vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

64 επισκέπτες, 7 χρήστες
lounik, camber, bloodlessz, infernity, manoslykos, chkontog, grag

Twitter

ΥΓΡΑ LIQUA

Αποσυνδεδεμένος Tanquer1

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #870 στις: Ιουλίου 19, 2015, 03:43 »
Ρε παιδια τι καταλοιπα ειναι αυτα που αφηνει το two apples???
Ανοιξα σημερα να αλλαξω βαμβακι γιατι ειχε πεσει η αποδοση μετα απο 10ml και τρομαξα.


Μιλαμε για πολυ μαυριλα και στο βαμβακι και στην αντισταση.


Κριμα γιατι μου αρεσε.

Αποσυνδεδεμένος xemaliaris

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #871 στις: Ιουλίου 19, 2015, 14:27 »
Tanquer1 θα συμφωνήσω και εγώ μαζί σου για το two apples, πολλά κατάλοιπα.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #872 στις: Ιουλίου 20, 2015, 11:50 »
Παραδοχή πρώτη: Τα πιο σκούρα υγρά, αφήνουν περισσότερα κατάλοιπα
Παραδοχή δεύτερη: Τα υγρά της Liqua, ακόμα και τα πιο ανοικτόχρωμα, αφήνουν αρκετά κατάλοιπα.

Ο συνδυασμός τους αντικατοπτρίζει την πραγματικότητα. Δυστυχώς, και όχι μόνο όσον αφορά τη Liqua, υπάρχει αυτός ο συμβιβασμός για να απολαύσουμε κάποια γέυση που μας έχει κάνει κλικ...

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #873 στις: Ιουλίου 23, 2015, 01:02 »
Με τα Liqua την έχω "σβήσει" εδώ και αρκετό καιρό,
αλλά τα σχόλια για το πεπονάκι το Q με κάναν να μπω
στον πειρασμό. Πολύ καλό και γλυκό χωρίς να σε λιγώνει.
Ωραίο χτύπημα επίσης. Από το πεπόνι της Umami (που το
τιμάω ιδιέταιρα φέτος το καλοκαίρι) πιο νόστιμο. (εννοείτε
δεν έχει δροσιά μιας που δεν έχει μενθόλη, αν και ψήνομαι
να κάνω καμιά δοκιμή με Umami fresco). Τέλος, όμορφη,
αλλά και εύχρηστη συσκευασία + ιδιέταιρα χαρούμενος για
την απουσία "χημικής" γεύσης (σε σχέση με άλλα φρουτένια).

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #874 στις: Ιουλίου 23, 2015, 09:18 »
 Εχθές δοκίμασα και το ροδάκινο. Πολύ ωραίο και αυτό, πιστή απόδοση γεύσης του φρούτου και σε αυτό το υγρό της σειράς Q.  Το πεπονάκι το τσάκισα, ενώ το 1/4 το είχα φτιάξει μαζί με Bite me και το τσάκισε η γυναίκα μου που της άρεσε ο τυχαίος συνδυασμός που είχα κάνει!
 Είναι αρκετά έντονες οι γεύσεις και πιστεύω οτι άνετα παιρνουν αραίωση με βάση μέχρι 20% χωρίς να χάσουν πολύ.

Αποσυνδεδεμένος tsabasid

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #875 στις: Αυγούστου 11, 2015, 20:33 »
Δοκίμασα το RY4 της Liqua σε 6mg. Συμπαθητικη γεύση, όχι έντονη γλυκύτητα, πιθανό all day vape. Αν και το καπνικό δεν το εντοπίζω ξεκάθαρα.

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #876 στις: Αυγούστου 17, 2015, 02:05 »
Σε σχεση με Nobacco (Το Numbers 1 κανω), ειναι καλυτερα τα Liqua? Υγρο παιρνω 18αρι και το αραιωνω 2/3 VG, 1/3 υγρο.

Αποσυνδεδεμένος tsabasid

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #877 στις: Αυγούστου 17, 2015, 08:44 »
Επειδή ρωτάς κι αλλού, δεν είναι δυνατόν να απαντήσει κάποιος για σένα αν είναι καλύτερα. Είναι εντελώς υποκειμενικό. Και καλύτερα ως προς τι;   Όλη η σειρά Liqua αν είναι καλύτερη από το Nobacco number 1?  Επειδή είναι αρκετά δημοφιλή και σχετικά φθηνά τα έχουν σε δοκιμαστήριο σε όλα τα μαγαζιά που τα εμπορεύονται. Το καλύτερο θα ήταν να δοκιμάσεις.

Αποσυνδεδεμένος Christos_swc

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #878 στις: Αυγούστου 24, 2015, 21:48 »
Πηρα μερικα Liqua να δοκιμασω μιας και εχω δει οτι αρεσουν σε αρκετο κοσμο.
Θελω να ξεφυγω απο το να ατμιζω μονο υγρα της Halo, αμα υπαρχει εκει εξω κατι αλλο εξισου καλο αλλα πιο οικονομικο καλο θα ηταν να το βρω ::)
Πηρα French pipe, Virginia (δεν εχω ξανακανει Virginia και ειμαι περιεργος) και το Cuban Cigar.
Στα 12mg και το Cuban στα 18.
Το πρωτο που δοκιμαζω απο χθες σε εναν GS Air στα 13,5 Watt ειναι το French pipe.
Οι εντυπωσεις μου ειναι θετικες.
Το υγρο συναγωνιζεται σε τραχυτητα το Torque 56 και υπαρχουν και καποιες ομοιοτητες στη γευση, οχι μεγαλες ομως.
Μου αρεσει αρκετα μεχρι στιγμης και βλεπω οτι ειναι κατι που θα ηθελα να ατμιζω αλλα οχι απαραιτητα ολη τη μερα, ειναι αρκετα δυνατο.
Τοσο στη γευση οσο και στο λαιμο.
Συντομα θα δοκιμασω και τα υπολοιπα αλλα θελω να περναω λιγες μερες με το καθε υγρο να εχω καλυτερη αποψη.
Το τι ατμιζουμε ακριβως απο χημικα σε καθε μαρκα ενας Θεος το ξερει.
Απο ποιοτητα η γευση παντως με αφησε απολυτα ικανοποιημενο, μεχρι στιγμης τουλαχιστον, ειμαι αισιοδοξος οτι βρηκα κατι καλο εναλλακτικο στα Halo.


Αποσυνδεδεμένος Ντάφυς

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #879 στις: Αυγούστου 29, 2015, 15:06 »
εμένα πάντος δνε καλύπτει η liqua είχα δοκίμασει το τούρκις ταμπακο,ήταν κάπος καλό, αλλά μέχρι εκει!Τα βρίσκω πολύ υποτονικά ,έχω δικιμάσει πράσινο μήλο,ροδάκινο ΄τωρα κάνω ,ετσι και ετσι.ωραίο άρωμα γεύση ντεμί. :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Stratilatis

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κάπνισμα «σκοτώνει» το SEX
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #880 στις: Αυγούστου 29, 2015, 22:22 »
Απ τα liqua εχω ατμισει σε 30αρια και 12αρα νικοτινη το american blend και το virginia παντα με το nautilus, με αφησαν ικανοποιημενο αρκετα μπορω να πω, και τα 2 καπνικα στο φουλ με λιγο πιο γλυκο το virginia, ειναι η δευτερη φορα που τα αγορασα και τα 2 και μολις μου τελειωσαν...
Τωρα στα liqua q μου αρεσαν ολα, οχι και τοσο το turkish tobacco...
Τελειο της ειναι το american blend, πιο ηπιο απ την απλη σειρα, τρομερο υγρο μου αρεσε πολυ σαν καπνικο...
Ολα τα φρουτοδη της επισης τρομερα εκτος απο 1.... επισης πολυ καλο το havana libre, με εντονη γευση και γλυκο αλλα οχι για ολη τη μερα, μπουχτιζεις τη γευση αν τραβας πολυ, σε 6αρα νικοτινη το ρουφηξα σε 2 μερες το δεκαμελο, το ειχα ερωτευτει, ισως ηταν επειδη δεν ειχε καθολου χτυπημα λογο της χαμηλης νικοτινης, οταν το πηρα σε 12αρα, ηταν ακομα πιο εντωνη η γευση του μαζι με χτυπημα αρκετο αλλα οπως ειπα παραπανω καταντησε υπερβολικο, δεν μπορεις τοσο γευση ολη τη μερα, ειναι για χαλαρωση πιστευω... επισης απο αυτην την εταιρια εχω ατμισει απ τα χειροτερα υγρα εδω και 2 χρόνια που εχω κοψει το τσιγαρο, ειμαι λατρης της φραουλας και σε οτιδηποτε περιεχει φραουλα... πηρα λοιπον το liqua q fragola fresca οπως και ονομαζεται σε 12αρα νικοτινη, δεν μπορω να σας περιγραψω τη γευση; ηταν σαν σαπιμενα λαχανικα, μου ερχοταν μια μυρωδια απο πολυκαιριτηκα σκουπιδια μεσα σε καδο.... αθλιοοοοοο, το πεταξα στα σκουπιδια, αααα και φραουλα δεν ειδα, δεν ξερω εσεις;

Στάλθηκε από το LG-D955 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος stopapali

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #881 στις: Αυγούστου 31, 2015, 02:07 »
Πηρα μερικα Liqua να δοκιμασω μιας και εχω δει οτι αρεσουν σε αρκετο κοσμο.
Θελω να ξεφυγω απο το να ατμιζω μονο υγρα της Halo, αμα υπαρχει εκει εξω κατι αλλο εξισου καλο αλλα πιο οικονομικο καλο θα ηταν να το βρω ::)
Πηρα French pipe, Virginia (δεν εχω ξανακανει Virginia και ειμαι περιεργος) και το Cuban Cigar.
Στα 12mg και το Cuban στα 18.
Το πρωτο που δοκιμαζω απο χθες σε εναν GS Air στα 13,5 Watt ειναι το French pipe.
Οι εντυπωσεις μου ειναι θετικες.
Το υγρο συναγωνιζεται σε τραχυτητα το Torque 56 και υπαρχουν και καποιες ομοιοτητες στη γευση, οχι μεγαλες ομως.
Μου αρεσει αρκετα μεχρι στιγμης και βλεπω οτι ειναι κατι που θα ηθελα να ατμιζω αλλα οχι απαραιτητα ολη τη μερα, ειναι αρκετα δυνατο.
Τοσο στη γευση οσο και στο λαιμο.

Συντομα θα δοκιμασω και τα υπολοιπα αλλα θελω να περναω λιγες μερες με το καθε υγρο να εχω καλυτερη αποψη.
Το τι ατμιζουμε ακριβως απο χημικα σε καθε μαρκα ενας Θεος το ξερει.
Απο ποιοτητα η γευση παντως με αφησε απολυτα ικανοποιημενο, μεχρι στιγμης τουλαχιστον, ειμαι αισιοδοξος οτι βρηκα κατι καλο εναλλακτικο στα Halo.


Πιστεύω ότι μόλις κάνεις το cuban, θα λες ότι το french pipe είναι απαλό...  :))


Μόλις το πρωτο δοκίμασα σε μαγαζί είπα αυτό είναι υγρό! Χωρίς γλυκάδα, καθαρά καπνικό, έντονο όσο πρέπει κλπ.. Μετά την πρώτη ώρα ατμίσματος δεν μπόρεσα να το ξαναβάλω στο στόμα μου. Τόσο έντονο και βαρύ που νόμιζα ότι είχα κάποιο δηλητήριο στο στόμα μου.


Το έδωσα σε φίλο που από ότι μου είπε του άρεσε, αλλά ότι δεν είναι για όλη μέρα, γιατί του στεγνώνει το στόμα και είναι πολύ έντονο.

Αποσυνδεδεμένος alexvan

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #882 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2015, 13:12 »
Καλημέρα και από μένα.
Είμαι φαν των καπνικών και από Liqua δοκίμασα RY4 και Turkish Tobacco.
Για το πρώτο έχω να πώ, αν και μου αρέσουν τα γλυκά καπνικά, ότι ενώ μου άρεσε στην πρώτη δοκιμή στο κατάστημα και το πήρα χωρίς δεύτερη σκέψη, στη συνέχεια το βαρέθηκα γρήγορα και ένοιωσα ότι η γεύση του ατόνισε. Νομίζω δεν θα το ξαναπάρω.
Για το τούρκικο το οποίο ατμίζω αυτή τη στιγμή, έχω να πω ότι μου είναι πολύ πιο ευχάριστο και σίγουρα θα το ξαναπροτιμήσω αφού με καλύπτει και σε allday vape. Όντας φαν του The Jack από After 8 τα καπνικά της Liqua μου φαίνονται λίγο υποτονικά.
Όσο για φρούτα το πεπονόμελο είναι απλά φοβερό και το πίνω κυριολεκτικά.
Να αναφέρω, έτσι για την ιστορία,  ότι όλα τα καπνικά τα ατμίζω σε μινι Ναυτίλο και τα μαναβικής σε GS AIR M, αν αυτό παίζει κάποιο ρόλο.
Και πάλι καλημέρες

Αποσυνδεδεμένος GK1980

  • ***
  • 523
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #883 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2015, 13:17 »
Δοκίμασε και το cuban cigar είναι πολύ καλό καπνικο και στο ναυτιλο μου αρέσει πολύ.

Αποσυνδεδεμένος alexvan

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #884 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2015, 13:24 »
Θα το δοκιμάσω σίγουρα. Ευχαριστώ

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 255 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 207 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21115 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282046 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208050 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66496 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175001 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313260 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14687 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125067 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93760 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4265 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix