vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

238 επισκέπτες, 4 χρήστες
panos61, Doubt, Mimhsdr, bloodlessz

Twitter

Innor Vapor Alpha Electronic Cigarette Dual Voltage Kit Review

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Innor Vapor Alpha Electronic Cigarette Dual Voltage Kit Review
« Απάντηση #30 στις: Ιουλίου 06, 2011, 16:38 »

Μη με παρεξηγήσεις  Holy, αυτά που γράφω αφορούν τον steamboy γιατί μάλλον κάπου μπερδεμένο τον βρίσκω.
Εμένα συνονόματε φίλε steam, παρ'όλο το ωραίο λουκ και τον αρχικό ενθουσιασμό, μου κάνει κάπως ακριβούτσικο το σύνολο τελικά.
Ουσιαστικά μιλάμε για μια απλή μπαταριοθήκη, με "διακόπτη" (απλά σέρνεις τη μπαταρία μέσα στον κύλινδρο, αν κάτσει όρθιο με τον ατμο προς τα κάτω δλδ, θα ατμίζει μόνο του :eyesplash: )  και έξτρα δεξαμενή με ελεγχόμενη ροή (το κεραμικό "RES"), που ούτως ή άλλως χρησιμοποιεί τον ατμοποιητή του 510, που κοστίζει κάτω από 2€ :hmmm: !!!
Και απ'ότι κατάλαβα από την κατασκευή, τους τύπου eGo ατμο δε μπορεί να τους πάρει χωρίς μαστό-προέκταση 510 (rethreader στα Ελληνικά). Επίσης δε ξέρω κατά πόσο έτσι θα λειτουργεί κιόλας. Εννοείται ότι το RES απλά δε ταιριάζει με αυτούς τους ατμο.


Το υλικό κατασκευής αναφέρεται σαν Electroless Nickel Plated Aluminum απ'τον κατασκευαστή και όχι χειρουργικό ατσάλι. Αυτό δεν είναι απαραίτητα κακό, σαν μηχανικές ιδιότητες το "αεροπορικού τύπου αλουμίνιο" είναι άριστο, απλά λόγω χαμηλής σκληρότητας δεν έχει καλή συμπεριφορά όσο αφορά σπειρώματα και βίδωνε-ξεβίδωνε εφαρμογές (όπως είναι το η.τ./μπαταριοθήκες και συνδέσεις με ατμο/καρτο π.χ. :( )
Άρα τα 220€ που ζητάνε για το αρχικό πακέτο (όχι το high voltage) μου φαίνονται αρκετούτσικα, εννοώ δλδ ότι, με τα ίδια λεφτά, παίρνω μοντέλο με ανώτερης ποιότητας ατμοποιητή και αξιοπρεπέστατη μπαταριοθήκη. 8)


Γνώμη μου πάντα.
Αν σου "έχει κάτσει" το λουκ, δε το συζητάμε. Ο έρωτας είναι έρωτας και πληρώνεται αναλόγως :tongue_smilie:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 06, 2011, 16:59 από Vangos »

Αποσυνδεδεμένος aiwnios_foithths

  • ***
  • 578
  • Keep Vaping
Απ: Innor Vapor Alpha Electronic Cigarette Dual Voltage Kit Review
« Απάντηση #31 στις: Ιουλίου 06, 2011, 16:47 »
Το ότι ένα atomzer άμα τελειώνει το υγρό απλά περιορίζεται η ποσότητα ατμού και δε βγάζει καμμένο είναι απλά μια φήμη και δεν ισχύει σε καμια περίπτωση, ακόμα και να ίσχυε κάτι τέτοιο αυτό θα ήτανε καθαρά θέμα του atomizer μιας και παίρνει εργοστασιακούς ατμοποιητές επάνω και ουδέ μια σχέση έχει αυτό με το εκάστοτε mod - μπαταριοθήκη.
Όσο αφορά τώρα τα atomizer και το θέμα αν δίνουν καμμένο ή όχι έχει να κάνει με την αντίσταση τους, με το ποσο καιρό το χρησιμοποιείς, την ποιότητα των υλικών και το είδος του υγρού που βάζεις( PG, VG, ποσότητα σε άρωμα ), πάντως σε καμια περίπτωση ένα έστω και λίγων ημερών χρησιμοποιημένο atomizer δε θα περιορίσει απλά την ποσότητα ατμού και η πιο μικρή επικάθιση πάνω στην αντίσταση θα καεί, η μονη περίπτωση στην οποια δεν έγινε αυτό ήταν με atomizer καινούριο στο οποιο το υγρό το οποιο χρησιμοποίησα ήταν καθαρή PG με παρα πολύ λίγη περιεκτικότητα νικοτίνης, πράγμα επίσης που το έκανε όχι μονο να μη δίνει καμένο αλλα μετά και από 1 μηνα χρήσης η αντίσταση και το νήμα να είναι σχεδόν άθικτα.

Αποσυνδεδεμένος Holy Smoke

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innor Vapor Alpha Electronic Cigarette Dual Voltage Kit Review
« Απάντηση #32 στις: Ιουλίου 06, 2011, 16:48 »
Ναι εκανα λαθος για το χειρουργικο ατσαλι εχεις δικιο

Προς Steamboy για μενα φιλε μου να μην το αγορασεις ακομα ειναι ακριβο αλλα πιστευω πως καλητερα να πας σε ενα πιο φτηνο mod για αρχη η να πας σε gg με ενα avs ειναι πιο καλα

Αποσυνδεδεμένος Holy Smoke

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innor Vapor Alpha Electronic Cigarette Dual Voltage Kit Review
« Απάντηση #33 στις: Ιουλίου 06, 2011, 16:51 »
Το ότι ένα atomzer άμα τελειώνει το υγρό απλά περιορίζεται η ποσότητα ατμού και δε βγάζει καμμένο είναι απλά μια φήμη και δεν ισχύει σε καμια περίπτωση, ακόμα και να ίσχυε κάτι τέτοιο αυτό θα ήτανε καθαρά θέμα του atomizer μιας και παίρνει εργοστασιακούς ατμοποιητές επάνω και ουδέ μια σχέση έχει αυτό με το εκάστοτε mod - μπαταριοθήκη.
Όσο αφορά τώρα τα atomizer και το θέμα αν δίνουν καμμένο ή όχι έχει να κάνει με την αντίσταση τους, με το ποσο καιρό το χρησιμοποιείς, την ποιότητα των υλικών και το είδος του υγρού που βάζεις( PG, VG, ποσότητα σε άρωμα ), πάντως σε καμια περίπτωση ένα έστω και λίγων ημερών χρησιμοποιημένο atomizer δε θα περιορίσει απλά την ποσότητα ατμού και η πιο μικρή επικάθιση πάνω στην αντίσταση θα καεί, η μονη περίπτωση στην οποια δεν έγινε αυτό ήταν με atomizer καινούριο στο οποιο το υγρό το οποιο χρησιμοποίησα ήταν καθαρή PG με παρα πολύ λίγη περιεκτικότητα νικοτίνης, πράγμα επίσης που το έκανε όχι μονο να μη δίνει καμένο αλλα μετά και από 1 μηνα χρήσης η αντίσταση και το νήμα να είναι σχεδόν άθικτα.

Aυτο δεν ισχυει με το RES αμα δεν εχει υγρο τραβας αερα δηλαδη καταλαβαινεις πως δεν εχει υγρο και απλα σταματας για γεμισμα καμενο δεν μου εχει ερθει ποτε μεχρι τωρα  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος aiwnios_foithths

  • ***
  • 578
  • Keep Vaping
Απ: Innor Vapor Alpha Electronic Cigarette Dual Voltage Kit Review
« Απάντηση #34 στις: Ιουλίου 06, 2011, 16:56 »
Βέβαιος φιλε μου δεν αντιλέγω, σίγουρα για να το λες ποτε δε θα σου ήρθε καμένο, απλά διευκρινίζω ότι δεν έχει να κάνει με το συγκεκριμένο mod, γενικά οποιο mod ή drip tip και να χρησιμοποιείς άμα δεν έχεις μπλεξίματα με πολυεστέρα και το atomizer είναι ποιοτικό και καινούργιο δε θα πάρεις καμένο.

Αποσυνδεδεμένος Holy Smoke

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innor Vapor Alpha Electronic Cigarette Dual Voltage Kit Review
« Απάντηση #35 στις: Ιουλίου 06, 2011, 16:59 »
Ετσι ειναι απλα το RES βοηθαει σε αυτο επειδη το κερμακι δεν ερχεται σε επαφη με την αντισταση ουτε με την ξεφηρα απλα 0 510 τραβαει το υγρο απο το RES απο τις τρυπουλες που εχει απο κατω  :)

Αποσυνδεδεμένος aiwnios_foithths

  • ***
  • 578
  • Keep Vaping
Απ: Innor Vapor Alpha Electronic Cigarette Dual Voltage Kit Review
« Απάντηση #36 στις: Ιουλίου 06, 2011, 17:06 »
 ;)
Γενικά μπορώ να πω ότι όπως το βλέπω τουλάχιστον είναι ένα παρα πολύ καλο mod που σου επιτρέπει ουσιαστικά αντί για dripping 3-5 σταγόνες 20-30, αλλα εδώ θέλω να ρωτήσω το άλλο, από τον τρόπο που είναι τοποθετημένο το κεραμικό και ο τρόπος με τον οποιο τροφοδοτείται το υγρό δεν είναι ουσιαστικά σαν να έχεις ufs που αντί να έχεις απλά μια μπουκάλα με υγρό έχεις μέσα και ένα κεραμικό να κολυμπάει?
Οποτε εδώ έρχεται και η ερώτηση...αξίζει τα 350 euro?

Αποσυνδεδεμένος Holy Smoke

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innor Vapor Alpha Electronic Cigarette Dual Voltage Kit Review
« Απάντηση #37 στις: Ιουλίου 06, 2011, 17:08 »
215 εχει οχι 350  :D

Αποσυνδεδεμένος aiwnios_foithths

  • ***
  • 578
  • Keep Vaping
Απ: Innor Vapor Alpha Electronic Cigarette Dual Voltage Kit Review
« Απάντηση #38 στις: Ιουλίου 06, 2011, 17:12 »
215 εχει οχι 350  :D
:-[Ουπς...! :wall: :wall: :wall:
E τότε τα αξίζει τα λεφτά του. :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Innor Vapor Alpha Electronic Cigarette Dual Voltage Kit Review
« Απάντηση #39 στις: Ιουλίου 07, 2011, 00:18 »
Απλως,μου αρεσε σαν επιλογη απ την αποψη πως δε πληρωνα περιπου 80-100ευρω ουτε για μια απλη(κινεζικη ή μη) που κραταει μεχρι 3μηνες,αλλα ουτε για 1 mod το οποιο θελει να παρω ξεχωριστα μπαταριες,ατμοποιητες,φορτιστες κ δε ξερω κ γω τι αλλο! :)
Aλλιως,πιο αξιολογο μετα κ φτηνο μου μοιαζει μονο το SP2(Sparkplug) με μολις 30$!!!Αλλα μου φαινοταν σαν μια απλη συσκευη στο πιο "μουτατο" σχεδιο!
Προς το παρον,οπως εχω επαναλαβει κ παλιοτερα,δεν αγοραζω τιποτα οσο ζουν οι Hybrid κ Hybrid-e μου!Απλως κανω ψαξιμο ως το Σεμπτεβρη κ αν βρω μια πιο αξιοπιστη,λειτουργικη κλπ  συσκευη(mod) θα προβω σε αγορα κ μονο τοτε!Αν ξερει καποιος,μια τετοια ας μου υποδειξει γιατι ως τωρα ολοκληρομενο mod με τα παντα απο ατμοποιητη κ παρελκομενα δεν εχω βρει κ ολα ειναι κινεζικα πλην του τυπου "μπαταριοθηκη",που οπως βλεπω τα περισσοτερα mod για να μη πω ολα καπως ετσι μου φαινονται!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 23 12682 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:25
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1809 278422 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 22:29
από Antiprosopos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63843 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206444 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92913 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3890 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1120 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172968 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15554 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14262 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9630 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43933 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem