vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

73 επισκέπτες, 7 χρήστες
andreasand22, teo77, camber, gfilip, thanos1071, infernity, manoslykos

Twitter

Kanger Subtank

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #825 στις: Απριλίου 02, 2015, 20:57 »
25αρι περιπου 4-5 σπειρες

Αποσυνδεδεμένος sector7

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #826 στις: Απριλίου 02, 2015, 21:02 »
4-5 σε ποσο παχος πυρηνα?
στο RBA ποσα watt μπορεις να σηκώσεις?
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 02, 2015, 22:02 από sector7 »

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #827 στις: Απριλίου 03, 2015, 14:48 »
σημερα ατμισα για λιγο με το subtank μινι ...  παρατηρησα  οτι δεν ειναι ατμοποιητης για ολες τις ωρες ουτε για ολους και ειδικα νεους χρηστες Η/Τ  . η τζουρα στη πρωτη τρυπα δεν ειναι οσο αερατη ακουγετε αλλα για ενα μεσο αερατο ατμιστη ειναι μια χαρα .


ο ατμοποιητης ατμιζει αγρια ακομη και σε χαμηλα βατ  οπου εκει σε κουραζει γιατι για να βγει ατμος πρεπει να τραβιξεις δυνατη τζουρα και πνευμονικη , αν κρατησεις ατμο στο στομα και μετα τον κατεβασεις κατο σε ξεπλατιζει στο χτυπημα και η ποσοτητα ατμου δεν ειναι και τεραστια  ...


 απο τα 12 βατ μεχρι τα 20 που εγω τον ατμισα με την 1,2 αντισταση και 3αρι υγρο vg   , το ιδανικο ειναι καπου στα 15-18 για να παρεις ικανοποιητηκο ντουμανι , ομαλο χτυπημα και πολυ καλη γευση και φυσικα αρκετο ζεστο ατμο  ...


ολα αυτα ομως με πνευμονικες τζουρες , δε κανω συζητηση καν για κανονικη τζουρα γιατι δακριζεις απο το χτυπημα ...


στα συν η γευση του ... εχει πολυ καλη για  εργοστασιακες κεφαλες . οτι υγρο εχεις μεσα αυτη τη γευση θα παρεις ατοφια , και η ποιοτητα κατασκευης του ... απο τη πρωτη στιγμη που θα τον δεις ειναι ενας πολυ ομορφος ατμοποιητης και ποιοτικα καλος ...


στα μειον ολα οσα προανεφερα για τα δικα μου γουστα παντα

φυσικα οτι γραφω εχει να κανει με τις εργοστασιακες κεφαλες ... δε θα επερνα ποτε εργοστασιακο ατμοποιητη να τον δουλεψω ως επισκευασιμο .... τα ειπα και σε αλλο ποστ αυτα . αν τον επερνα , μονο για χρηση με τις εργοστασιακες κεφαλες και ετσι δοκιμαστηκε σημερα ...

και κατι αλλο που πιστευω οτι συμβαινει με το συγκεκριμενο ατμοποιητη , αποδιδει τοσο καλα τις γευσεις και το χτυπημα που ισως να χρειαζεται και λιγοτερο αρωμα στα υγρα γιατι μπορει να σε πνιξει η αποδοση του αρωματος ... και φυσικα λιγοτερη νικοτινη

στις 2 τρυπες και πανω απο 20 βατ το χτυπημα σχεδον χανετε και ερχετε το τεραστιο ντουμανι

ειναι ατμοποιητης  που για να τον εχεις βασικο χρειαζεσαι 200 μπαταριες , 1 βυτιο υγρο , και λαιμο απο ανοξυδοτο ατσαλι να μη νιωθει τπτ :D :D :D
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 03, 2015, 17:02 από APOSTOLOS KAL »

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #828 στις: Απριλίου 03, 2015, 15:59 »
Συμφωνω στα περισσοτερα. Ετσι ειναι. Ο συγκεκριμενος ατμο δεν ειναι για λιγα βατ, θελει δυνατα ρευματα για να λειτουργησει σωστα. Απλα να ξαναπω οτι οι καινουριες εργοστασιακες αντιστασεις θελουν καποια ml χρησης για να στρωσουν και να αποδωσουν τα μεγιστα (5-7 ml υπολογιζω στο περιπου). Μετα δινουν λιγοτερο χτυπημα και πιο "γλυκο" ατμισμα ενω η διαρκεια ζωης τους ειναι μεγαλη. Τελος αν τελικα αποφασισεις να τον αγορασεις φανταζομαι θα κανεις και καποιο στησιμο με την RBA, ετσι για δοκιμη βρε αδερφε και για να διαμορφωσεις και πιο ολοκληρωμενη αποψη. Θα σου δωσει λιγο πιο σφιχτη τζουρα και καλυτερη γευση  :) .

Αποσυνδεδεμένος nikolis2000

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #829 στις: Απριλίου 03, 2015, 16:28 »
εγω πιστευω οτι ειπαν να τον βγαλουν με τις 0.5 και 1.2 κεφαλες και ειπαν ας βαλουμε και το rba ετσι για τα λολ βρε αδερφε. :idiot1: :laugh1:Οποτε σαν ολους τους αλλους subohm τανκατους θελει πολυ ρευμα και πολυ αερα και ετσι τον εκαναν.Πολυ αερα.Γι'αυτο και στον rba ο αερας πανω ειναι πιο στενος γιατι ισως τον στησεις και τσιγαρισιο οποτε σου λεει μην το ξεφτιλισουμε τελειως.Οποτε αν πεις να τον παρεις τον παιρνεις σαν subohm με φουλ αερα φουλ πνμευμονικη και στα 30βατ παν κατ.Βεβαια τον επισκευασιμο το στηνω με 0.5-0.8 αντιστασεις και εχω κατι σκασιματα κατι περιεργα , δεν εχω γευση , εβλεπα στον υπνο μου οτι δουλευε σωστα και κατι τετοια κουλα :)).Σημερα τον εστησα αλλιως.Σε 2mm κατσαβιδι 8 σπειρες με 0.28 στα 1.7βατ.Πυρωμα τις σπειρες πανω στο μοντ και πιεση οσο κολλησουν 2-3 φορες.Τον εχω στα 9βατ, μια τρυπα ανοιχτη κανω χαζοπνευμονικη και ουτε σκασιματα ουτε τιποτα.Καλυτερη γευση και τον ευχαριστιεμαι πιο πολυ.Σκασιματα δεν εννοω αυτο που ακουγεται οταν πατας το κουμπι του μοντ αλλα ΣΚΑΣΙΜΑΤΑ.Να "τριζει" ολος ο ατμοποιητης  :o :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Apospol

  • ***
  • 547
  • Φριτέζας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #830 στις: Απριλίου 03, 2015, 19:18 »
Πριν 2 μέρες έστησα την εργοστασιακή κεφαλή με mesh και στις άκρες βαμβάκι για την τροφοδοσία.Με παίδεψε λίγο για να πετύχει αλλα πλέον πάει τραίνο όπως πρίν.4 σπέιρες με 32 σύρμα σε 400 mesh.Δεν μπορώ να πω οτι είχε μεγάλη διαφορά απο ένα απλό στήσιμο του RBA ίσως γιατί η τροφοδοσία εξακολουθεί να είναι απο βαμβάκι.Το έχει δοκιμάσει κανείς άλλος ωστε να προτείνει πάνω στο mesh?

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #831 στις: Απριλίου 04, 2015, 14:44 »
Έχει πάρει κάνεις το μαύρο πυρεξ τανκ από ΦΤ για τον μίνι να μου πει αν ταιριάζει; Γιατί εκεί τα σχόλια είναι μια έτσι μια αλλιώς. Επίσης παίζει να έχει κανείς αυτα τα πολλά μαύρα o-ring που έχουν να του αγοράσω 1-2 σετάκια; Δεν με ενθουσίασε το κόκκινο τελικά...

Αποσυνδεδεμένος kostasvapor

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
  • Στο ΗΤ απο το 2011, άκαπνος απο τις 1/1/2013 !!!
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #832 στις: Απριλίου 04, 2015, 15:46 »
Εγώ παρέλαβα και δεν μου χωράει. Μακριά

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #833 στις: Απριλίου 05, 2015, 17:10 »
1. Αυτό το part πρέπει να το καθαρίζω συνέχεια από υγρά.
(έχω σταματήσει να παίρνω δυνατές τζούρες εδώ και καιρό. Παίρνω χαλαρές και με διάρκεια)
Είναι φυσιολογικό; Μήπως κάνω κάτι λάθος;



2. Αυτό το part - επίσης- πρέπει να το καθαρίζω τακτικά από υγρά
αλλά και μαυρίλες. (με μπατονέτα συνήθως) Πάντα υπάρχει και υγρό
κάτω από την αντίσταση όταν την ξεβιδώνω. Είναι φυσιολογικό;




Σ.Σ.1: Όταν βάζω την αντίσταση ρίχνω μέσα 3 σταγόνες συνήθως,
1 πλάγια αριστερά, 1 πλάγια αριστερά και 1 κέντρο και αφήνω
κάποια λεπτά να ποτήσει το βαμβάκι. (χρησιμοποιώ έτοιμες 1.2ohm)

Σ.Σ.2: Leakage πάντως δέν έχω από τις τριπούλες ούτε από το
σημείο που ενώνεται το γιαλί με το υπόλοιπο tank.

Αποσυνδεδεμένος Vapörhead

  • **
  • 181
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #834 στις: Απριλίου 05, 2015, 17:13 »

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #835 στις: Απριλίου 05, 2015, 18:09 »
1. Αυτό το part πρέπει να το καθαρίζω συνέχεια από υγρά.
(έχω σταματήσει να παίρνω δυνατές τζούρες εδώ και καιρό. Παίρνω χαλαρές και με διάρκεια)
Είναι φυσιολογικό; Μήπως κάνω κάτι λάθος;



2. Αυτό το part - επίσης- πρέπει να το καθαρίζω τακτικά από υγρά
αλλά και μαυρίλες. (με μπατονέτα συνήθως) Πάντα υπάρχει και υγρό
κάτω από την αντίσταση όταν την ξεβιδώνω. Είναι φυσιολογικό;




Σ.Σ.1: Όταν βάζω την αντίσταση ρίχνω μέσα 3 σταγόνες συνήθως,
1 πλάγια αριστερά, 1 πλάγια αριστερά και 1 κέντρο και αφήνω
κάποια λεπτά να ποτήσει το βαμβάκι. (χρησιμοποιώ έτοιμες 1.2ohm)

Σ.Σ.2: Leakage πάντως δέν έχω από τις τριπούλες ούτε από το
σημείο που ενώνεται το γιαλί με το υπόλοιπο tank.

Ειναι φυσιολογικη η υπαρξη υγρου και στις 2 περιπτωσεις, μην ανησυχεις. Για να περιορισεις την παρουσια υγρου το οποιο προερχεται απο την υγροποιηση του πλεοναζοντος ατμου που δεν ατμιζεις και παραμενει στο εσωτερικο του ατμοποιητη, να συνεχισεις για 1-2 δευτερολεπτα την τζουρα σου αφου σταματησεις να πατας το fire button της μπαταριας σου ετσι ωστε να ρουφας οσο ατμο περισσευει. Παντα ομως θα εχεις λιγο υγρο στα σημεια που υπεδειξες, ειναι νορμαλ  :) .

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #836 στις: Απριλίου 05, 2015, 18:10 »
λοιπον 3 μερες με τον sub στα χερια ( ειπα και εγω να το παρω να δω τη ψαρια πιανει μιας και ακουγονται τα χιλια μυρια)  και ακομη προσπαθω να καταλαβω γιατι του εχουν δωσει αυτη την ονομασια ... τη εννοουμε οταν λεμε ο ατμοποιητης ειναι για subohm αντιστασεις ?


εγω  τον εxω στησει και με 20αρι συρμα - 8 σπειρες ( 3 ωμ) , και στα 7-8 βατ εχω απιστευτο ντουμανι , γευση καλη και δυναμη απιστευτη , οχι ο ατμοποιητης αλλα το στησιμο , εχει μεγαλη σημασια να καταλαβουν οι νεοι ,που νομιζουν οτι οταν τους λες νεους ειναι οπως στο στρατο και παρεξηγουνται , οτι το στησιμο κανει τον ατμοποιητη οχι ο ατμοποιητης το στησιμο ... το ντουμανι μπορεις να το παρεις και με χαμηλοτερη διατομη συρμα - περισσοτερες σπειρες ανεβαζοντας την ομικοτητα της αντιστασης ,και σε ανθρωπινα βατ .. 


 απο την αλλη αναρωτιεμε , αν παρω ενα οποιδηποτε ατμοποιητη και του κανω μια αντισταση στα 0.5 , δεν θα ειναι subohm ?


στις 3 μερες λειτουργειας του λοιπον τον εχω στησει οπως ακριβως δουλευω ολους μου τους ατμοποιητες και εκτος απο το τυφωνα κατρινα δε βλεπω καμια διαφορα προς το καλυτερο .. ειναι ενας ατμοποιητης οικονομικος που μπορεις να τον στησεις και να ατμισεις .


σαφως καποιος που ειναι ο πρωτος του ατμοποιητης που κατα καποιο τροπο επισκευαζετε κιολας να ενθουσιαστη ... αλλα μεχρι εκει ..


μη τρελαθουμε κιολας ...
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 05, 2015, 18:25 από APOSTOLOS KAL »

Αποσυνδεδεμένος marnik

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #837 στις: Απριλίου 05, 2015, 18:31 »
Εχεις τοσο δικιο.το μονο που μπορω να χαρακτηρισω τους subohm ειναι η μεγαλη παροχη αερα για πνευμονικες και ντουμανι.

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #838 στις: Απριλίου 05, 2015, 19:07 »
λοιπον 3 μερες με τον sub στα χερια ( ειπα και εγω να το παρω να δω τη ψαρια πιανει μιας και ακουγονται τα χιλια μυρια)  και ακομη προσπαθω να καταλαβω γιατι του εχουν δωσει αυτη την ονομασια ... τη εννοουμε οταν λεμε ο ατμοποιητης ειναι για subohm αντιστασεις ?


εγω  τον εxω στησει και με 20αρι συρμα - 8 σπειρες ( 3 ωμ) , και στα 7-8 βατ εχω απιστευτο ντουμανι , γευση καλη και δυναμη απιστευτη , οχι ο ατμοποιητης αλλα το στησιμο , εχει μεγαλη σημασια να καταλαβουν οι νεοι ,που νομιζουν οτι οταν τους λες νεους ειναι οπως στο στρατο και παρεξηγουνται , οτι το στησιμο κανει τον ατμοποιητη οχι ο ατμοποιητης το στησιμο ... το ντουμανι μπορεις να το παρεις και με χαμηλοτερη διατομη συρμα - περισσοτερες σπειρες ανεβαζοντας την ομικοτητα της αντιστασης ,και σε ανθρωπινα βατ .. 


 απο την αλλη αναρωτιεμε , αν παρω ενα οποιδηποτε ατμοποιητη και του κανω μια αντισταση στα 0.5 , δεν θα ειναι subohm ?


στις 3 μερες λειτουργειας του λοιπον τον εχω στησει οπως ακριβως δουλευω ολους μου τους ατμοποιητες και εκτος απο το τυφωνα κατρινα δε βλεπω καμια διαφορα προς το καλυτερο .. ειναι ενας ατμοποιητης οικονομικος που μπορεις να τον στησεις και να ατμισεις .


σαφως καποιος που ειναι ο πρωτος του ατμοποιητης που κατα καποιο τροπο επισκευαζετε κιολας να ενθουσιαστη ... αλλα μεχρι εκει ..


μη τρελαθουμε κιολας ...



δηλαδή δεν κάνει e?
να τον βάλω σε αγγελία να τον πουλήσω μόλις έρθει χωρίς να τον ανοίξω για να τον δώσω σαν καινούργιο μην πάει σαν μεταχειρισμένος


με τις εργοστασιακές αντίστασης τι λέει? δεν κάνει e?
μας δούλεψαν για τα καλά η reviewers δηλαδή που όλη μιλούσαν για πολύ καλή γεύση?
και στο επισκευάσιμο από ότι κατάλαβα θα πρέπει να βρω κάποιον παλιό να μου στήνει τις αντίστασης για να ατμισω σωστά e?
τελικά συγκρίνετε με κάποιον επισκευάσιμο η όπως είχες πει ποτε δεν μπορούμε να συγκρίνουμε εργοστασιακό με επισκευάσιμο?

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #839 στις: Απριλίου 05, 2015, 19:19 »
εγω δεν ειπα οτι δουλεψε κανεις και κανεναν, ειπα τα δικα μου συμπερασματα για τον ατμοποιητη ... καποιος αλλος ισως να εχει διαφορετικη αποψη. σεβαστη


με την 1.2 που τον δουλεψα οχι δε με ενθουσιασε , χτυπημα σα να σου εριξε σφαλιαρα ο κουταλιανος , και γευση μετρια ... ειχα και διαρροη στο δακτυλιδη




 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 258 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 209 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21157 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282112 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208051 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66559 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175029 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313278 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14713 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125079 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93780 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4313 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix