vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Kanger Subtank

Αποσυνδεδεμένος g10rg0s

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #240 στις: Ιανουαρίου 26, 2015, 22:29 »
Το υλικο των εργοστασιακων (συρμα) ηταν κατα πολυ σκληροτερο απο το συρμα που εκανα τις δικες μου αντιστασεις ... ισως φταιει αυτο ... ισως να φταινε τα 12mg νικοτινης σε σχεση μετα 6mg ... δεν μπορω ακομα να γνωριζω αφου οπως προειπα τον εχω απο το Σαββατο ... ενδιαμεσα ατμισα με το kayfun lite plus ... χθες τον ξαναατμισα με τις αντιστασεις που εφτιαξα και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος ...

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #241 στις: Ιανουαρίου 26, 2015, 22:36 »
Προς τι η απορία ρε παιδιά? Είπαμε ξεκάθαρα την εμπειρία μας. Την Πέμπτη που τον πήρα, τον άτμισα με την εργοστασιακή 1,2 από 8 ως 20-22w και η γεύση ήταν χάλια και το ντουμάνι ψώφιο. Έβαλα την Παρασκευή το επισκευάσιμο κομμάτι με την ήδη στημένη 0,5Ω και το εργαλείο πετάει κι από γέυση κι από ατμό κι από χτύπημα, μέχρι τώρα.
Ίσως εγώ να έπεσα σ' ελαττωματική αντίσταση, δεν έχω άλλη εξήγηση. Όταν δοκιμάσω την εργοστασιακή κεφαλή του 0,5Ω θα γράψω εντυπώσεις κι απ' αυτήν, όπως επίσης κι όταν στήσω εξαρχής τη δική μου αντίσταση, γιατί μου έκανε εντύπωση που λέει ένας φίλος παραπάνω ότι το στήσιμό του τελικά, δεν είναι τόσο εύκολο όσο φαίνεται.

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #242 στις: Ιανουαρίου 26, 2015, 22:41 »
Δηλαδη οσοι τον εχουν χρησιμοποιησει με τις εργοστασιακες και εχουν εκπλαγει με το ποσο καλη γευση δινουν,κανουν λαθος?Ισως εδω παιζουν 2 περιπτωσεις που δεν σας αρεσαν εσας..


1) Ελλατωματικες κεφαλες


2) Γουστα ειναι αυτα και απλα δεν γουσταρετε εσεις τις εργοστασιακες


Δεν κρινω ουτε κακοπροαιρετος ειμαι :angel: Απλα μου κανει εντυπωση

Αποσυνδεδεμένος g10rg0s

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #243 στις: Ιανουαρίου 26, 2015, 22:42 »
Ο ατμοποιητης αξιζει τα λεφτα του μεχρι σεντ ... απλα θελει ψαξιμο  ;) ... και εγω στο ψαξιμο ειμαι !!! ... παντως για τον φιλο που τον εχει παραγγειλει θα του πω να μην ανησυχει ... ειναι ποιοτικο κομματι και αξιζει τα λεφτα του ... τον αγορασα απο Ελλαδα γιατι ειμαι της αποψης οτι θα πρεπει να βοηθησουμε πρωτα εμεις την αγορα μας για μπορει και αυτη με την σειρα της να μας προσφερει ποικιλια και προπαντος ποιοτητα ...

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #244 στις: Ιανουαρίου 26, 2015, 22:49 »
Εγώ δεν είπα φίλε μου ότι κάνει κάποιος λάθος ντε και καλά, μίλησα για εμπειρία από τη χρήση που έκανα. Στην περίπτωσή μου η αλλοίωση της γεύσης του υγρού μου, με την εργοστασιακή 1,2 ήταν τ ε ρ ά σ τ ι α και ο ατμός ήταν της πλάκας.
Δεν είναι υποκειμενικό αυτό που σου λέω, την ίδια γνώμη εξέφρασαν και στο VaporHouse που δοκίμασαν άλλα δύο άτομα.
Τόσο απίθανο σας φαίνεται να κυκλοφορεί και με ελαττωματικές κεφαλές?
Ότι αξίζει τα λεφτά του, ούτε λόγος.

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #245 στις: Ιανουαρίου 26, 2015, 23:50 »
Δηλαδη οσοι τον εχουν χρησιμοποιησει με τις εργοστασιακες και εχουν εκπλαγει με το ποσο καλη γευση δινουν,κανουν λαθος?Ισως εδω παιζουν 2 περιπτωσεις που δεν σας αρεσαν εσας..


1) Ελλατωματικες κεφαλες


2) Γουστα ειναι αυτα και απλα δεν γουσταρετε εσεις τις εργοστασιακες


Δεν κρινω ουτε κακοπροαιρετος ειμαι :angel: Απλα μου κανει εντυπωση


Εντύπωση θα σου κάνει ξανά,αν πας και τον αγοράσεις και δοκιμάσεις την κεφαλή των 1,2Ω.Μηδενικό ντουμάνι,τρομερό χτύπημα
σε σημείο να μην μπορώ να ατμίσω 6mg υγρό (τόσο κάνω) και η γευση περίεργη έως αλλοιωμένη.
ΠΡΟΣΟΧΗ
Όλα τα παραπάνω σε νορμάλ άτμισμα με αρκετά κλειστή την εισαγωγή αέρα.Στα αμερικανάκια που εντυπωσιάζονται διαφορετικά,
τις πνευμονικές τζούρες τις κάνουν άραγε και το πρωί με τον ελληνικό καφέ;  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #246 στις: Ιανουαρίου 26, 2015, 23:52 »
Προσωπικά με το που ανοίξω μάτι πιάνω το Magma από το κομοδίνο και τραβάω μια καλή πνευμονική στα 20W. Με ξυπνάει για τα καλά.

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #247 στις: Ιανουαρίου 27, 2015, 00:34 »
@johnnypatras
Σε ευχαριστώ για την διευκρίνηση.

@ChRiS82
Η μόνη διάφορα του ενός deck με το άλλο είναι τα βιδακια. Δεν διαφωνούμε κάπου, λέμε τα ίδια.
Αλλά μπορείς να σφίξεις σύρμα 0,28 και στα δυο. Θέλει μια μικρή τεχνική και φυσικά να έχεις στηρίξει το deck πάνω σε μια βάση.  ;)

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #248 στις: Ιανουαρίου 27, 2015, 00:56 »
Έστεισα με 0,28.Βάζω την αντίσταση και την σφίγγω νορμάλ.Βάζω κατσαβιδάκι να την ισιώσω,τσακ,την πετάει.
Την ξαναπιάνω,προσπαθώ να την βιδώσω παραπάνω,τσακ,ξανά έξω ένα ποδαράκι απο το σύρμα.Πέρασαν 5-6
λεπτά με αυτό το πρόβλημα και στο τέλος τσατίστηκα ξανά και έβαλα την δική του.Γι'αυτό και όλα τα παραπάνω
συμπεράσματα.

Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #249 στις: Ιανουαρίου 27, 2015, 01:02 »
Παιδιά έχω το εξής πρόβλημα::
Έκανα αυτήν την αντίσταση που την είχε μέσα στ κουτί την έβρεξα κ μετά την έβαλα στ subtank
Όμως το υγρό μου liqua Virginia δεν το Νοιώθω!!νοιωθω το ατμιζω το βαμβάκι που είχε μέσα στ κουτί όταν τ αγόρασα!!κανω κάτι λάθος ?


Sent from my iPad using Tapatalk

Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #250 στις: Ιανουαρίου 27, 2015, 01:05 »



Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #251 στις: Ιανουαρίου 27, 2015, 01:24 »
Θέλει στρώσιμο η αντίσταση.
Εγώ βέβαια χρησιμοποιώ βαμβάκι οργανικό, άλλο και όχι το δικό του, παρόλα αυτά,  θέλει στρώσιμο. Σιγά σιγά θα σου φύγει η βαμβακιλα.

Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #252 στις: Ιανουαρίου 27, 2015, 01:25 »
Φοβάμαι μην πάθω Τπτ εδώ και 20λεπτα βαμβάκι ατμιζω κ όχι γρυση


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #253 στις: Ιανουαρίου 27, 2015, 03:40 »
Εγώ σαν να το βλέπω υπερβολικό το βαμβάκι που έχει.Το πέρασες πολύ σφηνωτά μήπως; Αν ναι,δεν θέλει
ούτε σφηνωτά (στριφτά δηλαδή) αλλά ούτε και πολύ χαλαρό.Παίξε με την ποσότητα απο το βαμβάκι.


Επίσης να φανταστώ έχεις βάλει το δικό του βαμβάκι έτσι; Αν ναι καλώς.Επίσης έχεις την δυνατότητα να
παίξεις με το στήσιμο σου καθώς δεν χρειάζεται να βγάζεις το υγρό κάθε φορά.

Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #254 στις: Ιανουαρίου 27, 2015, 03:57 »
Σας ευχαριστώ παιδιά :)


Sent from my iPad using Tapatalk

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 251 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 206 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21104 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282038 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208046 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66486 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174990 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313245 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14683 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125065 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93755 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4256 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix