vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

201 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, Jorge, lounik, Chris66, ZoeM, Blackwolf

Twitter

Dripping απο την πλευρά του ατμ που βιδώνει στην μπαταρία

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Δοκίμασα να κάνω dripping σε ένα 901 και σε ένα eGo MEGA απο την πλευρά της μπαταρίας, δηλαδή τον ξεβίδωσα, έριξα μερικές σταγόνες στην τρύπα στην κατω πλευρά του ατμ  απο πάρα πολύ κοντά και πολύ προσεκτικά να μην πανε στις σπείρες ξαναβίδωσα τον ατμ και δοκίμασα να ατμίσω.
Το αποτέλεσμα ήταν απρόσμενο. Πολύ πιο έντονο άρωμα και περισσότερος ατμός, μεγαλύτερη διάρκεια και καλύτερη γενικά συμπεριφορά.
Αν δεν ηταν σπαστικό το βίδωνε ξεβίδωνε θα το υιοθετούσα μόνιμα.


Η ιδέα μου ήρθε απο τους cartomizers που τους περισσότερους (πλην Hybrid λογω αυτόματης μπαταρίας) τους γεμίζω από την πλευρά της μπαταρίας απο το δεύτερο γεμισμα και μετά, δεν ξέρω αν έχει δοκιμασει κανείς άλλος dripping με αυτον τον τρόπο...

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Dripping απο την πλευρά του ατμ που βιδώνει στην μπαταρία
« Απάντηση #1 στις: Ιουνίου 15, 2011, 17:21 »
Εγώ γέμιζα τα παλιότερα τα καρτομάιζερ από Njoy έτσι γιατί το καπάκι από τη μεριά του στόματος δεν έβγαινε εύκολα. Ατομάιζερ όμως ποτέ!

Αποσυνδεδεμένος nikdnik

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping απο την πλευρά του ατμ που βιδώνει στην μπαταρία
« Απάντηση #2 στις: Ιουνίου 15, 2011, 18:29 »
Τώρα που το λέτε!!  Ναι έτσι περίπου τροφοδοτείται o 510 στα συστήματα του Θανάση (AVS και UFS).
Και παρότι λέγαμε ανέκαθεν ότι ο 510 έχει ένα θέμα με τη γεύση, με αυτή την τροφοδοσία η γεύση του είναι ότι καλύτερο.
Χμμ!! Τώρα όλα εξηγούνται!!

Αποσυνδεδεμένος aiwnios_foithths

  • ***
  • 578
  • Keep Vaping
Απ: Dripping απο την πλευρά του ατμ που βιδώνει στην μπαταρία
« Απάντηση #3 στις: Ιουνίου 15, 2011, 18:56 »
 :sign0001: Αυτο δεν εχει καμια λογικη.

Απ: Dripping απο την πλευρά του ατμ που βιδώνει στην μπαταρία
« Απάντηση #4 στις: Ιουνίου 15, 2011, 20:27 »
panos: αυτή ακριβώς ειναι η λογική των λεγόμενων bottom feeders (phidias woodimus, journeyman, al'li κτλ)

επίσης έτσι παίρνει και το υγρό ο atomizer στα tanks του gg

Αποσυνδεδεμένος aiwnios_foithths

  • ***
  • 578
  • Keep Vaping
Απ: Dripping απο την πλευρά του ατμ που βιδώνει στην μπαταρία
« Απάντηση #5 στις: Ιουνίου 15, 2011, 21:22 »
Αυτο που παιζει ρολο ειναι να εχει μεσα υγρο το Atomizer, απο που θα το παρει δε θα το κανει πιο γευστικο και ειναι ανευ σημασιας.
Το μονο που μπορει να αλλαξε τη γευση ειναι καποιο παλιο ξεχασμενο υγρο, που το ανεβασες προς τα πανω με αυτο τον τροπο γεμισματος.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Dripping απο την πλευρά του ατμ που βιδώνει στην μπαταρία
« Απάντηση #6 στις: Ιουνίου 16, 2011, 00:43 »
Και όμως, η γεύση του νεου υγρου ήταν αυτή που μου έκανε εντύπωση.


Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι ότι το υγρό πήγε όλο στο χώρο της αντίστασης, ενώ με dripping απο επάνω συγκρατείται απο το φυτίλι και το πλέγμα και πλημμυρίζει τα πλάγια του ατμ και δεν πάει πολύ στην αντίσταση.


Κρίμα που βαριέμαι το βίδωνε ξεβίδωνε.

Αποσυνδεδεμένος Zioa

  • ***
  • 525
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping απο την πλευρά του ατμ που βιδώνει στην μπαταρία
« Απάντηση #7 στις: Ιουνίου 16, 2011, 01:24 »
Και όμως, η γεύση του νεου υγρου ήταν αυτή που μου έκανε εντύπωση.


Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι ότι το υγρό πήγε όλο στο χώρο της αντίστασης, ενώ με dripping απο επάνω συγκρατείται απο το φυτίλι και το πλέγμα και πλημμυρίζει τα πλάγια του ατμ και δεν πάει πολύ στην αντίσταση.


Κρίμα που βαριέμαι το βίδωνε ξεβίδωνε.
[/quote
Με αυτήν την λογική μπορείς να χρησιμοποιήσεις   Bridgeless Atomizers
http://www.greenhouseone.com/LR510-Bridgeless-Atomizers-Pack-of-5-p/lr510w.htm
 

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Dripping απο την πλευρά του ατμ που βιδώνει στην μπαταρία
« Απάντηση #8 στις: Ιουνίου 16, 2011, 01:44 »
Δεν έχω δοκιμάσει τους bridgeless, αλλά καποτε που είχα αφαιρέσει τη γέφυρα απο ένα 510 ενώ είχε καλύτερη απόδοση στο dripping πλημμυριζε πολύ ευκολα.
Δεν ξέρω αν αυτοί έχουν κάποιο κόλπο να συγκρατεί το υγρό.

Αποσυνδεδεμένος Zioa

  • ***
  • 525
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping απο την πλευρά του ατμ που βιδώνει στην μπαταρία
« Απάντηση #9 στις: Ιουνίου 16, 2011, 01:56 »
Δεν έχω δοκιμάσει τους bridgeless, αλλά καποτε που είχα αφαιρέσει τη γέφυρα απο ένα 510 ενώ είχε καλύτερη απόδοση στο dripping πλημμυριζε πολύ ευκολα.
Δεν ξέρω αν αυτοί έχουν κάποιο κόλπο να συγκρατεί το υγρό.
Panos δεν μπορώ να σου απαντήσω γιατί δεν τον έχω δοκιμάσει ... Πάντως όταν πλημμυρίζει δεν παράγει ατμό ( ελάχιστο σαν να μην ατμίζεις  )

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 306 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34559 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557003 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181611 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 115 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8829 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538278 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60463 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238745 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1547 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16714 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139276 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz