vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

76 επισκέπτες, 8 χρήστες
white varadero, thanos1071, Doubt, FaniFox, Jorge, Ribot, manoslykos, camber

Twitter

Δημιουργία υγρών(για νέους ατμιστές)

Αποσυνδεδεμένος ts0gl1s

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δημιουργία υγρών(για νέους ατμιστές)
« Απάντηση #600 στις: Μαρτίου 16, 2012, 01:44 »
σε περιπρωση που εχω μηδενικη βαση με αρωμα μηλο αλλα εχει πολυ ασθενες αρωμα μπορώ να βάλω αιθέριο έλαιο που πουλανε για αρωματικα που ριχνεις 1-2 σταγονες σε δοχειο πανω απο ρεσω  ?

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: Δημιουργία υγρών(για νέους ατμιστές)
« Απάντηση #601 στις: Μαρτίου 16, 2012, 01:46 »
χμμ δεν το εχω δοκιμασει αλλα οι περιπτωσεις που εχω ακουσει σχετικα με τα ελαια δεν ειχαν τα καλυτερα αποτελεσματα..καλυτερα να παρεις αρωμα κανονικο ή να βαλεις καποιο αλλο φρουτενιο αν εχεις και να κανεις μιξη!why not?

αν ησουν λιγο πιο κοντα θα σου ελεγα να περασεις να σου προσθεσω εγω λιγο μηλαρακι μιας και εχω..

Αποσυνδεδεμένος ts0gl1s

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δημιουργία υγρών(για νέους ατμιστές)
« Απάντηση #602 στις: Μαρτίου 16, 2012, 01:57 »
αγορασα ενα μηδενικο μηλο και ενα 18αρι μηλο αλλα τπτ τζιφος η μυρωδια ελαχιστη αμα βαλω μια σταγονα λες να το χαλασει?

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: Δημιουργία υγρών(για νέους ατμιστές)
« Απάντηση #603 στις: Μαρτίου 16, 2012, 02:01 »
τι να σου πω..δεν το εχω δοκιμασει οποτε θα ηταν ακυρο να σε συμβουλεψω..ομως εχω ακουσει κανα 2 περιπτωσεις που το εκαναν  και δεν.. δεν χανεις βεβαια να δοκιμασεις..βαλε λιγο σε ενα μπουκαλακι και ελαχιστο ελαιο και δες πως θα σου φανει..

παντως μου κανει εντυπωση που λες οτι σε ετοιμο υγρο δεν εχει γευση το μηλαρακι.. εγω που παιρνω της flavourart παντως μοσχοβολαει. Ντελικατο αρωμα. επισης δοκιμασα και του ατμος το κοκκινο μηλο και ηταν εξαιρετικο.

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Δημιουργία υγρών(για νέους ατμιστές)
« Απάντηση #604 στις: Μαρτίου 16, 2012, 07:11 »
Μην ατμίζετε ΠΟΤΕ υγρά που δεν ειναι φτιαγμενα για ατμισμα.
Ακόμα και τα βρώσιμα αρωματα ζαχαροπλαστικής δεν είμαστε σιγουροι πως αντιδρουν στο ατμισμα.
ΣΤΑ ΠΝΕΥΜΟΝΙΑ ΣΑΣ ΤΟ ΒΑΖΕΤΕ. ΠΡΟΣΟΧΗ!

Αποσυνδεδεμένος ecigfun

  • ***
  • 593
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα έχω κόψει όλα ! Τελος !!
Απ: Δημιουργία υγρών(για νέους ατμιστές)
« Απάντηση #605 στις: Μαρτίου 16, 2012, 07:19 »
σε περιπρωση που εχω μηδενικη βαση με αρωμα μηλο αλλα εχει πολυ ασθενες αρωμα μπορώ να βάλω αιθέριο έλαιο που πουλανε για αρωματικα που ριχνεις 1-2 σταγονες σε δοχειο πανω απο ρεσω  ?

Αν εννοεις τα φυσικα αιθερια ελαια,το εχω κανει με μεντα και ηταν καλο.Αλλα κατι διαβασα οτι δεν κανει για χρηση λογω των βαρεων μεταλλων.
Αν σκεφτεσαι τα αιθερια ελαια που ειναι για αρωματιστες,τα συνθετικα ...μακρια!

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δημιουργία υγρών(για νέους ατμιστές)
« Απάντηση #606 στις: Μαρτίου 16, 2012, 09:08 »
Γειά σας και από μένα

Να κάνω μια ερώτηση αν ξέρει κάποιος παρακαλώ να μου απαντήσει.
Εχω πάρει βάσεις έτοιμες από γνωστό κατάστημα στο κέντρο και κατασκευάζω μόνος μου υγρά με διάφορες προσθήκες αρωμάτων.

Οι σκέτες μηδενικές βάσεις vg και pg που παρατήρησα δεν μυρίζουν έχουν δηλαδή ουδέτερη μυρωδιά.
Η βάση με την 20αρα νικοτίνη βγάζει μια παράξενη μυρωδιά λίγη  άσχημη για μένα.

Αν ξέρει κάποιος είναι φυσιολογικό,πιθανόν από τη νικοτίνη, η μήπως έχει κάποιο πρόβλημα  :confused1:

Βοηθήστε τον παππού βρε παιδιά εσεις οι παλιότεροι :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος mihalis78

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
  • δεν πιστευω να βαλουν ατμο-φορους?
Απ: Δημιουργία υγρών(για νέους ατμιστές)
« Απάντηση #607 στις: Μαρτίου 16, 2012, 09:14 »
σε περιπρωση που εχω μηδενικη βαση με αρωμα μηλο αλλα εχει πολυ ασθενες αρωμα μπορώ να βάλω αιθέριο έλαιο που πουλανε για αρωματικα που ριχνεις 1-2 σταγονες σε δοχειο πανω απο ρεσω  ?
ρε φιλε πας καλα? που ξερεις τι μ@#&κίες βαζουν μεσα? οτι ατμιζεις παει στα πνευμονια και στο αιμα σου φιλαρακι.

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Δημιουργία υγρών(για νέους ατμιστές)
« Απάντηση #608 στις: Μαρτίου 16, 2012, 09:24 »
Οι βάσεις που έχω πάρει δεν μυρίζουν τίποτα :nope:
Και δεν πρέπει να μυρίζουν. :yes:
Για τα αιθαίρια έλαια, έχει στο νίμα του ο gkhellas ότι δεν κάνουν.
Δες εδω http://e-kapnisma.gr/index.php/board,133.0.html  (ψαχτο όλο, κάπου το λέει).

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δημιουργία υγρών(για νέους ατμιστές)
« Απάντηση #609 στις: Μαρτίου 16, 2012, 13:23 »
Οι βάσεις που έχω πάρει δεν μυρίζουν τίποτα :nope:
Και δεν πρέπει να μυρίζουν. :yes:
Για τα αιθαίρια έλαια, έχει στο νίμα του ο gkhellas ότι δεν κάνουν.
Δες εδω http://e-kapnisma.gr/index.php/board,133.0.html  (ψαχτο όλο, κάπου το λέει).

Ευχαριστώ φίλε μου για το ενδιαφέρον.Από το κατάστημα μου είπαν ότι η νικοτινούχα βάση βγάζει μια μυρωδιά λόγω της νικοτίνης.

Δεν ξέρω το ψάχνω.Αν κάποιος άλλος φίλος γνωρίζει κάτι ας μας διαφωτίσει.

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Δημιουργία υγρών(για νέους ατμιστές)
« Απάντηση #610 στις: Μαρτίου 16, 2012, 13:29 »
σε περιπρωση που εχω μηδενικη βαση με αρωμα μηλο αλλα εχει πολυ ασθενες αρωμα μπορώ να βάλω αιθέριο έλαιο που πουλανε για αρωματικα που ριχνεις 1-2 σταγονες σε δοχειο πανω απο ρεσω  ?
ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ........
μην κανεις τετοια........... :o

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Δημιουργία υγρών(για νέους ατμιστές)
« Απάντηση #611 στις: Μαρτίου 18, 2012, 14:27 »
Υπάρχει VG με μεγαλήτερο ποσοστό από 36 mg/ml σε κάποιο κατάστημα?

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Δημιουργία υγρών(για νέους ατμιστές)
« Απάντηση #612 στις: Μαρτίου 18, 2012, 14:38 »
Ειχα παρει πριν μήνες, απο funstore 40ρα, αλλα ηταν απογοήτευση! Συγκεκριμένα σε δοκιμή ΣΚΕΤΗ (ετσι για να καταλαβω χτύπημα) είχε λιγότερο χτύπημα απο αραιωμενο natura των 18mg που είχα κατεβαζει στα 9 ! Δεν θα το προτεινα!

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Δημιουργία υγρών(για νέους ατμιστές)
« Απάντηση #613 στις: Μαρτίου 18, 2012, 14:41 »
Ο.Κ.  :thumpup:
Άκυρο από εκεί.
Άλλο κατάστημα  :dontknow: ακόμα κ' από εξωτερικό :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Δημιουργία υγρών(για νέους ατμιστές)
« Απάντηση #614 στις: Μαρτίου 18, 2012, 14:47 »
κατσε!!!!!! Σε ενδιαφέρει να αραιώσεις παραπάνω για οικονομία, ή να φτιαξεις υγρό με ΠΑΝΩ απο 36mg???????????
ΠΟΣΟ ΠΙΟ ΠΑΝΩ???????????
Ω ρε θεριακλίκισμα!!!!  :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 201 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 178 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20779 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281539 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207940 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65968 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174647 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312916 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14301 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124835 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93601 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4213 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix