vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

47 επισκέπτες, 3 χρήστες
infernity, manoslykos, JohnDag

Twitter

Kanger Subtank

Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #315 στις: Ιανουαρίου 31, 2015, 16:09 »
Σε ευχαριστώ ^_^


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #316 στις: Φεβρουαρίου 01, 2015, 20:05 »
Μετά από μια εβδομάδα συμβίωσης με την στημένη αντίσταση του 0,5Ω στον mini και την προηγούμενη οδυνηρή εμπειρία με την εργοστασιακή 1,2Ω, είπα χτες να δοκιμάσω την ανταλλακτική αντίσταση στο RBA του 1,2Ω. Μια νέα έκπληξη με περίμενε μόλις την έστησα. Τη βάζω στο μοντάκι και βλέπω ξανά 0,5Ω :eyesplash:
Τι διάολο είπα, πάλι την παλιά έβαλα; :o Προφανώς όχι, απλώς η συσκευασία μου είχε 2 αντιστάσεις στα 0,5Ω, συμβαίνουν κι αυτά σκέφτηκα!
Σήμερα λοιπόν...

Αν δοκιμάσεις να φτιάξεις το RBA κομμάτι με μικρότερο σύρμα απο 0,28 όταν βιδώνεις
τις βίδες πάνω στο ντεκ για να πιάσει το σύρμα,συνέχεια το ξερνάει απο δίπλα και δεν πιάνει
καλά,αιτία τα "αυτάκια" που έχει γύρω απο τις βίδες.

Ναι, είναι καυφουνιδές το ντεκ του αλλά με μια μεγάλη διαφορά,γύρω απο τις βίδες υπάρχουν αυτάκια,τα οποία
ΔΕΝ σε διευκολύνουν και τόσο στο να σφίξεις το σύρμα,παρα μόνο όταν αυτό είναι 0,30 και άνω.

..έκατσα κι έφτιαξα μια mc, στο κατσαβιδάκι του ατμο, με 8 σπείρες και 0,30 σύρμα kanthal, που βγήκε 1,3Ω και ατμίζω από το απόγευμα, ανθρώπινα, στα 12-15W. Άφθονος ατμός, πολύ ωραία γεύση και πολύ καλό χτύπημα για τα γούστα μου. Είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος :yes:

Την παραπάνω παράθεση του Χρήστου, την έβαλα για να προσθέσω ότι το στήσιμο μου φάνηκε παιχνιδάκι, το πιο εύκολο που έκανα ποτέ, στον ενάμιση μήνα που ασχολούμαι με επισκευάσιμους, τους δύο που διαθέτω δηλαδή (expromizer ο άλλος). Τα "αυτάκια" γύρω από τις βίδες με διευκόλυναν αφάνταστα, στο να μη μου γλιστράει το σύρμα και πιστεύω ότι και με λεπτότερο σύρμα, δε θα έχω κανένα πρόβλημα. Λέτε να πέφτω τόσο έξω? :hmmm:
Πάντως για τον expro που μοιάζει περισσότερο με τον Kayfun στο ντεκ, αμέσως σκέφτηκα τι ωραία θα ήταν να είχε κι αυτός αυτά τα ωραία "αυτάκια" που έχει ο mini.

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #317 στις: Φεβρουαρίου 01, 2015, 21:56 »
Αν διαβάσεις πιο πριν,επισήμανα πως το στήσιμο είναι εύκολο με 0,28 σύρμα και άνω.Με το
0,28 εμένα με παίδεψε και το παράτησα,εσύ βλέπω τα πήγες μια χαρά με 0,30,οπότε;  ;)


Δοκίμασε να στήσεις με λεπτότερο σύρμα (ας πούμε 0,25) και αν σου φανεί παιχνιδάκι,τότε εγώ
είμαι ο λάθος και βιάστηκα να το κρίνω.

Αποσυνδεδεμένος Geo84

  • **
  • 141
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #318 στις: Φεβρουαρίου 02, 2015, 00:56 »
Πολυ καλος ατμοποιητης ο subtank αλλα οχι για τα γουστα μου. Περιμενα κατι αλλο, αυτος παιζει πολυ "επιθετικα"...πολυ δυνατος ατμοποιητης με πολυ ντουμανι σε ολες τις αντιστασεις που εχει μεσα. Εγω προσωπικα τον εχω πλυμμενο και στο συρταρι γιατι δεν ειμαι για τετοιο ατμισμα,εκτός αν αλλαξουν τα γουστα μου ή αν τον δωσω σε κανεναν.
Το σιγουρο ειναι οτι ειναι ενας απο τους ποιο ωραιους σε εμφανιση ατμοποιητες που εχω δει απο κοντα!
Παντος μου εκανε εντύπωση το ποσο ευκολο ειναι να φτιαξεις παλι την εργοστασιακή αντισταση, ασχολουμαι με επισκευασιμους αλλα πιστευω και να μην ειχα δοκιμάσει με τον χωρο που εχει η κεφαλη ειναι παιχνιδακι...

Αποσυνδεδεμένος mixailaggelos

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #319 στις: Φεβρουαρίου 02, 2015, 08:58 »
καλημερα!κ γω θα συμφωνησω οτι ειναι απο τους πιο ευκολους (αν οχι ο ευκολοτερος) ατμο.αυτα τα αυτακια κανουν τρομερη δουλεια!οσο για το σιρμα chris εγω εκανα με 20η σιρμα που δεν ειμαι κ κανας εμπειρος κ ειναι παιχνιδακι! το επομενο που θα κανω ειναι να επισκευασω τους εργοστασιακους,θα βγαλω το κοτετσοσιρμα που εχουν μεσα κ θα βαλω ενα κανονικο.

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #320 στις: Φεβρουαρίου 02, 2015, 15:29 »
Θέλει nr-r-nr σύρμα απ' ότι ξέρω, γιατί ανεβάζει θερμοκρασία στα ποδαράκια και λιώνει το λαστιχένιο μονωτικό.

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #321 στις: Φεβρουαρίου 02, 2015, 17:33 »
Εγω πρωτη φορα το ακουω αυτο απο σενα. Που το διαβασες αυτο; Καποιο link;

Αποσυνδεδεμένος DimRx

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #322 στις: Φεβρουαρίου 02, 2015, 18:27 »
Εχω ψηθεί να τον πάρω, τον έχω βρει σε πολύ καλή τιμή στο μοντεχριστο (ελπίζω να είναι authentic...)
εδώ κ κάνα χρόνο είμαι με Σοφία κ λέω να κάνω την αλλαγή, ο προβληματισμος μου είναι ότι δεν μου αρέσουν οι πνευμονικές τζούρες, που απ` ότι διαβάζω ενδεικνύεται για αυτές,  μπορεί ο ατμοποιητής να εξασφαλίσει ντουμάνια κ γεύση σε καπνιστικές τζούρες?

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #323 στις: Φεβρουαρίου 02, 2015, 18:47 »
Η αληθεια ειναι οτι ακομη και στη μικροτερη ρυθμιση εισαγωγης αερα η τζουρα ειναι αρκετα χαλαρη. Απο ντουμανια δε θα εχεις θεμα. Εγω προσωπικα παιρνω και πολυ καλη γευση. Δεν μπορω να συγκρινω με Σοφια αφου δεν την εχω δοκιμασει. Παντα βεβαια μιλαμε για το επισκευασιμο κοματι του γιατι οι εργοστασιακες αντιστασεις ειναι ακομη πιο αερατες. Κοντολογις το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να τον δοκιμασεις πριν τον αγορασεις αν αυτο ειναι δυνατο, γιατι ειδικα η γευση ειναι και υποκειμενικο στοιχειο.

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #324 στις: Φεβρουαρίου 02, 2015, 20:51 »
DimRx είναι πάρα πολύ αεράτη η τζούρα του.

Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #325 στις: Φεβρουαρίου 02, 2015, 21:19 »
Εγώ πάλι έχω το εξής πρόβλημα !! Στα υγρά liqua δεν βγάζω πολυ ατμό όσο τα δικά μου υγρά 50/50


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος benny

  • **
  • 331
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #326 στις: Φεβρουαρίου 02, 2015, 21:34 »
Εχω ψηθεί να τον πάρω, τον έχω βρει σε πολύ καλή τιμή στο μοντεχριστο (ελπίζω να είναι authentic...)
εδώ κ κάνα χρόνο είμαι με Σοφία κ λέω να κάνω την αλλαγή, ο προβληματισμος μου είναι ότι δεν μου αρέσουν οι πνευμονικές τζούρες, που απ` ότι διαβάζω ενδεικνύεται για αυτές,  μπορεί ο ατμοποιητής να εξασφαλίσει ντουμάνια κ γεύση σε καπνιστικές τζούρες?





Εχω και τους 2 (έχω τον mini) και μπορώ να σου πω πως έχουνε διαφορά όπως το βλέπω εγώ και στη γεύση και στο ντουμάνι.
Από θέμα γεύσης η Σοφία είναι καλύτερη και λόγώ του κεραμικού, αλλά απο θέμα ντουμάνι ο Sub και στην μικρή τρύπα έχει πιο πολύ ντουμάνι με κανονική τζούρα. Παίζει ρόλο και το στήσιμο που θα έχεις. Τα πάντα είναι θέμα γούστού, μπορεί να τον δοκιμάσεις μια φορά και μετα να τον βάλεις στο συρτάρη, αλλά μπορεί και να κολήσεις μαζί του.



Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #327 στις: Φεβρουαρίου 02, 2015, 21:40 »
Καταρχην, για να βγαλεις πολυ ατμο θελει λιγοτερη γευση δηλαδη αυτο που λεμε flavour με λιγα λογια περισσοτερο VG !
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 02, 2015, 21:48 από harristopaloglou »

Αποσυνδεδεμένος VAPOR TRAIN

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #328 στις: Φεβρουαρίου 02, 2015, 21:43 »
μαλλον περισοτερο vg για πολυ ατμο φιλε μου!!

Αποσυνδεδεμένος DimRx

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #329 στις: Φεβρουαρίου 02, 2015, 23:03 »
Παιδιά ευχαριστώ για τις γρήγορες κ διαφωτιστικές απαντήσεις σας, σίγουρα θα πεταχτώ να τον δοκιμάσω μόλις έρθει στο κοντινό μου κατάστημα...
Από υγρά μόνο VG κάνω, οπότε θα είμαι κομπλέ από ντουμάνια που θέλω, με αυτά που μου λέτε.

Μια άλλη  απορία μου... απ ότι έχω φανταστεί, στην επιλογή με κλειστές όλες τις τρύπες στο Airflow, μπορείς να τραβήξεις τζούρα?? ποιος ο λόγος ύπαρξης αυτής της επιλογής?
Δεν υπάρχει η δυνατότητα εκεί, να δημιουργηθεί μια μικρότερης διαμέτρου τρύπας κ να πιάσει όλα τα γούστα τζούρας?


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 262 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 211 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21193 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282169 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208063 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66634 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175050 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313292 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14730 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125098 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93799 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4369 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix