vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

505 επισκέπτες, 7 χρήστες
camber, dkostas, thebull, hlias bax, giorgos1999, manoslykos, gfilip

Twitter

Λερναία Υδρα 22mm/23mm για το Ζορμπά αλλά και σαν αυτόνομο Mod

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Λερναία Υδρα 22mm/23mm για το Ζορμπά αλλά και σαν αυτόνομο Mod
« Απάντηση #15 στις: Φεβρουαρίου 17, 2014, 06:14 »
Κρίμα, πάντως... Αλλά αυτα συμβαίνουν όταν ο εκάστοτε κατασκευαστής ατσαλινων σωλήνων νομίζει ότι έχει ανακαλύψει τον τροχό...

Αποσυνδεδεμένος boudas78

  • *
  • 74
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Λερναία Υδρα 22mm/23mm για το Ζορμπά αλλά και σαν αυτόνομο Mod
« Απάντηση #16 στις: Φεβρουαρίου 17, 2014, 19:28 »
Δεν ξερω αν εχει ανακαλυψει τον τροχο αλλα ξερω οτι ειναι στα 2 -3 κορυφαια μοντ συμφωνα με reviews και σκετο και με ζορμπα ειναι καινοτομο σκετο οι απωλειες ειναι πολυ μικρες για αυτο συγκαταλεγεται στα καλυτερα το κουμπι του ειναι απο τα καλυτερα τα υλικα κατασκευης ειναι πολυ καλα δεν υπαρχουν και πολλα με gold plated 24κ  και το ρευμα που δινει ο ζορμπας ειναι σχεδον ευθεια γραμμη σαν του provari ισως και καλυτερο και δεν τα λεω μονο εγω αν δεις τα reviews αυτα λενε.τωρα για την τιμη που το εχει ενα site στην αμερικη δεν μπορω να πω τιποτα γιατι δεν μπορω να ξερω ποσα κομματια προμηθευτηκε και τι τιμη αγορας πετυχε συν οτι μπορει να μην τον νοιαζει να βγαλει μεγαλο κερδος.ο κατασκευαστης εχει πολλα λειτουργικα εξοδα που πρεπει να καλυψει  δεν εχει ενα απλο εργαστηριο με 2-3 μηχανηματα αλλα ολοκληρο εργοστασιο με πολλα μηχανηματα μεγαλης αξιας.τελος δεν θεωρω τα 140€ για ενα μοντ της κλασης του πολλα απο την στιγμη που τα αναλογης ποιοτητας μοντ του εξωτερικου εχουν πολυ πιο ακριβα να μην πω και πολλα ελληνικα εχουν αναλογη τιμη.τελος παντων δεν θελω να δικαιολογησω την τιμη το μονο που θελω να πω ειναι οτι ειναι ενα πολυ καλο μοντ που γινεται σχεδον κορυφαιο με τον ζορμπα και οποιος το δεν το εχει δοκιμασει δεν μπορει να το καταλαβει.αυτα απο μενα και δηλωνω πολυ μεγαλος φαν του συγκεκριμενου μοντ και δεν θα το αλλαζα με τιποτα!

Στάλθηκε από το G526-L11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Απ: Λερναία Υδρα 22mm/23mm για το Ζορμπά αλλά και σαν αυτόνομο Mod
« Απάντηση #17 στις: Φεβρουαρίου 17, 2014, 19:32 »
τελος δεν θεωρω τα 140€ για ενα μοντ της κλασης του πολλα

Που έχει 140 € ?

Αποσυνδεδεμένος boudas78

  • *
  • 74
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Λερναία Υδρα 22mm/23mm για το Ζορμπά αλλά και σαν αυτόνομο Mod
« Απάντηση #18 στις: Φεβρουαρίου 17, 2014, 19:34 »
Για τη λερναια σκετη στο atmostore.gr


Sorry με φπα 172.20

Συγχώνευση συνεχόμενων πόστς

« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 17, 2014, 19:42 από Giannis Pap »

Απ: Λερναία Υδρα 22mm/23mm για το Ζορμπά αλλά και σαν αυτόνομο Mod
« Απάντηση #19 στις: Φεβρουαρίου 17, 2014, 19:39 »
τελος δεν θεωρω τα 140€ για ενα μοντ της κλασης του πολλα

Που έχει 140 € ?

Για τη λερναια σκετη στο atmostore.gr

172 € έχει όχι 140 €

Αποσυνδεδεμένος alfagamma

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Λερναία Υδρα 22mm/23mm για το Ζορμπά αλλά και σαν αυτόνομο Mod
« Απάντηση #20 στις: Φεβρουαρίου 17, 2014, 19:50 »
Πάντως άσχετα από όσα γράφονται, εγώ αισθάνομαι όμορφα όταν βλέπω Ελληνικές προσπάθειες και παράλληλα βλέπω κριτικές όπως αυτή του PBusardo.
το θέμα τιμής είναι πάντα υποκειμενικό με το τι ζητάει ο κάθε ένας, τα 120 ευρώ για παράδειγμα που κάποιοι πουλάνε το eVic νομίζω ότι αν ήταν Ελληνικής κατασκευής μπορεί και να είχαμε "εμφύλιο"
από την άλλη το Provari τι δίνει με τα 190 ευρώ?....

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Λερναία Υδρα 22mm/23mm για το Ζορμπά αλλά και σαν αυτόνομο Mod
« Απάντηση #21 στις: Φεβρουαρίου 17, 2014, 19:51 »
Για το mod και την τιμη, δεν εχω να πω κατι. Οπως εχουμε ξαναπει, οποιος εχει τα λεφτα, παιρνει οτι θελει, και λογαριασμο δεν δινει σε κανεναν, και καλα κανει.
Οσο για το παρακατω:
.ο κατασκευαστης εχει πολλα λειτουργικα εξοδα που πρεπει να καλυψει  δεν εχει ενα απλο εργαστηριο με 2-3 μηχανηματα αλλα ολοκληρο εργοστασιο με πολλα μηχανηματα μεγαλης αξιας

Αν εχεις ακουσει και τον ιδιο τον κατασκευαστή, ολα αυτα τα μηχανηματα, και τα λειτουργικα εξοδα δεν τα απεκτησε τωρα, αλλα ειναι η δουλεια του και τα εχει χρονια.

Αποσυνδεδεμένος boudas78

  • *
  • 74
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Λερναία Υδρα 22mm/23mm για το Ζορμπά αλλά και σαν αυτόνομο Mod
« Απάντηση #22 στις: Φεβρουαρίου 17, 2014, 20:06 »
Δεν λεω οχι αλλα δεν μπορεις να συγκρινεις κατι που φτιαχνεται σε ενα "εργοστασιο" με την τελευταια τεχνολογια και κατι που το φτιαχνει καποιος σε ενα εργαστηριο  με ενα τορνο η ενα cnc  η αποψη μου ειναι οτι η ποιοτητα θα εχει διαφορα οσο καλος τεχνιτης και να ειναι.

Αμα δειτε το review του busardo στα διαγραμματα στο 30:39 στο voltage drop ειναι τεταρτο με 4.03 αν βλεπω καλα και το κατατασει στα κορυφαια μοντ και λιγο πιο κατω για τον ζορμπα λεει οτι σε αποδοση ειναι ιδιο με το dna που θεωρειται απο τα καλυτερα στο ειδος του για να μην πω καλυτερο γιατι δεν μου αρεσει να ειμαι απολυτος

Συγχώνευση συνεχόμενων πόστς

« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 17, 2014, 20:08 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Λερναία Υδρα 22mm/23mm για το Ζορμπά αλλά και σαν αυτόνομο Mod
« Απάντηση #23 στις: Φεβρουαρίου 17, 2014, 20:22 »
Αγαπητέ boudas78, καθένας μπορεί να έχει την άποψή του, και εγώ σέβομαι την δική σου. Αυτό δεν μου αφαιρεί το δικαίωμα στην κριτική, καθώς και στην υποκειμενική εκτίμηση.
Δεν διαφωνώ στο ότι συζητάμε για μία πολύ αξιόλογη Ελληνική κατασκευή. Είναι, όμως, ένα καινούργιο προϊόν, που ουσιαστικά τώρα μπαίνει στον στίβο της καταξίωσης, και έχει μπροστά του δρόμο. Προσωπικά, δε, με ενοχλεί αυτή η σχετική έπαρση με την οποία επιδιώκει να πλασάρει η κατασκευάστρια εταιρεία το συγκεκριμένο προϊόν. Εδώ κολλάει και το σχόλιό μου περί ανακάλυψης του τροχού, αν με εννοείς.
Τώρα, επί της ουσίας, αν σκόπευα να διαθέσω ένα σεβαστό πόσο για Ελληνικό μηχανικό mod, δεν θα το έκανα για την ΛΕΡΝΑΙΑ ΥΔΡΑ. Θα στρεφομουν σε ένα πραγματικά καταξιωμένο mod, κορυφαίο στην διαχείριση των ρευμάτων, και με ένα κουμπί θρύλο: Το Poldiac. Και μάλιστα, με τιμή στα 150 ευρώ ( τελική, χωρίς αυτα τα τρυκ με το ΦΠΑ ). Φυσικά, εκφράζω την προσωπική μου προτίμηση, χωρίς ίχνος εμπαθειας, παρά μόνο με διάθεση δημιουργικής κριτικής.
Αυτα, και καλό βράδυ να 'χουμε! :)

Απ: Λερναία Υδρα 22mm/23mm για το Ζορμπά αλλά και σαν αυτόνομο Mod
« Απάντηση #24 στις: Φεβρουαρίου 17, 2014, 20:39 »
Κατ αρχήν δεν βρίζει ή κατηγορεί κανείς το mod.
Μπορεί να το κάνει όποιος το έχει και να μας πει τα θετικά και τα αρνητικά αν υπάρχουν.
Η συζήτηση εξελίχθηκε μετά από link που έβαλα με την τιμή που είδα:

El Cig Art - Lernaia Hydra & Zorbas στο Local vape με 215 €


Ο κατασκευαστής δεν έχει δώσει επίσημα τιμή πώλησης και μπορεί οποιοδήποτε κατάστημα να το κάνει φαντάζομαι. Από κει και πέρα όποιος το θεωρεί ακριβό το προσπερνά, δεν το κατηγορεί, όποιος το θεωρεί φθηνό ή πως το χρειάζεται, μπορεί να το αποκτήσει και να μας πει τις εντυπώσεις του.

Παρακαλώ ας μην ξεφεύγουμε από το θέμα μας και πλατιάζουμε στα περί τιμών όλων των mod συγκρινόμενα μεταξύ τους.

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Λερναία Υδρα 22mm/23mm για το Ζορμπά αλλά και σαν αυτόνομο Mod
« Απάντηση #25 στις: Φεβρουαρίου 17, 2014, 22:36 »
Πάντως η Λερναία απ'όσο ξέρω δεν πωλείται σαν αυτόνομη μπαταριοθήκη, άρα δεν έχει νόημα αναφοράς τιμής χωρίς Ζορμπά.. Τέλος πάντων, θα την έκανα την κίνηση αντί DNA, αν είχε έστω κάποιον τρόπο να βλέπεις ohm, ή (/και) ακόμα καλύτερα, αν είχε πιο εύκολες τις ρυθμίσεις.

Αποσυνδεδεμένος boudas78

  • *
  • 74
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Λερναία Υδρα 22mm/23mm για το Ζορμπά αλλά και σαν αυτόνομο Mod
« Απάντηση #26 στις: Φεβρουαρίου 17, 2014, 22:40 »
Οχι φιλε μου πλεον πωλειται και σκετη


Διαγραφή άμεσης παράθεσης

« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 17, 2014, 22:45 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος TerraByter

  • **
  • 271
  • Φύλο: Άντρας
Λερναία Ύδρα Brass (Προεπισκόπιση)
« Απάντηση #27 στις: Απριλίου 14, 2014, 00:32 »















Έκδοση σε 22 mm και σε 23 mm

Το κουμπί είναι το γνωστό κουμπί της Λερναίας Ύδρας που αν και μηχανικό έχει την αισθηση touch (με κλείδωμα)

18350
18500
18650

Μπορει να μπεί πάνω και ο Ζορμπάς Υβριδικά (Θα ακολουθήσει και Ζορμπάς Brass).
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 14, 2014, 00:38 από TerraByter »

Απ: Λερναία Υδρα 22mm/23mm για το Ζορμπά αλλά και σαν αυτόνομο Mod
« Απάντηση #28 στις: Απριλίου 14, 2014, 01:30 »
ισχυει οτι εχουν βγει σωληνες σε χρωμα οπως π.χ μαυρο; και αν ναι υπαρχουν καποιες φωτο να τα δουμε;

Αποσυνδεδεμένος TerraByter

  • **
  • 271
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Λερναία Υδρα 22mm/23mm για το Ζορμπά αλλά και σαν αυτόνομο Mod
« Απάντηση #29 στις: Απριλίου 14, 2014, 13:28 »

ισχύει, να και δύο φωτογραφίες








 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180514 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8301 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33929 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536045 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59756 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237339 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 574 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15494 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136104 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085276 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35375 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10209 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12