator μαζι με τον θετικο πολο .

Συνδεδεμένος tibolaso

  • **
  • 482
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2249 στις: Οκτωβρίου 29, 2015, 12:57 »
Sorry Shadowjump, αλλά δεν κατάλαβα τι εννοείς λέγοντας ότι στην v3 το καινούριο RBA τραβάει υγρό από το πλάι. Το παλίο δηλαδή από που τράβαγε;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20178 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 193004 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1157 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4275 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1107562 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 179171 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1574 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1158 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 24243 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 288379 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 211501 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 70832 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro