vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

242 επισκέπτες, 7 χρήστες
Tem, camber, dkostas, Nikrom, Olga68, TasMan, ramon

Twitter

Ohmsmium 80W TC Box Mod by Asmodus

Αποσυνδεδεμένος gstamatos

  • ***
  • 537
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!
Απ: Ohmsmium 80W TC Box Mod by Asmodus
« Απάντηση #15 στις: Οκτωβρίου 06, 2016, 13:18 »
Καλημέρα και από μένα, το έχω ερωτευτεί το άτιμο! 
Με έχεις ψησει και εσύ με τα καλά σου λόγια  ...
Αυτό με τη βαφή με χαλάει. ...
Ίδωμεν. ..

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Ohmsmium 80W TC Box Mod by Asmodus
« Απάντηση #16 στις: Οκτωβρίου 06, 2016, 13:22 »
Ναι, πρέπει να τα υπολογίσουμε όλα μα όλα. Δεν μπορώ να πω ψέματα, είναι ενοχλητικό οπτικά να έχει σημάδια ένα τόσο όμορφο μοντ (ειλικρινά, δείτε το από κοντά όσοι φίλοι δεν το έχουν δει ακόμα). 

Αποσυνδεδεμένος SilverA

  • **
  • 122
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ohmsmium 80W TC Box Mod by Asmodus
« Απάντηση #17 στις: Οκτωβρίου 06, 2016, 20:13 »
Πολλά μπράβο κε JoeBarTeam. Ακριβέστατη παρουσίαση και θα συμφωνήσω σε όλα.
Η αλήθεια είναι ότι από την Asmodus έχουν κάνει εκπληκτική δουλεία και έχοντας δοκιμάσει πολλά mod στην σύντομη ατμιστική ζωή μου θα έλεγα ότι το συγκεκριμένο είναι αν όχι ότι καλύτερο έχω στα χέρια μου ένα από τα κορυφαία. 
Πολύ σωστά σημειώνεται το πρόβλημα βαφής. Προσωπικά είναι το μόνο   :thumpdown: :thumpdown: που έχω βρει. 
Και εξηγούμε η στρώση βαφής είναι πολύ λεπτή και σαφώς η βάση που θα έπρεπε να είχε σχεδόν ανύπαρκτη αν υπολογίσω ότι το mat βερνίκι που εικάζω ότι έχει δεν θεωρείται σε καμία κατηγορία χρώματος τέρας αντοχής καταλαβαίνετε ότι υπάρχει ζήτημα. Προς το παρών θα είμαι προσεκτικός και μπορώ να ανεχθώ κάποιες ουλές μάχης στα δύσκολα με βλέπω βόλτα απο μοντελομάγαζο για αναζήτηση χρώματος! 
Προσωπικά αν αποδειχθεί εφάμιλλο σε αντοχή με το Snowwolf τότε αξίζει τα λεφτά του με το παραπάνω. 

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Ohmsmium 80W TC Box Mod by Asmodus
« Απάντηση #18 στις: Οκτωβρίου 07, 2016, 13:45 »
Δεν άντεξα και του ρίχτηκα!
Η αίσθηση του είναι απίστευτη αλλά σίγουρα με την βαφή θα έχει θέμα!
Πέραν του ότι γυμνάζει πολύ καλά τον πήχη και τον δικέφαλο!
Ρε παιδιά αυτο που είδα στα βιντεακια με το ποσοστό της μπαταρίας ξέρουμε γτ δεν υπάρχει και πως εμφανίζεται?

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Ohmsmium 80W TC Box Mod by Asmodus
« Απάντηση #19 στις: Οκτωβρίου 08, 2016, 09:27 »
Εστειλα ερωτημα για την εμφανιση του ποσοστου μπαταριας και ιδου η απαντηση: Hey there,

Unfortunately the battery percentage feature was only available on the prototype and not the finalized product since there were times that it would be drastically inaccurate. Whenever you fire a device, you see the battery level fluctuating in real time, so when you're not firing it, it goes back to a stable level. The battery percentage was not able to fluctuate in real time so we ended up removing that feature.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Ohmsmium 80W TC Box Mod by Asmodus
« Απάντηση #20 στις: Οκτωβρίου 08, 2016, 12:04 »
[justify]Συγγνώμη παιδιά που θα συνεχίσω με τ' αρνητικά όμως πρέπει, τώρα τα είδα και τώρα τα λέω. Εντάξει, το είδαμε κι αυτό. Αστεία βαφή που δεν κατάλαβα τελικά και το λόγο που μπήκε. Είδα την ευαισθησία στο παραμικρό χτύπημα, αργότερα είδα πως φεύγει με το νύχι. Αφαίρεσα όλο το χρώμα και το άφησα (με βουρτσάκι γυαλίσματος μπορεί να γίνει καθρέφτης, όμως το άφησα μάχιμο).[/justify]




Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Ohmsmium 80W TC Box Mod by Asmodus
« Απάντηση #21 στις: Οκτωβρίου 08, 2016, 12:19 »
Όχι ότι είναι κι άσχημο έτσι όπως το έκανες  :thumpup: αλλά είναι πραγματικά κρίμα...  :angry_orange:
και ειδικά για ένα μοντ που δεν είναι και το φθηνότερο της αγοράς.

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Ohmsmium 80W TC Box Mod by Asmodus
« Απάντηση #22 στις: Οκτωβρίου 08, 2016, 12:25 »
καλά και ξυσμένο και πάλι κουκλί είναι!!!
Αυτού του είδους την βαφή την είχαμε συναντήσει βέβαιa και στο dna40 το οποίο είχε τα διπλά λεφτά και πάθαινε τα ίδια και χειρότερα...

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Ohmsmium 80W TC Box Mod by Asmodus
« Απάντηση #23 στις: Οκτωβρίου 08, 2016, 12:25 »
[justify]@e-spy, καλημέρα. Έχεις απόλυτο δίκιο (ευχαριστώ και για το κουράγιο). Είναι κρίμα απ' όλες τις απόψεις και δεν ξέρω τι άλλο να συμπληρώσω. Υπέροχο άτμισμα, ναι, όμορφο μενού, ναι, κουκλί, ναι, αυτονομία, εργονομία, ναι ναι. Αυτό με τη βαφή ξεπερνάει ό,τι έχω δει μέχρι σήμερα.[/justify]

[justify]@Ksp, καλημέρα. Συμφωνώ κι εγώ. Απλώς βρε παιδιά, θα ήθελα να δω από κοντά αυτόν που έδωσε το οκ για τέτοια βαφή. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος filip

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ohmsmium 80W TC Box Mod by Asmodus
« Απάντηση #24 στις: Οκτωβρίου 08, 2016, 12:44 »
πιο ομορφο σκετο μεταλλο  :yes:
*αμμοβολη, γυαλισμα, επιχρωμιωση, ηλεκτροστατικη βαφη (που δεν εκανε ο κατασκευαστης για λογους κοστους και εγκαιρης παραδοσης ισως) πολλα μπορουν να γινουν αν αποσυναρμολογηθει
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 08, 2016, 13:09 από filip »

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Ohmsmium 80W TC Box Mod by Asmodus
« Απάντηση #25 στις: Οκτωβρίου 08, 2016, 12:53 »
[justify]@filip, καλημέρα. Όντως, παραμένει πολύ όμορφο και ως σκέτο μέταλλο. Μάλιστα, όπως είπα παραπάνω, είχα σκοπό να το περάσω κι από βούρτσα για ν' αφαιρεθούν όλα τα σημάδια, όμως τελικά το άφησα γιατί νοστάλγησα την εποχή των zippo.  ;D[/justify]


Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Σημ. Μία εικαστική παρέμβαση. 


« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 08, 2016, 13:19 από JoeBarTeam »

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Ohmsmium 80W TC Box Mod by Asmodus
« Απάντηση #26 στις: Οκτωβρίου 08, 2016, 13:59 »
Κάνει ο Joe παρουσίαση, βάζω το Ohmsmium στα υπ' όψη.
Γράφει ο Joe για το χρώμα, βγάζω το Ohmsmium απ' τα υπ' όψη.
Ξύνει ο Joe το χρώμα, ξαναβάζω το Ohmsmium στα υπ' όψη.
Τώρα περιμένω το επόμενο ποστ του Joe για να το ξαναβγάλω απ' τα υπ' όψη... ;D


Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Ohmsmium 80W TC Box Mod by Asmodus
« Απάντηση #27 στις: Οκτωβρίου 08, 2016, 14:08 »
Joe να σε ρωτήσω για να φτάσει σε αυτή τη μορφή με τι το έτριψες?
Γτ εγώ σκέφτομαι να το κάνω πριν ακόμη χαλάσει....

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Ohmsmium 80W TC Box Mod by Asmodus
« Απάντηση #28 στις: Οκτωβρίου 08, 2016, 15:33 »
[justify]@cpbaroque, ευχαριστώ για την απλόχερη φιλία, ακόμα κι όταν είμαι φάουλ. Ευχαριστώ ακόμα κι όταν είσαι υπερβολικά καλός.   :-[[/justify]

[justify]@Ksp, γνώμη μου είναι να μην το κάνεις αν δεν υπάρχει ακόμα φθορά στη βαφή. Η αλήθεια είναι πως η αφαίρεση του χρώματος είναι απλούστατη διαδικασία, όμως θέλει υπομονή και λίγη παραπάνω προσοχή για να μην κάνω ζημιά. [/justify]

[justify]Χρησιμοποίησα απλά πράγματα. 1 χαρτοταινία (25mm) για να καλύπτω μικρά τμήματα (π.χ. την πρόσοψη, την υποδοχή μπαταρίας, τον πόλο κ.λπ.), 2 γυαλιστικές αλοιφές (απλό brasso & metal polish / AutoGlym), απλά πανιά (φανελένιο μέχρι χοντρό ύφασμα), απλή ξύστρα και κοπίδι γενικής χρήσης. Μπορεί να γίνει και πιο σοβαρή εργασία, όμως μετά πάμε αλλού. Οι επιφάνειες του ήταν από μόνες τους άγριες, προκάλεσα μόνο ελάχιστα σημάδια από βιασύνη, και το αποτέλεσμα με ικανοποίησε ώστε δεν προχώρησα παραπέρα. Το χρώμα αφαιρείται πανεύκολα, όμως θέλει υπομονή γιατί πρέπει να αποφύγουμε το ξύσιμο, όπως επίσης γιατί μιλάμε για μινιόν επιφάνειες προς γυάλισμα. [/justify]


Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ohmsmium 80W TC Box Mod by Asmodus
« Απάντηση #29 στις: Οκτωβρίου 08, 2016, 15:55 »
Από την πρώτη στιγμή που έδειξες ότι το χρώμα φεύγει για πλάκα ήμουν έτοιμος να σου πω να το περάσεις με βουρτσακι, ευτυχώς το σκέφτηκες από μόνος σου και τελικά επιβεβαιωθηκαμε κι οι δυο, ίσως και καλύτερο από πριν.! :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1449 171262 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:07
από Olga68
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15163 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13898 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9206 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42627 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 374 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34689 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557371 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181845 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 157 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8889 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538636 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas