vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

92 επισκέπτες, 7 χρήστες
Mimhsdr, ZoeM, infernity, Takis D.M, bloodlessz, Milarepa, lagoudakis

Twitter

Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1365 στις: Οκτωβρίου 11, 2016, 22:55 »
το stingrayX κλωνο που το βρισκουμε ρε παιδια σε λογικη τιμη, γιατι μου αναψατε φωθια?

edit:
βασικα βρηκα αυτο στο ebay :hmmm:
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 11, 2016, 23:08 από antonelos »

Αποσυνδεδεμένος ElQuico

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1366 στις: Οκτωβρίου 12, 2016, 01:17 »
Εγώ θα σου συνιστούσα να δεις τα ξυλομοντάκια του Craven αν θέλεις μηχανικό... Μηχανικό με όλα τα πλεονεκτήματα των μηχανικών, όμως χωρίς τα μειονεκτήματα των μηχανικών τύπου σωλήνα (βλέπε καθάρισμα κάθε τόσο γιατί πέφτει η απόδοση και είναι αισθητό...). Και απώλειες? Αμελητέες, δεν ξέρω αν υπάρχει καλύτερο μηχανικό σε απώλειες...

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1367 στις: Οκτωβρίου 12, 2016, 03:08 »
λογικα ναι γιατί δε τη βρίσκω στη fasttech αλλά στο πίνακα οι τιμές της αντίστασης που αναφερονται δεν είναι απόλυτες . Δηλαδή μπορεί κανείς να ατμίσει από αυτές και πάνω?
Ναι. Με βάση την αντίσταση που προτιμάς παίρνεις και τα αντίστοιχα βατ και το τελικό ατμιστικό αποτέλεσμα.

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1368 στις: Οκτωβρίου 12, 2016, 06:05 »
Εγώ θα σου συνιστούσα να δεις τα ξυλομοντάκια του Craven αν θέλεις μηχανικό... Μηχανικό με όλα τα πλεονεκτήματα των μηχανικών, όμως χωρίς τα μειονεκτήματα των μηχανικών τύπου σωλήνα (βλέπε καθάρισμα κάθε τόσο γιατί πέφτει η απόδοση και είναι αισθητό...). Και απώλειες? Αμελητέες, δεν ξέρω αν υπάρχει καλύτερο μηχανικό σε απώλειες...
το γνωριζω το ξυλομοντ του Γιαννη (και τον ιδιο), το εχω κρατησει και ατμισει.
ειναι στη λιστα των αγορων μου και απο τιμη ειναι πραγματικα χωμα...το διπλασιο αξιζει!!
το μονο προβλημα μου ειναι πως μολις εχω ξεκολλησει απο τα μοντ τυπου κουτακι και θελω κατι σε σωληνα.
στο μελλον σιγουρα θα ειναι επιλογη μου. :yes:

Αποσυνδεδεμένος Ηρακλης

  • ***
  • 591
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιωργος
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1369 στις: Οκτωβρίου 12, 2016, 09:06 »
antonelos   δες λιγο του Gus εγω επαθα :respect: λιγο η τιμη ? ΑΛΛΑ :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος raven21gr

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1370 στις: Οκτωβρίου 12, 2016, 11:30 »
Ναι. Με βάση την αντίσταση που προτιμάς παίρνεις και τα αντίστοιχα βατ και το τελικό ατμιστικό αποτέλεσμα.

δηλαδή ο κανόνας είναι ότι το ρεύμα που διαρρεεί την αντίσταση πρέπει πάντα να είναι μικρότερο από το ρεύμα αποφόρτησης της μπαταρίας;

Επίσης πρέπει να χρησιμοποιώ μόνο protected μπαταρίες (δηλαδή με ρεύμα εξόδου μικρότερο των 5Α;

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1371 στις: Οκτωβρίου 12, 2016, 11:51 »
το stingrayX κλωνο που το βρισκουμε ρε παιδια σε λογικη τιμη, γιατι μου αναψατε φωθια?

edit:
βασικα βρηκα αυτο στο ebay :hmmm:

Μα καλά το τελευταίο πήρα?  :dontknow:
Εγώ πήρα αυτό και μπήκα σήμερα να το δω και το σταμάτησαν...  :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1372 στις: Οκτωβρίου 12, 2016, 14:30 »
δηλαδή ο κανόνας είναι ότι το ρεύμα που διαρρεεί την αντίσταση πρέπει πάντα να είναι μικρότερο από το ρεύμα αποφόρτησης της μπαταρίας;

Επίσης πρέπει να χρησιμοποιώ μόνο protected μπαταρίες (δηλαδή με ρεύμα εξόδου μικρότερο των 5Α;

Η διαφορά δυναμικού στην αντίσταση θα είναι σίγουρα μικρότερη από τη διαφορά δυναμικού στους πόλους χωρίς αντίσταση, η οποία με τη σειρά της είναι πάλι μικρότερη από τη μέγιστη διαφορά δυναμικού της μπαταρίας, λόγω απωλειών.

Όχι, δεν είναι απαραίτητο να χρησιμοποιείς protected μπαταρίες, αρκεί να είναι ασφαλούς χημείας. Οι κορυφαίες αυτή τη στιγμή, με εξαιρετικό συνδυασμό δυνατότητας αποφόρτισης και χωρητικότητας, είναι οι LG HG2 και Samsung 30Q.

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1373 στις: Οκτωβρίου 12, 2016, 21:04 »
Μα καλά το τελευταίο πήρα?  :dontknow:
Εγώ πήρα αυτό και μπήκα σήμερα να το δω και το σταμάτησαν...  :eyesplash:
τυχερεεεεε
αλλα και εγω βρηκα ένα της hcigar σε καλη τιμη (ναναι καλα το παλικαρι) από συμφορουμιτη
η συνεχεια από εβδομαδα στο "τι κρατατε στο χερι σας" και  στο "τι αγορασατε σημερα..." :laugh1:

antonelos   δες λιγο του Gus εγω επαθα :respect: λιγο η τιμη ? ΑΛΛΑ :thumpup:

εχω απεκτησα ένα lord προσφατα και πραγματικα ανακαλυψα έναν άλλο κοσμο, ατμιστικα και αισθητικα...
να πω ότι δεν θα ξαναπιασω ηλεκτρονικο?
ε θα το πω...

Αποσυνδεδεμένος Ηρακλης

  • ***
  • 591
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιωργος
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1374 στις: Οκτωβρίου 12, 2016, 21:22 »
Ακριβώς όπως το λες
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 12, 2016, 21:35 από Ηρακλης »

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1375 στις: Οκτωβρίου 12, 2016, 21:27 »
νταξει αυτό που εχεις ισως είναι το ομορφο/καλογουστο αυτή την στιγμη στην αγορα
και αυτό που λεω είναι αντικειμενικο :))
:101010:


ασχετο αλλα επεσε η τιμη του stingray στο ebay
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 14, 2016, 07:42 από antonelos »

Συνδεδεμένος infernity

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1376 στις: Νοεμβρίου 01, 2016, 01:26 »
μπορείτε να μου προτείνετε μερικα μηχανικά 24αρια (κατα προτιμηση squonk αλλα και τα κανονικα μου κανουν)

Αποσυνδεδεμένος Patrick

  • **
  • 157
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν!
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1377 στις: Νοεμβρίου 01, 2016, 21:24 »

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1378 στις: Νοεμβρίου 02, 2016, 00:29 »
νταξει αυτό που εχεις ισως είναι το ομορφο/καλογουστο αυτή την στιγμη στην αγορα
και αυτό που λεω είναι αντικειμενικο :))
:101010:


ασχετο αλλα επεσε η τιμη του stingray στο ebay
Αυτο ειναι κατι που αφορα το γουστο του καθενα φιλε μου.
Για παραδειγμα :
Glas ...........
https://shop.glasvapor.com/product-category/collections/
Eδω ενα Glas απο Δαμασκινο ατσαλι :

Εδω ενα απο τα ξυλινα  Glas :

Εδω μια σελιδα του google , με διαφορα Glas:
https://www.google.gr/search?q=authentic+glas+mechanical+mod&biw=1366&bih=638&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiX9oPaxIjQAhXGDCwKHZaPDCoQsAQIIg
Kαι εδω το Glas Ti :





Εδω τα μηχανικα της Elements mech mods και σε τιμες ..... χωμα :
http://shop.vaporsource.com/vape-mods-high-end-authentic-clone-mechanical-mods-and-rdas-rbas-box-mods/authentic/element
Εδω ενα μοντακι της ΕΜ , που ηταν στην κατοχη μου και μετανιωσα που το εδωσα....



Να το ξαναπαρω ...... αδυνατον και ετσι βολευτικα με ενα σχεδον αντιγραφω απο την Hcigar. To Warrior .....








Εδω ενα ''πατα - ρουφα''  καπως διαφορετικο , αλλα ακρως εντυπωσιακο :
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 02, 2016, 00:56 από shadockan »

Αποσυνδεδεμένος Kωστας Τ.

  • **
  • 295
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1379 στις: Νοεμβρίου 07, 2016, 01:09 »
καλησπερα.
εχω ενα κλωνο-μηχανικο νεμεσις και δοκιμαζω επανω του δυο ατμοποιητες,
στην μια περιπτωση τον cloudone και στην αλλη τον unfollow,
με ιδια αντισταση στημενοι και οι δυο αλλα εχω την αισθηση οτι ο cloud
αποδιδει καλυτερα σε σχεση με τον unfollow.
με την 18500 μπαταρια εχω ακομα μεγαλυτερη διαφορα αποδοσης υπερ του cloud.
υπαρχει περιπτωση ολοι οι ατμοποιητες να μην <<ταιριαζουν>> με τα μηχανικα μοντακια.
παρεπιπτωντος ειμαι στη διαδικασια ανευρεσης ενος καλου μηχανικου.
σκεφτομουν για gus.η το warrior mini η το lord. :hmmm:το warrior mini μου αρεσει καλυτερα μιας και ειναι
πιο μαζεμενο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 173 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 155 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20636 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281246 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207890 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65770 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174441 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312782 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14127 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124761 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93522 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4180 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix